ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 14

  • 31 416
  • 745
  •   1
Отговори

Анкета

Чете ли детето ви?

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 14 ное 2012, 15:08

# 30
  • Мнения: 1 001
Запис и от мен.

И ние не можем да четем още, но де опитва.

# 31
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Гого се опитва да чете, ама ту на срички, ту по букви. Усещам го на моменти - явно се мъчи на ум и накрая казва цялата дума. Да видим, дано има по-голямо желание от батко си за четене. Писането не му е от любимите занимания, обаче с математиката се оправя повече от добре.

Нямам идея какъв иска да става. Не е казвал.

Съкровище, освен да говорите и заедно да четете, друго не се сещам Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 885
Сиси, благодаря за новата темичка. Hug

Стефан чете на два езика. За английския ги почват от преди 5 г. Миналата година го пуснах и 1 клас в съботното училище, т.е. тази година е 2ри клас. Засега е прочел само 3 книжки на български - за Карлсон, Пипи и Емил. Всеки ден четат, няма начин.

Свърши ваканцията, от утре пак на училище.
Свършиха с vowel - гласни букви.
До Коледа сигурно и кои са съгласни ще вземат.

Направете им карта за библиотеката и нека те сами да си избират какво да четат.

# 33
  • София
  • Мнения: 43 903
ох, аз ако чакам на неговото желание никога няма да почне да чете Simple Smile много обича книги, но аз да му чета, може по половин ден да си четем... та карта за библютеката няма да помогне, в смисъл любов към  книгите си има, няма обаче желание да мине през трудността да се научи сам да си го прави....

# 34
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Не чете, познава буквите, но дори не срича все още... Обаче това изобщо не ме притеснява.  Peace

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Не може да чете, но и не проявява интерес да се научи. До края на май ще не ще, ще му се наложи.
Тая вакация се отрази много зле на мерака за писане на домашни и учене. Едвам сяда да пише с триста зора.

# 36
  • Мнения: 6 031
Моят чете, но не съвсем гладко. Разбира това, което е прочел.

# 37
  • Мнения: 289
Здравейте и в новата тема!  Hug
Сиси, благодаря!
Честито на малкия плувец!  Simple Smile Още много постижения да има.

Мисля от утре и ние да подновим тренировките по плуване. Синът ми пролетта го бях записала на плуване. Справяше се много добре, но от юни не е ходил. Изчаках да мине адаптирането с училище... и днес извадих очилата и шапката.

Синът ми срича/чете от около 1 година. Започна сам като не исках да му чета комиксите, които според мен са доста безсмислени.

За професиите - мина през пожарникар, таен агент, но сега като го питах и каза писател-издател. Миналата година почна да рисува картички, които да продава.
От лятото е "написал" поредица от енциклопедии "Защо" - прави си негови книжки - със съдържание, текст, рисунки - първата за морето, втората за гората и третата  за васил левски. От днес е на Насекомите. Иска да ги разпечатваме и продаваме.  Mr. Green

Страстта му от 2 месеца са карти ЮГиО. Играе с деца 3-4 клас от квартала. Постоянно развива стратегии, като зомбиран. Първочално мислих, че са някаква глупост, но има логика, стратегия, мислене. И което е още по-добре - играе си сам въображаеми турнири и мен не ме занимава.  Laughing

# 38
  • Мнения: 289
Допълвам от горния цитат, че и ние имаме голям набор от ЮГиО карти, дори в училище се носят.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 688
Моят чете, но не съвсем гладко. Разбира това, което е прочел.
и с моя син положението е същото.По-интересното е ,че и с дъщеря ми положението е същото въпреки разликата в годините Simple Smile

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 316
За темичката   bouquet

Браво на малкия плувец.

За четенето - до скоро изобщо не можеше, но от около две седмици й стана интересно и става все по-добра със сричането. Не говоря за цели страници, а за изречения. Всъщност започнахме с табелите по улиците и й стана интересно. Явно е дошъл и моментът. Не съм я насилвала, чаках я да й дойде музата.

Малко съм притеснена, че не чува буквата "л", когато е в съчетание с други съгласни. Изговаря я като "уъ" и съответно не може да напише н.пр. "слон". Надявам се, че с времето ще й стане ясно за какво става дума. Ще ми е интересно да споделите, дали някой има същия проблем.

Към момента иска да стане учителка по рисуване.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 146
Eеее Слънчи при първо момче, а после момиче е така  Simple Smile

И моята чете, но не гладко, понякога си поизмисля някои думи. Ако текста е по-кратък и елементарен хваща смисъла. Но не знае значението на много думи и изрази затова призива: "четене с разбиране" ми е на сърце.

Мечтае да стане художник или фотограф, но оцветяването в учебните помагала и е по-досадно и от писането на елементи от букви.

# 42
  • гр. софия
  • Мнения: 190
За анкета - не
 Embarassed

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте в новата тема!

Честита победа на момчето ти, Вилиан! Още много успехи му пожелавам!

Синът ми е от четящите преди 1ви клас. Чете книги, които си избира сам - обикновено от библиотеката. Мислех си, че като започне у-ще няма да намира време за тях, но все успява да си открадне време за четене Simple Smile.

Иска да стане изобретател и състезател с формула/мотор/картинг - високите скорости са му слабост.

# 44
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
вилиан, БРАВО на нашето момче!!!  Hands Clap Направо шапката ми скрива този твоя малчуган. И ако не го бях виждала на живо да съм сигурна, че си е едно съвсем обикновено 7 год. момченце, бих помислила, че е супермен Wink Няма да споменавам на Марти за медалите, ще чакам медалистът да се похвали сам Simple Smile, пък на моя покрай него може да му дойде меракът за странични занимания най-сетне Wink

За анкетата - моето първолаче може да сричкува само, лятото се бях поболяла, че изобщо не желаеше да види буквите  Embarassed, но малко по малко сричките научи де. Тези дни обаче ме изненада приятно - сам иска да чете и му е интересно явно, та го чувам как попрочита това онова... дано така продължи  Praynig

addi  , и моето дете има този проблем с "уъ"-то вместо Л  ooooh! ooooh! Като сричкува с Л казва: "уа"вместо ЛА, "уъ" вместо ЛЪ и така с О и У Sad но като стигне до ЛЕ и ЛИ няма проблем. Притеснявам се и аз дали няма да му пречи на правописа  ooooh! ще видим  newsm78 От др. страна ММ изговаря Л абсолютно по същия начин, но смея да твърдя, че е грамотен човек и с правописа проблем няма, дано и при детето е така. Това с "уъ"-то като се замисля май е често срещано... около мен са така и племеницата, и сестра ми, и братовчедка ми....

Последна редакция: нд, 04 ное 2012, 21:42 от nevva

Общи условия

Активация на акаунт