черен списък на лекари

  • 207 065
  • 444
  •   1
Отговори
# 420
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
С кеш, без кеш..или си човек, или не си. Или си добър специалист, или не си.

# 421
  • Мнения: 5 010
Точно.Аз съм най-разочарована от светилата и от прехвалените.На Супердок не вярвам.Няма как да допуснат отрицателните мнения, след като платформата се издържа от таксите на лекарите.

# 422
  • Мнения: 19 485
Точно.Аз съм най-разочарована от светилата и от прехвалените.На Супердок не вярвам.Няма как да допуснат отрицателните мнения, след като платформата се издържа от таксите на лекарите.
Тогава поне да не лъжат. Да изключат опцията за отзиви. Понеже така потребителите полека лека ще изгубят доверие напълно.

# 423
  • Мнения: 5 010
Отзивите си ги пишат те.

# 424
  • Мнения: 876
Виждала съм в Супердок и негативни коментари, при това за спонсориран профил. Което не означава, че не могат да бъдат режисирани, де. Смятам, че предимството на платформата е възможността да запишеш час сам, когато и както ти е удобно. Това с отзивите... Има доволни, недоволни, хора с различни очаквания и критерии, лекарите пък са човешки същества и не винаги са в настроението, което изисква пациентът. Мислила съм си какво ли ще стане, ако реципрочно лекарите можеха да оставят коментари за пациентите (възпитание, хигиена?)Close
За да не е спам, подкрепям горното мнение за д-р Гоновски. Прегледът беше нещо, което се случи между другото, докато се водеха недопустими разговори между него и сестрата. В един момент се замислих дали знае, че съм там.

# 425
  • София
  • Мнения: 6 726
Отзивите си ги пишат те.
Глупости от къде пък знаете вие, че си ги пишат те? Всеки път ме кара да оставям мнение и го правя.
Аз също не всеки път съм доволна и дори и да съм давала по-малко звезди както съм и описвала ситуацията.
Има си лекари с негативни коментари.

# 426
  • Мнения: 547
Аз лично бих добавила доктор Мария Алексиева( ендокринолог). Само позитивни мнения в супердок( над 200), а по време на  15 минутния преглед попълване информацията на компютъра, без да изслуша симптомите, без да ми пипне гушата, за ехограф и дума да не става. Оставих негативна обратна връзка. Познайте? Не я публикуваха. Не съм нарушавала правилата за добър тон и т.н , но явно наистина не допускат нищо освен 5 звезди.

# 427
  • Мнения: 2
Бих искал да споделя преживяното от мен покрай една неуспешна операция от лява ингвинална херния (аз съм от мъжки пол.)

Опериран съм два пъти в живота си – все от херния. И двата пъти от др. Иван Стойчев (старши) в окръжна болница Търговище. Той има репутация на добър хирург и първия път нещата минаха добре – тогава ме оперираха отдясно.

Втория път, обаче, изтеглих късата клечка.

През първите един-два месеца след операцията нещата се развиваха нормално. Имаше болки, но те са нормални през този период. Проблемът е, че вече почти две години са минали от тогава, а те още не са спрели.

2 години нон-стоп физическа болка.

През повечето време болката е между слаба и средна. Ако вдигна повече от 2-3 килограма, обаче, тя прераства в силна. Същото се получава и ако карам велосипед, бягам, вървя, или стоя прав или седнал за продължителен период от време. Изкачването на стълби и правенето на секс също са ми проблем. Общо взето единственото положение на покой е когато съм легнал по гръб.

За да облекча донякъде положението съм си взел една от ония пазарски чанти с колелца, които са често използвани от възрастните хора. Почти постоянно, когато излизам, е с мен. На 40г съм, на външен вид може би на към 30 - 35.

Цялата тази ситуация се отрази доста зле на психиката ми. Работа, спорт, личен живот – всичко е осакатено от постоянна болка ниско в корема. За щастие, въпреки всичко, установих, че поне успявам да заспивам без да имам нужда от болкоуспокоителни или приспивателни. Това наистина ме изненада, та да знаете и вие – ако нещо ви боли, дори и сериозно, поне ще можете да се наспивате. Когато човек е силно изморен, унася се и просто изключва.

Имам подозрение защо се стигна дотук. Преди операцията попълних едни документи, и в тях искаха съгласието ми дали могат да присъстват обучаващи се на операцията. Увериха ме, че те щели "само да гледат" и затова се съгласих. Струва ми се обаче, че не само са гледали, но и са ме ползвали като опитно зайче. Дано поне да са научили нещо. Може би и с тази цел ми "объркаха" упойката. По-принцип трябваше да е спинална, но нещо не им се получи и усещах като почнаха да ме режат. Затова ми накапаха в системата нещо, от което получих някакви халюцинации и сътветно загубих връзка с реалния свят. Може би за да не чувам как младите хирурзи се обучават върху мен.

Може би ще ме питате: защо не отида пак на доктор, за да ме оправят? Ами защото ме е страх. Моят случай се дължи вероятно на повредени нерви и се лекува.... ами с нова операция! Ами ако нещата след нея станат още по-зле? Сега поне болката някакси я издържам. Бих я определил на парещо усещане – все едно парите се на котлона, дърпате си бързо ръката, след 5 мин. се парите набързо отново, и това го повтаряте цял живот. Ами ако например болката беше все едно да ти пробиват зъб, постоянно? Е, такова нещо никой не може да го издържи. И ме е страх да не ме докарат дотам.

Много ме е яд също от това, че преди операцията бях напълно здрав. Имах само от време на време леки болки в корема без никаква подутина. Но докторът посъветва да вземем мерки навреме и аз взех че го послушах. Иначе съм чувал че има хора, които си живеят цял живот с херния – да, червата са им отишли в тестисите, но поне не ги боли!

В заключение бих ви посъветвал никога да не се съгласявате да присъстват стажанти на операцията ви. И като цяло да се решавате на операция само ако имате наистина добра причина. Независимо колко розово и красиво ви описват нещата преди това. Защото след това светът може да се превърне за вас в място, което сами ще искате да напуснете. А тези, които са ви докарали дотам, просто ще ви кажат "съжаляваме" и ще се заемат със следващата жертва.

# 428
  • Мнения: 5 010
И да не се съгласиш, като те приспят не знаеш кой ще влезе в залата и кой какво ще прави.

# 429
  • България <3
  • Мнения: 327
Според мен поне направете консултации, ако трябва няколко с различни лекари, може да изкочи информация някаква. Може да е нещо, което се облекчава с лекарства. Но в никакъв случай с доктори от Търговище. Отидете до голям град - минимум Варна, а и в София. Не се отказвайте!
На баща ми му гипсираха счупен крак без да му направят рентгенова снимка... пак в малък град... не бих се доверила на случайни доктори.

# 430
  • Мнения: 2
@bubolina73

Изричното съгласие на пациента ги улеснява още повече.

# 431
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 087
Направете консултация, моля! Страх, страх, ама не де живее с болка цял живот. Смело и поне опитайте. Успех!

# 432
  • Мнения: 1
Здравейте,
Искам да изкажа моето негативно мнение за лечебното заведение наречено Александровска в София или по-точно
за урологията като цяло.
1.Отношението на целия персонал е отвратително, стаите са в ужасно състояние, бъкано е с бактерии, моя роднина го заразиха 2 пъти и за малко да го изпуснат (добре че двете му дъщери са медицински сестри и стояха при него по 24 часа), даже се майтапят, че си има бактерия в повече от необходимото.
2.Сестрите му сменяха банката за вливания без да махнат лепенката, която е за стерилност, а директно с иглата през нея и това не се е случило 1 път да кажеш че е погрешка.
3.След като се стабилизира малко искахме по наше желание да го махнем оттал и да си продължим лечението с антибиотика който му даваха, но ни казаха че не можело да ни го дадът , а трябвало да си го купим, но се оказа че го няма в аптеките а е с поръчка до 3 дни.
 Питам как да го продължим без прекъсване, отговарят ни че това не е техен проблем


ХОРА НЕ ПРАЩАЙТЕ БЛИЗКИТЕ СИ В УРОЛОГИЯТА НА АЛЕКСАНДРОВСКА АКО НЕ ИСКАТЕ ДА ГИ ЗАГУБИТЕ

# 433
  • Мнения: 16
Здравейте,
Искам да изкажа моето негативно мнение за лечебното заведение наречено Александровска в София или по-точно
за урологията като цяло.
1.Отношението на целия персонал е отвратително, стаите са в ужасно състояние, бъкано е с бактерии, моя роднина го заразиха 2 пъти и за малко да го изпуснат (добре че двете му дъщери са медицински сестри и стояха при него по 24 часа), даже се майтапят, че си има бактерия в повече от необходимото.
2.Сестрите му сменяха банката за вливания без да махнат лепенката, която е за стерилност, а директно с иглата през нея и това не се е случило 1 път да кажеш че е погрешка.
3.След като се стабилизира малко искахме по наше желание да го махнем оттал и да си продължим лечението с антибиотика който му даваха, но ни казаха че не можело да ни го дадът , а трябвало да си го купим, но се оказа че го няма в аптеките а е с поръчка до 3 дни.
 Питам как да го продължим без прекъсване, отговарят ни че това не е техен проблем


ХОРА НЕ ПРАЩАЙТЕ БЛИЗКИТЕ СИ В УРОЛОГИЯТА НА АЛЕКСАНДРОВСКА АКО НЕ ИСКАТЕ ДА ГИ ЗАГУБИТЕ
Може ли да попитам как дъщерите му са били там по 24 часа при положение, че почти всички  стаи са за по 4ма пациенти, има и за по 2ма? Винаги са пълни на целия капацитет.  И е абсолютно неприемливо, и е голямо злоупотреба спрямо другите пациенти някой външен да се мотае там постоянно?

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 01:43 от Dedabqh

# 434
  • Мнения: 5 010
Плащат си такса за придружител, така е във всички болници.А в някои даже питат ,,кой ще му е придружител, кой ще го обслужва"?

Общи условия

Активация на акаунт