черен списък на лекари

  • 208 741
  • 444
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 2
Позволявам си да споделя мнение, след като този уикенд имах нещастието да ми се наложи по спешност да отида до болницата за преглед.

Изключително разочароващо отношение, липса на професионализъм и на всякакъв вид морални ценности от д-р Ромил Ангелов старши доктор в отделението Гинекология и патологична бременност към УМБАЛ Бургас и неговата дъщеря д-р Ивон Ангелова, акушер гинеколог в същото отделение. Възмутително е хора положили Хипократовата клетва да се подиграват и възползват от състоянието и безизходицата на нуждаещите се от спешна помощ. Въпросният д-р Ромил Ангелов поиска и взе пари за преглед на здравно осигурена бременна жена в спешното отделение.

Бременна съм в 14 г.с. и след като в събота получих силни болки в областта на корема, които не преминаваха повече от 3 часа, потърсих спешна помощ в отделението по паталогична бременност към УМБАЛ Бургас. Бях приета от д-р Ивон Ангелова, дъщеря на гореспоменатия шарлатанин, която ме прегледа и без да обясни по никакъв начин състоянието ми веднага ми предложи да бъда хоспитализирана, за да могат да ми направят повече изследвания ( какви и защо отказа да уточни). Тъй като по принцип страдам от гастроентерологични проблеми и болката беше в горната част на корема, което в 14г.с почти изцяло изключва проблем с бременността, отказах хоспитализация, защото минималния престой е 3 дни. Посъветва ме да пия ношпа и да си взема свещички за разхлабване и ако болките не отминават на следващия ден пак да отида. Така и стана в неделя болката не беше толкова силна, но все още беше там и след консултация с докторката, която ми води женската консултация вечерта отново посетих спешния кабинет, където имах "щастието" да попадна на бащата - д-р Ангелов.
След като първо ме нахока защо съм отказала хоспитализация и че събота и неделя не се ходело в болницата, защото нямало дежурни лекари, ми заяви, че сега прегледа щял да струва 30лв. Когато влязохме в кабинета с видеозона и му обясних детайлно какви усещания изпитвам, той рязко смени тезата си и заяви неколкократно, че само от описанието на симптомите ми това било гастроентерологичен проблем и не трябвало да ходя за щяло и нещяло до болницата и да съм си била седяла вкъщи, че сега не било времето да се влиза за престой в болници, заради пандемичната обстановка и т.н. и т.н.
Когато приключи с многословната си реч откъде и защо имам такива проблеми, изключително безочливо ме попита дали да ме преглежда с видеозона и че това щяло да струва поне 20лв (нали уж прегледа беше 30?!). Исках просто да чуя сърчицето на бебето ми и да знам че е живо и мърда, така че въпреки, че си мислех да възразя срещу наложения ми рекет, аз се съгласих на "сделката". Прегледа приключи, но той явно  се чувстваше отговорен да изработи поисканото и не спираше да ме обсипва с най-различни информация от неговия опит и практика. Не отричам, че е възможно да притежава много знания и умения, заради дългогодишния си опит, но това не го оправдава. Тъй като нямах пари в себе си и той явно забеляза липсата на чанта, ме попита дали аз ще платя или мъжа ми, който ме чакаше пред отделението.
Когато излязохме отпред продължи с това как не трябвало да правим секс, мъжът ми не трябвало да ме докосва, гали или целува и че изобщо не трябвало да спим в едно легло, защото тези усещания предизвиквали контракции, които можели да доведат до преждевременно раждане. Не казвам че няма смисъл в думите му, но това, което каза беше прекалено и ненужно.
И днес 3 дни по-късно след преглед при докторката ми и когато вече съм спокойна, че бебо е добре, реших да споделя случилото ми, за да предоставя повече информация  за "професионализма" на д-р Ромил Ангелов.

Животът на детето ми не струва 20лв, но сигурно бедната душица на този човечец спи по-добре вечер с тези пари и с безбройните глупости, които избълва, за да оправдае неправомерно взетото.

Съветът ми към всички бъдещи мами е да избягват въпросния доктор, тъй като мнението за него и сред други негови колеги също не е много положително.

Специалист не е само човек, който умее да борави с думите в речника си, но и този, които има отношение, разбиране и безусловно изпълнява гражданския си дълг към обществото.

# 316
  • Мнения: 2 151
Многоуважаема, госпожо, това не е рекет, а доста евтина услуга, че сте се разходили до болницата, за да чуете сърчицето на бебето си, без де факто да сте спешен случай. Запознайте се по-обстойно с правата си, т.е. да получите спешна и неотложна лекарска помощ ПРИ НУЖДА. Ако по време на прегледа такава нужда не се установи, тоест нищо толкова сериозно Ви няма, трябва да заплатите прегледа си. Аз виждам поредният нагъл пациент, който си мисли, че всички са му длъжни. Освен това сте й отказали хоспитализация предния ден, тоест те са искали да Ви уважат притесненията, ама Вие сама сте си решила, че не искате и после айде пак там, за да чуем сърчицето. Ами нагло е, да.

# 317
  • Мнения: 19 527
Значи първо бременна жена със силни болки в корема не може да прави разлика между спешно и неотложно състояние - затова има дежурни лекари. Второ като не е била спешна защо е предложена хоспитализация или пътеката е по-важна от лечението? И трето хайде стига с тези номерца който не е спешен да си плаща прегледа и цялото лечение и диагностика, че лекарите са стигнали дъното и дълбаят по наглост в отношението към осигурени пациенти. И нагло е, да.

# 318
  • Мнения: 2
Уважаема или не, целта на поста ми не е да получавам мнения и коментари за наглостта на пациентите, а да обогатя информацията за въпросния доктор в интернет пространството.
Всеки има право на мнение и вижда и разбира нещата през собсвената си призма.

# 319
  • Мнения: 2 585
Изобщо не е вярно, че в държавна болница трябва да си плащаш прегледа в случай, че не се окаже спешен! Как ли пък не човек без медицинско образование ще определя сам дали може да изчака или не прегледа му! Кое според Вас е спешен случай - ако си умрял след посещение на спешна помощ ли…

То вярно, че в Бг мама всеки от всичко разбира, ама чак да определяме сами кое е спешен сличай или не … пълен абсурд!

# 320
  • Мнения: 2 151
Напълно вярно е, в спешен кабинет, при отказ от хоспитализация, трябва си платиш, също, ако се окаже, че случат не е бил спешен и не се налага лечение или манипулация. Случвало ми се е в Пирогов, много години преди да съм бременна и тогава си платих 50 лв. Имах съмнения за спукан апандесит, оказа се спукана киста, отказах хоспитализация и платих 50 лв. Лекарят не го виждам да е направил нещо лошо, държал се е с госпожата така, както и тя с него.

# 321
  • Мнения: 10 214
Аз също бях в Пирогов преди Коледа, гнойно-септична хирургия, мислех, че е спешно, оказа се, че нищо ми няма. Изпратиха ме вкъщи, казаха да си слагам йодасепт и пари не са ми искали. Сигурно защото съм много симпатична. Smiley

# 322
  • Мнения: 19 527
Напълно вярно е, в спешен кабинет, при отказ от хоспитализация, трябва си платиш, също, ако се окаже, че случат не е бил спешен и не се налага лечение или манипулация. Случвало ми се е в Пирогов, много години преди да съм бременна и тогава си платих 50 лв. Имах съмнения за спукан апандесит, оказа се спукана киста, отказах хоспитализация и платих 50 лв. Лекарят не го виждам да е направил нещо лошо, държал се е с госпожата така, както и тя с него.
Ама отказът от хоспитализация как прави състоянието не спешно не разбрах? Или това  е поредното безобразие на което сме подложени? Как може да се разбере в домашни условия и без преглед дали имаш спукан апендисит или спукана киста или перитонит? Хвърляме боб?

# 323
  • Мнения: 2 585
Извинявайте, ама при подобна болка освен с преглед чрез ехограф лекаря няма как да установи има ли проблем! Това, че въпросният лекар е решил да хвърля боб и е казал, че проблема е с перисталтиката нищо не значи - живота на една бременна и на плода не трябва да са онче бонче.. В случая проблем е нямало, а ако има как щеше да се установи без ехограф? Еми нямаше!

Разбира се, че ако отидете с пъпка на носа Министерство на здравеопазване не покрива подобни прегледи. Изяснете си първо кои случаи са “спешни”.

# 324
  • Мнения: 2
Как да наречем поредния случай в болницата в Сливен с вързаните дечица-
"лекарска грижа"?,
"мярка за безопасност"?,
"стандартна процедура"?.....ами да,те тези дечица са страховити пациенти-лекарите желаят да ги лекуват,а те им пречат като плачат и размахват ръчички,което е напълно недопустимо като си постъпил в лечебно заведение.За кой ли път ни повтарят колко е зает персонала там и не може ти да "пречиш" на тяхната работа с твоето поведение,те са толкова "загрижени" и искат само и единствено да те "лекуват",че са принудени единствено заради твоето "добро и безопасност" да те вържат-и то добре и четирите крайника ...и както знаеш "лечението" изисква време,така че не се противи да си вързан целия ден или нощ,или и двете.....хората там искат да ти помогнат,да те "лекуват" и ще направят всичко "необходимо" само и единствено заради теб.
Сега макар и невръстен остава твоя отговорността да не се задавиш,докато си "грижливо" вързан за леглото и не може' да се обърнеш,все пак това е "лечение" и "мярка за безопасност" във много лечебни заведения,не може крехката ти възраст да е изключение и оправдание за да не се спазват "медицинските стандарти и процедури".
Поплачи си,колкото искаш...ако искаш и цял ден-не пречиш,твое право...то няма и кой да те чуе....все пак персонала е "зает" със следващата "неотложна работа" и "лечение"на други пациенти,често няма да са в близост до теб или дори в твоето отделение все пак те искат да "помогнат" на толкова други нуждаещи се.
Просто трябва да се довериш и да не роптаеш безмислено,защото медицинския персонал си знае работата,"прави всичко необходимо"/това са думите които най-често ще чуеш в болница/,не можеш да променяш позицията на тялото,дори и ако някоя част от него изтръпва,не можеш да се почешеш- това е част от "лечението",макар че ти понякога не го разбираш и плачеш,понякога силно и оглушително,а понякога тихо в душата си от безсилие.
Единствено някоя майка в отделението,ще постави под съмнение "стандартната процедура",ще снима "лечението" и дълбоко ще се разколебае относно хуманността и правилността на същото.И предоставяйки на всички нас тази информация,без да си "специалист" нещо те стиска за гърлото-ами ако това е моето дете?....търсиш логика и оправдание за това,четеш да търсиш за подобни практики извън България,но не намираш нищо защото няма такава "процедура"...просто има редно и нередно,или ако щете още по силни думи човечност и безчовечност-ОТНОШЕНИЕ!
Само един Господ знае,колко такива случаи има всеки ден във всяка болница,във всички възрасти...за съжаление до нас достигат съвсем малко информация,оскъдна и често размита от "капацитети",които ежедневно не,ежечасно ни заливат с добре формулирани изрази и обяснения,как "здравната система" работи и медицинския персонал е изключителен-ръкопляскайте му докато не отидете при тях и не ви вържат!

# 325
  • Мнения: 2 063
Това с плащането в случай, че решат че не е спешно е явно новия номер. Наскоро бяхме в Исул в спешния очен кабинет и там си бяха закачили списък със "истински спешни неща", които бяха едва ли не само ако идеш без око примерно и всички други плащахме по 40 лева (90 процента от чакащите). Това не беше така преди време.

# 326
  • Мнения: 19 527
О, Исул печели палмата на първенството по наглост. Не е имало случай да отида там, независимо дали в спешно или с направление/платено и да не се върна овикана или най-малкото поне два часа чакаща по неприветливите им коридори. С нула медицински резултат. Писъмцето че не са балами да бачкат в почивните дни за без пари още го помня и който го боляло ухото да не ги безпокоял безплатно, да си чака понеделника за преглед при ЛЛ. Единствено преди трийсет години извадиха чуждо тяло от носа на сина ми, за което им благодаря сърдечно. Но онези лекари от тогава далече не са тези в момента. И още веднъж подчертавам, че не е работа на пациента да си определя състоянието дали е неотложно или спешно. Щото като стане спешно, докато се доредиш само до преглед и си при Св.Петър. И обикновените здравноосигурени пациенти трябва да имат достъп до всякакъв вид помощ, ние не сме виновни, че дежурните кабинети са окупирани от мургави граждани без платени здравни вноски.

# 327
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 925
Как да наречем поредния случай в болницата в Сливен с вързаните дечица-
"лекарска грижа"?,
"мярка за безопасност"?,
"стандартна процедура"?.....
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/nikoy-ne-e-potarsil-varzanoto-beb … ot-klipa-v-sliven

# 328
  • Мнения: 1
д-р Димитър Павлов - гастро и вътрешни болести, дори завеждащ гастро в Сливен. Преглед по 3 мин на пациент, дублиране на часове, пълна незаинтересованост, никакво отношение и съответно никакъв резултат. Може би, защото сме простосмъртни с направление, знам ли. Когато той самият не може и не си прави труда да помогне на пациента, изпраща за безсмислени изследвания и накрая пак няма становище. Или ако има то е: "Еми..." Жалко за многото му дипломи.
ПП: Е той бил и общински съветник човека и трудова медицина... ехх, разбираемо да не му се занимава вече

Последна редакция: пн, 28 фев 2022, 00:16 от MaKu

# 329
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 183
Добавям в черния списък д-р Корновски от Сърце и Мозък в гр. Бургас. Юни месец прави пластика на сърдечна клапа на майка ми, оставя си ръцете и я изписва със стафилококова инфекция уверявайки я, че всичко било наред. Приеха я отново август, понеже положението беше нетърпимо и малко след изписването тя почина. По време на втория й престой, сестра ми звъни (посещенията все още бяха силно ограничени и това е единствения начин да разберем какво става) в клиниката за да получи информация за състоянието на майка ми, понеже тя звучи и изглежда много зле (от видео разговорите виждаме колко е бяла и слаба ), при което получава много груб отговор от мениджъра на заведението, а след това отношението на докторите към майка ми, която вече е много зле, става лошо и дори й казват, че сестра ми трябва да се извини, че ги притеснява искайки информация. Арогантен, безпардонен, а явно и "добър специалист". Жената беше с такава надежда и след месец престой и невъзможност от Сърце и мозък гр. Бургас да се справят, я изписаха, казвайки й че инфекцията й е излекувана, а малко след това почина в страшни мъки на 59г. Беше акушерка, обожаваща работата си и отдадена на нея. Дано му тежи на съвеста и да се сеща за случая от време на време, та да му присяда.. На никого не мога да препоръчам въпросното заведение и лекар. Като им видя рекламните билборди по магистралата и направо ми става лошо. Да си беше отишла в София като хората, а то..
И тук искам да кажа, че винаги съм защитавала и съм се възхищавала на докторите и на лекарската професия, понеже и баща ми беше гинеколог, и майка ми акушерка, но такова нещо просто е недопустимо! Възмутена съм и от неадекватната реакция на спешна помощ град Хасково, защото са идвали 3 пъти, докато майка ми е получавала инсулт и са искали да й дават бускулизин, а тя жената не е могла да говори вече и им написала на едно листче, че получава инсулт! После са карали баба ми да търси съседи и да я свалят с одеало от третия етаж. Не ги е срам!

Последна редакция: вт, 22 мар 2022, 01:38 от Pupitka

Общи условия

Активация на акаунт