Още месец-два остана, ЯНУАРИ ще съм мама! - 8

  • 34 988
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 159
gloria_calcar11,а вип стаите имат ли самостоятелен санитарен възел?И какво трябва да си носим за бебето,ако изберем да е при нас?

# 736
  • Мнения: 2
Леле,като ви чета колко пари се дават за раждане,ужасс #Cussing out
Това нашата държава е ад,искат деца да се раждат,а само се чудят как да ни изстискат до край  #2gunfire  Чудя се от онзи ден и за епидурална упойка ли се плаща?

# 737
  • Мнения: 0
здравейте бъдещи мами Simple Smile
мога ли да помоля някой да ме добави в страницата във фейсбук...

# 738
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Леле,като ви чета колко пари се дават за раждане,ужасс #Cussing out
Това нашата държава е ад,искат деца да се раждат,а само се чудят как да ни изстискат до край  #2gunfire  Чудя се от онзи ден и за епидурална упойка ли се плаща?

Да, средно е около 200 лева. Но зависи от болницата. Ако си в частна клиника и дадеш 1000 лева, спането и упойката ти влизат в цената. Ако е държавна - поне 200 е със сигурност. Аз видях вчера, че на Св. Георги са им "подобрили" цените на подводното раждане - вече е 300 лева. Но пак ще съм там де, то другаде няма...

# 739
  • Мнения: 159
Леле,като ви чета колко пари се дават за раждане,ужасс #Cussing out
Това нашата държава е ад,искат деца да се раждат,а само се чудят как да ни изстискат до край  #2gunfire  Чудя се от онзи ден и за епидурална упойка ли се плаща?

Ами,да,плаща се.Но в Шейново ако имаш избор на екип мисля,че цената на епидуралната упойка влизаше в тези 800 лв.

# 740
  • София
  • Мнения: 117
valentina0577 бебето може да е при теб постоянно,независимо дали си във ВИП или не и не се доплаща за това,иначе в сайта на болницата мисля,че пише при постъпване какво да носим.За съжаление и във ВИП-а,и в обикновените стаи санитарният възел е на етажа,няма стаи със самостоятелен Rolling Eyes ,в деня "на отворените врати",на който бях миналия месец ни казаха,че канализацията е 75-годишна и няма възможност за санитарен възел във всяка стая,но за 3-4 дена мисля,че ще се изтрае Mr. Green
 кремена васева -  catlover_f@abv.bg намери ме по този мейл във Фейса и ще те добавя към групата ни  atwork

# 741
  • Мнения: 0
gloria_calcar11 вече ме добавиха. благодаря ти все пак Simple Smile

# 742
  • Мнения: 0
Anteona и аз така съвсем наскоро започнах да казвам на чужди хора, които са ми от не толкоа близкото обкръжение, не го чувствах преди това някак си.

Polity дано всичко е наред с изследванията, сигурно за черния дроб са ти взели. На мен миналата седмица ми взеха точно за това, защото се събуждам през ноща от зверски сърбеж по ръцете и краката. Пробвай си вземи междувременно Calamine Lotion ако искаш, аз вчера го взех и снощи за първи път го използвах и определено не съм имала сърбеж повече.

аз да се оплача днеска отново имах изтичане този път много повече от преди  #Crazy лошо ми стана. Продъл няколко секунди и спря отново, пак звънях в болницата, пак същото ми казаха да чакам е и пак си спря. Накрая защото се притесних че става за втори път помолих майка ми да попита нейна приятелка гинеколкожка какво може да е, защото ако отида до болницата знам че ще ме пратят в къщи след като не е продължило. Та се оказа че е нещо от сорта на 'смазване на родовите канали' така го наричали било подготовка за раждането  Thinking Оххх така се стресирах пак за втори път вече се случва, цялата рода на нокти, третия път ще стане найстина никой няма да ми повярва  Rolling Eyes  Shocked
И това е оплаках се, ако на някой друг му се случи да знаете  Mr. Green

# 743
  • Мнения: 74
Момичета , някоя от вас да има разни изтръпнали части от тялото ... ?  hahaha
Не си усещам ръцете от сто години (вече толкова ми се виждат) Просто е ужасно!
А през нощта изтръпването преминава в схващане и жестоки болки ,които ме събуждат и усещането е сякаш ръката ми ще се пръсне! От друга тема ме посъветваха да хапвам богати на магнезий храни , понеже в 9-ти месец е малко опасничко да пия магнерот за да не пренося.Та хапвам сериозно банани и орехи , но уви ... няма ефект  Rolling Eyes

nevbi , Много ме кефи как си ми казваш , но за по лесно ми викай Тони , че тва "Антеона" малко ми бие на "Антена"  Joy Peace

Аз още си блъскам главата акушерка ли да си ангажирам или лекарски екип.Ако раждането е нормално и безпроблемно лекар хич не ми трябва , ама ако се случи нещо непредвидено, а аз съм само с акушерка и се падне на смяна някой некадърен лекар ... ?!?!  #Crazy
Направо не знам какво да правя. А някой наясно ли е какво точно означава "Ангажиране на екип" ??? Този екип само лекарски ли е или си вървят и с акушерката ? Как да знам ,че на лекаря който съм харесала да ангажирам , акушерката му става за нещо ...?
 ЩЕ СЕ ПОБЪРКАМ ВЕЧЕ!   smile3511

# 744
  • Мнения: 2
УЖАС 200 лева,за тези пари не бих си и помислила за упойка.Нямам думи вече.
А ако не си избереш екип,колко плащаш?
 
nevbi-няма им нищо на родата,то не е лесно да знаеш,че остават някакви 3-4 седмици и да не знаеш кога може да те изненада Simple Smile   И аз се шашкам от малкото,но нали ни е първо раждане така ще сме  Grinning  
Ето вече ще знаеш,че каналите ти са се смазали  Mr. Green  Heart Eyes и ако имаш пак изтичане ще знаеш,че са водите Simple Smile

Тони,на мен на дясната ръка 3-те пръста без палеца и малкия са ми изтръпнали от месец и половина и е ужасно,защото като мия съдовете и все едно ток ме бие  Sad  А през нощта много ми се схващат и двете ръце и понякога и левия крак,а сутрин ръцете са ми като понички не мога да ги свия  Confused  Ама още малко ще траем Simple Smile

# 745
  • Мнения: 1 107
nevbi аз на твое място бих отишла да ме погледнат, да видят нивото на околоплодните води. С тези изтичания, знам ли newsm78 Може и да е "смазване на родовите канали" (каквото и да означава това), но за мое успокоение, бих настояла да ме прегледат Peace

Валентина отиваш на промени Профил, избираш Профил>секция Подпис и копваш там линка с лентичката>най-отдолу има бутон Промени профила и си готова.
Надявам се можах да помогна Hug

# 746
  • Мнения: 1 107
С голямо удоволствие ви приветствам в новата ни, Коледна тема Hug http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=692987.new#new

# 747
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен ,преди малко се върнах от преглед,новините са добри за сега нямам по голямо разкритие и доки каза 1 седмица,още поне да издържа Simple Smile взе ми секрет от влагалището и от ануса(комплект за приемане в родилното) за първи път чух за такова нещо  и другата седмица имам среща с анестезиолог в болницата,колкото до упойките мисля че в болница СЕЛЕНА са си в цената,но определено дори и да е 200 лв си заслужава.Една приятелка наскоро роди без никакви обезболяващи описваше раждането много страшно Sad

Общи условия

Активация на акаунт