Литературен клуб - ХІІ

  • 65 399
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 070
Свет, тия двете книги на Маркес са може би единствените му неща от преведените на български, които не съм чела - ще чакам отзиви. Wink

# 31
  • Мнения: 2 809
Селинджър е особен автор за мен. Аз лично не мога да го чета по всяко време. Трябва ми определена настройка за него. Той задълбава на детайлите и влага много философия в тях.
Много харесвам разказите му Идеален ден за лов на рибка - бананка и Теди, особено Теди - плаче ми се от този разказ всеки път.

М/у другото, да "Идеален ден..." , тя ме докосна.
"Теди" не съм го чела, но го има в Читанката.

ОФФ: От кого е стихтворението в подписа ти. Мн. е хубаво. Crazy

fam, прочети Теди - дано ти хареса.

Офф: Стихитворението е на Елица Стоянова Simple Smile

Свет, точно - търсене на себе си и много символика има специално в "Девет разказа и семейство Глас"

# 32
# 33
  • Мнения: 514

Кажете за Кундера? Какво да прочета - много отдавна му се каня...

Моят съвет е да започнеш с "Непосилната лекота на битието", ако я харесаш продължавай нататък. Simple Smile

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


fam, прочети Теди - дано ти хареса.



Вчера го прочетох, както и Мече-буболече.
Обаче Идеален ден за лов... си остава за мен най-силният.
Може би ще прочета и На Есме...

В къщи ме чака Концерт в памет на един ангел на Шмит.
А на компа чета нещо леко - Бриджет Джоунс - на ръба на разума. Единственият чиклит, който ми допада.

# 35
  • Мнения: 2 809

Кажете за Кундера? Какво да прочета - много отдавна му се каня...

Моят съвет е да започнеш с "Непосилната лекота на битието", ако я харесаш продължавай нататък. Simple Smile

Благодаря  Peace С нея ще започна.

Да Ви напомня да не забравите Панаира на книгата в НДК от 4 до 9 декември Simple Smile
Не е истина колко неща съм наумила да купувам - само портфейла да е по -дебел  Confused

fam, понякога е така, един силен разказ прочетен първи си остава в съзнанието и е трудно да бъде "изместен". На мен и двата са ми любими, а честно казано не помня На Есме  Embarassed

# 36
  • Мнения: 4 070

Кажете за Кундера? Какво да прочета - много отдавна му се каня...

Моят съвет е да започнеш с "Непосилната лекота на битието", ако я харесаш продължавай нататък. Simple Smile
Хем подкрепям това твърдение, хем - не. На мен това ми е любимата му книга, но четох няколко негови преди това, които не ми харесаха и няколко негови след това, които много ми харесаха- тоя автор ми е 50:50 хем много ме кефи, хем никак. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 514
И на мен ми е най- любима и след нея съм изчела почти всичко издадено на български и мога да се съглася, че Кундера е интересен автор, но не става за четене винаги... Peace

# 38
  • На високо
  • Мнения: 825
Е, съвсем ме объркахте и заинтригувахте с този Кундера. На няколко пъти посягам към негови произведения в библиотеката, прелиствам ги и се отказвам. Чела съм страхотни отзиви за негови книги и все се каня да се запозная с него, но не се престрашавам и отлагам за друг път. Но май вече е време да го сторя.
А какво ще кажете за Милорад Павич ? И с него все се срещам и разминавам в градската библиотека. Нищо не съм чела от този писател, а ми се иска.

# 39
  • Мнения: 2 426
Здравейте Hug. Приемате ли нови членове Simple Smile? Аз съм неуморна  "читанка" и смятам, че тази тема ще ми е много полезна. Любими автори - Алиенде, Ремарк, Маркес, Хейли, Талев, Елин Пелин, Чудомир и т.н...
В момента чета "Устоите на земята" от Кен Фолет. Препоръчвам я.

# 40
  • Мнения: 395
Аз вместо запис, да ви се оплача...Взех си 7 книги от библиотеката, те пък взеха, че ме викнаха на работа и сега нямам грам време  Banghead

# 41
  • Мнения: 4 070

А какво ще кажете за Милорад Павич ? И с него все се срещам и разминавам в градската библиотека. Нищо не съм чела от този писател, а ми се иска.
чела съм две негови книги- бяха много различни и едната не ми хареса толкова, но като цяло съм му фен

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 485
А какво ще кажете за Милорад Павич ? И с него все се срещам и разминавам в градската библиотека. Нищо не съм чела от този писател, а ми се иска.
Аз изчетох всичко негово, преведено допреди година - напевен стил, прекрасен изказ и оригинална постройка на всяка книга. Но сюжетите сякаш са еднотипни и му се наситих. Вероятно причината е в мен, защото го изчетох наведнъж, но сега изобщо не ми се чете този автор... Дано на теб ти хареса!

# 43
  • На високо
  • Мнения: 825
Благодаря за споделеното! Hug

# 44
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Момичета, ето какво си взех от представянето на скандинавската литература /не съм присъствала на събития и, както чета, нищо не съм загубила/:

Ларш Кристенсен - Моделът
Хербьорг Васму - Седмата среща
Сири Хуствет - Омагьосването на Лили Дал /от кошницата отвън намалена на 5 лв./

+ Салман Рушди - Харун и..../също намалена на 5 лв./

Впечатленията са ми, че повечето книги бяха от криминалния жанр. И аз се надявах на някаква малка отстъпка.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт