Още месец-два остана, ЯНУАРИ ще съм мама! - 8

  • 35 007
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 118
Да ,даже 37ма +1 ден ( 21 дена преди термин) и натам вече си е съвсем навреме,а при нас това баш на връх Коледа се пада  Heart Eyes , иначе аз откакто забременях имам усещане,че около Нова година ще ме изненада  Praynig

# 721
  • Мнения: 47
само дано лекарите не са пийнали по празниците,аз говорих с моя каза че няма да напуска града и по принцип не пие,дано все пак е преди или след празниците  Simple Smile този месец имам аз рожден ден на 17.12,сестра ми на 16.12 остава и малката да е някъде след 20 и Декември само ще се празнува

# 722
  • Мнения: 159
bubi_barabata,лекарката ми по касата нищо не ми е изписвала,каза само да почивам повече.Каза,че нямам разкритие и главата на бебчо още не е слязла в малкия таз,koeто е добре,нали?Оплаках и се,че много ме болят костите между краката,докато вървя и тя каза,че бебето било голямо и оказвало натиск на симфизата и затова изпитвам дискомфорт.Другата седмица ще ме гледа и Ненов и да видим тогава как ще е.Ама са о на магарето,че вчера ме гледа на видеозона той.
gloria_calcar,оглеждала ли си стаите в Шейново и по-точно ВИП стаите?И колко излиза раждането с избор на екип?Само знам,че епидуралната упойка влиза в цената,ако имаш избор на екип.Питам те,защото с доки още не сме говорили за паричките,а искам да си знам...А от ценоразписа нещо не ми става ясно...
Момичета,пожелавам на всички ни да изкараме до 9ия месец! Grinning

# 723
  • Мнения: 159
bubi_barabata,лекарката ми по касата нищо не ми е изписвала,каза само да почивам повече.Каза,че нямам разкритие и главата на бебчо още не е слязла в малкия таз,koeто е добре,нали?Оплаках и се,че много ме болят костите между краката,докато вървя и тя каза,че бебето било голямо и оказвало натиск на симфизата и затова изпитвам дискомфорт.Другата седмица ще ме гледа и Ненов и да видим тогава как ще е.Ама са о на магарето,че вчера ме гледа на видеозона той.
gloria_calcar,оглеждала ли си стаите в Шейново и по-точно ВИП стаите?И колко излиза раждането с избор на екип?Само знам,че епидуралната упойка влиза в цената,ако имаш избор на екип.Питам те,защото с доки още не сме говорили за паричките,а искам да си знам...А от ценоразписа нещо не ми става ясно...
Момичета,пожелавам на всички ни да изкараме до 9ия месец! Grinning

# 724
  • Мнения: 515
Леле,момичета,вие с всичко сте готови,а на нас още бебешкия шкаф не ни е готов,камо ли да съм изпрала и изгладила дрешките,защото после няма къде да ги прибера. ooooh!
На всичкото отгоре дъщеря ми и мъжа ми решиха точно сега да изкарат варицела smile3555 smile3555 smile3555,а моето секцио е планирано за другия четвъртък....просто в момента се чудя откъде да се метна?!  newsm78  #2gunfire
Валентина,за 34-та седмица 3300гр. си е сериозно тегло  newsm78 И да,от 37+ се смята,че бебето е напълно доносено  Peace

# 725
  • Варна
  • Мнения: 21
Добро утро,
да се разпиша набързо преди прегледа...
Моите килца и те станаха вече почти 14 отгоре, но като гледам са основно на корем и много малко другаде, така че не се притеснявам. Останаха ми още 3 седмици и мисля че повече от още 1-2 кила едва ли ще мога да кача ако се отпусна. Досега не се спирах с разходки и задачки, надявам се да успея до последно да съм толкова активна.
Колкото до прането - тъй като и моите шкафове за бебето още ги чакам, обаче мъжа ми явно си мисли че още година ще си ходя с корема и няма да родя и е свръх спокоен... за това и шкафовете си стоят в другия апартамент, но това не ми пречи да се подготвям. Всъщност изпрала съм вече голяма част от дрехите, но този път не ги сортирах по размери, а само по цветове - като гладя ще ги подреждам и сега стоят в торби запечатани за да не се цапат и като ми донесат шкафовете само ще гладя и прибирам. Ако нещо ме изненада - ще гладя като се върна от родилното... все ще успявам по малко да ги изгладя, защото едва ли мъжа ми ще глади.
На мен корема ми със сигурност не е слязъл на долу /поне така го усещам/, но и киселините са толкова силни и постоянни и все нещо ми притиска, че съм сигурна че е така. Днес предполагам че прегледа ще го потвърди.

# 726
  • Мнения: 1 107
valentina0577 добре дошла!
В 34 г.с. и моята беба беше толкова, но това мерене е малко относително, нали знаеш?
Както са тепосъветвали и другите момичета, с тази изгладена шийка, почивай повечко и се пази, въпреки че с това бебче вкъщи ще ти е трудно,а.

Миналия път като влязох в 9-я спрях да качвам кг, бях ги заковала на +13. Дано и сега да е така, сега са с килограм повече, но все пак сега е зима, повечко дрехи и т.н., успокоявам се аз Mr. Green
Тогава след като родих оставих 8-9 кг. в болницата, така че много не им се плаша.

По мои изчисления, а и няма как друго яче да е, съм заченала точно покрай Великден и то на Черни петък. Сега остава да се роди на връх Рождество ... 

# 727
  • Мнения: 74
Здравейте ,момичета. wavey
Валентина ,добре дошла при нас. Дано всички устискаме поне до след Нова Година. Hug
Джинджър , направо ме изплаши поста ти !!!  #Crazy Та ти вече имаш дата!!! Как се чувстваш като знаеш вече кога ще е? Аз все съм с настройката ,че имам още ужааасно много време ....

За дрешките - смятам ако мъжО продължава да се опъва да мина и да купя най-необходимото, че да се подготвя. Иначе наистина после ще ме е яд, че малкият не е облечен по мой вкус и ще има да нареждам свеки, пък тя жената уж за добро го прави  Grinning.

Цвети , никога не е за добро ,когато ти се намесят насила. Аз не бих им се вързала. Сама си реших че до 7-мия няма да купувам , а и мъжа ми до тогава го нямаше.Още щом си дойде купихме количка и започнах с дрешки и изобщо каквото ме изкефи. Количката ми седи в свекървата ,не заради суеверие , ами просто нямам къде да я сложа ,а тя има свободна стая която не ползва. Още този уикенд ще пера кошари и дрехи и почвам да нареждам. Хората вече са с дата за секцио ....кво да му мисля... човека да дойде и да нямам с какво и къде да го посрещна!!! Аз единствено не исках да казвам на чужди хора преди 3-ти месец , но като казах на цялата си рода и на най-близките ми приятели и то стана че знаят има-няма стотина човека  hahaha (аз имам голяма рода).Но така или иначе и това си беше мое решение ,с което накарах всички останали да се съобразят.Аз съм майката и аз решавам!Те са решавали за своите деца!

По мои изчисления, а и няма как друго яче да е, съм заченала точно покрай Великден и то на Черни петък. Сега остава да се роди на връх Рождество ... 

Точно това си казах и аз когато разбрах ,че съм бременна: " Заченах на Велик ден, разбрах на Гергьов ден , остава да родя на Коледа!"   hahaha hahaha hahaha

# 728
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен Simple Smile

И аз съм до никъде с леглото и шкафчето за беба,които още се бавят,затова и аз не съм прала и

гладила.Все пак се надявам да имам време за това преди Коледа,но ако нещо се обърка таткото ще

глади,така че не се притеснявам особено Simple Smile

Аз утре съм на запис на тонове за пръв път да видим какво ще стане.

Иначе като повечето от вас и аз не съм се спряла все се раздвижвам на някъде.Надявам се

раждането да е леко.Между другото от както разбрах,че съм бременна и ми изчислиха термина

имам едно усещане,че ще си празнувам новата година в родилния.Дано не е така,защото не ми

се стои в болница по празниците,затова се надявам да стискам до Януари.Лек ден  Hug

# 729
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен!
Аз сега отивам на отворени врати в Токуда! По - рано бях писала, за това! Много ми е любопитно!
Утре сум на някви секрети, а в петък на очен лекар! Надявам се да напише ДА за естествено раждане! Ще се похваля като мине всичко!

# 730
  • Мнения: 159
AtenaotnA,и аз съм до никъде с приготовленията,макар че имам още време.Нито багаж съм си приготвила,нито съм прала и подреждала дрешките на бебчо(още си чакам легълцето и скрина),а има и още някои неща да купувам...Не ми е спокойно така...Основно липсата на легълцето и скрина ме спират да почвам да пера и гладя.С дъщеричката ми всичко беше ОК още в 32 седмица,а багажът ми беше готов от 35а GrinningАма родих в 41 г.с.
И на мен не ми се иска по Нова година да съм в болницата,харесала съм си 2 или 3и януари като дати,пък накрая каквото реши бебето Grinning
Рони,ти при кой лекар си си избрала да раждаш в Токуда?Аз с дъщеря ми щях да раждам там,но се отказах...може би просто лекарката ми не ставаше...Дано ти извадиш късмет! Grinning

# 731
  • Мнения: 515
....Та ти вече имаш дата!!! Как се чувстваш като знаеш вече кога ще е? Аз все съм с настройката ,че имам още ужааасно много време ....
Да,и аз съм с тази настройка,че имам още поне няколко месеца пред себе си,ама... Laughing точно си мислех,че ще се наложи насила да ме вкарат в болница,защото изобщо не се чувствам подготвена.Най-вероятно секциото ще се отложи при Варицелената забава вкъщи  ooooh! ,така че...дано да е за добро.

# 732
  • Мнения: 11
Момичета днес бях преглед,имах оплаквания за сериозен сърбеж миналта седмица навсякъде,та ми взеха кръв пак да видят дали всичко е наред,ще разбера в понеделник.Иначе от 47 кг съм станала 67 кг,та сами смятайте колко е разликата,ама какво да се прави ooooh!Акушерката ме опипа по корема и вика ми то цялото коремче е само бебе Mr. Green
Виждам,че много мами са се подготвили вече и имат кошарки,а аз чак днес ще поръчам такава и едно кошче,че иначе няма да ни изпишат.Дрешките иначе ги изпрахме,ама малко се боядисаха от едното одеалце,ама то как да предположи човек,че ще пуска боя..

# 733
  • Мнения: 159
polity_rage,дано всичко с изследванията ти е ОК! PraynigТи имаш съвсем малко до термин,така че 20 кг хич не е зле Wink
Джинджър,наистина  май ще е по-добре да ти отложат датата за секциото.Дано всички болни бързо се оправят!Ти карала ли си варицела?
Момичета,да ви питам нещо-как да си сложа линийка?В смисъл,къде да сложа линка,че нещо не мога да се оправя.Днес се събудих с много подпухнало лице,очите ми бяха станали като на китайка,но вече взе да се оправя.Днес трябваше да ходя на едни лекции(студентка по психология съм),но реших да пропусна...

# 734
  • София
  • Мнения: 118
valentina0577  - 800лв струва избора на екип,ВИП стаите се плащат по 70 лв на ден,разликата с обикновените е ,че са единични има хладилник и безплатна плазма и посещенията могат да се правят в самата стая,т.е. таткото да е постоянно при теб,ако искаш.Посещенията в обикновените стаи се правят като излезнеш в коридора пред отделението и бебето,ако искаш да го покажеш го взимаш в количка.
Като спомена за подпухналостта - аз също се събуждам така (и преди бременността),ако много до късно съм стояла на компаи съм се взирала в монитора или пък ако вечерята ми е била по-тежка newsm78
polity-rage - от 4-5 кг до 10-11 кг се свалят при самото раждане,а пък първите 3 седмици от задържаните течности в организма по време на бременност също от 3-4 кг докъм 10,така че не се притеснявай,разбира се има го и момента,че колкото повече кг  се свалят от това и толкова повече остават за сваляне като ... мазнинки ooooh! ,но реално с воля за няколко месеца и те могат да изчезнат напълно.
Аз все още не съм прала,а време вече не остана,но до края на тази седмица и това ще стане  prostor

Общи условия

Активация на акаунт