черен списък на гинеколози в София

  • 64 153
  • 79
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
Д-р Цонка Йорданова (АГ) в Надежда!!!
Отидох на преглед при въпросната лекарка с оплаквания за външно парене. Пусна ми микробиология в точно определена лаборатория! Не можело на друго място! Пита ме как съм с бъбреците и веднага ми предписа антибиотик с глобули без да знае какво точно ми е. И след като излязоха резултатите ми изписа други лекарства и то по месинджър без да ми обясни какво ми има и какво се е получило. Комуникацията беше изключително неадекватна и половината ми въпроси увиснаха без отговор!? Тогава отново ме пита как съм с бъбреците!!!
Така започнах да лекувам нещо, което дори не знаех какво е?!  Беше ми предписала антибиотик + глобули, които страшно много дразнеха лигавицата. После последваха прахчета и други глобули!?!?! След около две седмици, отидох на контролен преглед - отново ми взе микробиология, отново ме пита за бъбреците!?!?! За моя най-голяма изненада, когато слизах от магарето, еднократната хартия падна и отдолу блеснаха петна от кръв, които не бяха от мен!!!
Този път резултатите ги чаках над 10 дни! И като излязоха, забелязах, че ми е объркала ЕГН-то!? И има нова бактерия!?!? Тогава отново ме пита за бъбреците ми!? Принуди ме да си пусна изследвания за урина, които бяха перфектни! Тогава, отново по месинджър, ме пита дали имам течение!? Аз нямах! И накрая извода, който направи “добре, тогава остава нелечимо”!!!!!
Кое? Какво? Идея нямах!!!
Отидох при друг лекар, който ми обясни резултатите и всъщност ми каза, че съм здрава и не е имало нужда от всичко това!

Да не пропусна също така - през всичките ми посещения при лекарката, тя си пушеше в кабинета!!!

# 76
  • Мнения: 2
Подведена от добрите мнения за Др Валери Гергов, МЦ Геримед,го посетих.Беше нервен и припрян. Може би защото бях запазила от последните часове в 18:10, и в стоял и ме е чакал.   ПЪРВО - визаш в тунел под една къща, без осветление,което е малко абсурдно, на място, което предимно жени посещават. В двора има стълби и влизаш в къща, която категорично не е медицински център.
  Изключително груб преглед. Имах болка през цялото време,а той ми се караше и продължаваше да натиска. Отидох по друг повод,но се видя 8 см ендометриома. Докато осъзнавах какво ми говори и как единият ми яйчник го няма,той вече пишеше цената на операция и си гледаше е календара кога щял да ме оперира. Каза,че не може лапароскопия. Щели да ми изсмучат всичко. Когато опитах все пак да го изкоментираме, той пак се скара: "Отиваш си бе момиче!!Яйчника ти е шоколадова пихтия!"...... когато видях как е разписал цената на гърба на снимката от видеозона бях вече в ступор.
Не ми издаде фактура, каза да звънна на някаква жена,която беше в Германия да ми я изпрати. Не знаеше как се пуска поне касов бон. Амбулаторния лист е насраскан неразбираем,написан с химикал лист. 120 лева, като уж взе цитонамазка. Такава не видях, лишена за изследване нямаше, нито ми даде някъде да си проверя резултатите!!! Стола за прегледа беше счупен.
Отидох след 2 дни по спешност при друг лекар,който нямаше часове с месеци напред, но ме прие. 90 лв. В чисто нова частна клиника. Каза,че ще ме оперира с лапароскопия,  че всички кисти се махат така и повечето гинекологични операции също са такива. И се оказа,че често оправя осакатени момичета от Гергов. Може Гергов да в бил добър специалист в миналото, но няма никакви обучителни практики и курсове, години работи с наученото преди време. А медицината се променя. Ясно личеше, че опитва да ме сплаши. Недопустимо е лекар да ти каже - Режа те и край, ендометриозата няма да се върне... при положение,че всички адекватни лекари знаят, че тя не се лекува. И се връща твърде често. Каза още,че лапароскопоята ще изсмуче всичко, включително малката част останал яйчник. АБСУРД! Лапароскопията е много по-щадяща, по-прецизна и фина манипулация с до 40 пъти увеличение през лупа и е в пъти по-лека травма за организма.
Смятам,че добрите мнения за този лекар са от хора, които не са имали менние от друг лекар, били са за прегледи или стандартни проблеми, или са били подведени от уверения му тон, недопускащ  съмнение в твърденията му. Едно е да не знаеш / да не можеш, съвсем друго е умишлено да подведжаш пациента. Това е непрофесионално, нечовешко.

# 77
  • Мнения: 60
Искам да изкажа огромно разочарование за непрофесионализма на д-р Анета Начева от Шейново АГ, при която се прегледах за първи път тази година и не бих повторила.
Преди седмица ми взе микробиология, на която излезе, че трябва лечение с глобули гинофлор, за които ми изписа рецепта. След като се прибрах вкъщи след закупуването на лекарството, реших да прочета листовката (това, което винаги ни съветват, тъй като няма как лекарят да е толкова добре запознат със случая на всеки един пациент, да не говорим и че повечето не помнят дори, че са ги преглеждали някога). Тъй като имах сложна бременност, при която направих преходен инсулт, доста сериозно състояние, особено и предвид това че съм на 30г., прочетох в листовката че за мен приемът на глобулите е в противовес с моето състояние (намален протеин S, както и минал прекаран инцидент), заради което реших да изчакам докато се чуя с докторката и да решим какво да правя. На разговора ми с нея, който беше по телефона, аз я запознах набързо с миналото ми състояние, при което тя ми обясни че за нея този хормон, който се съдържа в лекарството е в минимални дози и няма никакъв риск. Аз настоях, че все пак това е написано в листовката и затова я питам, а тя ми отговори че в листовките се пишело всичко и веднага ми обясни как докторите са там, за да взимат решенията вместо пациентите си при техни чуденки и така. Все пак каза, ако не искам и ме е страх, да не ги поставям, на което аз и отговорих, че няма, защото се притеснявам, тъй като хематолог, който е запознат с моята история е изказал мнение, че не трябва да взимам хормони. Тогава тя ми каза да правя каквото сметна за добре. Когато я попитах какво заместващо друго лекарство може да ми изпише, тъй като симптомите ми не са отшумели, тя ми каза просто да си избера нещо от листовката, да прочета и да взема каквото аз преценя, че е добре за мен. След като попитах пак по друг начин, ако е възможно да ми каже поне някое друго заместително лекарство, тя отново ми каза да прочета от листовката и да си избера. Благодарих й и вече не ми се струва, че има смисъл да я посещавам. Аз сама не мога да назнача лечение, но смятам че е важно лекарят да взема предвид всяко отделно състояние на всеки пациент, защото хората сме различни и всеки има своето медицинско минало. Малко беше като все едно ми казва - Я вие като четете толкова много и знаете, защо не си завършите сами и не се лекувате сами.. Наистина не знам накъде отива всичко това..

# 78
  • Мнения: 3
Не ходете също при Валери Гергов МБАЛ Сердика .Фалшива диагноза. Ушким полипи по матка и трябва да се оперира .При преглед при друг Лекар всичко е наред.

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 23:29 от Не се сърди, човече

# 79
  • Мнения: 6
Много внимавайте с д-р ЯНЧО ДЕЛЧЕВ от болница Доверие, който преглежда и в Хасково. Преписва с лекота и с нехайно направен гинекологичен преглед (3 мин преглед, изключително зле направена ехография и никакви обяснения на пациента, а само намеци за нещо “много сериозно”), оперативни интервенции под пълна упойка като хистероскопия и ебразио. Освен, че преживяхме дни на ужас, защото си мислехме, че евентуално има раково образование, щяхме за една бройка да подложим майка ми на тази абсолютно ненужна и тежка спрямо ситуацията интервенция. Подозираме, че причината да ни тласне с лекота в тази посока е извличането на средствата от клиничната пътека. Слава Богу вместо да му се доверим се посъветвахме с още 3 други гинеколога, които потвърдиха, че ебразио и хистероскопия в тази абсолютно нормална ситуация са пълна лудост.

Внимавайте много. Четох коментари и на други сериозно изпатили си жени от същия лекар и други гинеколози на болницата.

Общи условия

Активация на акаунт