Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 818
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 13
Здравейте Hug
Моят син също имаше "подути гърдички", слагахме марлички с риванол и се оправиха. Не се тревожи, не е нещо сериозно!!!
Ние сме цялото семейство при доктор Ганчева. Първоначално бях много доволна от нея. Дойде в къщи за първо посещение на бебето, много любезно обясняваше за всяко нещо на консултациите....но така беше докато синът ми стана на 3г. и от градината започна да боледува. Никакво внимание, всеки път едно и също...Има ужасно много пациенти, чака се много всеки път. Живот и здраве, сега като родя ще запиша и това дете при нея, но ходим единствено за направления там.
За д-р Христов мога да кажа само хубави неща, няколко пъти се наложи да ходим при него. Той работи с д-р Зайков, който е отвратителен и ни извика на задната врата, за да ни вземе още пари за прегледа.

# 331
  • Мнения: 84
мами, вие при кой марков си правихте ФМ в София? Сега гледам в сайта им, че има двама, явно са братя. А една позната ходила пак в МЦ Марковс в София за ФМ, но самия преглед бил направен от друг специалист и ми каза, че само в случай на проблем гледал Д-р Марков, така ли е?

# 332
  • Мнения: 2
мами, вие при кой Марков си правихте ФМ в София? Сега гледам в сайта им, че има двама, явно са братя. А една позната ходила пак в МЦ Марковс в София за ФМ, но самия преглед бил направен от друг специалист и ми каза, че само в случай на проблем гледал Д-р Марков, така ли е?

Аз ходих в МЦ "Марковс" при д-р Димитър Марков и съм изключително доволна и от прегледа и от отношението му. Като си запазвах часа казах специално, че искам час при него. Помня, че доста по-рано си запазих час, може би два месеца преди прегледа. 

# 333
  • Мнения: 375
Мами, знаете ли дали и къде в Бургас се продават одеалца на марката David Fussenegger? Харесала съм и искам да взема на тази марка, но само в он лайн магазините ги гледам.

# 334
  • Мнения: 73
Честита нова година на всички мами и бебоци  и от мен Simple Smile
На мен ми останаха 2месеца, и още ни лекар за раждането  ни болница  съм избрала... само чуденки от хиляди мнения.
Моята сладкишка е супер подвижна, направо се чудя чак дали е нормално такова ритане. Особено вечер след 21.00ч. направо.... ми разказва играта. Преди 2нощи ме държа будна до 2.20ч.
Пия кафе само сутрин, само едно и много слабо, от какво друго може да става така активна все вечер?

# 335
  • Мнения: 2 461
Първият ми син беше така активен в утробата по късните доби.Ами роди се детето вечер,точно по времето когато беше обичайно най-активен. LaughingОт храни също може да се увеличи активността на плода,например от шоколад.Иначе за изборът на болница за раждането най-добре отиди на "отворени врати" и после се довери на интуицията си.Важното да отидеш да раждаш позитивно настроена,колкото и банално да звучи така си осигуряваш много по-леко раждане.Аз вторият път май си бях решила предварително,имах леки колебания към края и буквално до самото раждане не бях взела твърдо решение,дори качвайки се в колата да ме кара към родилното мъжа ми ме пита на къде да кара.Интуицията ме отведе където е трябвало. Peace

# 336
  • Мнения: 0
искам да попитам някоя мама била ли е изписвана със бебо от болницата със жълтеница, и колко време е давала гликоза, защото в болницата ми казаха да давам 10 дена, а педиатърката ми каза 20 дена и не знам какво да правя,а и нещо много бавно ни минава. И друго когато бебо е на 12 дена някой спирал ли е нощното хранене?

# 337
  • Мнения: 0
Благодаря предварително за отговорите, извинявам се ако задавам неуместни въпроси, но просто съм много притеснена, а и сега и коликите ни започнаха давам му капки инфакол дано да помагат Praynig

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
Аз на Цвети и давах подсладена вода.Обаче забравих колко време. Глюкоза не съм давала. Защо искаш да махаш нощното хранене?

# 339
  • Мнения: 2 461
И двете ми деца имаха жълтеница по около 40 дни.Заради резус конфликт беше силно изразена.На баткото давах глюкоза,на малкото не.Така или иначе и при двамата си продължи да бъде изразена едно и също време без значение дал давам или не глюкоза,така че...Просто малкото го кърмех на поискване без да давам глюкоза.
А ти ли искаш да махнеш нощното хранене или детето отказва да яде нощем?На кърма ли е или на АМ?Някои деца само си махат нощното хранене на ранен етап,други пък си хапват нощем до доста късна възраст.Първото ми дете още през първия месец си махна нощното хранене а второто имаше периоди през които не ядеше и такива през които си хапваше по веднъж през нощта като на 10 месеца окончателно махна нощното хранене.Но заради физиологичната жълтеница много деца са сънливи и аз не бих будила дете,за да яде.

# 340
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
искам да попитам някоя мама била ли е изписвана със бебо от болницата със жълтеница, и колко време е давала гликоза, защото в болницата ми казаха да давам 10 дена, а педиатърката ми каза 20 дена и не знам какво да правя,а и нещо много бавно ни минава. И друго когато бебо е на 12 дена някой спирал ли е нощното хранене?

Давах на сина ми 1-2 седмици, но по малко, защото след това не искаше да яде. Ще му мине, не се притеснявай.
Безумно рано е да спираш нощното хранене на толкова малко бебе. Не го буди нарочно, но и не му го спирай нарочно. Ако детето само се буди и плаче, тогава го храни.
Моят син ядеше нощем докъм третия месец.

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
Аз в началото я будех през нощта, защото беше с ниско тегло.Точно една седмица, де.После тя ме будеше, защото аз не си чувах алармата.

# 342
  • Мнения: 39
Мами,ще може ли да ми дадете някакъв телефон на д- Христов-ортопед,че в нета видях един,но не отговаря.Благодарско !

# 343
  • Мнения: 22

tishina13 не се притеснявай и аз още не съм избрала болницата - от мнения разбирам че е малко на късмет. аз съм в 33 седмица ти? кой ти е  лекаря?

# 344
  • Мнения: 0
Педиатърката ми каза,че трябвало да се спре едно хранене нощем да му давам водичка,да но как да го държа гладен,опитах една вечер но не се получи докато не си изяде грамажа с млякото не спря да реве, давам му АМ, давах му и 1 седмица кърма но все е гладен и минахме на другото мляко, а за гликозата ми казаха само вечер,но и това не ми се получава затова му давам през деня. Сега пък имаме възпаление на очичките. Да попитам за спането на различните страни ние сега спим повече надясно заради кефалхематома, на ляво го слагам само когато е спокоен и нешава много,имали някакъв проблем?

Общи условия

Активация на акаунт