черен списък на лекари

  • 208 107
  • 444
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 57
Аз съм чела и негативни коментари в супердок


Леко негативни има,да.Кой закъснял,кой не дошъл и не се обадил.Но когато си по-конкретен по отношение на качествата на лекаря,тогава се изтриват.
Може би защото не публикуват мнения по метода на лечение, защото се счита, че пациентът не е компетентен да прецени. Но за лоши резултати и лечение без резултат би трябвало да може да се отрази....

ОК,нека да е така.Защо обаче не публикуваха ,че д-р Клисурски ми се присмя за хемороидите.Не можах да повярвам,че ме обвини за тях,че имам лоша хигиена.Причината за хемороидите не мисля,че е лоша хигиена.Когато имам възпаление в малкия таз и хемороидите ми се уголемяват и възпаляват и цистита ми започва и корем ме боли. Не знам това какво е.Не разбирам такова мислене и поведение,на който и да било човек,да не говорим за  лекар.

# 301
  • Мнения: 19 523
Да, това е идиотщина. И то пък точно такъв лекар, дето по цял ден все с това се занимава да е толкова неадекватен.....

# 302
  • Мнения: 2 063
Аз се чудя нещо тия дни. Ако търси човек в гугъл мнения за даден лекар, дори ако напише в търсачката черен списък не излиза нищо от тази тема във форума бг мама. Което я прави безмислена в известен смисъл. Нали затова ги пишем тези мнения. За да може някой като си направи справка в гугъл да види. Иначе къде ще търси? Остава му супердок, но там колко е обективно не знам...

# 303
  • София
  • Мнения: 6 727
Излиза как да не излиза? На второ място в търсачката е.

# 304
  • Мнения: 101
Д-р Балтаджиева, болница Доверие няма дя коментирам какво ужасно отношение има тази жена. Първо ми каза, че имам киста на яйчника и ако не се махне до 2 цикъла ме вкарва за операция. Предписа ми противозачатъчни, дуфастон и още какво ли не. Второ като разбра, че правя небезопасен секс с приятели ми каза ТИ ДА НЕ ИСКАШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ! Едва ли не ми се скара, че мога да забременея. А да вметна, че съм на 21 и правим опити. Тази жена има едно арогантно отношение и си мисли, че е над другите. Когато се върнах в родния ми град Бургас отидох на преглед при друг гинеколог и се оказа, че кистата е параовариална и всички тези хормонални хапчета са били излишни. Ходила съм и при още 2 гинеколози, които също ми потвърдиха, че кистата е параовариална.

# 305
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Д-р Балтаджиева, болница Доверие няма дя коментирам какво ужасно отношение има тази жена. Първо ми каза, че имам киста на яйчника и ако не се махне до 2 цикъла ме вкарва за операция. Предписа ми противозачатъчни, дуфастон и още какво ли не. Второ като разбра, че правя небезопасен секс с приятели ми каза ТИ ДА НЕ ИСКАШ ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ! Едва ли не ми се скара, че мога да забременея. А да вметна, че съм на 21 и правим опити. Тази жена има едно арогантно отношение и си мисли, че е над другите. Когато се върнах в родния ми град Бургас отидох на преглед при друг гинеколог и се оказа, че кистата е параовариална и всички тези хормонални хапчета са били излишни. Ходила съм и при още 2 гинеколози, които също ми потвърдиха, че кистата е параовариална.
Аз на бургаски гинеколог "добър ден" да ми каже, гледам към слънцето.

# 306
  • Мнения: 55
Здравейте,
Искам да споделя лошите си впечатления за непрофесионално отношение на д-р Механджиев от инвитро център "Димитров". Отидох по препоръка на позната,която ме увери, че е много добър репродуктивен специалист и е много наясно с теомбофилията. В процеса на стимулация освен постоянното закъснение с по 2-4 часа, некомпетентно отношение и тотално объркана стимулация. В деня на пункцията дори не се появи.

# 307
  • Мнения: 27
Искам да се оплача от д-р Младен Младенов, мамолог в АГ "Св. София" (Тина Киркова). Преди него мамолог в МБАЛ "Надежда" ми намери фиброаденом в едната гърда. Даде ми препоръки и насоки какво да правя ако искам да го махна (да отида на хирург) и ако не искам (да се следя през няколко месеца). Реших да отида в Св. София, където всички ме убеждаваха, че са най-добрите специалисти. Ето как протече срещата с Младенов.

Аз понечих да му разкажа за горните неща. След 2 или 3 думи, изречени от мен, отговорът беше: "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!" Ама не кротко "не ме интересува", а заплашително, в очите! Понечих пак да му разкажа с 2 думи, този път "НЕ ЧУХТЕ ЛИ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!!!" беше изречено още по-заплашително.
Викам си на акъла - добре, дай пък да видим дали ще види това, което са ми открили, без да му казвам. Изненада - нищичко не откри! Всичко ми е наред. Казвам, така и така, опитах се да ви кажа, че ми откриха аденом. Отговорът: А, да, вярно, имате. (14мм)
Толкова. "Обличайте се. "
Шок. Нещо обяснения? Препоръки? Съвети? Успокояване? Йок. "Обличайте се."
Викам трябва ли да се оперира? "Ако ви пречи или боли."
Викам евентуална бременност ще повлияе ли лошо (както предния мамолог ме предупреди)? "Не."
Викам сигурно ли е, че е доброкачествено? "Сигурно ще е само ако се извади."
От предната ми снимка заключи, че не е пораснало. (за една седмица...)
Значи да обърна внимание на аденома чак когато започне да боли?? Когато започне да боли, няма ли да е малко късно? Превенция, нещо??
Толкова. Изводите за вас.
И да не забравя гледката от чакалнята към кабинета на д-ра: крак, качен на бюрото, най-нагло пред отворената врата.
Нямам думи.

# 308
  • София
  • Мнения: 6 727
Значи не е вярно, че не се повлиява от бременност. Имам препоръки от 2-ма лекаря, че ако ще има бременност преди това да се махне! Фиброаденома се влияе от хормоните. Така, че ако започвате хормонално лечение или планувате бременност то много стрикто трябва да се следи или да се махне, евентуално. Ако ви интересуват лекари за София може да ми пишете Simple Smile

# 309
  • Мнения: 19 523
Искам да се оплача от д-р Младен Младенов, мамолог в АГ "Св. София" (Тина Киркова). Преди него мамолог в МБАЛ "Надежда" ми намери фиброаденом в едната гърда. Даде ми препоръки и насоки какво да правя ако искам да го махна (да отида на хирург) и ако не искам (да се следя през няколко месеца). Реших да отида в Св. София, където всички ме убеждаваха, че са най-добрите специалисти. Ето как протече срещата с Младенов.

Аз понечих да му разкажа за горните неща. След 2 или 3 думи, изречени от мен, отговорът беше: "НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!" Ама не кротко "не ме интересува", а заплашително, в очите! Понечих пак да му разкажа с 2 думи, този път "НЕ ЧУХТЕ ЛИ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!!!" беше изречено още по-заплашително.
Викам си на акъла - добре, дай пък да видим дали ще види това, което са ми открили, без да му казвам. Изненада - нищичко не откри! Всичко ми е наред. Казвам, така и така, опитах се да ви кажа, че ми откриха аденом. Отговорът: А, да, вярно, имате. (14мм)
Толкова. "Обличайте се. "
Шок. Нещо обяснения? Препоръки? Съвети? Успокояване? Йок. "Обличайте се."
Викам трябва ли да се оперира? "Ако ви пречи или боли."
Викам евентуална бременност ще повлияе ли лошо (както предния мамолог ме предупреди)? "Не."
Викам сигурно ли е, че е доброкачествено? "Сигурно ще е само ако се извади."
От предната ми снимка заключи, че не е пораснало. (за една седмица...)
Значи да обърна внимание на аденома чак когато започне да боли?? Когато започне да боли, няма ли да е малко късно? Превенция, нещо??
Толкова. Изводите за вас.
И да не забравя гледката от чакалнята към кабинета на д-ра: крак, качен на бюрото, най-нагло пред отворената врата.
Нямам думи.
Ояден и самодоволен простак. Заради такива като него от известно време съм при по-млади специалисти (макар и с други здравословни проблеми). А за мамолог ходя при Василев, там няма такива своеволия, човекът е възпитан освен че е добър специалист. И българските лекари не се научиха, че първо трябва да се посрещнат и разпитат така, че да разбират от разказа ти какво ти е, да те насочат ако трябва, някои хора не могат да обясняват. А не да се зъбят насреща ти. Отвратена съм от тази категория лекари.

# 310
  • Мнения: 1
Да споделя и моят опит, моята среща с доктор Пламен Димов, завеждащ отделение в болница Шейново.

Предишната ми работа беше в колекторска фирма. Трудни преговари с длъжници по стаари кредити... Болшинството бяха възпитани хора.
При моя що-годе дълъг трудов стаж в тази област, днес обаче този доктор в Шейново ми скри шапката! Бяха дълги и трудни преговори и мисля че продавачите на Капалъ чаршия могат да минат на обучение при него, както и всички служители на колекторски фирми и на ЧСИ! Безценно - агресивно и с усмивка "извиване на ръце" и скъсяване на времето за вземане на друго решение освен изложеното. На №тото споменаване на сумата, която трябва да платя, аз все пак плахо попитах "аз...таковата, нали... съм с направление...".  "плащаш, за да го извърша аз, все пак съм завеждащ отделение, или безплатно и някой млад лекар, като колежката в другата стая, без да знае как да го направи ще Ви извърши манипулацията...". Колко колегиално, колко етично! Та това са двете прекрасни опции в държавна болница: плащаш - и си лекуван компетентно, не плащаш - лекуван си некомпетентно. Психологически натиск. Практиката  обаче навсякъде показва, че и да платиш, и да не платиш, който си е некадърен, такъв си остава. "...Или, ако не искате два дена да сте в болница, елате в частния ми кабинет, само 100 лв отгоре, ето Ви визитката ми...". Няма лошо да получиш това като инфо и опция, ама не и с такъв подход. Гледаш този театър, не вярваш на очите си и ушите си, и си задаваш въпроса дали не се вкарваш в порочен кръг, когато ще ти манипулират и резултатите от изследванията, за да продължи веригата на "лечение"?! Накрая дадох назад, защото когато усетя агресия и инстинктивно, но с усмивка /стар колектор/, отстъпвам с финтове. Когато не пожелах да си дам направлението  - "дайте колежката да го въведе в системата, пък Вие си помислете и се обадете, кога ще дойдете" с обяснение "ще си помисля още", поиска да си платя "прегледа" /какъвто нямаше, но "Ви отделих толкова време за консултиране"/- 30 лв. за подробното обяснение защо е важно да си платя или да отида на частно...и че мога да платя с карта! И това в държавна болница и с направление! Там се плаща явно, както в частна болница, но е държавна болница - "със 100 лв разлика"- Не мога да се оплача - добре бях консултирана! Не платих "прегледа" след като си "стиснахме ръцете" на моя коментар "за тази опция не трябваше ли да ме информирате предварително?". И да, всяко съсловие има издънки. Но за тези две седмици това ми е втори неприятен случай. Първият - за профилактичен преглед: "нямам направление до края на годината" - минах на частен преглед, ок. Днес просто беше капакът.
Защо плащаме здравни осигуровки? Защо ги има тези държавни и общински болници? НЗОК - бездънна помийна яма! И отново - не "световните конспиратори" са ни виновни, виновни сме си ние българите, за това което ни се случва, това което правим едни на други.

Остава ни само да се молим и да си казваме "Бог да ни пази!".

# 311
  • Мнения: 2 063
Ох тоя  д-р Младен Младенов, мамолог съм го посещавала и аз. Щеше да заспи горкия. Уникално отегчен. Изрече три думи през зъби извадени с ченгел. Не го интересува ни оплаквания, нищо. Мълчи като пукал. Демонстрира, че не желае да е там и да провежда прегледи, а да си ходи в къщи. На въпроси мълчи или отговаря с ДА и НЕ, но така раздразнено.

Аз напоследък обаче съм се отчаяла. Имам си проблеми от години с главоболие и разни изтръпвания в ръцете, болки в гърба и т.н. Е, хора, казвам ви - не знам в тая специалност неврология какво учат, какво правят, обиколих ги доста, но ни един нормален не срещнах. Тотално отегчени, изписват за всичко Милгама и Невробекс, не желаят да правят образно изследване, снимка някаква, нищо или го правят с огромно нежелание и след 100 разправии. Не изслушват проблема. Направо се почва всеки път едни и същи глупости и накрая - вземай тая Милгама и се махай. И разбира се нищо не се подобрява. Отчаяла съм се вече. Каква ли не ме изкарваха - хипохондричка и т.н. Казвам - вижте не ми дреме каква диагноза ще сложите или има ли такава изобщо вече - имам два-три проблема вече от години, искам да престанат тези болки и да се премахнат проблемите, друго не ме интересува. Вие можете ли нещо да направите? Гледат ме умно тогава и мълчат или се почват разни обяснения как то всеки нещо го боляло, така било с възрастта и подобни. Въпреки, че тук е тема за отрицателни мнения ако сте останали с добри впечатления от някой невролог - моля ви пишете ми на лични. Благодаря.

# 312
  • Мнения: 8
Детски лекар” СНЕЖА ШАЛАМАНОВА в 1-ва Детска консултативна клиника на бул. България гр София. Практикува и в Софиямед може би. Мили хора пазете се от нея. Това е лекар, който не може по никакъв начин да се обоснове. Отношение = 0. Прави коментари в единствените си обяснения за пари и заплащане. Държание и начин на работа е като на един неопитен селски джипи, който единственото, което може да направи е да издава направления към някоя болница за хоспитализация и някой друг лекар, за да се застрахова и да прехвърли топката на някой друг. Изключително обрана, всява изключително много излишен стрес.
Надявам се да има по-малко такива “лекари” и подобни лечебни заведения, където единственото което могат да направят е да използват бързата лаборатория, да издават направления за друг специалист и да ти вземат парите.

# 313
  • Мнения: 13 596
Приемам коментара ти и се надявам детето да е добре вече. Но селските лекари не са такива каквато описваш лекарка в поста си.

# 314
  • Мнения: 2 585
Здравейте,

искам да добавя д-р Гергана Коларова: http://dockolarovi.com/about.html.
Неглежира моята бременност и загубихме едно напълно здраво бебе.



И аз искам да спомена въпросната лекарка. Преди доста години бях при нея и чух ужасни неща. Нито едно от тях не беше вярно. Много ме беше наплашила. Изключително некомпетентна е според мен.

Общи условия

Активация на акаунт