черен списък на лекари

  • 207 171
  • 444
  •   2
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 6 726
Проф. д-р Георги Христов, завеждащ сектор „Алергология“ в Токуда Болница София.
Имах записан час за преглед при него по здравна каса. В деня на прегледа бях с алергична реакция от неизяснен характер.
Посрещането ми в кабинета беше изключително грубо. Не ми позволи да сложа вещите си (една раница ) дори на пода. Каза ми да стоя в ъгъла на стаята и да не пипам нищо. Стоеше на компютъра с гръб към мен. Не ме прегледа, въпреки, че му казах, че в момента съм със симптоми - подути устни. Нямаше как да ги види, защото бях с маска. Подадох му кръвните си изследвания, той отказа да ги погледне. Взе си направлението и ми изписа антихистамин, без да попита какво и дали приемам други лекарства в момента. На въпросите ми за състоянието ми отговаряше лаконочно, с насмешка. Водих монолог през цялото време. Абсолютно отбиване на номера.

Пробвайте при д-р Димитров в Токуда. Води се деткси алерголог, но преглежда и възрастни.

# 286
  • Мнения: 326
Хора, внимавайте много с частните медицински центрове, които никнат като гъби след дъжд. Изпатихме жестоко!
Там наемат предимно млади лекари, учили - недоучили, които нямат достатъчен професионален опит, подготовка и познания, но за сметка на това със самочувствие и арогантни и освен да навредят до смърт с грешни диагнози, друго не могат да направят.
Внимавайте и не се доверяват прекалено! Високите им цени не предполагат качествена и адекватна медицинска помощ!

# 287
  • София
  • Мнения: 6 726
Кой визирате? Кажете име на лекар, медицински център или град поне. Много внимавайте ама то не се отнася до всички такива центрове.

# 288
  • Мнения: 326
За София се отнася.
Ще ми изтрият поста с името на центъра.
Много пострадахме, от некомпетенност на лекари. Казваш оплакване, насочват се към това по някаква тяхна схема,  но като коне с капаци. Няма и грам да разсъдят, може ли да има връзка с други болести, да направят по задълбочен преглед, да се консултират с колеги, и при това плащаш не малка сума. При тях липсва комплексния подход. Накратко, търговци и на първо място печалбата.
Ако трябва преглед, дори и да не изглежда сериозно, болница. Както и да звучи. Но такива вчера създадени медицински центрове,  със съмнителни кадри, са равносилно на смърт.
Кой визирате? Кажете име на лекар, медицински център или град поне. Много внимавайте ама то не се отнася до всички такива центрове.

# 289
  • Мнения: 72
За София се отнася.
Ще ми изтрият поста с името на центъра.
Много пострадахме, от некомпетенност на лекари. Казваш оплакване, насочват се към това по някаква тяхна схема,  но като коне с капаци. Няма и грам да разсъдят, може ли да има връзка с други болести, да направят по задълбочен преглед, да се консултират с колеги, и при това плащаш не малка сума. При тях липсва комплексния подход. Накратко, търговци и на първо място печалбата.
Ако трябва преглед, дори и да не изглежда сериозно, болница. Както и да звучи. Но такива вчера създадени медицински центрове,  със съмнителни кадри, са равносилно на смърт.
Кой визирате? Кажете име на лекар, медицински център или град поне. Много внимавайте ама то не се отнася до всички такива центрове.
В същата лодка съм и аз! Държавна да е болницата,пътеката е най-важна! После се оправяй както намериш за добре!

# 290
  • София
  • Мнения: 6 726
Защо да ви изтрият поста?? Тук говорим за черен списък на лекари и мисля, че сте си в темата. В София има не малко такива центрове и обикновенно става въпрос за конкретен лекар.

# 291
  • Мнения: 326
О, ще кажа и името на центъра, и имената на двете
лекарки, които не са си размърдали мозъка да установят причината, а само са гледали как да вземат парите, но имам съображения да не е точно сега.
Има го и този момент, че собствениците на такива медицински центрове в ламтежа си пари, защото знаят че българинът е много болен и могат да изкарат бързи пари, наемат ниско квалифицирани кадри, с никакви претенции и изисквания към тях. Така че и те са солидарно отговорни с неграмотните им кадри.
 
Защо да ви изтрият поста?? Тук говорим за черен списък на лекари и мисля, че сте си в темата. В София има не малко такива центрове и обикновенно става въпрос за конкретен лекар.

# 292
  • Мнения: 1
Здравейте,
Споделям следната информация, която може да бъде ценна за някого!
Бях записал час при доктор Кристиана Кръстева (център Медкрос) за мен и съпругата ми. Отидохме 10 минути предварително и седнахме да чакаме като рецепционистката ни каза, да не чукаме на кабинета, докторката щяла да ни повика. Същият текст беше изписан под името й на вратата - "да не се чука, тя ще покани". Пред кабинетите нямаше никой. Чакахме 30 минути, докато докторката си разговаряше по телефона (пациент нямаше). Първият записан час мина. на 30тата минута дойде някаква цивилна госпожа, която без да каже нищо, почука на врата и почти влезе, но др.Кръстева и каза "ей сега". След още 5 минути престой, вратата на кабинета се отвори леко и въпросната госпожа влезе без никой да ни обясни нищо. Очевидно др.Кръстева избягваше визуален контакт с мен и съпругата ми, като рецепционистката я  беше предупредила,че ние чакаме от 30 минути. Последва още 20 минутно чакане, докато госпожата и докторката провеждаха лежерен разговор за морето и някои други важни неща (чуваше се през вратата). На 50тата минута чакане със съпругата ми се отказахме и си тръгнахме. Това ли е преглед за 60лв. на човек (в случая 120лв.)?!

Написах коментар в системата EASYDOC.BG относно случката, но той не бе публикуван под профила на докторката!
Аз си правя следния извод - коментарите в EASYDOC.BG се публикуват избирателно!

Преди време Др. Кристиана Кръстева работеше като служител в център Доверие и беше млад, внимателен доктор. Явно след като си отвори човек частен център (в случая Медкрос), нещата се променят!

Тъй като рано или късно Вие доктор Кръстева ще прочетете написаното по-горе, бих искал да ви припомня, че пред Господ всички сме равни - инженери, физици, химици, лекари...! Пожелавам Ви като Ви дойде моментът, младите доктори да Ви приемат в кабинета си с уважение, защото и вие всъщнот сте човек!

# 293
  • Мнения: 57
В СУПЕРДОК преди 1 година написах отрицателен коментар за гинеколога д-р Максим Клисурски от Майчин дом,който също не бе допуснат в отзивите за него.И там отзивите са нереални в такъв случай и умишлено се заблуждават пациентите.С моят отзив исках да помогна на жени в моята ситуация,а и д-р Клисурски да вземе да  си припомни какво пише в учебниците.Влезнах в менопауза и зачестиха инфекциите.Поисках да ми направи преглед и да вземе микробиология,защото имах течение.Той ми взе и цитонамазка от цервикса,в момент на острата инфекция.Познайте до какво доведе това.

# 294
  • Мнения: 326
В Супердок не публикуват негативни коментари.

# 295
  • Мнения: 19 490
Аз съм чела и негативни коментари в супердок

# 296
  • Мнения: 1 230
И аз съм чела негативни коментари. Може би изисква време докато го одобрят и публикуват.
Аз скоро писах, трябва да проверя дали са го качили

# 297
  • Мнения: 57
Аз съм чела и негативни коментари в супердок


Леко негативни има,да.Кой закъснял,кой не дошъл и не се обадил.Но когато си по-конкретен по отношение на качествата на лекаря,тогава се изтриват.

# 298
  • Мнения: 1 230
Много негативни четох и то все за един и същи лекар, някакъв невролог професор в София. Кой беше обаче не помня.

# 299
  • Мнения: 19 490
Аз съм чела и негативни коментари в супердок


Леко негативни има,да.Кой закъснял,кой не дошъл и не се обадил.Но когато си по-конкретен по отношение на качествата на лекаря,тогава се изтриват.
Може би защото не публикуват мнения по метода на лечение, защото се счита, че пациентът не е компетентен да прецени. Но за лоши резултати и лечение без резултат би трябвало да може да се отрази....

Общи условия

Активация на акаунт