Математически турнири - 19

  • 80 293
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Аман от състезания. Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи

 Laughing Ох, извинявай, но ми стана супер смешно. Изтъпанва се треньор, или състезател по лека атлетика и казва - писна ми от тази олимпиада, спортистът ми не може да тренира пълноценно заради нея.
Е, друг е въпросът, че при гъмжилото от състезанийца и състезания е нормално всеки да си подбира приоритетните. Има масови такива, както и елитни. Роман Хайнацки твърдо е от елитните, а не е масовка. Ще бъде голяма тръпка за победителите. Жалко, че нашето у-ще този път не се организира. Успех на участващите!

Elfi, kodbg, нямам идея от какви точно случки са породени вашите наблюдения. Моите са от 'найсе години назад, но пък обхващат не толкова къс период от време. Да предположа ли, че това че двете състезания влияят на приема в СМГ, има някаква връзка с по-емоционалното им приемане?

# 721
  • Мнения: 226
Има ли някой задачите давани миналата година на Роман Хайнацки за 3клас? Бих искала да ги погледна:-)

# 722
  • Мнения: 1
Някой знае ли къде мога да намеря резултатите от КМС 2012 град Сандански

# 723
  • София
  • Мнения: 2 300
Elfi, kodbg, нямам идея от какви точно случки са породени вашите наблюдения. Моите са от 'найсе години назад, но пък обхващат не толкова къс период от време. Да предположа ли, че това че двете състезания влияят на приема в СМГ, има някаква връзка с по-емоционалното им приемане?

Какво значение има дали някое състезание има отношение към приема в СМГ? Въпросът е дали оценяването е коректно или не.

# 724
  • Мнения: 107
Има ли някой задачите давани миналата година на Роман Хайнацки за 3клас? Бих искала да ги погледна:-)


Никой ги няма за трети клас. Питах още миналата година. Не позволиха участниците да си вземат условията, защото се провеждало в други градове на по-късни дати. Само за шести клас някой ги беше публикувал на линка долу та имаше много скандали по това състезание си спомням .

http://www.math10.com/f/viewtopic.php?f=10&t=8809&p=4255 … 0%BA%D0%B8#p42557

# 725
  • Мнения: 107
Аман от състезания. Писна ми детето да пропуска школи и курсове в събота и неделя да реши 4 задачи

 Laughing Ох, извинявай, но ми стана супер смешно. Изтъпанва се треньор, или състезател по лека атлетика и казва - писна ми от тази олимпиада, спортистът ми не може да тренира пълноценно заради нея.
Е, друг е въпросът, че при гъмжилото от състезанийца и състезания е нормално всеки да си подбира приоритетните. Има масови такива, както и елитни. Роман Хайнацки твърдо е от елитните, а не е масовка. Ще бъде голяма тръпка за победителите. Жалко, че нашето у-ще този път не се организира. Успех на участващите!

        Извинена си. Радвам се, че имаш богато въображение и съм те развеселила, макар че примерчето с леката атлетика хич не беше подходящо, пък и Хайнацки да беше единственото важно състезание да идем да го уважим. Всеки гледа неговата работа да върви, не съм убедена, че и на преподавателите им е много приятно да преподават по 2 пъти един и същи материал, защото половината група им е липсвала по състезания, а като дойдат не разбират за какво иде реч в часовете, така  че зависи от коя страна се погледнат нещата.

         Ето вижте края на март какво става. По едно и също време математика и информатика. Едното в София - другото във Варна. Децата да не са прелетни птици та да се включат и на двете.

Последна редакция: пт, 18 яну 2013, 14:53 от M8M8

# 726
  • Мнения: 264

        Ето вижте края на март какво става. По едно и също време математика и информатика. Едното в София - другото във Варна. Децата да не са прелетни птици та да се включат и на двете.
Това го  дискутирахме в темата за Олимпиадите....
А с лингвистиката е същото - не може да се лети между Варна и Ямбол  Laughing
Нещата обаче може да бъдат много елементарно решени в този случай - тъй като лингвистиката се провежда в рамките на ПМЗ може и в 2та града домакини следобяд да е лингвистиката , т.е. по този начин децата, които искат да се явят и на двете няма да са ощетени.
Да видим организаторите дали ще се съобразят с това елементарно предложение.
За самите училища-участници също ще е удобно- ръководителите няма да се раздвояват и разтрояват , ами си водят малките примерно във Варна - сутрин на математика, следобяд на лингвистика и всичко е ОК. Ако някой иска да се пусне и на 2те дисциплини няма да има проблем, а който не иска - си ходи по график на това, което го интересува.
А относно темите и материалите, както и проверяването им - ами живеем в интернет  Laughing

П.С. Май трябва да прехвърля мрънкането си в другата тема, но разчитам и на тази - да го прочетат повече хора, дай боже организатори, че да се пооправят някои неща.

# 727
  • Мнения: 823
Здравейте,
кога и къде ще има организирано състезание на Хайнацки? Тази година ще има ли пак за 2-ри клас?

# 728
  • София
  • Мнения: 4 032
Някой решава ли задачите за 4клас от "Роман Хайнацки"?
Впечатлена съм, трябва много сериозна подготовка за това състезание! 90% от задачите са непознати като тип, някои дори нямам идея как да й ги обясня, че да ме разбере.
Споделете впечатления от предни години за 4-класниците, моля!

# 729
  • Мнения: X
Ще цитирам това, което написах след провеждане на предишното издание през 2011 година.
" В четири отделни стаи, по време на самото състезание, представители на журито разясняваха задачите и решенията на ръководителите на отборите. Децата имаха право по време на самото състезание да задават въпроси върху задачите в писмен вид, като отговорите се даваха от самото жури.
Контестации няма да има, тъй като проверката ще е много прецизна. При първата проверка ще се отсеят половината най-добри работи във всяка възрастова група. При втората проверка ще се обособи първата десятка, а третата проверка ще определи победителите. Първенците ще получат и медали. Голяма част от децата от ще получат грамоти."

Не знам как ще е тази година. Не съм виждала и работите на децата от 2011, тъй като си тръгнахме веднага след състезанието, а и вероятно не е било предвидено подобно разглеждане предвид липсата на контестации. Подготовката ни беше върху задачите от предходни години, но не беше кой знае колко продължителна.
 Моето мнение е, че задачите изискват повече мислене и съобразяване, отколкото познаването на т. нар. типови задачи. Но някои решения и на мен ми е трудно да обясня по начина, по който са представени от организаторите.

# 730
  • Мнения: X
Още ни е рано, но се записвам да ви следя с интерес.

# 731
  • Мнения: 12
Извинявам се много, но някой може ли да ми каже e-mail или телефон за контакт със списание "Математика плюс"?

# 732
  • Мнения: 1 175
Извинявам се много, но някой може ли да ми каже e-mail или телефон за контакт със списание "Математика плюс"?
Адрес на редакцията:
Институт по математика и информатика - БАН, стаи 517 и 323
ул. "Акад. Г. Бончев", бл. 8, 1113 София
тел. 979-28-26, 979-38-30, e-mail: savagroz@math.bas.bg

http://matematikaplus.hit.bg/

# 733
  • Мнения: 12
Благодаря!

# 734
  • Мнения: 12
Имейлът е невалиден. Някой знае ли друг?

Общи условия

Активация на акаунт