Още месец-два остана, ЯНУАРИ ще съм мама! - 8

  • 34 991
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 235
Относно страха от второто раждане...
Страх ме е , наистина защото знам какво е. Но пък от друга страна първия път ревнах още на клизмата, само защото не знаех какво е и толкова много ме беше страх.
От друга страна сега си го представям по сл. начин:
отиваме в болницата, приемат ме. Обръсват ме и ми правят клизмата-от това вече не ме е страх, така че ще съм спокойна. После се качваме в предродилна зала...слагат ми абоката за вливания евентуално...после ми бият упойката. От тук нататък само чакам да ме извикат в родилна за 2-3-4 напъна и хоп бебето се е родило...
Много розово - нали Grinning
Иска ми се да вярвам че ще е така, защото иначе ... брррр Scream

# 31
  • Мнения: 235
Ааааа ... и относно шума...
и аз съм на мнение че децата свикват на него и не им създава неудобства. Педиатърът ни беше казал едно време "ако искате цял живот да пазите тишина, почвайте от сега" . И съответно от първия ден не сме и пазили тишина. Те в началото така спят, че с топ не можеш да ги събудиш. Аз лично чистех с прахосмукачката само когато бебето спи. Не се е събуждала и на нова година от пиратките и бомбичките, а ние много се притеснявахме да не вземе нещо да се уплаши детето...
тя и досега в колата заспива при всякакви децибели музика, въпреки че рядко прекаляваме с това. Пък едно време на боянско ханче няма сепаре, в което да не е спала. Отгледахме я някак си без да и се трогваме много много.
Всъщност едно време тя се стряскаше много при хлопването на вратите. Горката цялата подскачаше, но без да се буди - само за това се погрижихме - да са ни по-тихи вратите.
ами това е , лека вечер от нас

# 32
  • Мнения: 44
да се запиша в новата темичка  Simple Smile отново с благодарности към Kosty  Hug

за бебефона, първоначално смятаме да не взимаме, ако преценим че имаме нужда ще взимаме в движение.

един познат беше сложил камера в стаята на бебето и си я гледаше по цял ден докато е на работа

и тук да попитам някой ползвал ли е сребърна вода за лекуване на уши???

# 33
  • София
  • Мнения: 117
Относно шума и аз съм много съгласна с mimik,да прекаленият шум е вреден за здравето,но да се пази превантивно гробищна тишина (дано не е прекалено черно  Laughing  сравнението)  също не е полезно,особено щом живеем в милионен шумен град  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 91
за шума - те бебетата в момента изобщо не стоят на тихо. дори белия шум се оправдава с това , че като пуснеш сешоара наподобява звуците в корема на майката ...

# 35
  • Мнения: 1 107
За темата нямах много време и набързо скалъпих нещо Blush Но последната картина, с камината, и на мен страшно много ми харесва. И вече нямам търпение да дойде времето да украсим къщата коледно.

Бебефон не бих ползвала, защото нямам нужда - всички врати при нас са отворени, ще я свикваме на шум Grinning И каката така я свиквахме.
Не съм ползвала бебефон и не мога да дам мнение Peace

Преди месец-два ме беше обхванал един страх от раждането, защото знам какво ми предстои. Слава Богу този период премина и сега ме е обхванало пълно спокойствие и вярвам, че всичко ще мине възможно най-бързо и лесно Grinning Трябва да се самонавиваме, я!

И при мен водите текнаха изведнъж и нищо не можеше да ги спре. Според мен няма как да се сбъркат, но и аз съм чела, че при накои мами пада тапата и водите изтичат с дни. Аз тапа не съм усетила да пада, просто както си седях изведнъж поЧна да изтиЧа някаква теЧност от мен - без цвят и мирис, и тече обилно в продължение на 2-3 часа.

cvblagova като родих в болницата ни раздаваха подаръци на Памперс - само полезни неща - и имаше едно DVD как да се грижим за новороденото и за дете до 3-год. възраст. Ако е същото, наистина ще ти е полезно Peace

Аз не мисля да правя някаква специална подготовка на зърната, на мен вече ми тече коластра, но не ме болят. Дано се включи Пепеляшка по въпроса.


# 36
  • Мнения: 16
Кости,  bouquet  bouquet.

И тук да се похваля с две принцеси родени днес
Кристина,4130,51 на мъжът ми първа братовчедка.
Радост(беше Дивна за няколко часа),3.650,52 см. на мама от другата отчетна.

Не съм ползвала бебефон,  с шезлонга се разхождахме от стая в стая.
Тишина у нас е невъзможно да се пази,а и сега смениха входната врата и яко се блъска,направо съм  Twisted Evil,не ми се мисли как ще стряскат беба  ooooh!

# 37
  • Мнения: 1
Цоп и аз в новата тема ... Кости страхотна е както винаги  Hug

По въпроса с шума ние също няма да пазим тишина  Wink velma го е казала много добре   202uu

I_v_E Аз не съм използвала сребърна вода

# 38
  • Мнения: 19
Здравейте!
Изтървала съм 10 страници сигурно...
Благодаря, че съм включена на първа страница. Много се зарадвах  newsm44
Да ви се похваля, от вчера съм дипломиран бакалавър. Най-накрая ми я дадоха тая пуста диплома, 4 години мъка, мъка... hahaha
Също от вчера бебо ме рита болезнено. Уж главичката беше отляво.  newsm78 Не зная какво рита там, яйчника ли или нещо друго, но боли. От друга страна се радвам, защото нещата се развиват и по този начин голяма среща наближава.  Heart Eyes
Другата ми хвалба е, че правим освежаващ ремонт вкъщи. Много беше необходим, но до сега нямахме време и възможност да го направим. След 2-3 дена ще сложим и детското легло.
Аз още се въздържам да пера, защото ютията ми е кофти и се чудя да си купувам ли нова или да пробвам с тази. Проблема е, че ако гладя на лице и "излъсква" ръбовете и то доста. Майка ми ме убеждава, че всички са такива (става въпрос за евтините и тези с по-поносими цени), но не съм сигурна.
Изтървала съм темата с имената, но ще споделя, защото ми е много любима. ММ откакто сме станали гаджета е сигурен, че ще живеем дълго и щастливо, та имената сме ги избрали отпреди 2-3 години и дори списък си бяхме направили.  Joy Ако е момче ще бъде Андрей, а момиче - Аделина. Важат и при второ дете.  Mr. Green Баща ми май ще създава проблеми, защото нямало да се знае от кой род било, ако не било кръстено на баба или дядо. Направо ми иде да го гръмна с тези му глупости ама няма как. За щастие свекъра и свекървата са дресирани в това отношение от сестрата на мъжа ми. Няма да отстъпя за кръщаването на роднина ако ще да се сърди баща ми, но ако се роди на празник (януари празници да искаш  ooooh! ) с мъка ще изберем друго име. Заявила съм, обаче, че Василов и Атанасов ден няма да ги зачета.  Naughty
Тези изказвания на мамите, че при второто ги е страх повече, защото знаят какво е, малко ме стресират.  Rolling Eyes
Спокойна нощ мамчета!

# 39
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Ето ме и мен в новата тема, Кости благодарности за хубавото оформление за сетен път. Кога ще успея да ви изчета, на знам   ooooh!
Аз имам въпрос, свързан с кърменето:

Трябва ли по някакъв начин да подготвяме гърдите си за кърмене от сега?
Чувала съм за "загрубяване" с кърпа, но май не е много препоръчително. Отделно четох за някакви кремове за подготовка на зърната за кърмене (без отмиване). Има ли нужда от тях и ако има, можете ли да препоръчате марка?
И един личен въпрос. От два дена ме боли зърното на едната гърда, което е и леко зачервено. Нормално ли е и има ли нещо, което да направя, за да намаля болката и това означава ли, че при кърмене ще се разранява лесно?


tsangel, някои бременни мажат с ланолиново кремче за зърна, за да намалят напрежението и се отпусне тъканта. Принципно около зърното има жлези /жлези на Монтгомъри/ които секретирайки се грижат за "смазването" на ареолната част (Пардон, ако това ви прозвуча прекалено технически) Embarassed
Загрубяването с кърпа е стар и вече непрепоръчван метод, най-много да разрани и без това нежната тъкан. Марка кремче, уви не мога да препоръчам, това, което е за предпочитане да е от пречистен ланолин /колкото по-малко добавки, толкова по-добре/ И когато се нанася, да не е в големи количества, защото зърното става "хлъзгаво" и някои бебета го изпускат от устата си.
Зачервеното място, възможно ли е да боли от допир с тесно бельо или ръб?  Thinking Нека на следващият преглед в ЖК го види гинекологът ти;  иначе се сещам например за силиконовите протектори, така зърното не опира в дрехите. Или "направи си сам"- вариант е да се вземе най-обикновена цедка, отрязва се дръжката, така че да не остане остър ръб някъде; остава само кръглата част с мрежичката и се захлупва върху ареолата. Същият трик се използва и при разранени зърна. Не е научно доказано, но практическият опит на много майки досега е положителен  Wink А за да се опазят зърната от разраняване при кърменето, основното е да се поставя бебето правилно, така че да не прехапва зърното с челюстта си. Тоест когато бебето засуква, устата да е широко отворена, зърното да влезе възможно навътре и бебето да суче на гърдата, а не на зърното. Можеш да си го представиш като пиене от бутилка с широко гърло и пиене със сламка. Надявам се да не съм те наплашила с многото теория  Embarassed Wink

# 40
  • Мнения: 21
Благодаря за новата тема на Kosty. Оценявам, че хората отделят от ценното си време за тази работа!

За водите. Ама много ме е страх да не ми изтекат водите в университета на някой обществен стол или някъда върху на родата диваните. Не знам да взема да нося превръзка ли няколко седмици преди датата си...  newsm78

За иментата. Преди време хората във форума доста се смяха на имената измислени от моя англичанин - Киано, Броуган, Броудан, Кейдан, Оукли, Конрад... и аз се бях изпоритеснила. За радост много от тях отпаднаха, остана само едно Брандън (Brandon). Появи се още едно английско име на хоризонта - Джоузеф. На мен като за английски имена и двете ми харесват, но очевидно бидейки българка не са ми съвсем по сърце. Обаче... изведнъж моя човек рече 'Борис ще е, чел съм аз Борис е български цар'. И към днешна дата това е решил. Аз нямам нито едно любимо име - само искам да звучи човешки и на двата езика. Борис ми отговаря на много критерии само дето ми звучи толкова старомодно и не съвсем секси. Но чувам популярно е в България сега. И така при нас няма да има идеален вариант, ами всичко ще е компромис.

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 23:36 от Boubou

# 41
  • Мнения: 119
Мамите с по-малки дечица как мислите да се справяте в тази ситуация и да наблюдавате бебчето и да го опазите от шума на по-големите /все още малки и неразбиращи дечица/?

И аз не знам как  newsm78. Бебето ще трябва да свиква да спи на шум, няма да има избор. Така или иначе не бих го затворила в другата стая.
Геричка - аз хич не се страхувам (както и предния път). Не мога да обясня защо. Раждането ми не беше хич леко, но не ме е страх.
tsangel - аз като доскорошна кърмачка да те посъветвам. За загрубяването - аз смятам ,че може само да навреди, отколкото да помогне. Отделя се питоцин, който е основният хормон предизвикващ контракции. За крема - аз ползвах Лансинох - не се отмива. Не мисля, че има начин да се предотврати напукването на зърната, но до някаква степен облекчава.
Boubou -  и нашето засега е Борис (или Богомил), но Борис по-лесно се произнася тук. Аз много харесвам Юлиан, но тук ще му викат Джулиан.

# 42
  • Мнения: 425
Цоп в новата темичка  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 172
за обработката на гърдите - това с хавлиите май не е много за препоръчване , поне според консултациите които съм правила и с акушерки и с доктори, всички препоръчват обработка на зърната с кремове които не се отмиват. Аз вече си купих такъв, но все още не съм започнала  да го ползвам , тъй като според проучването ми е добре да се започне към 36 седмица, т.е имам още малко време, по ранното третиране едва ли би навредило. Крема който си купих е на Бепантен, акушерката която ме консултира казва че  с нищо не отстъпва на доста по скъпите кремове, поне такива са нейните наблюдения. Други марки които също са препоръчвани: Авент, Йосерин, Мустела. Лансинох е с отмиване - което го прави не достатъчно конкурентен поне според мен.

# 44
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Да питам раждалите мами - как се справяте психологически с момента някой да ви прави клизма и да ви бръсне? Аз май от това се притеснявам повече, отколкото от самото раждане...

Общи условия

Активация на акаунт