Математически турнири - 19

  • 80 296
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 21
Задачите от русенското математическо състезание ги има за 2009, 2010 и 2011г на саита на цутнт
 русе като се върнеш на стари публикации

# 706
  • Мнения: 31
Ако Акад. Попов наистина се мести на тази дата - май ще съвпада с Националния кръг на НОИ - дете което се класира за там, ще трябва да пропусне Шумен. Не че е толкова страшно, но мислех че организаторите се стараят да не дублират математика / информатика.
Към момента съвпадат и датите на Пролетните математически състезания (29-31 март) и областния кръг на НОИ.
Не са ли Обл.кръг на НОИ е на 29-ти Март, а ПМС реално са в събота на 30-ти - на 29-ти само пристигат и се настаняват? Малко е натоварващо за децата два поредни дни, но сякаш звучи че е възможно?

# 707
  • Мнения: 30
Какво да направим, като годината има краен брой съботи и недели. Все някое състезание ще се дублира.

# 708
  • Мнения: 864
Някой от участвалите предишни години в "Роман Хайнацки" може ли да ми каже как се описват задачите. Разглеждах решенията и ми изглеждат по-скоро като разсъждения, отколкото изчисления. Има ли някъде публикувани критерии за оценяване?

# 709
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Миши-Тети, не знам как са се оценявали задачите мин. години, но съм сигурна, че точно при това жури децата ще бъдат оценени съвсем справедливо. Всъщност според мен такива, а не изчислителни, трябва да са задачите за състезания. Съвсем друг е въпросът, че реално тези задачи, без специална подготовка, са по силите на изключително малко деца (даже и част от традиционните първенци на други състезания не биха се справили така блестящо)
Синът ти ще ходи индивидуално, или у-щето е организирало отбор? Интересно ми е и кои други 4-окласници се канят да се включат? Защото състезанието изглежда да е от най-сложните за възрастовата им група и наистина си заслужава. За нашето у-ще още не знаем дали ще се организира отбор. А самостоятелно не бихме участвали.

# 710
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
За състезанието "Роман Хайнацки" , според мен е необходима специална подготовка, задачите са доста по-различни , много по- трудни...

# 711
  • Мнения: 864
Тинкърбел, ние мислим да го съчетаем с гостуване при баба  Simple Smile , пък и децата ми по принцип се водят ямболии. Запалих се преди две години, като четох въодушевените коментари на Дидева за впечатленията на нейното дете и тогава реших твърдо, че трябва да се включим като станем 4-ти клас. От училището - абсурд да се организира нещо, свързано с математика. Пратих свеки да пита и каза, че записвали и самостоятелно. Като отидем на 25-ти ще се ориентираме допълнително в обстановката. Не ми се сториха като че ли толкова трудни задачите. Много са интересни и по-различни от досадните еднотипни задачи по повечето състезания. Детето ги решава с удоволствие и даже сам иска да му давам нови (нещо, което досега не се е случвало), но има доста уловки и тънки моменти, които трябва да се усетят. Иначе бързо може да се заблудиш. Мислим да отидем просто за развлечение, пък и да видим нещо различно като състезание и организация. Донякъде и от сантиментални подбуди - Карлов (математиците знаят кой е) е подготвял навремето мъжа ми по математика и е преподавал в МГ на брат му.

# 712
  • Мнения: 107
Аман от състезания. Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи, а в случая и на другия край на България и да се утрепе от пътуване. Задачи може да си решава и в къщи в удобно за него време. Ако беше в София щях да се замисля, но тъй като съм много разочарована от миналата година, че никъде не публикуваха задачите от трети клас на Роман Хайнацки, не им бяха дали даже и условията да си вземат, нито черновите, затова тази година ще го пропуснем. То какво се оказва, децата  само ходят да показват знания, а не остава време да отидат да усвоят  нови.

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 18:22 от M8M8

# 713
  • Мнения: 864
Знания се трупат цял живот. "Роман Хайнацки е веднъж на две години Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1 776
Миши-Тети, не знам как са се оценявали задачите мин. години, но съм сигурна, че точно при това жури децата ще бъдат оценени съвсем справедливо.

Брей да видиш. Гроздев беше шеф на комисията доколкото си спомням на ПМС и националния на Кенгурото 2012.
Я моля да ми обясниш на база на какво си сигурна в справедливото оценяване???
Или просто се намираме на приказка.

# 715
  • Мнения: 163
... Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи...
А какви са тези школи и курсове в събота и неделя, за какво?

# 716
  • Мнения: 668
Аман от състезания. Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи, а в случая и на другия край на България и да се утрепе от пътуване. Задачи може да си решава и в къщи в удобно за него време. Ако беше в София щях да се замисля, но тъй като съм много разочарована от миналата година, че никъде не публикуваха задачите от трети клас на Роман Хайнацки, не им бяха дали даже и условията да си вземат, нито черновите, затова тази година ще го пропуснем. То какво се оказва, децата  само ходят да показват знания, а не остава време да отидат да усвоят  нови.

 newsm78 аз ли нещо не схващам, но този турнир не е ли за ученици 4-7клас...?

# 717
  • Мнения: 107
... Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи...
А какви са тези школи и курсове в събота и неделя, за какво?

По математика и информатика.

# 718
  • Мнения: 107
Аман от състезания. Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи, а в случая и на другия край на България и да се утрепе от пътуване. Задачи може да си решава и в къщи в удобно за него време. Ако беше в София щях да се замисля, но тъй като съм много разочарована от миналата година, че никъде не публикуваха задачите от трети клас на Роман Хайнацки, не им бяха дали даже и условията да си вземат, нито черновите, затова тази година ще го пропуснем. То какво се оказва, децата  само ходят да показват знания, а не остава време да отидат да усвоят  нови.

 newsm78 аз ли нещо не схващам, но този турнир не е ли за ученици 4-7клас...?


Миналата година се провеждаше и в София и имаше задачи и за третокласници, за първи път. До миналата година е нямало и ние се подготвяхме със задачи за четвърти клас давани на това състезание. Помня, че имаше задача за една риба в един аквариум, с която се узорих доста докато я разбере третокласника, защото си спомням, че подобни задачи решавахме по чертане в първи курс в Техническия университет.  

Последна редакция: ср, 16 яну 2013, 23:20 от M8M8

# 719
  • София
  • Мнения: 2 300
Миши-Тети, не знам как са се оценявали задачите мин. години, но съм сигурна, че точно при това жури децата ще бъдат оценени съвсем справедливо.

Брей да видиш. Гроздев беше шеф на комисията доколкото си спомням на ПМС и националния на Кенгурото 2012.
Я моля да ми обясниш на база на какво си сигурна в справедливото оценяване???
Или просто се намираме на приказка.

Чак и на мен ми стана интересно. Съдейки по националното Кенгуру, оценяването е всичко друго, но не и справедливо.

Общи условия

Активация на акаунт