Dexter (четвърта тема)

  • 34 065
  • 635
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 27 156
Още едно огромно безумие, дупка или нелогично отвсякъде решение, за което съм пропуснал в емоционалния си пост.

Скрит текст:
Декс в края искаше да бъде застрелян, примири се, че и каза на Харисън да свали предпазителя.
Все едно това е най-доброто решение за синът му. Сериозно? По-добре от това да е затворен? Синът му да носи вината в себе си цял живот, че е застрелял собствения си баща??? Сериозно ли Декс това искаш за синът си? Това ли е най-доброто? Например можеше да се предложи да бъде арестуван, така пак щеше да умре, но синът му нямаше да дръпнал спусъка.

Изобщо кръпка до кръпка, дупка до дупка

нямам думи просто, нямам думи.

# 631
  • Мнения: 31 646
Започнах го.
Декстър е ръждясал.
Ама кой уби тази жена. Оф, ще разбера де.
Харисън е като баща си. Върви му по стъпките.
Декстър се роди в кръв, Харисън също.
Явно влияе на психиката.

# 632
  • Мнения: 3 147
Отлагах гледането на финалния епизод, но днес вече го направих и направо не ми се пише дори...

Ако искаха да ни шокират, успяха - шокираха ни с бездарно написан и замислен сезон, в който интересните ъгли бяха напълно зарязани, за да може кулминацията да е един повече от посредствен последен епизод, в който през по-голямата част не се случи нищо съществено, а "същественото" беше сбутано в последните няма и 15 минути... На това му се казва гавра с труп.

Аз съм от малцината, които нямаха проблем с финала на сезон 8, и след толкова чакане и ентусиазъм за новия сезон, заключението ми е, че просто не трябваше да го правят.

Скрит текст:
Повече от абсурдно беше убийството на Декстър - хубаво се беше примирил, но както и Diavolo е написал, Харисън го застреля като куче, при това много точно, без да потрепери, без да се разколебае, хладнокръвно като снайперист, че и във финалните сцени чак с усмивка продължи към хоризонта. 🤦🏻‍♀️

Фактът, че Декстър уби Логан мога да го приема, защото просто появата на Харисън в живота му след толкова години, прекарани сам с демоните си, му свали всички защити и той започна да бленува някакво бъдеще, в което двамата са рамо до рамо, но ето че това му изяде главата.

Изобщо не разбрах какъв беше смисълът да намесват Батиста в този епизод, предвид че разговорът на Анджела с него не донесе никаква стойност. Тя вече беше решила, че явно всички убийства в света, в които е намесен кетамин, са дело на Декстър... просто абсурд на абсурдите.

Предвид че Кърт вече не е между живите, обвиненията срещу Декстър и за Мат, и за Bay Harbor Butcher щяха да бъдат много лесно опровержими, както и самият той заяви.
Мъчно ми е, че развалиха всичко. No Mouth

P.S. В яда си забравих няколко неща, но продължават да ме глождят и се връщам да допълня.

Скрит текст:
Моралният компас на Анджела е много разстроен - явно в нейните очи е ок дете да убие баща си, понеже тя вече като съдия, жури и екзекутор беше произнесла своята присъда към Декстър, но не е ок Декстър да се разправи с очевидни лекета. Другото недоразумение е, че предвид че откри Айрис, логично би било това да ѝ даде мотивация да работи още повече по случая на живота си, а тя какво направи, захвана се да си го връща за лъжата на гаджето си. От друга страна избирайки да ходи с нея, Декстър направо си просеше проблеми. Въобще от началото до края жените в живота му му създадоха само неприятности.

Само на мен ли ми се стори, че имаше един момент, в който Логан разпитваше Харисън за баща му и Мат и дадоха кадър на елена?

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 22:41 от IriS`

# 633
  • Мнения: 31 646
Нещо пишете, че ви яд, ама няма да чета.
На 8-ми епизод съм.
Да питам сега нещо.
Някаква голяма дупка в сюжета съзирам.
8 сезон завърши, че Декстър имитира смъртта си.
Но доколкото помня се разкри, че е той е Касапинът.
Защо в този сезон не е съобщено от полицията, че е той?

# 634
  • София
  • Мнения: 27 156
Никога не се е разкривало, че е той касапина, няма такова нещо.
Води се за такъв - Джеймс Доукс, но със съмнения... И си остава нещо като мистерия.

# 635
  • Мнения: 31 646
Оф, не знам защо останах с такова впечатление.
Или са били на път може би...
Изгледах всичко.
Скрит текст:
Това продължение не трябваше да го има. Много малоумен финал.
Писан от идиоти.
Мамка му, не се ли научиха да не правят продължения. Но от толкоз тъпотия явно не могат да стоплят нищо.
За мен Декстър е велик. Серийните убийци трябва да имат неговия кодекс.
Така и системата няма да се натоварва Joy
И бих приела смъртта му, но написана по -логичен начин. Но в това нямаше логика.
Анджела е ужасена от това, че е сериен убиец. Ама няма проблем да пусна синчето, който току що застреля баща си. И средно интелигентен човек би се сетил, че върви по стъпкита на баща си.
Някаква пикла, която се прави на шериф успя да го разкрие. Айде не на мене тия. Цялото фбр и цялата полиция на Маями не успяха, откъде накъде тази ще го разкрива.
С какво право Харисън го нападна заради този треньор, че и го уби. Бил чудовище Декстър. Друг път. Че Харисън като уби баща си не е ли като него, даже по-зле. То и убийството на треньора беше тъпо. Декстър невинни не убива. Имаше там един случай, ама не беше виновен, че оплеска доказателствата и утрепа невинен.
Всъщност единствено го виня за смъртта на жена му. Не трябваше да се заиграва с Триликия така.
Същата грешка май допусна и със сестра си.
Как Декстър хем уж осъзна, че не иска Харисън да върви по-неговите стъпки, ама го накара да го застреля. Ми застреляй се сам бе, може ли детето да караш да прави това?
Ох, искам да изтрия 9-ти сезон от мозъка си. Ама много искам.

Общи условия

Активация на акаунт