Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим? Тема 1

  • 38 071
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 15 379
Не, Ефералган съдържа парацетамол, т.е. даваш или Панадол, или поставяш свещичка Ефералган.
През 4 часа се редува Панадол/Ефералган с Нурофен, до 1 пълен ден след отшумяване на симптомите.

# 706
  • Мнения: 21 332
Не, Ефералган съдържа парацетамол, т.е. даваш или Панадол, или поставяш свещичка Ефералган.
През 4 часа се редува Панадол/Ефералган с Нурофен, до 1 пълен ден след отшумяване на симптомите.

Благодаря   bouquet

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 17
За имуностимулаторите - аз давам сироп Имунобор Кидс в него има 95% бета глюкан, не мога да кажа че не го лови никакъв вирус, напротив пак си теква сопола и се прокашля но му минава за 3-4 дни най много без други усложнения. Нашата педи ни каза да го пием 3 месеца ( ноември, декември и януари ) според това как му действа ще каже с какво да продължим от февруари нататък.
За Варицелата - мажа с Ментолов спирт и после пудра Сулфатизол, за лицето Ацик крем и капки фенистил три пъти дневно. Нашите пъпки вече почват да образуват коричка, за белези се надявам че няма да има.

# 708
  • Мнения: 21 332
Аз нищо не давам напоследък,след като мина и последният прием на Бронхо-ваксом,мисля да взема нещо другата седмица евентуално,че тук падна и снега и днес е 4-ти ден на градина,но не знам какво да е.

# 709
  • София
  • Мнения: 4 596
сори за отклонението от темата.
Много си е добро отклонението. Не може само  с имуностимуланти и витамини да се тъпчат децата и да не обръща внимание на храната. 
Аз сега много се терзая, че щерката не яде пресни плодове. Малкият хапва и то с видимо удоволствие, но нея да я излъжа - празник настава в нас...

Ей тези пингвини от маслини се харесаха от децата - каката ги прави, малкият ги яде -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=346653

# 710
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Здравейте,

ето ме отново в темата с болестите, ние сме с бронхеолит, тази сутрин го преслушаха и ми дадоха Вентолин за инхалиране.
Оххх, как е при вас момичета, имаме ли много болни дечица в темата?
Не съм чела и не съм писала от около месец.....
Вирус ли има пак, не знам, но от 28 деца в петък, 3 дена по-късно във вторник учителката ми каза че има 14 Shocked
Освен това в нашата група върви и варицела/която сме карали/....вече не знам по колко вируса се срещат в ДГ, но вероятно са по повече от един Sad
И на всичкото отгоре и мен ме тръшна, за разкош....

# 711
  • Мнения: 21 332
Тия болести и вируси ,аман вече

# 712
  • Мнения: 8 930
Като приключим напълно с разстройството съм решила да почна Самбукус и дълго още да давам лактофлор.
 

# 713
  • Мнения: 805
Не че искам да съм на контра  Peace ама този бета глюкан ми е като нова мода... А предаването на Гала и гостуващите ѝ не са ми отправна точка за нищо... Sad

Аз почнах вчера Инфлуцид да давам на малкия. Профилактично, 2 пъти по 1 таблетка. Някой давал ли е на толкова малко дете? Имате ли наблюдения? Аз от ефекта му върху мен съм много доволна.
Освен него - 2мл вит Ц, 10 дни и прополиса- сутрин по 3 капки във витамина. Това съб и неделя му го спестявам. Тогава сме на чай с мед. Ябълки, моркови, маслини... колкото успея да пробутам, че не винаги минава номера. Цитруси ми отказва...

# 714
  • Мнения: 15 379
Лазурит, 10 дни витамин С е много. Максимумът е 7 дни.
Освен това имай предвид, че запича доста.

Цитрусите можеш да предлагаш и като фреш на гладно, 10-тина минути преди хранене.

# 715
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Оххх, моля ви Praynig, хайде научете ме как дам плод..... Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Скрит текст:
Като бебе ядеше всичко, пасирани, цели - всичко!
Изведнъж, като нарежа и сложа, първо ги пипа, после прави физиономия на погнуса......и нищо не хапва, само банан, ябълка на настроение.
Сега е на 3 и половина, от две години съм принудена да правя какви ли не неща, само и само да опита, то сладкиши ли не правих със всички видове плодове, то сокове ли не цедя/само ябълката пие - имаме възможност да му давам от чисто дърво от селото на близки/, а за фреш от цитруси не ще и да чуе ooooh! Заринала съм се с плодове, даже му даваме сам да ги цеди, да се забавлява, после уж да пие - ама не! Морков много рядко хапва....
Дали е до време, все се успокоявам, че като порасне ще започне....все такива си ги мисля. Вярно в нас не се яде всеки ден плод, но през ден абсолютно задължително.Винаги имам пълни фруктиери, просто понякога забравям.... Embarassed

# 716
  • Мнения: 8 930
Чери, по-скоро разхлабва витамин С. Peace Продължителната му употреба във високи дози, съчетана с прием на малко течности, крие опасности за бъбреците. Може да доведе до отлагане оксалатни камъни там. А реално една ампула 200 мг за дете 10-12-15 кг не е малко количество.

# 717
  • Мнения: 805
Знам за Цто  Peace
Давам 1 курс в месеца, само дните, в които е на градина. Така реално последните няколко дози се разпределят във времето. Течности (вода) пие достатъчно според мен.

Цитруси как ли не му предложих - отказва.

# 718
  • София
  • Мнения: 4 596
RadoLin4eto_Mac! , при моите минава ето тази 'плодова' кола понякога - http://malish-nash.ru/viewtopic.php?id=1210#p62354
Лятото как да е - щерката успява да се излъже една идея в повече. Може би баш нашите си плодове - диня, пъпеш, малина, ягода - й допадат най-много. Но зимния период - нищо не върви.

# 719
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Момичета, има ли в момента вирус със зачервено гърло и температура?

Общи условия

Активация на акаунт