Бебеправене тема 20 - В зимните студени дни, действаме усилено за две черти!

  • 16 950
  • 745
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 398
Лемон, Кристина, благодаря ви за отговорите. Hug Този Мун райз може и аз да си го поръчам.
Съншайн, не разбрах, ти за Дивия Ямс ли каза, че не ти се е отразил добре или за крема Мун райз?

# 631
  • Мнения: 218
А какво ще кажете за алкохола след О. Не чакам да ми дойде на 5.12, но си позволявам последната седмица по 1 чашка червено вино.Така ме отпуска след вечеря, много приятно.  Laughing
Обаче пък ако евентуално този месец сме измайсторили нещо, да не спъна нещата...  Thinking

# 632
  • София
  • Мнения: 8 131
Бебето в началото се храни от жълтото тяло. Няма да ми навредиш, не се тревожи. Не може всеки месец да чакаш и да се ограничаваш. Simple Smile

# 633
  • Мнения: 2 077
Писала съм  в друга тема, но сега се прехвърлям тук.
Момичета, искам да се оплача - мисля, че ми дойде Ц.
Предисторията е, че в О. отчетена от лекар правихме опити, но явно нищо не се е получило.
То, вярно, че не бях сигурна искам ли да стане нещото или не, ама след толкова четене тук, мислене се навивах и ето, че се разочаровах  Tired

Прогестерон, тестостерон и цитонамазка са ми наред.
Имам зацапване от 3 месеца насам извън цикъл и след като прогестерона е в норма лекаря каза, че ще трябва да си прегледам щитовидната жлеза.

Някой ако е бил в подобно положение може ли да каже дали и как се отразява това на плановете за бебе  Peace

# 634
  • София
  • Мнения: 8 131
Помниш ли каква е стойността на прогестерона?
И само да кажа, че вероятността да стане бебе при двама здрави родители е само 25 % при всеки цикъл, така че не е гаранция, въпреки че е имало О.

# 635
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 893
Мисс М, задължително си виж щитовидната жлеза. Това може да се окаже голям проблем, защото ако хормоните не са наред, забременяване и износване на плода става много трудно.
Иве, да кажеш какво е казала доки. Стисках ти палци, макар че не писах.
Добре дошли на новите момичета и скорошно напускане на темата в посока отчетни на бремелинките ви желая Simple Smile.
Лемон, аз си позволявам по малко вино или бира. В крайна сметка природата така го е създала, за да не му се навреди на бебо с вредния начин на живот в първите му седмици. А и не можеш вечно да се ограничаваш. Онзи ден се хванах как ми се искаше да си купя ваучери за почивка и си мислех - ами ако съм бременна тогава, как ще идем. Да, но с това се напрягаш психически и нещата все по не стават. Така че си отпусни душичката и като ти се пийва, пийвай по чашка винце - то е силен антиоксидант  Wink.
Тоничка, дано всичко е наред при теб и да не ти дойде скоро /поне 9 месеца напред/.

# 636
  • Мнения: 218
Така правя аз  Laughing Отпускам се и не го мисля толкова, колкото предните месеци се напрягах, даже ще се опитам този месец да изчакам датата на М. и тогава да правя тестове. Предходните месеци бях толкова нетърпелива, че 2-3-4 дни винаги по-рано правех. Да става квото ще  Sunglasses

# 637
  • София
  • Мнения: 8 131
Ох, като казахте тестове, аз след малко тръгвам към нас и пак ще направя един за О. Вече не знам какво да очаквам...

# 638
  • Мнения: 1 073

Тоничка, дано всичко е наред при теб и да не ти дойде скоро /поне 9 месеца напред/.


 Praynig Hug

Вярно е, че темата бързо се прелиства, но все пак ми е много приятно да ви чета и да споделям тук. Така чакането на каквото и да било е по- леко.
Аз пиша от има няма 2 седмици, следя ви от преди това, но си изясних много неща по темата и вярвам, че всичко изписано е полезно за някой. И мен ми се иска скоро да намалее темичката и да се преместим другаде ( да спамим друга тема  Laughing ) и ви го пожелавам сърдечно.

# 639
  • Мнения: 2 077
veseto87 , Това са ми резултатите:
Progesteron   0.30   ng/ml   Ж(фолик.-0.2-1.5, лутеална-1.7-27, менопауза-0.1-0.Sunglasses, М(0.2-1.4)

Аз съм имала бременност преди 10 години, която прекъснах по желание.
Днес си взех Огестан, предписан от доктора, до сега пих само фолиева.
 Знам че може и да не стане веднага, така че ще чакам. А с тестове изобщо не ми се занимава - само като ви чета и ми е мноооооогосложно с тях  Wink

# 640
  • София
  • Мнения: 8 131
На кой ден е правен този прогестерон? Той по принцип е показателен само 7 дни след доказана овулация. така нищо не значи.
Но дори да е правен със ФФ, пак е нисък. За него е хубаво да е над средата, даже на горна граница.

# 641
  • Мнения: 2 965
Принцеске, ами сутринта валеше, но после спря и все пак откарах детето на училище и аз отидох на работа! Иначе цял ден ту вали, ту спира - шантава работа!  ooooh!
Иве, стискам палци, вече си минала сигурно при доктора!  Hug
Ох, и днес теста за О е отрицателен. Чертите не са еднакви! Thinking
Випедже, ние значи заедно не чакаме М! Hug

# 642
  • Мнения: 630
Ето ме! Дани- мерси мила....всичко мина добре смятам- лекарката каза,че се е заформила О в десния яйчник и днес да действаме Embarassed
Матката е ОК...изследвания , цитонамазка другия четвъртък ще има резултати....каза попринцип да се пие задължително ФК и че не трябва да се мисли, че психиката изиграва много важна роля и е нужно спокойствие....според нея за млади хора до 35г е нормално дори и до 2 години опити да се стигне- което ме озадачи малко...и така, надявам се и резултатите ми да са ок...

# 643
  • Мнения: 2 965
Иве, браво мила! Ами действайте тогава, мъжът ти у вас ли е тея дни, или на път?
И резултатите ще са добре! До 2 години и на мен ми се вижда малко много. newsm78 Вие под 30 ли сте и двамата? Аз съм на 27, а мъжът ми е на 34! Иве, имаш ли положителен тест за О вече? При мен и днес е отрицателен. Явно тоя месец няма да ми е 25 дни цикъла като предния!  Thinking

# 644
  • Мнения: 1 152
Добре дошли на новите момичета с пожелание за бърз успех newsm10

Аз се замислих днес и установих че О  май е била когато бях и при док и той нищо не каза за това,а че имам уголемен яйчник и киста и след това започнаха и болките ...
Възможно ли е док да греши нещо?

Общи условия

Активация на акаунт