Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 816
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 96
Здравейте момичета Simple Smile
Искам да попитам вече родилите бургаски мамчета за съвет. Избрах да раждам в Девата - благодаря на повечето от вас, които са дали съвет за нужния багаж и принадлежности, които трябва да се носят, а как стои въпроса с отчистването на червата или да съм най-точна клизмата при нормално раждане? Трябва ли да си купя медикамент или свещички за това? правят ли тази процедура при влизане в родилното? Благодаря ви предварително.
Не правят клизма при нормално раждане.

# 616
  • Мнения: 378
В Бургас никъде не правят клизма. В края на бременността по-често до тоалетна и така...   bouquet

# 617
  • Мнения: 38
Някоя мама която е ходила на ФМ при Ризова,може ли да каже дали е доволна от прегледа   Simple Smile

# 618
  • Мнения: 22
благодаря ви мами, няма да я мисля тази процедура -  пожелавам ви хубав ден и здрави и щастливи бебчета :*

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 166
Лече-Буболече, доколкото разбирам, си решила да ти направят изследване на плода и ако даде някакви отклонения, тогава да даваш кръв за БХС. Само исках да те предупредя, че параметрите, които ще ти измерят за БХС и даването на кръвта трябва да станат в един и същи ден, за да даде точен резултат, т.е. не можеш днес примерно да си измериш параметрите и след 3-4 дни да дадеш кръв.  Peace 
dobi_86, аз съм ходила при Ризова в Черноморска към 32 г.с., като преди това ходих и на други места. Много пъти е коментирано - в Бургас правят УЗИ на плода, което е нещо различно от ФМ и в този контекст - доволна съм, като за преглед в Бургас.

# 620
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Tsangel, аз затова си правя по-рано изследването. Ако имам някакви отклонения няма да се доверя само на един лекар. Ще потърся още мнения и на база на тях ще правя ФМ.

# 621
  • Мнения: 7
Моята бременност ми следи д-р Бояджиев в Света София. На една от консултациите си говорих на дълго и широко за БХС с него. Честно казано аз имах резерви и не толкова заради достоверността на самото изследване, колкото за решенията които се налага да вземе една жена след това. Моят съвет към всички вас е да помислите за следното. Ако направите всички тези изследвания и се устанви, че има някакъв проблем с вашето дете, не дай си Боже, от тук нататък трябва да се вземе решение дали искате или не да продължи бременността, въпреки всички рискове да се роди увредено дете. Този разговор проведох със съпруга ми и решението го взехме двамата. Преди да отидете за това изследване помислете дали искате да знаете и резултата ...
Именно поради това търсете отговорите и се консултирайте с гинеколозите ви. Аз винаги съм казвала и продължавам да го твърдя, че когато се говори за нещо толкова сериозно слушайте лекаря си, а не съседката. Тук БХС се използва много често от жени, които дори не знаят какво означава това съкращение. Генетичните изследвания се правят на едно или две места в страната. Имам една книжка, която ми дадоха в Св. София за женската ми консултация и там има много подробно обяснено за това какво представлява този скрининг, в кои периоди се извършва, какво точно се изследва и т.н. Който си следни бременността там предполагам я има и знае за какво говоря.

# 622
  • Мнения: 74
Заплес , до някъде си права , но не съвсем. Евентуален лош резултат на БХС не те праща задължително на аборт , а на амниоцинтеза. Истината е ,че това изследване си е съвсем статистическо и  резултата добър или лош не означава нищо на 100 %. Хубавото при него е, че ако резултата е лош ще направиш амниото, а той вече е на 100 % точен и ако, не дай боже, има нещо ,може да се реагира на време. Лошото е ,че може да те прати на амнио без да е имало нужда , а то само по себе си вече си е опасно и има риск от спонтанен аборт. Другата лоша страна на БХС е ,че може да ти даде добър резултат , а да съществува проблем и ти успокоявайки се, че всичко е наред да не вземеш мерки.
От друга страна"взимане на мерки" не винаги означава прекратяване на бременността. Ако има риск детето да е увредено ,но майката не желае да го маха ,то поне може да уговори раждането да стане в съответната болница , при съответните специалисти и ако трябва интервенция за подобряване живота на детето  да се извърши още след раждането.Това понякога е много важно!
 
За останалото съм съгласна. Хубаво е скрининга да се направи ДИРЕКТНО във София или във Варна , а не тук да се взима кръв и да се праща (защото до колкото знам ако си направиш БХС-то в Бс , кръвта пак се праща до Вн или Сф ). Другото много важно е кой доктор ще вземе параметрите - нухална гънка , назални костици , бедрена кост. Ако доктора за нищо не става , то и изследването ще е неточно - трябва човека да е специалист по ФМ .

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 17:51 от AtenaotnA

# 623
  • Мнения: 62
Към родилите мами - има ли мами от Лазур и наблизо да си правим компания по разходките  Hug

# 624
  • Мнения: 172
аз съм от Народен юмрук, но все още не излизаме на разходки, най - рано през март можем да го направим, още сме много малки

# 625
  • Бургас
  • Мнения: 166
Аз съм в центъра. Почти всеки ден излизам на разходки след обяд. Сама съм, така че ако има някой желание да си правим компания, за мен ще е супер Simple Smile

# 626
  • Мнения: 172
Аз съм в центъра. Почти всеки ден излизам на разходки след обяд. Сама съм, така че ако има някой желание да си правим компания, за мен ще е супер Simple Smile
колко ти е голямо бебето?

# 627
  • Бургас
  • Мнения: 166
В подписа ми е отбелязано  Wink

# 628
  • Мнения: 172
сега видях

# 629
  • Бургас
  • Мнения: 7 292
Към родилите мами - има ли мами от Лазур и наблизо да си правим компания по разходките  Hug



Аз съм до стадиона .Ти къде в Лазур си?

Общи условия

Активация на акаунт