Кюретаж и забременяване след това -40

  • 22 985
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 876
Светланица, спокойно, мен гърдите не ме боляха с тази бременност почти въобще, така че не е признак на нищо това.  Peace Всичко ще е наред на прегледа, чакаме те с добрите новини!  Hug

# 691
  • Мнения: 180
Момичета, ей сега се връщам от преглед  Sad , за съжаление нямам никакви новини, камо ли добри. Нищо не се видя, само жълто тяло в единия яйчник и удебелена лигавица. Доки взе да ме успокоява, че може би още е много рано и заради това не се вижда, но нещо не ми се вярва. Той ми е приятел и мисля, че не искаше да ме разстройва напълно. Каза да отида отново на 22.01 и да не мисля нищо, да си живея живота, то ще си покаже. Това е от мен за сега. Много  Hug на всички и хубав ден.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Светланица, може би наистина е още рано, не се притеснявай! Hug Hug Hug Кога беше последния цикъл? Имаш ли 7-10 дни закъснение?

# 693
  • Мнения: 180
toni_St, оследният ми цикъл беше на 10.12.2012, сега трябваше да е на 7-8.01, значи вече има 7 дни закъснение и два положителни теста. Миналата бременност по същото време се видя 5мм. сакче, а сега нищо, само удебелена лигавица  Cry. Дано само не е извънматочна, че това ме плаши най-много.

# 694
  • Мнения: 9 095
Светланица, при мен 2 седмици след закъснението се видя сакче, може да е наистина рано, с какво узи гледа- коремен или вагинален?

# 695
  • София
  • Мнения: 179
Svetlanica , недей да се тревожиш предварително. Може овулацията ти да е била по-късно. Може всичко да е наред. Другата седмица вече може и да се види сакче.Не бързай да отписваш нещата. Най-важно в момента е спокойствието ти и положителни мисли  Hug Стискам ти палци  и се надявам другата седмица да дойдеш с щастлива вест Praynig

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Светле, възможно е този път О да е била по-късно и затова още да не се вижда. Стискам палчета на 22-ри да видиш своята малка точица. Praynig Praynig Praynig

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 2 171
Svetlanica, и аз подкрепям момичетата в това, което са написали по-горе. Може наистина да е рано. Стискам палчета и ще се моля да има добри новини от теб при следващия преглед  Praynig Praynig Praynig

# 698
  • Мнения: 449
Svetlanica,при мен на 9-дневно закъснение се видя само удебелена лигавица,дори док изказа мнение,че може би ще ми дойде и че нещата са един вид 50:50 Sad.Веднага отидох за един тест,който ясно показа две червени линии,а на следващата сутрин си пуснах и кръвен.Ако искаш и ти си пусни един,за да не се чудиш какво се случва Peace.Много късмет! Hug

# 699
  • Мнения: 180
Благодаря ви за подкрепата момичета, много се моля да сте прави и всичко да е наред, ще видим на 22-ри, може пък да е била по-късно ову наистина. Иначе ме гледа на вагинален , в Майчин дом  - не знам дали е бил нов или не, не съм и питала. Пита ме дали имам гадене, а аз освен сънливост и умерено болезнени гърди, други симптоми нямам. Кръвният тест сутрин ли е добре да се пусне? Нямам никаква идея. Ще ви държа в течение на нещата и ще разчитам на стиснатите ви  fingerscrossed   bouquet

# 700
  • Мнения: 9 095
о палците ги имаш бъди сигурна Hug


кръвен можеш по всяко време да пуснеш, но е добре да има още един след това, в най- добрия случай след 48ч, просто отиваш в лаборатория и казваш чхг, това е всичко, този хормон не се влияе от храни напитки и тн. Сега се сещам, че при мен като не се видя нищо, ЧХГ беше 500 единици, а узи вижда ако е над 1000, така че беше едно успокоение, че не е извънматочна- бих те посъветвала да направиш Hug

# 701
  • Мнения: 180
О да, ще направя, днес не зная дали ще успея, защото съм на работа, но утре сутрин съм първа!

# 702
  • Мнения: 5 894
Здравейте, момичета Hug
Светланица мила не се шашкай. Аз ти препоръчвам утре/всъщност може и днес то няма значение по кое време на деня/ да си пуснеш кръвен тест за твое успокоение и после контрола след един ден, за да не гадаете какво става. Наистина обикновено се вижда над 1000 така , че за момента не се безпокой. Аз вече съм на мнение, че особено в случаи като нашите с предишни загуби е хубаво при нова бременност човек да си пусне кръвен тест даже и прогестерон, за да се видят как се развиват нещата и ако има проблем да се действа навременно.
По повод изследванията днес си пуснах прогестерона и ТСХ. Първият мисля, че е ок около 48 е с горна граница 59, но ме притеснява леко ТСХ, който е 2,68. Надявах се, че е паднал с времето след неуспешната бременност и така и не го проверих пак след това. Мисля си дали да не ходя при док да се консултирам какво да правя и евентуално да мина през ендокринолог, че и никога не са ми гледали щитовидната. Да не се окаже, че ми се отключило някое Хашимото. Само това ми липсва. Ама искам отговори вече. Лошото е, че сега не знам дали има смисъл да ходя на ендо само със стойностите на ТСХ и дали на ново да не пускам и другите хормони, защото последните ми бяха от, но са от преди 8 месеца. Не ми се иска да се разкарвам напред назад, ама и ми писна да давам десетки левове само. Cry

# 703
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,
Честитя ви новата 2013 г на патерици, и ви пожелавам една по-успешна,по-спокойна и по -богата на хубави моменти година.
И аз скоро не съм писала,защото няма какво, но ви чета редовно. Съжалявам за новите попълнения  Sad
Светланица стискам палци и ти желая късмет!
Ние почнахме с бебеправенето след абразиото ,но нещо ми се струва ,че нямам овулация този цикъл. Ще отида да си пусна и аз хормони.
Lyne би ли ми казала ,дали се поема нещо от касата и ако не ,каква е цената? Личния лекар ли ти ги назначи или гинеколог? Благодаря ти предварително!

# 704
  • Мнения: 180
Lyne, не съм много веща в хормоните, но специално за ТСХ искам да ти кажа, че съм чела, че той варира според сезоните - лятото е по-висок по принцип, а когато е студено намалява. При мен обаче се оказа точно обратното. След първата ми бременност си пуснах ТСХ, беше юни месец и беше 3,5 което за забременяване е доста виско по принцип, но моята ендокриноложка, каза, че това не трябва да ме тревожи и не ми предложи лечение, въпреки, че специално я попитах, така и забременях с това високо ТСХ. Сега го пуснах отново миналия месец и резултата е 1,75, което е под 2 и е супер - вече не мога да разбера от какво се влияе. Аз го следя редовно защото майка ми има Хашимото. За Хашимото трябва да се пуснат ТАТ и МАТ антитела. Мисля си, че твоето ТСХ си е ок.

Общи условия

Активация на акаунт