Кюретаж и забременяване след това -40

  • 22 970
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 17 591
Здравей,katiABV. Позагуби ни се напоследък ти и не списваш вече в нашата тема  Hug Аз също съм с проблеми на жлезата и затова писах по темата. Въпроса е, че проблемите с ФТ4, не винаги са свързани с наличие на Хашимото. Хашимото само по себе си е автоимунно заболяване и не е задължително да дава отражения на хормоните като ФТ3 , ФТ4 и ТСХ.
А иначе си безкрайно права -  ФТ4 има най-голямо отношение към бременността. Но антителата (които са индикация има или няма Хашимото) не са. Факт е че има много момичета с Хашимото, с нормално родени дечица.
Ти как си? Какво става с теб   bouquet

Тъй де - ама по време на бременност и на бебето му трябва фт4... а като антителата го ядат, жлезата може и да не може да компенсира. Може и да може - но задължително трябва да се следи, щото... не се знае знае ли се.

А с мен... нищо интересно вече.
Пилея се с много различни неща...

# 721
  • Мнения: 9 095
Кати, сигурна съм на всички ще е приятно ако намираш по- честичко време за нас Hug Hug Hug


Феичка, и Лили трябва да е родила.... Rolling Eyes по отчетните прегледа ли?


Лин, много се радвам за доктора, това се казва доктор за мен! Hug

# 722
  • София
  • Мнения: 17 591
Теди, а ти що имаш обърната солница и лимон в подписа си, а няма текила?  Mr. Green

# 723
  • Мнения: 9 095
Теди, а ти що имаш обърната солница и лимон в подписа си, а няма текила?  Mr. Green


е тя солницата е подпряна на текилата Joy Joy Joy това е от една шега от една друга тема, трябваше да няма лимон на снимката и избрах такава с най- малко лимон Joy

# 724
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Сега прегледах вчерашната Ви дискусия за ЩЖ и за хормоните и пак се притесних и се сетих, че трябва да ходя на ендокринолог. Много се притеснявам. След първият кюретаж като тръгнах по лекари ми откриха, че имам възел на ЩЖ. Единият лекар веднага ме прати за биопсия за да се види какъв е, но мен много ме беше страх и реших да отида на друго мнение. Така се оказах в Плевен, и освен при Д-т Конова посетих и Д-р Като Тодорова, която пътува от Сф. в определени дни до Плевен и преглежда. Тя ме прегледа и каза, че според нея това което напипва, говори за доброкачествено образувание, но т.к. е над 1.5см. в диаметър най-вероятно ще трябва да се оперира. Предложи или сега и после изчакване още 6м. за нормализиране на хормоните или след евентуална успешна бременнност.  Естествено реших да е след бременност. И така през бременността пътувах и за да следя дали напаства възела. За щастие не се увеличава и всички хормони винаги са ми били в граница. Но сега трябва да отида пак да ме видят и такъв страх ме гони, не знам да се оперирам ли какво да правя. Има ли някой с подобен проблем?

# 725
  • Мнения: 9 095
Креми, при нас явно има наследственост за ЩЖ, защото баба ми е оперирана, моята беше увеличена след раждането...явно трябва да внимавам повече...а иначе имам доста познати с възелчета, които от страх не се оперират и  само се следят Rolling Eyes аз обаче предполагам ще ме е страх повече ако го оставя Rolling Eyes ама аз и бенки си махах от страх да не ми направят беля Rolling Eyes според мен иди на една контрола, пусни хормони, чуй мнението на докторката и тогава почвай да го мислиш да има ли операция или не, защото през бременността ако са били наред нещата, сега не се знае как са. Не че искам да те плаша...просто размишлявам... Embarassed

# 726
  • Мнения: 113
 kremmito можеш ли да ми кажеш дали при доцент Конова е със записване,работи ли със здравната каса и ако не, колко е прегледа? Много ще съм ти задължена. Hug

# 727
  • София
  • Мнения: 17 591
Теди, а ти що имаш обърната солница и лимон в подписа си, а няма текила?  Mr. Green


е тя солницата е подпряна на текилата Joy Joy Joy това е от една шега от една друга тема, трябваше да няма лимон на снимката и избрах такава с най- малко лимон Joy

Къх. Т'ва не е ли твърде тъмно за текила? Личи ми, че текилата точно не ми е сред любимите питиета - ама наистина си мислех, че й се полага да е по-светличка...

И все пак, каква е шегата?

# 728
  • София
  • Мнения: 17 591
Сега прегледах вчерашната Ви дискусия за ЩЖ и за хормоните и пак се притесних и се сетих, че трябва да ходя на ендокринолог. Много се притеснявам. След първият кюретаж като тръгнах по лекари ми откриха, че имам възел на ЩЖ. Единият лекар веднага ме прати за биопсия за да се види какъв е, но мен много ме беше страх и реших да отида на друго мнение. Така се оказах в Плевен, и освен при Д-т Конова посетих и Д-р Като Тодорова, която пътува от Сф. в определени дни до Плевен и преглежда. Тя ме прегледа и каза, че според нея това което напипва, говори за доброкачествено образувание, но т.к. е над 1.5см. в диаметър най-вероятно ще трябва да се оперира. Предложи или сега и после изчакване още 6м. за нормализиране на хормоните или след евентуална успешна бременнност.  Естествено реших да е след бременност. И така през бременността пътувах и за да следя дали напаства възела. За щастие не се увеличава и всички хормони винаги са ми били в граница. Но сега трябва да отида пак да ме видят и такъв страх ме гони, не знам да се оперирам ли какво да правя. Има ли някой с подобен проблем?

Не, но имам приятелка, която се оперира преди години - ами, цяла е, даже и белег вече почти няма...

# 729
  • Мнения: 9 095
Теди, а ти що имаш обърната солница и лимон в подписа си, а няма текила?  Mr. Green


е тя солницата е подпряна на текилата Joy Joy Joy това е от една шега от една друга тема, трябваше да няма лимон на снимката и избрах такава с най- малко лимон Joy

Къх. Т'ва не е ли твърде тъмно за текила? Личи ми, че текилата точно не ми е сред любимите питиета - ама наистина си мислех, че й се полага да е по-светличка...

И все пак, каква е шегата?


хаха, ми то и аз толкова пия...нямам идея как трябва да изглежда Joy а шегата тръгна от темата за един сериал, дето реших че ми викат Киселица Joy пък то не било за мен и тъй момичето дето усмирява Киселиците си сложи лимони, а аз трябваше да допълвам просто... Crazy

# 730
  • София
  • Мнения: 17 591
А, аз не съм фен на текилата, не на алкохола по принцип...



[/color]

# 731
  • NE
  • Мнения: 10 999
Нова тема

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 07:30 от Flower Fairy

Общи условия

Активация на акаунт