Още месец-два остана, ЯНУАРИ ще съм мама! - 8

  • 34 999
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 38
Здравейте,

Бройте ме и мен за срещата Simple Smile 9.45 ще съм там. До утре!

Кости, много е хубаво при вас с този сняг, чак и аз се размечтах. Аз още не съм украсила коледно, но ще стане тази седмица Simple Smile

При мен болката в костта долу се засилва, на моменти имам усещането, че и при мен нещо се е отворило, така не се търпи. Но какво да се прави, малко остана.

Някой правил ли е запис на тонове? Аз още не съм.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 21
В Годзила ще дойдат още две момичета от фейсбук групата, които обаче рядко влизат тук... Бела Мама - само теб не те познаваме... как ще се разпознаем. Аз за жалост пак съм с дъщеря ми днес, така че ако видиш едно рошаво, червенокосо и много приказливо 5 годишно момиченце с мен - аз съм... С другите момичета вече сме се виждали.
Тони със закъснение да ти честитя рожденния ден и да ти пожоелая едно пухкаво и сладко бебче след месец. Нека да си много обичана майка, жена и съпруга!
Вчера разпитвах една позната която трябваше да роди тези дни и доколкото разбрах от нея усещането за разкритие /че се е разширила отдолу/ го има от около месец, но разкритие няма никакво, а вече преносва дори... така че това явно също не е критерии.
Хайде - ставам да се приготвям за срещата, че пак ще закъснеем...

# 692
  • Мнения: 515
Момичета,да ви попитам,вие купихте ли стерилизатори за шишета и какви избрахте? newsm78 Мисля да си взема електрически на Чико,а не за микровълнова на Авент,за да не ми се налага да си мъкна и микровълновата като пътуваме лятото  Laughing
Освен това четох,че шишетата основно са от поликарбонат,който под влияние на лъчите в микровълновата отделял Бензо...нещо си,забравих newsm78 Ако е така,защо най-масовите стерилизатори са именно модели за микровълнова  newsm78
Едит:Намерих статията,ето-точка 12: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=910
А дрешките кога мислите да ги перете и гладите?Сигурно е добре да е в последния момент,за да се запази антибактериалния ефект на гладенето,ама така....много екшън. Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 10:15 от Джинджър 82

# 693
  • Мнения: 1 796
Някой правил ли е запис на тонове? Аз още не съм.
demii, моя доктор ми каза, че запис на тонове се почва от 36-та седмица обикновено, като при по-проблемна бременност може да почнат и от 34. Аз по изчисления съм 34-та, а по размери на беба - 36-та  Grinning И решихме да почваме тоновете от другия понеделник.

Момичета, някой ще ходи ли на ден на отворените врати в Токуда утре от 14:30?
Ето линка: http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/913/%D0%9E%D0%B1%D1%83%D1%87 … D0%B5%D0%BB%D0%B8

# 694
  • Мнения: 19
Така ми се искаше да дойда на срещата в Капела, но ще е друг път. Виктория кашля и не е на градина и ще трябва да се гледаме в къщи.
Хубав ден на всички  Hug

# 695
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен  Hug

Вижте на какво попаднах: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3471
А вие шоколад похапвате ли си  Mr. Green

Джинджър аз дрехите съм ги изпрала и изгладила вече прибрани са на по шкафовете които преди това изчистих (освен че са нови) и дизенфикцирах така че мисля че ще е ок.

# 696
  • бургас
  • Мнения: 18
Добро утро и от мен  Hug
Вижте на какво попаднах: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3471
А вие шоколад похапвате ли си  Mr. Green
Ооо, да, знаех си, че нещо толкова хубаво не може да е лошо  Mr. Green

# 697
  • Мнения: 22 496
Здравейте на всички и се извинявам за безпокойството.
Влизам в темата ви, защото продавам тази количка.
http://prodavalnik.com/kombinirana-kolichka-mamas-papas-pliko-pr … -linear-i12331017
Купих я, но в последствие харесах друга марка и сега се продава. Количката е чисто нова, ако имате въпроси, може на лични или в продавалника. Мога да коментирам цената в разумни граници.

# 698
  • Мнения: 12
Момичета,да ви попитам,вие купихте ли стерилизатори за шишета и какви избрахте? newsm78 Мисля да си взема електрически на Чико,а не за микровълнова на Авент,за да не ми се налага да си мъкна и микровълновата като пътуваме лятото  Laughing
Освен това четох,че шишетата основно са от поликарбонат,който под влияние на лъчите в микровълновата отделял Бензо...нещо си,забравих newsm78 Ако е така,защо най-масовите стерилизатори са именно модели за микровълнова  newsm78
Едит:Намерих статията,ето-точка 12: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=910
А дрешките кога мислите да ги перете и гладите?Сигурно е добре да е в последния момент,за да се запази антибактериалния ефект на гладенето,ама така....много екшън. Rolling Eyes


Аз си взех уред 3в1 на Джой кеър,пробвах стерилизатора,който е на пара и ми хареса.Аз мисля  стерилизирането да е до към 6-7 месец да не изнежвам много детето. Едно време за нас какви стерилизатори,какви памперси,какви екстри е имало?...и сме били с много по-здрава имунна система,но и поне аз съм кърмена до годинка. Laughing Laughing Дано и аз имам кърма поне до 6 месец да си храня бебошанката.  Wink
Всички неща за бебка съм изпрала,изгладила и прибрала в 2 куфара,но днес ще си купя вакумиращи торби да ги прибера за по-сигурно да  остана чистички докато родя Naughty

# 699
  • Мнения: X
С първото дете нямаше стерелизатори.Може да е имало,но в Бг нямаше.Изварявахме шишетата в тенджера.И аз сега се чудя какъв,но не ми се дават луди пари за нещо,което ще се ползва кратко.Това ще е покупка след раждането.В началото,ако се наложи пак ще си действам по старият метод.А може и така да си остане до края.Имам газови котлони,тенджерка с вода завира за минути.Бутам шишетата за кратко и готово.Един път на ден,какво толкова.

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 13:18 от Анонимен

# 700
  • Мнения: 1
Здравейте мами и беборани!

Rumi07 за съжаление едва сега прочетох съобщението за разпознаване, а на пейките не видях никой... Sad Поогледах се ама как да питам.Надявам се да сте изкарали добре в Годзила.
Какво ще кажете за една среща без лекция в "'Неделя" или "Крамер" примерно Party?

Джинджър 82 аз си купих електрически стерлизатор на пара на Beurer от Технополис, има кошница на 2 нива, цената беше 92 лв. Идеята ми е след като приключим с изваряването да го ползвам за задушаване на зеленчуци, т.е. за готвене. NUK имат подобен модел за около 160 лв.

Хубав следобед от нас Wink

# 701
  • Мнения: 47
аз купих шишета и електрически стерилизатор на AVENT+ помпа за кърма ръчна обаче,че незнам дали ще имам кърма а разликата в цените определено има Sad но всичките ми познати са доволни от тази марка и реших да не рискувам Simple Smile изпрах и подготвих всички дрешки,само количка остана да поръчам и ваничка,а за козметика на беба взех MUSTELA,

# 702
  • София
  • Мнения: 118
За стерилизатора и шишетата - взех си на  Babymoov Nutricare 5 в 1 уред - стерилизира,загрява,размразява,пасира и готви на пара , така че ще го ползвам в различните функции дълго време,а и цената е прилична.Засега взех 2 стъклени шишета на NUK с каучуков биберон от 120 и 240 мл,това е минимумът,защото се надявам да имам кърма Praynig . Бебешката козметика - Sebamed baby ,аз и мъжът сме ползвали от тази марка и сме доволни, а и август бях на презентация  на марката преди лекция в Майчин дом и ми хареса Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 107
В БГ не вали ли сняг? Тук само тога поваля малко, но не натрупа, а се превърна в лед. И днес заваля малко, колкото да ни направи проблем ooooh!

Както и да е... днес бях на консултация, но много набързо, че док трябваше да влиза в родилна зала Crazy Беба е добре, но в събота пак ще ходя, да я видим по-обстойно и да мерим тоновете, за първи път.

Аз имам електрическия стелиризатор на Чико, нямам оплаквания, пак него ще си ползвам Peace

Цитат
Вчера разпитвах една позната която трябваше да роди тези дни и доколкото разбрах от нея усещането за разкритие /че се е разширила отдолу/ го има от около месец, но разкритие няма никакво, а вече преносва дори... така че това явно също не е критерии.
Е, Руми, или по-скоро Дани, разби ми надеждите Mr. Green В крайна сметка когато реши да излиза, тогава!

"Слезнаха" ли ви коремите? Моят вече, да. А и док днес потвърди, че бебчо си е поправил път надолу. Но и това май не е надежден показател за скорошно раждане, особено при втора бременност. Но поне вече ми е по-леко, дишам по-лесно, киселините изчезнаха, не че имах много, определено се чувствам по-добре. Така че мога и да си изчакам до термин момата Mr. Green

# 704
  • Мнения: 16
Кости,и тук валя,но по малко и пак замръзнаха вътрешните улички и тротоари.
Моето шкембе си слезна и то малко,разтяга се и срамната кост,но поне киселините да бяха изчезнали,ама не  Crossing Arms

Ще ползвам стерилизатора на Чико за микровълнова,кака ще ми подари,че предния го онищожих(разтопих) с една най-обикновенна чесалка за зъби към 6м.ползване   Rolling Eyes

И аз изпрах и изгладих доста от дрехите,утре продължавам с чершафчета и одеала от баткото,че не ми остана много време до срещата с малката.Поне разбрах,че таткото си остава тук и няма да пътува до Софето,ако има изненади  Wink

Общи условия

Активация на акаунт