Кюретаж и забременяване след това -40

  • 22 984
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 095
Ира, аз отидох контролно, защото ми беше увеличена щитовидната по здравна каса и точно по тая ЗК доплатих 50лв ooooh! щото ехо-то не влизало, единия хормон не влизал... ooooh!

# 706
  • Мнения: 5 894
Повечето полови хормони и някоит от щитовидните се поемат по касата, но аз отдавна предпочитам да си ги плащам, защото докато се разкарам сто пъти от един лекар на друг и да се моля за направления с риск да ми лепнат някой вирус в чакалнята - не си заслужава риска. Вече съм претръпнала сигурно имам стотици левове за хормони само последните 2-3 години, че все нещо не е наред и пак контролно изследване.
Светланица и аз имам подобен случай на твоя. За първи път пуснах ТСХ 2011 края на лятото и беше 2,25. Тогава се чудих дали има смисъл и за останалите хормони и като го видях, че е горе долу ок го зарязах. Точно в месеца, в който забременях мислех да пускам всичките напук и да отида профилактично на ендо да ме види, но се отказах в последния момент. След спонтанния ги пуснах ТСХ беше почти 3, а останалите ок. На док не му хареса много и решихме да направим контрола следващия месец да видим дали не е било от бременността. Беше паднало на 2,5 и оставихме нещата така. Сега реших все пак да го видя, че е мина доста време и явно нещо не е много наред. Обезателно ще отида на ендо поне да знам как ми е щитовидната, каквото и да каже док. И аз имам случай в семейството с Хашимото и си имам едно на ум. Възможно е да се отключило нещо от бременността. Не ми се искаше много да си бъркам в имунната система, но ако се наложи ще пия и лекарства поне нещо да правим, че до сега никаква сериозна причина не открихме защо не става. Дусфастона ще го спирам вече щом прогестерона ми е ок. Може ако ми се занимава другия месец да го изследвам пак за потвърждаване.

# 707
  • Мнения: 9 095
Лин, Дуфастона по каква схема го пиеш newsm78

# 708
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета, чета дискусията ви за щитовидната жлеза и ще споделя мнение. По принцип не е лошо да си проверите хормоните, поне за собствено спокойствие. Ако нямате в рода си (най-вече по майчина линия) заболявания на ЩЖ, не се безпокойте. За бременността отношение имат 2 хормона - ТСХ и ФТ4. ТСХ обикновено е с реф.стойности от  0.4 до 4. За забременяване докторята гонят 2 горна граница, но не знам дали за всички бремелинки или само за тези с проблеми на жлезата. Относно покачването и падането на ТСХ - през лятото ТСХ намалява, а през зимата се покачва. Но от голяма значение е кой с какъв проблем е и дали изобщо има такъв. За диагностициране на Хашимото е необходимо да се пуснат антителата ТАТ и МАТ. Хашимото не пречи на забременяване и износване на бебчето, така че не се шашкайте.  Hug

# 709
  • Мнения: 1 656
аз след аборта като реших да си проверя жлезата ми пуснаха два хормона и едно антитяло. Мисля че хормоните се поемат  от ЗК, но антитялото ти си го плащаш. Ако има изменения в жлезата на допир или самите хормони не са в граници вече се налага и ехограф.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 143
Светланица, отишла си прекалено рано затова не се вижда още нищо, сигурна съм че при следващия преглед ще се успокоиш. Но наистина пусни си кръвен за да не го мислиш всеки ден до прегледа  Hug

# 711
  • Мнения: 338
Светланица, аз мисля, че е  още  рано и за това  не се вижда. По принцип знам, че е най-добре първият преглед да е след поне 10 дневно закъснение.

# 712
  • NE
  • Мнения: 10 999
Svetlanica Не се тревожи!  Hug Аз знам че след 14 дни закъснение трябва ще се види сакче. Бъди спокойна и всичко ще бъде наред!  Hug Hug Hug

Момичета скоро ще пусна новата тема. Не знам какво се случи с Action_girl. Трябваше да роди преди 14-15 дни. Надявам се да е добре. Praynig Praynig Praynig
Друго при мен няма. Бебеправим и толкова. Mr. Green

# 713
  • София
  • Мнения: 17 592

Много отдавна не съм се появявала, така че преди всичко... Честита Нова Година на всички!

Теди, щитовидните хормони в момента са най-изгодни в Цибалаб. Ако другите 2 са наред, фт3 не ти трябва.

tasy, Хашимотото печи, ако не знаеш, че го имаш... Аз съм в тези теми благодарение на това... Ниското фт4 пречи и на забременяването, и на износването - всъщност, на развитието на бебето...


# 714
  • Мнения: 5 894
Тединце дуфастона го пиех 2х1. Аз много напирах да го видим, ама док тогава нещо не ми обърна внимание. Първия месец овуто беше подранило и понеже не бяхме сигурни дали е имало понеже не видяхме фоликул по-рано и не успях да го изследвам. На втория като взех да питам дали трябва на 7-мия ден да го пусна след ову док нещо ми каза едва ли не след 2-3 дни да го пусна не помня много добре вече, но нещо се ядосах и понеже не исках да рискувам месеца реших да пробвам да го пия известно време и да видя как ми понася и по-нататък да го мисля. Ама вече мина повече от половин година и на няколко пъти се опитвам да го откажа и после от страх пак го почвам и този месец реших да го спра и да пусна изследване. Та поне отпадна тази гадост.
Антителата ми бяха наред миналата година и нямаше индикации за Хашимото поне така ми казаха док, а и момичетата от темата за изследване на хормоните. Аз все пак ги изрових  /от средата на юни са след спонтанния/ и ви ги написвам да си кажете мнението.
fT3        4.3        pmol/l     3.1 - 6.8                            
Anti-Tg/TAT/       17.89       IU/ml    до 115    
A-TPO/МАТ/       18.04       IU/ml    до 34                            
TSH       2.92       mlU/L    0.27 - 4.20    
FT4       15.48       pmol /l    12.0 - 22.0
Леля ми има Хашимото и то доста сериозно, а покрай лекарствата, които пие си навлече големи здравословни проблеми след това, защото й се отслаби имунната система много, разболя се от пневмония, че накрая и в сърцето я удари и сега трябва страшно много да се пази. Не е хич работа човек да се бърка в имунната система с лекарства трябва да е обосновано.
Аз не вярвам да ми има нещо сериозно може и от сезона да е, но като никога не са ме преглеждали не е хубаво да гадая, а да ме видят някой ден.

# 715
  • Мнения: 9 095
Lyne, мерси за изчерпателната информация, интересно ми стана, защото съм чувала тази терапия с дуфастона често да се прилага, а не съм наясно как се проследяват нещата и тн... Hug


Кати, как си? вярно не пишеш вече Rolling Eyes


Феичка, ми бебеправене малко ли е? Hug

# 716
  • София
  • Мнения: 179
Здравей,katiABV. Позагуби ни се напоследък ти и не списваш вече в нашата тема  Hug Аз също съм с проблеми на жлезата и затова писах по темата. Въпроса е, че проблемите с ФТ4, не винаги са свързани с наличие на Хашимото. Хашимото само по себе си е автоимунно заболяване и не е задължително да дава отражения на хормоните като ФТ3 , ФТ4 и ТСХ.
А иначе си безкрайно права -  ФТ4 има най-голямо отношение към бременността. Но антителата (които са индикация има или няма Хашимото) не са. Факт е че има много момичета с Хашимото, с нормално родени дечица.
Ти как си? Какво става с теб   bouquet

# 717
  • Мнения: 5 894
Момичета влизам само набързо да ви се похваля за моя прекрасен док Rolling Eyes Много мило ми стана и реших да споделя. Следобеда реших да му драсна един мейл и да го разпитам за моите въпроси относно ТСХ и как да действам, за да не се разкарвам до там специално, после пак на ендо и обратно и току що видях, че ми е отговорил в този късен час. Кога почива този човек не знам. Май ще ходя на място там да ме види ендото и след това ще се консултирам с него. Та вече си отдъхнах и ми стана по-леко като знам, че имам предначертан план и ще действаме dance Ще се изкефя само другата седмица да не ми дойде и да трябва да се виждаме за друго Laughing

# 718
  • София
  • Мнения: 1 966
Светланица, с успешната ми бременнност гърдите ми нито ме боляха, нито наедряха, което единствено малко ме притесняваше за кърменето, че жлезата не се развива достатъчно, сега не преливам от кърма, но вече 3 месеца кърмя успешно. А с неуспешната ми бяха много болезнени и напрегнати още от самото начало, така че това не е показателно.

Като виден представител на успелите мами от хашимотската група  Mr. Green, да кажа и аз, че нищо страшно няма, стига да се знае за този проблем предварително. За протокола, след загубата бях с ТСХ 6.4, а втория път забременях с ТСХ над 3, но вече бях пила няколко месеца л-тироксин и нещата бяха под контрол. А сега смъкнах драстично дозата и пак съм го докарала до едни стойности много близки до нулата, та май след раждането, поне временно, изобщо нямам нужда от л-тироксин.

# 719
  • София
  • Мнения: 17 592
Lyne, мерси за изчерпателната информация, интересно ми стана, защото съм чувала тази терапия с дуфастона често да се прилага, а не съм наясно как се проследяват нещата и тн... Hug


Кати, как си? вярно не пишеш вече Rolling Eyes


Феичка, ми бебеправене малко ли е? Hug

бЕх се яко сдухала. А после хич нямах време. Сега пак нямам, но поне желание имам силно...

Общи условия

Активация на акаунт