Коледни звънчета скоро ще се люшнат, а през МАРТ мама бебче ще си гушне. Тема №7

  • 29 228
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
 newsm68 newsm44 smile3521

# 16
  • Мнения: 583
добро утро,
с килограмите тръгнах доста сериозно.. отначалото само. въпреки, че не съм намалила храната. за първите 2-3 месеца бях качила 4 кг. а сега съм +7-8 кг някъде.
на преглед не съм ходила доста отдавна, другата седмица имам час и дано всичко да е наред!!
за количките - на мен ми харесва една на hauk, но още не съм решила дали ще купуваме. имаме си от  първото детенце една доста запазена  с пълно легнало положение, а и една лятна количка също. а имаме си и столче за кола, което прави безмислено да купуваме 3 в 1.
лек уикенд на всички!!

# 17
  • Мнения: 5
Добро утро, коремчета! Да взема и аз да се запиша в новата тема, която отново е много хубава.
Вчера бях на жк, бебка е добре, расте си и наддава, вече е 680 гр., което много ме радва, защото на 4д като ходих ме наплашиха, че е по- малка , отколкото трябва.
 Поуспокоих се и вече мисля да започвам малко по малко с покупките, въпреки че се оказва, че ще ми дадат много неща от племенницата на мм, включително и количка на Jane slalom pro, каквато така или иначе се бяхме насочили да купуваме.
Не съм много редовна в писането във форума, но пък редовно ви чета и научавам доста неща от вас. Hug
Сега да ви се пооплача, моята аг не може или не желае да ми даде болничен, а нещата на работа взеха да стават много сложни и напрегнати и ми се иска от 20. 12, да съм си вече у дома, сега се чудя какво да предприема. Не ме разбирайте погрешно, не съм лигла и не ги искам просото така тези болнични. Работя в аптека и сега се започват болести и вируси, притеснява ме, че всичко ще ми се лепи, освен това пътувам всеки ден с градския транспорт, което също не е много ок. Чудя се да я сменям ли или да търся други начини. Thinking
А, и да ви се похваля, след 12 години връзка с мм, решихме, че и брак искаме да сключим, та в края на декември, началото на януари някъде и това ми предстои, та сега започваме да действаме и по този въпрос. Party Crazy
Така, написах си фермана, похвалих се, оплаках се, сега остава да ви пожелая много хубав ден да си прекарате, въпреки че за сега е малко мрачен!   bouquet

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 40
 Добро утро коремчета! valevita.bs АГ-о няма как да ти откаже болничен.И моята се правеше в началото,но много бързо ми го даде и вече почвам 2 месец вкъщи..Simple Smile
 ТиаРа количката я има от скоро из центъра се разкарват мами,следователно ше да е нов модел.На живо е по хубава,ако можеш отиди до магазина има и други страхотни модели..Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро и от мен! Голям съм кукуряк, няма събота, неделя в 7,30ч вече съм се ококорила....а мъжа спи ли спи, голяма скука, добре че поне е форума да ви чета  Simple Smile
Вале, поздравления за решението за брак. Малко е неприятно това че докторката не ти дава болнични, но пък не може ли от друго място да вземеш болничен само АГ ли ги дава? Аз много не съм наясно как стоят нещата, но примерно личния лекар с някаква друга диагноза не свързана с бременността не може ли да ти даде. Много съм възмутена, ще кажеш че от джоба си ги плащат тези болнични....
Аз миналата събота като ходих на преглед нашия мъж излизаше 730гр. в началото на 24 г.с. и ми се стори доста голям като че ли, не че зная някакви граници, но последно беше 460гр. После обаче в ФБ прочетох за бебенца на други момичета по 1кг или 1,2кг. така че явно нашия бебо не е най големия.
За кг. съм +4,5 -5,00кг. Не ми тежат за сега, и нямам по голям глад от преди но пък бързо ги качих, което малко ме притеснява. Явно бебето расте и си иска своето.
Идват празници - къде ще празнувате? по домашно или извъградско? или по чужбина  Simple Smile
На мен ми се иска за ден два да се махна от Варна, някъде така наблизо да съм предвид пътуването но нещо още не може да се организираме....и накрая пак в къщи  Sad

# 20
  • Варна
  • Мнения: 307
Добро утро,

гледам коментирате големината на бебчовците. Аз от тук се ориентирам http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/-razmeri- … /menu-id-117.html

Гале, мисля че бебока ти доста добре се движи  Hug Нашата бебка е 600 гр. А мисля, че мамата която се похвали че бебо е към 1 кг е с термин за началото на март, така че ми се вижда също нормално  Crazy

valevita.bs, можеш да си смениш АГ-то по принцип. Вземаш си от личния направление и с него при новия. Но имаш право само на 1 смяна през бременността. А твоята защо не иска да ти дава болничен? Мен всеки път ме пита дали искам, ама аз тъпо и упорито искам да работя  Mr. Green

На нас цяла ни фирма се премести в Провадия, но оставят офиса във Варна до края на годината, за да не пътувам всеки ден. Но след НГ най-вероятно ще излизам в болничен  Crazy

Днес смятам да украсявам елхата, пия си кафето и я започвам  Peace

Хубав ден на всички  Hug

# 21
  • Мнения: 16
Galeto.. като си станала, айде на лекция в Гранд Мол Варна, от 10 ч, Възстановяване след раждането Simple Smile

# 22
  • Мнения: 16
а, Vava и ти си от Варна, айде на лекция Simple Smile

# 23
  • Мнения: 34
Добро утро и от мен, мами!
valevita.bs, напълно те разбирам, аз пък работя с деца и затова от понеделник вече съм болничен, не ми се рискува. Но и аз мисля, че лекаря не би трябвало да ти откаже издаване на болничен.
Ние за Нова Година ще сме в Хисаря, май бях писала вече, надявам се всичко да е ок с мен.
Кой каза, че днес ще украсява? Аз сега закусвам и след това почвам, много ми е коледно! А следобяд мислим с мъжа ми да отидем до Немския базар.
Хайде, хубав ден! Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 289
Е защо някой не ми каза по рано щях да се организирам да дойда...но сега още не съм пила кафето и ходила знаете до къде -00. Къде се състои тази лекция, ако се оправя да взема да отида?
Благодаря за идеята.

# 25
  • Мнения: 385
Добро утро,момичета!
Деси,благодаря за хубавата темичка!
Ние също имаме количка http://www.bugaboo.com/377 Няма кошче за кола към нея,но на нас ще ни дадат Simple Smile Много лека и маневрена количка,заради цената се чудехме с ММ,но решихме че си заслужава да инвестираме.Аз съм много доволна!
Честито,valevita!
Хубав ден!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 912
 Coffee
добро утро и от нас  Hug
да питам момичетата от Варна къде да пообиколя да разгледам колички и кошарки-сгъваеми, освен в Хипо-то. Не че там изборът е малък, но още ми се разглежда  Laughing за да се объркам още повече  Crazy И без това днес го дават дъждовно, идеално за ходене по магазини  Simple Smile
Кофеин Simple Smile, много е хубава количката, но наистина ли е без багажник или на снимките не се вижда? И на двете си колички на сина ми имах огромни багажници и винаги успявах да ги препълня, страшно удобство е - пазаруваш и се разхождаш без да ти тежи  Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 307
Cookie-Lover, защо не каза по-рано  Rolling Eyes Много късно ти видях поста. Нищо, другия път ще ни кажеш по-рано  Crazy

# 28
  • Мнения: 385
Марта има багажник,даже е голям.Просто не е показан на снимката  Simple Smile Аз държах количката да е с 4гуми,да е лека,лесно сгъваема и с голям багажник. Също ми харесва много и Uppababy Vista-тя е малко по-тежка,има много хубави отзиви,но мисля,че я няма в България.  Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 дек 2012, 10:55 от Кофеин :-)

# 29
  • Мнения: 242
Здравейте на всички!
Деси, благодаря за чудесната темичка.  Peace
Вале, честито за решението за брака, чудесна емоция си е всичко  Simple Smile Иначе не мога да повярвам, че АГ ти отказва болнични, аз си взимам редовно вече. Ако можеш наистина вземи от друго място или я смени.
Аз до тук съм +5 кг., чувствам се ок, даже спя повече, странна работа. Хремата упорито не минава, но ще я преборя няма къде да ходи. Също съм на вълна колички, толкова неща изчетох какво трябва да търсим в една количка, че хептем се обърках  Grinning. Най-накрая ще излезем с мъжа и ще изберем нещо, даже мисля това да е първата покупка за бебка Simple Smile Simple Smile
Хайде хубав уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт