Гримиране - идеи, продукти  и предизвикателства - 20

  • 36 374
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Предната тема, Жаки  Grinning .

# 46
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 454
...На a.l.e.n.a много ми хареса грима  Heart Eyes . Много добра очна линия, красота  Heart Eyes .
Веждите си ги правя по малко по-странен начин - ако ги скубя на увеличително огледало виждам само малка част и ги оскубвам доста повече. Всъщност заставам пред голямото огледало, хващам малко и почвам - в голямото горе-долу определям докъде да скубя, а на малкото виждам косъмчетата.
Правя го така, защото на голямото виждам цялостния ефект, докато на малко огледало не успявам, просто ми е по-лесно ако си виждам цялото лице. Иначе джобното огледалце е увеличително, иначе не си виждам косъмчетата  Blush .


моето увеличително огледало е 15 см в диаметър (кръгло със стойка) и виждам и двете очи; като ги правя на него - също ми стават по-елегантни, но това ми харесва (стават, като ан снимката), като ги правя на нормално - неувеличаващо гледало - са ми по-груби  Peace

а твоята очна линия с какво е правена? много приятно седи  Peace



Жаки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=687881.msg23592909#msg23592909  Peace

 

 

# 47
  • Мнения: 13 627
Много благодаря Hug
Наистина очната линия е мноооооого по-добре! Обаче нямаш нищо на долният клепач....много голичко така Blush

# 48
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 454
съвършено вярно  bowuu и аз съм на мнение да започвам да мажа и там  Blush

особено след тези разкошности, които показа, много завършен вид има окото, много съм надъхана и да поопуша у дома малко

днес наблегнах повече на кафявото във външния ъгъл, но пак е доста дискретно  Peace

# 49
  • Мнения: 88
Не ползвам пигменти. За сега.

# 50
  • Мнения: 13 627
Аз понякога си правя очна линия и оставям долният клепач "празен"....уж за разнообразие.
След 5 минути си казвам "не мога така!" и се връщам да донамажа нещо Grinning

# 51
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
а.l.e.n.a - права си, може би на достатъчно голямо огледало ще е добре. Аз почти всичко правя на поне две огледала - едно пред мен и постоянно сравнявам с голямото, за да видя ефекта отдалеч  Blush . Например при опушен грим е абсурд да се справя без поглеждането отдалеч, винаги двете ми очи не са еднакви, малко ми се налага да коригирам.
Очната ми линия са сенки на инглот, ds 494, eто тук има суочове .

Говорите си за долния клепач ... и аз като Жаки не мога да си ходя гола там. Ако ще да са най-бледите сенки, но слагам нещичко, ей така, за разкош  Heart Eyes .

# 52
  • Мнения: 3 353
Мис Нели, благодаря за темата! Hug

Ползвам пигменти - не ежедневно, но за сметка на това от години. Имам само такива на MAC и още от самото начало не съм имала проблеми с нанасянето им - просто трябва да си по-внимателен, за да не се разпилеят.
Използвам ги най-вече вместо сенки за очи или върху сенки за очи като ефект, често за хайлайт под веждите и скулите, както и над горната устна/конкретно ванила/, от време на време върху червило, чийто нюанс искам да променя.

# 53
  • Мнения: 3 675
Да, ползвам пигменти  Grinning от скоро  Simple Smile
Искам да благодаря на Vanya_I за това, че доста упорито и настойчиво ми обясни, колко хубави са пигментите
Vanya_I, сърдечно ти благодаря!   bouquet Задължена съм ти!
Не можете да си представите колко многоооо им се радвам!  Mr. Green Отдавна не се бях радвала толкова много на козметичен продукт - като малко дете, което е получило отдавна желаната играчка  Blush
Моите пигменти са на МАС и точно както Ваня беше написала - не се ронят и залепват за окото.  Grinning
Колкото и странно да изглежда, аз нямам проблем с нанасянето им. Единственото нещо, което ме затруднява повече при тях е, че трябва да отвора бурканчето  Laughing Не ми се ронят, не се разпрашават, залепват за окото, без да се налага да ги смесвам с нещо друго, имат добра пигментация, не ми се събират - само хубави работи мога да кажа за тях. Забравих да напиша - мултифункционални са  Mr. Green, а аз много обичам такива продукти.  Simple Smile
Първите ми пигменти бяха от коледната им колекция.

След това си купих  Vanilla и Naked  Heart Eyes
Всички пигменти ми харесват и ще продължа да си купувам пигменти на МАС.
Нанасям ги с четки на МАС.

# 54
  • Мнения: 4 428
И аз обичам да има цвят и на долния клепач  Flutter А покрай Жаки започнах да се мажа доста по-подобаващо  Mr. Green Преди беше дискретно загатнато.
Днес пак съм с Дабъл Уеър на ЕЛ. Е, не е това моят ФДТ и това си е  Rolling Eyes Днес сложих друг крем и пак ми е сух. Пробвах да напластя малко повече от леко покритие и стана съвсем, като фасада  ooooh! Честно казано не знам защо е толкова хвален, въобще не ми харесва  Rolling Eyes Да не говорим, че момичето в Дъглас явно въобще не ми е оцелило цвета - ужасно ми белее. Но това няма особено значение.
Утре ще пробвам ФДТ на Ланком. Дано той потвърди първите ми впечатления. Ако стане така, това ще е вторият козметичен продукт, в който ще се влюбя  Flutter

Последна редакция: вт, 20 ное 2012, 11:04 от veselina_s_p

# 55
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 454
аз съм на някакви периоди - е знам какво ми става - но до преди година ми беше немислимо д изляза без опушен долен клепач, тогава и на горния бях с молив (опушен на линията) - от този период имам поне 30 молива - всякакви  Mr. Green

с такъв грим имам по-порочно излъчване ... и изведнъж реших да съм много "невинна" и спрях да опушвам и двата клепача .... доста по-късно започнах с очните линии

утре ще взема да пробвам нещо по въпроса  Heart Eyes bowuu

# 56
  • Мнения: 13 627
Aз се гримирам на кръгло огледало на стойка и от много близко. Винаги така съм го правила, иначе просто нищо не виждам в детайл. И осветлението ми е адски важно, ако не ми е осветено хубаво лицето изобщо не мога да се справя така добре. Винаги се гримирам на изкуствена светлина, никога на дневна. Светлината да идва отпред, а не да е зад мене.

# 57
  • Мнения: 0
Днес се гримирах с наличните ми сини цветове, взех си четката и отидох да пробвам с нея сините сенки на Лореал. Останах много изненадана, защото четката захваща от сенките, но на ръката нищо не се размазва. Почти абсолютно нищо.  Shocked Мислех, че върху сенките има филм от много тестване, пробвах с пръст и същото. На пръста има много сенки, но на ръката едва. Категорично отпаднаха за мен. Добре че вече винаги пробвам с четката си нещата, които искам да купувам. Оставам с моите сини сенки, с който получих желания грим. Ще си купя и  сините минерални сенки на Мас, но след празниците.

densi, за тези сенки ли говориш?  newsm78  Аз имам най-светлия цвят (hourglass beige), който ползвам за хайлайт и понеже съм доволна мислех да пробвам някой от другите. Но от мнението ти започвам да се разколебавам.  ooooh!

# 58
  • Мнения: 13 627
Тези сенки при мен са супер пигментирани. Слагала съм ги и с четка и с пръсти. И самата им текстура е все едно мазна.

# 59
  • Мнения: 4 428
И аз написах малко по-напред за тези сенки. Супер са, но мострите за нищо не стават, защото са изсъхнали  Wink

Общи условия

Активация на акаунт