Плюсове и минуси на кварталите в София-2

  • 585 593
  • 6 123
  •   1
Отговори
# 5 070
  • София
  • Мнения: 6 035
Blush Blush  Общината едва ли ще каже че улици няма да има, ще има , но някой ден.... Blush  и там е проблема... лъскава сграда изникнала в калта.... и хората им писва.... щото хубаво е да имаш жилище , но като се сблъскаш с проблемите две -три зими, кал, липса на паркинг, няма градини и училища или няма детски площадки и живееш напрактика в строителна площадка, всеки нещо строи наоколо .... и хората подивяват... ясно е... Общината е виновна...представете си Фандъчето да почва да слага настилка навсякъде,  където някой тръгнал да строи сграда...... това и супер богати градове сигурно няма как да направят ... .какво остава за София

Имам приятелка с малки деца.. живеят в доста скъпа  къща в Кръстова вада... пак през кал се минава и няма тротоари.... тя твърди че дори такси не може да си викне там , като закъса нещо с децата си.... бавачки две - три избягали и те не идват.... и това е София , не лоша локация по начало....

# 5 071
  • Мнения: 19 346
Присъединявам се към Онна и аз.

Наш приятел живее в Лозен и скоро беше проучвал колко ще струва да се асфалтира отсечката до къщатата му- 6000лв. Ще ги делят с някои от съседите. Мен това не ми се струва скъпо.

# 5 072
  • Мнения: 18 708
Дълга е опашката от квартали, които чакат подобряване на инфраструктурата. Ако от Витоша и подобните квартали, където все още се строи, вярват, че този им проблем ще се реши в близките 10 години - грешат.

# 5 073
  • София
  • Мнения: 10 825
... Общината е виновна...представете си Фандъчето да почва да слага настилка навсякъде,  където някой тръгнал да строи сграда....
някой тръгнал да строи сграда?! Четете ли се изобщо какво пишете? Тоя някой е получил една купчина документи и разрешителни за тази сграда и да, тя трябва да има водопровод, електрозахранване, сметоизвозване и дори, представете си, асфалт на улиците. И ако горкичката община не може да направи това, нека не издава разрешителни и да не събира данъци за това.

# 5 074
  • София
  • Мнения: 10 825
Дъждец, нека приятелят ти да провери в Общината дали това му е позволено. Самосиндикалното асфалтиране на улиците се води самоуправство. На съседната пряка глобиха една кооперация преди няколко години-защото асфалтирана отсечката пред тях.

# 5 075
  • Мнения: 11 818
Чета, чета и знам , че ще си газите в калта още много дълго време. Продължавайте да си давате /инвестирате парите в калта. Те "инвеститорите" очакват да инвестират вашите пари, а не своите. Жилище се купува, когато сградата и инфраструктурата са завършени или почти завършени. Пълнете им гушите, а те нека се е***ат с вас.

# 5 076
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за емпатията, но аз кал не газя. Това, че аз не газя кал, обаче, не означава че трябва да злорадствам на гърба на другите, които нямат този късмет. Защото знам, че когато държавата и в частност общината не си изпълняват функциите за едно (в случая изграждане на инфраструктура), те се скатават и за други неща, които пък в някакъв момент неминуемо ще засегнат и мен.

# 5 077
  • Мнения: 19 346
Продължавайте да сваляте всякаква отговорност от общината. В нашия квартал има сграда, построена в двора на държавна детска градина. И за протокола имаме улици.

Онна, благодаря! Ще му кажа.

# 5 078
  • София
  • Мнения: 6 035
... Общината е виновна...представете си Фандъчето да почва да слага настилка навсякъде,  където някой тръгнал да строи сграда....
някой тръгнал да строи сграда?! Четете ли се изобщо какво пишете? Тоя някой е получил една купчина документи и разрешителни за тази сграда и да, тя трябва да има водопровод, електрозахранване, сметоизвозване и дори, представете си, асфалт на улиците. И ако горкичката община не може да направи това, нека не издава разрешителни и да не събира данъци за това.
Ха, че те  сигурно са 1000 разрешителни за строежи за 2017- ста само за София, и как си го представяте това ?, дори половината да имат нужда от нова улица... ми мислете малко поне... именно това е... ако са 10 сгради с проблем е едно, друго е за стотици и то всяка година.... то лесно е да се стои във форума и да се пише и плюе... Не казвам че СО  е върха,... ама помислете как ще стане, напънете се малко... дори да речем 30 НОВИ улици да трябва да се направят - от - до - всичко тази година и още стотици да се закърпят... сметнете... поне за една колко време/ ресурс/ пари/ и процедури и разтакаване и ще видите срещу какво лаете...
Точно това казвам, тръгнал някой да печели пари и да инвестира милиони в калта, цените сложил в тавана, улица няма, не му дреме на великия Строител, (нали няма той да живее в това ) , Общината му е виновна, а Строителя продава на хората, даже не си прави труда да закърпи пред собствената си сграда и да направи нормални тротоари, слага евтини плочки ( до 2 години са се разпаднали)..... зарязва улицата , даже я оставя по - зле откато е била преди строежа му... и си заминава... и остават тук да врещят срещу Общината... та затова ... ......скимнало му да строи, Фандъкова припада и отива лично с лопатата, това казах и го мисля.... Ама били му издали разрешително , ми да не издават тогава, за това протестирайте !! Не за това че някой е построил нещо без да мисли, взел е милионите и си е заминал...

# 5 079
  • Мнения: X
Напълно съгласна съм с Onna. Също така не смятам, че е възможно да се купува само в райони с изградена инфраструктура - трябва да има нови райони, и те трябва да си вървят с инфраструктурата. София отдавна не е с население 300,000.

Хората не са длъжни да мислят за инфраструктура, затова си плащат скапания данък за апартамента. Общината трябва да е уредила всички улици и т.н. И естествено, че не може всички да си купят жилища в Луксозенец или Люлин трябва да се строят нови квартали и то както трябва. Витоша и Ливадите са уникални свинщини, занкоито вината е изцяло в общината, а не в хората живеещи там.

# 5 080
  • София
  • Мнения: 1 663
Хората захранват с парите си тази машина.
Тя не може да съществува без тях.
Ако виждат, че нещата се правят зле, но оставят един багажник пачки за това, което е зле - значи дават един тлъст огромен принос към тази свинщина.
Отново: Тя съществува заради тях.
"Не сме длъжни" и "кой е длъжен" и "плащам данък" и т.н. са просто оправдания.

# 5 081
  • Мнения: 18 708
Разбира се, че ако имат поне малко мозък, хората ще помислят преди да купят апартамент в сграда на полето\в блатото. Щом са купили там е ясно, че инфраструктурата не им е била от първостепенно значение, станала им е важна една когато се е наложило да бутат колички, да търсят педиатър и детска градина.

# 5 082
  • Мнения: 3 080
трябва да се строят нови квартали
Що да трябва? За да дойде бай Иван от Горно Нанадолнище, да става софиянец? Joy

А долните цитати казват всичко!
Хората захранват с парите си тази машина.
Ама били му издали разрешително , ми да не издават тогава, за това протестирайте !!
Разбира се, че ако имат поне малко мозък, хората ще помислят преди да купят апартамент в сграда на полето\в блатото. Щом са купили там е ясно, че инфраструктурата не им е била от първостепенно значение, станала им е важна една когато се е наложило да бутат колички, да търсят педиатър и детска градина.

# 5 083
  • Мнения: 2 539
Чета и не вярвам на очите си, как може да злобеете на гърба на хора като вас, които искат просто общината да си свърши работата и да живеят нормално. От сто кладенеца се вади вода, че хората били виновни, че, представете си, искат да не се крадат едни пари и да се инвестират в улици, тротоари и детски градини - нещо, което се полага на всички квартали. Утре за някакви ваши дела общината няма да си мръдне пръста и не е ясно кой ще е виновен...

За справка, живея в квартал Витоша от 6+ години, когато си купихме жилището кварталът беше още незастроен, до нашата сграда си има улица, кал нямаше, имаше простор и обещания за общински зелени площи, тротоари и благоустройство. Големият строителен бум започна през 2017та и сега вече е някакъв ад.

С мъжа ми сме от София, да не почнете сега, че за селяните се строят нови квартали, щото не може всички да живеят в Лозенец и да са "гъзари"

# 5 084
  • Мнения: 19 526
Никой тук не злобее, обаче аз познавам района и от преди 2017 г. и няма сила, която да ме накара да купя там, така че нещо не ми се вярва да е бил Бевърли хилс, пък изведнъж да се е превърнал в това, което е сега. И като се купува се гледа и в перспектива какво може да стане, а на обещания  за зелени площи, без да са изградени такива пък не знам кой се връзва. То там никога не е имало магазини, транспорт, тротоари, градинки и т.н.  Близко е само Зоологическата градина на който му е важно. На всичко отгоре и цените не са някакви супер ниски спрямо общата цена в София, ама и какво да се желае в тази посока, като кварталът се промотира като Лозенец в близост до Борисовата градина. И народът купува без да гледа и да мисли.

Общи условия

Активация на акаунт