Учителка спи с ученик със съгласието на директора

  • 14 696
  • 126
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Чета си новини и ето на какво попаднах. Всъщност ме взривиха коментарите под самата статия. Наистина ли никой не вижда нишо лошо в това педагог да се възползва от ученик? Аз ли съм закостеняла или морала няма място в училищата вече? Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 448
До колкото разбрах, той е пълнолетен и не знам възползване дали е точната дума,но предполагам е доста неловка ситуация. Не съм наясно от законова гледна точка, при пълнолетие дали това е престъпно или само неприятно като е публично достояние. Обаче си признавам,че това е една моя несбъдната сексуална фантазия да бъда в ролята на учителката.     Crazy

# 2
  • Мнения: 2 286
Момчето е пълнолетно, нямат часове с даскалката, така че не виждам проблем. А и 6г. разлика във възрастта не са много. Никой не е подал жалба за сексуален или друг тормоз, явно им е добре.

Не съм имала "контакти" с преподаватели и не мога да коментирам от опит, но щом всички са щастливи... Thinking

Но може и да греша Peace

# 3
  • Мнения: 81
Ако е пълнолетен, не виждам проблем. Моралните норми на принципната връзка учител - ученик всъщност предизвикват смут тук.
Паси, изкьорих се с тоа дребен шрифт...  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 945
Щом младите се обичат... нека да се вземат Mr. Green

Нищо ново под слънцето, статията ми се струва леко преувеличена- не ми се вярва да се натискат и целуват в уч. двор Crazy
Симпатяги са и двамата Peace

Относно заглавието, към авторката - откъде разбра, че директорът е съгласен с връзката, прочетох статията, но това не го видях newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 10 337
На мен пък ми се струва все пак нередно. От различни страни на бариерата са, в едно училище, макар и да не се срещат точно пред дъската. Иначе възрастовата разлика е ок и момчето е пълнолетно. Да бяха изчакали една година...

# 6
  • Мнения: 631
Нищо против нямам, дори чест прави, че не се крият като мишки.  Социалния статус е тежест, която те двамата носят и са приели да посрещнат като предизвикателство. Все едно да кажем, че е кофти лекар да спи с медицинската сестра при положение, че се случва постоянно Mr. Green

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
даммм имахме по това време една учителка по немски ... не мисля, че имаше момче което да не искаше да взема частни уроци ....

# 8
  • Мнения: 55
В този случай не виждам нищо нередно. Даже печелят симпатии.

# 9
  • Мнения: 4 841
Не приемам.
Според мен е редно при зараждане на толкова пък чак непреодолими чувства, или учителката да напусне, или ученикът да се премести. Независимо, че не му преподава директно, хипотетично  може да влияе на колегите си за по-специално третиране. От друга страна, олеква авторитетът на учителката пред нейните ученици - че щом се е случило веднъж, значи всеки може да се "пробва"...
Неуместно е, и грозно, откъдето и да го погледне човек.
Познавам учител, който преспа с две-три единадесетокласнички, навършили 18, на които също не преподаваше... Отвратително усещане за нечистоплътност... Чак не мога да повярвам, че има хора, които го одобряват...

Или пак както обикновено, идеята е да възпеем любовта по принцип, ама дано не се случи на нашите деца  Thinking

# 10
  • Мнения: 5 301
Повече съм изненадана, че се цитират имена и се публикуват снимки. Кому е нужно?

# 11
  • Мнения: 12 668
Повече съм изненадана, че се цитират имена и се публикуват снимки. Кому е нужно?

Тя цялата статия май се базира на махленски вой. защото само те се оплакват как наблюдавали. Нищо друго не е ясно - мляскат ли се в двора, или са просто влюбени. Директорът им е казал да са дискретни - нормално.

# 12
  • Мнения: 1 334
Тя е на 25 г., а той на 19 г.Не говорим за педофилия изобщо.Това първо.И второ- връзка между учител/ка и ученик/ученичка от време оно.Не е някаква новост със сигурност.Явно преди са се крили доста по-добре Wink Не казвам, че го одобрявам, просто не е нещо, което да ме разтърси едва ли не.Говорим за конкретната ситуация.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Този скандал ще бъде такъв докъм 24 май догодина. После момчето ще завърши и нещата ще си дойдат по местата. Не мога да приема определения като "възползване" в този конкретен случай. Все пак младежът е пълнолетен. А любовта между асистентка и студент как ви се вижда?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Току-що гледах репортажа по БТВ по темата и останах изумена! Завършила съм педагогика в Благоевград преди 6 години и имам приятелка, работеща в същото училище. След-като прочетох статията и звъннах, и тя потвърди, че е реалност,а педагожката от скандала е близка на директора. За ме няма дилема на кого да вярвам - дали на репортажа на БТВ или на приятелката ми, затова спирам писането по темата.
Страх ме е дали от толкова демокрация вече не сме в криворазбраната цивилизация, само, щом толкова много хора смятат, че нищо лошо няма учителка да люби ученик.

Пожелавам УСПЕХ на всички и бързо приключчване на скандала, на замесените!

# 15
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Момчето е пълнолетно, от законова гледна точка проблем няма. Може би има такъв от гледна точка на това, че тя е чуител, а той ученик, но пак не съм убедена, след като тя не му преподава. Познавам двойки с още по-голяма възрастова разлика, при които жената е по-голяма. Далеч не мисля, че тя се възползва от него, знаем, че в тази възраст момчетата много харесват по-големи от тях жени, по-вероятно е след време тя да страда от цялата ситуация, защото е напълно възможно момчето да поиска да има опит и с други жени, освен с нея, и да я зареже.

И още нещо -  въобще не съм убедена, че това нещо е истина. Била съм свидетел как напълно скалъпени обвинения взривиха учебно заведения, без да има грам истина в тях. Намесиха се и медии, и всичко се изопачи тотално, не вярвам на уж реномирани телевизии като БТВ и Нова, какво остана за подобни писаници в случаен новинарски сайт.

# 16
  • Мнения: 3 826
той не е малолетен , нито непълнолетен дори ,
щом е над 18 години няма нищо незаконно ,
можеха да пазят някаква дискретност , но ...
една моя съученичка така спеше с един ученик - тя на 23 , той на 18 ,
момчето си падна по нея и след като тя го разкара доста време й звънеше по телефона ,
все пак никой не разбра ...

# 17
  • Мнения: 55
Това, че са учител и ученик е само подробност в случая, дори не му преподава.

# 18
  • Мнения: 3 371
на мен ми се струва много романтична история Simple Smile. сладки са двамата, много. той е пълнолетен, а тя не му преподава.
не знам как бих реагирала , разбира се, ако момчето беше мой син, но отстрани ми изглежда много хубаво. вероятно е моментна история, момчето ще завърши и ще си 'хване пътя', нека си изживеят момента.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 337
А любовта между асистентка и студент как ви се вижда?
Като на човек, който работи точно това, зле ми се вижда.  Wink

И още нещо -  въобще не съм убедена, че това нещо е истина. Била съм свидетел как напълно скалъпени обвинения взривиха учебно заведения, без да има грам истина в тях. Намесиха се и медии, и всичко се изопачи тотално, не вярвам на уж реномирани телевизии като БТВ и Нова, какво остана за подобни писаници в случаен новинарски сайт.
А, това и аз си го помислих.

# 20
  • Мнения: 10 547
Твърдо против! Няма лошо 19-годишен да прави секс с 25-годишна, но не и, когато са  в ролите на учител и ученик! Тя напуска, или той сменя училището, но да са публична тайна отношенията им, е нелепо.

# 21
  • Мнения: 3 675
Аз пък познавам обратния случай отпреди много години, учител се влюби в ученичка и по-късно се ожениха, но това става след като завърши училището естествено.Двамата още са семейство.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
А любовта между асистентка и студент как ви се вижда?

Като на човек, който работи точно това, зле ми се вижда.  Wink
О, аз имах един толкова готин преподавател, доцент между другото, че.... Поне половината колежки биха с удоволствие ......

Твърдо против! Няма лошо 19-годишен да прави секс с 25-годишна, но не и, когато са  в ролите на учител и ученик! Тя напуска, или той сменя училището, но да са публична тайна отношенията им, е нелепо.
Тайна?! Каква тайна Simple Smile Всичко е явно Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Аз пък познавам обратния случай отпреди много години, учител се влюби в ученичка и по-късно се ожениха, но това става след като завърши училището естествено.Двамата още са семейство.

Една моя колежка е по този начин, с учителя си от средното, завърши тя, женени са, имат детенце Simple Smile а той й е бил учител Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 052
Не го намирам за нормално. Отидеш на работа, 1ви час с 8ми "б", в голямото междучасие се понатискаш с ученик от 12 "а", примерно, после в свободния час нанасяш срочни оценки в дневника и бъбриш с колежката - класна на любимия, на родителската среща майките те гледат накриво, а на теб ти идва да им обясниш как гаджето ти всъщност е от съседния клас и вече може да гласува и тн и от законова точка всичко е ок...не съм толкова ларж, за да го приема за нормална ситуация.

# 25
  • Мнения: 599
И какво като е пълнолетен? Нямаше ли някаква забрана ( или каквото е там ) и при студент/преподавател?
Мисля, че тази учителка е за гонене. Не ми дреме колко е романтично, за училище все пак става въпрос. Няма нужда чак от такава толерантност, то затова всичко се е превърнало в сводия Crazy

# 26
  • Мнения: 21 486
  Не ме кефи.
 Директора не би трябвало да толерира това нещо, а дамата да си потърси другаде работа.

 А, ама то от статията нищо не се разбира - те отричат, и учителката била напуснала.
 

# 27
  • Мнения: 3 241
Имах съученичка, която се омъжи така за учител от нашето училище след като завършихме.
До днес са си заедно Simple Smile
Та не ме изненадва особено историята.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 337
Като на човек, който работи точно това, зле ми се вижда.  Wink
О, аз имах един толкова готин преподавател, доцент между другото, че.... Поне половината колежки биха с удоволствие ......
Пфффф, и аз съм неустоима красавица, пък и още млада, та не вярвам да не е имало желаещи да ме праснат, ама ЗА МЕН е неприемливо, ако се досещаш.

# 29
  • Мнения: 2 055
Тия в МОН са виновни - те направиха средното образование да се завършва на 19г. Ми да си върнат старата система - средно образование на 18г. и няма да има такива ситуации. А те се чудят как да си създават работа, пълнят програмите с излишни глупости,  и в скоро време може да направят така че средно образование да навършваш на 23 г. Какво - ние като сме учили до 18г. да не сме по-малко научени.

# 30
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Оффтопик, но питам от любопитство, понеже съм го срещала и в други теми - Кога средно образование се е завършвало на 18 години? Майка ми е завършила техникум през 1974 година и е била 19-годишна. Баща ми е завършил на 18 години, но той е учил в СПТУ, което е било до 11-ти клас. Та не се ли случва от край време завършването на 12-ти клас на 19 години?

# 31
  • Мнения: 599
Какво - ние като сме учили до 18г. да не сме по-малко научени.

Аз съм учила до 19г., завършила съм преди 20г., та това не е от вчера.
Но се злоупотребява с тая толерантност - учители пушат с ученици навън в междучасията, скоро даваха как учители пият с ученици на екскурзия, вчера - учителка пияна отишла на работа, сега и секс между учител и ученик ( пък бил той и пълнолетен ). Къде е институцията "училище" вече? Няма я, прилича на някаква сбирщина там, пък който оцелее, да му е честито.

Оффтопик, но питам от любопитство, понеже съм го срещала и в други теми - Кога средно образование се е завършвало на 18 години? Майка ми е завършила техникум през 1974 година и е била 19-годишна. Баща ми е завършил на 18 години, но той е учил в СПТУ, което е било до 11-ти клас. Та не се ли случва от край време завършването на 12-ти клас на 19 години?

В бившите техникуми имаше 3 годишно и 4 годишно обучение след 8-ми клас. Вторите излизаха с т.нар. средно специално образование.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Като на човек, който работи точно това, зле ми се вижда.  Wink
О, аз имах един толкова готин преподавател, доцент между другото, че.... Поне половината колежки биха с удоволствие ......
Пфффф, и аз съм неустоима красавица, пък и още млада, та не вярвам да не е имало желаещи да ме праснат, ама ЗА МЕН е неприемливо, ако се досещаш.
Е, ама аз не казвам, че той или ние сме направили каквото и да било, а само че доста от нас, студентките (за преди повече от 10 год. говоря) биха били щастливи Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 10 337
Завърших съм на 18, тръгнах шестгодишна и имах един клас подготвителен, общо 12 години. Първата година в университета имах 17 годишна колежка - тръгнала е на 6 и е учила 11 години.

Янтра, знам, бе! Ама да си кажа.  Laughing Еротични копнежи сме имали почти всички с някой преподавател/шеф/лекар и т.н.  Embarassed

# 34
  • Мнения: 10 547
Оффтопик, но питам от любопитство, понеже съм го срещала и в други теми - Кога средно образование се е завършвало на 18 години? Майка ми е завършила техникум през 1974 година и е била 19-годишна. Баща ми е завършил на 18 години, но той е учил в СПТУ, което е било до 11-ти клас. Та не се ли случва от край време завършването на 12-ти клас на 19 години?

Винаги. Реалните гимназии и по-рано, ако учиникът е тръгнал на 6.
И аз като бърльо имах такава колежка. Завърши висше на 21.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 862
Оффтопик, но питам от любопитство, понеже съм го срещала и в други теми - Кога средно образование се е завършвало на 18 години? Майка ми е завършила техникум през 1974 година и е била 19-годишна. Баща ми е завършил на 18 години, но той е учил в СПТУ, което е било до 11-ти клас. Та не се ли случва от край време завършването на 12-ти клас на 19 години?
Аз завърших през 96-та на крехката възраст от почти 17 години.  Simple Smile Започнала съм училище на 6г, след 7 клас се записах в гимназия с профил Химия, където учих 8,9,10,11 клас. Завърших и месец след това навърших 17г. И станах студентка.

# 36
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Добре де, но това са по-скоро изключения, повечето хора тръгват на 7 години на училище, ако учат 12 класа се завършва на 19 години, както и да го смятам. Доколкото разбирам на 18 са завършвали само тези в непрофилирани паралелки, защото са учили до 11-ти клас.

п.п. Валенце, сега дочетох че си била с профил, явно е зависело от степента, която се получава.

# 37
  • Мнения: 8 567

Мисля си, че ако учителят беше мъж и "романтичната история" се разиграваше с девойка, щеше да е изхвърчал вече.
А защо не и с младеж - ученик.  Какво толкова, любов.  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 22 446
Глупавото за мен е факта, че са афиширали въпросната връзка.
От край време си съществуват такива м-у учители и ученици, но в повечето случаи не излизат от рамките на училището и не стигат до медиите.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 217
И да одобрявам, и да не одобрявам....работата е свирена....Всички вече знаят...Това е достатъчно...

# 40
  • Мнения: 22 036
от сегашната си глетна точка, го намирам за не особено приемливо, защото малко или много тя има някакви възможности да въздейства. Спомних си, обаче, че на 20 години преподавах философия на 11 клас - те бяха на по 17. Беше част от практиката ми в университета и замествах учител в училиюето, което завърших. Мога само да кажа, че беше доста интересно занимание. Чистачката ме завари в пушалнята на учителите и превъртя - подбра ме да ме докладва на директора  Joy
След 16-17 годишна възраст, разлика от 5-6 години не се усеща много драматично.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 337
Добре де, но това са по-скоро изключения, повечето хора тръгват на 7 години на училище, ако учат 12 класа се завършва на 19 години, както и да го смятам. Доколкото разбирам на 18 са завършвали само тези в непрофилирани паралелки, защото са учили до 11-ти клас.

п.п. Валенце, сега дочетох че си била с профил, явно е зависело от степента, която се получава.
Явно си по-малка. Едно време се учеше до 11 клас, разните там езикови гимназии и професионални - с една допълнителна година. 81 набор съм.

# 42
  • Мнения: 17 407
А любовта между асистентка и студент как ви се вижда?


Не е редно, за ненормално - не знам дали да го кажа, защото се случва.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 481
Честно казано, не виждам нещо особено нередно...предполагам, че хората се възмущават, защото по-големият във връзката е жената-учителка, точно  така биха реагирали хората от квартала ми в родния ми град. Ако ставаше въпрос за моите синове- кофти, не бих искала да се натискат с по-възрастни жени  Whistling Mr. Green Stop.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 337
Честно казано, не виждам нещо особено нередно...предполагам, че хората се възмущават, защото по-големият във връзката е жената-учителка, точно  така биха реагирали хората от квартала ми в родния ми град. Ако ставаше въпрос за моите синове- кофти, не бих искала да се натискат с по-възрастни жени  Whistling Mr. Green Stop.


Абсолютно не е заради това.

# 45
  • Мнения: 4 569
Да се бяха крили докато завърши младежа.
Не съм против, радвам им се. Любов на 18, хормони ...

# 46
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Добре де, но това са по-скоро изключения, повечето хора тръгват на 7 години на училище, ако учат 12 класа се завършва на 19 години, както и да го смятам. Доколкото разбирам на 18 са завършвали само тези в непрофилирани паралелки, защото са учили до 11-ти клас.

п.п. Валенце, сега дочетох че си била с профил, явно е зависело от степента, която се получава.
Явно си по-малка. Едно време се учеше до 11 клас, разните там езикови гимназии и професионални - с една допълнителна година. 81 набор съм.

82 съм аз  Grinning . А майка ми, която е набор 55 е завършила на 19, както и доста други мои познати около нейната възраст, може би познавам повече хора, които са учили в техникуми.  Thinking А от хората около моята възраст и малко по-големи от мен, доколкот сме коментирали познавам само една, която учи до 11-ти клас в обикновена гимназия, всички други, с които съм коментирала са учили 12 класа.

Сега се сещам, че и аз бях учителка на 19 години по заместване, преподавах и на 12-ти клас, които бяха на 18. Разликата в мисленето между мен и тях нямаше никаква, сега се зачудвам с кой акъл директорката тогава е назначила току що завършила да преподава на 12-ти клас. Но от 12-ти клас никой не ме сваляше, сваляха ме осмокласници и деветокласници.  Grinning

# 47
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момчето е пълнолетно, нямат часове с даскалката, така че не виждам проблем. А и 6г. разлика във възрастта не са много. Никой не е подал жалба за сексуален или друг тормоз, явно им е добре.

Не съм имала "контакти" с преподаватели и не мога да коментирам от опит, но щом всички са щастливи... Thinking

Но може и да греша Peace

Дори майката на момчето е отишла да защити бъдещата си снаха.
Мои приятели са се оженили така преди 20 години. Жената е по-голяма от мъжа с 5 години.
Какво толкова станало, тези журналисти, офтика ме хваща от тях.

# 48
  • Мнения: 21 486
 То пък една учителка... засукано моме по заместване, по изобразително изкуство Laughing

 Такива много ги ухажваха младежите от горните класове.

# 49
  • Мнения: 62
Нищо лошо не виждам, да, и да, Радостина, струваш ми се закостеняла. Wink   Осиновете  бездомно животинче за Коледа! Praynig

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 13:49 от Пънки

# 50
  • Мнения: 3 675
Да и аз съм завършила на 19 години техникум през 1996, тъй че това не е невъзможно.

# 51
  • Мнения: 288
Добре де , аз не мога да разбера , значи между секретарка и шеф може , а между учителка и ученик не може , независимо , че и двамата са пълнолетни , а още повече нямат и професионални отношения   ooooh! Аз лично познавам 2 такива двойки , възрастни вече , при които нещата са започнали така - тя била млада учителка , той завършващ ученик . И двете двойки в последствие се женят и имат деца . Едната двойка вече е в предпенсионна възраст , т.е. нещата между тях са се случили далеч в ерата на консервативния комунизъм . Не знам тогава дали  е имало някакви заплахи , но жената не е напуснала работа , вероятно не е била и отлъчена от партията , така да се каже  Rolling Eyes  Аз лично намирам , че има някаква умишлена пропаганда към днешния учител и образованието изобщо  Confused

# 52
  • София
  • Мнения: 256
Оффтопик, но питам от любопитство, понеже съм го срещала и в други теми - Кога средно образование се е завършвало на 18 години? Майка ми е завършила техникум през 1974 година и е била 19-годишна. Баща ми е завършил на 18 години, но той е учил в СПТУ, което е било до 11-ти клас. Та не се ли случва от край време завършването на 12-ти клас на 19 години?
Не е от край време  Grinning. Аз съм завършила училище на 17 (току що навършени) през 1994. Започнала съм училище на 6 и учих до 11 клас в СОУ.

# 53
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Това ми стана ясно вече, който е учил до 11-ти клас е завършил на 18, който е учил и 12-ти клас е завършил на 19, изключение са тръгналите на училище от 6-годишни, явно това си е от край време. Заблудата ми е от това, че явно повечето хора около мен са учили и 12-ти клас, не предполагах, че масово училищата са били до 11-ти клас. А освен това на много места съм го виждала написано така, сякаш в даден момент всички училища са били завършвани на и преди 18 години и се зачудих кога въобще се е случвало това.

# 54
  • Мнения: 10 547
Добре де , аз не мога да разбера , значи между секретарка и шеф може , а между учителка и ученик не може , независимо , че и двамата са пълнолетни , а още повече нямат и професионални отношения   ooooh! Аз лично познавам 2 такива двойки , възрастни вече , при които нещата са започнали така - тя била млада учителка , той завършващ ученик . И двете двойки в последствие се женят и имат деца . Едната двойка вече е в предпенсионна възраст , т.е. нещата между тях са се случили далеч в ерата на консервативния комунизъм . Не знам тогава дали  е имало някакви заплахи , но жената не е напуснала работа , вероятно не е била и отлъчена от партията , така да се каже  Rolling Eyes  Аз лично намирам , че има някаква умишлена пропаганда към днешния учител и образованието изобщо  Confused

Когато шефът чука секретарката си, останалите й колеги едва ли са деца!

# 55
  • Мнения: 8 567
На мен отношението учител-ученик, съпоставено с шеф-секретарка не ми стана много ясно, в смисъл кой го играе шефа и кой секретарката.  newsm78
Но пък такова сравнение е достатъчно красноречиво и нужда от пропаганда няма.
А и как звучи това влюбване на школския жаргон, много ще е авторитетна тази учителка пред останалите ученици.  Crazy


# 56
  • Мнения: 170
Koй с когото иска да спи, само да е осъзнат и доброволен избор. По скоро ме дразнят демонстрациите и липсата на дискретност, такт и елементарно възпитание. Опазването на личния, интимния живот е въпрос на елементарна култура, когато си част от Обществото, на определени етични норми в общуването, социалния и професионалния живот, а правенето му достояние на куцо и сакато не е най разумното нещо и ако по тази линия получиш критики, то сам си си виновен. Случило се, случило се, влюбил си се, влюбил си се, е, дай сега и на билборд да го изтипосаме. Учителка - ученик, не звучи много редно, да, ама понякога чувствата не питат, идват ей така от нищото, хубаво...просто е нужна малко дискретност, една малка доза, нищо повече....още повече, че тези двамата са все пак големи хора, вярно, млади са, кръвта им ври и кипи, както се казва, ама все имат представа кое трябва да се показва и кое не...и не иде реч до срам или грях да се афишират, просто понякога дискретността е повече от необходима за запазване на "добрите нрави и добрия морал" в "Обществото".

# 57
  • Мнения: 21 486
 Обаче заглавието е много перверзно - не стига че учителката спи с ученика, ами и директора е съгласен, нещо като воайор Laughing

  Нередното в случая, според мен, е че единия  участник е дете, още е ученик, а младата жена е с друг статус, на възрастен и овластен от професията си човек.

# 58
  • Мнения: 984
Спазването на професионалната етика е нещо абсолютно задължително. Независимо в каква сфера, връзка между обучаван и обучител е недаопустима (педагогика, психология, социална работа, медицина). Може да прозвучи праисторическо, но това конкретно взаимоотношение е под съмнение на интерес.

Ако учителката напусне работа веднага след като е влязла в интимна връзка може да се приеме като етична постъпка, но ако продължи да преподава в училището, в което "любимия" е ученик - това за мен е не просто неетично, но то нарушава законодателството в България.

Любовта си е любов и никой не може да я съди. Но си има норми на взаимоотношение, които абсолютно трябва да се спазват.

Че тя тази учителка утре може да хареса някой осмокласник, тогава какво?! Нека се люби с деветнадесетгодишния разсилен, но не и със своя ученик. Simple Smile

# 59
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Етични норми сигурно са нарушени, но законодателството мисля, че не е. А и все пак има разлика между осмокласник и завършващ пълнолетен ученик. Както е казала Queen of Hearts по-нагоре, просто е бло нужно да спазват дискретност поне още една година, докато той завърши. Аз и в обикновен офис на фирма не бих искала, ако двама колеги се залюбят, да се натискат на всеки ъгъл в работно време.

# 60
  • Мнения: 21 486
   Не изработиха ли Етичен кодекс за учителската професия? Мисля, че училищата трябва да имат вътрешни, или пък беше общ, изработен от Министерството, не знам точно.

# 61
  • Мнения: 10 547
Разбира се, че е нужна дискретност. Но не е достатъчна. В това училище учат не само пълнолетни. И без това живеем в чуден свят, дайте още по-красноречиви примери да им даваме.

# 62
  • Мнения: 984
В закона за народната просвета, в правилника му, както и във всички правилници на училища, които са официални национални документи са записани правата и задълженията на учителите. Учителската професия, за съжаление, не е под специален режим, а трябва. Трябва да има национален кодекс. Трябва учителите да се закълнат да служат. В противен случай утре всяка Марийка на 25, учителка по еди-кво-си, ще се залюби с Иванчо от осми до дванадесети клас и това ще стане еталон за готин учител и готин ученик. Такива са им разсъжденията на децата - щом е свалила ученик, значи е е мацка от класа. Пък той е е.. си пича щом е свалил учителката.

Аз само ще кажа - баси мацката щом е тръгнала с ученик. Класа. Това е.

# 63
  • Мнения: 170
Аз затова визирах дискретността като важно условие. Какво правят хората извън работата си и как изграждат личния си живот си е тяхна работа и на мен не ми е работа да се ровя из чаршафите им, стига разбира се да не нарушават закона и да не са в позицията на престъпващи го. Не е за пренебрегване и етичния кодекс, а демонстрациите относно неспазването му са абсолютно недопустими.  За мен например е абсолютно недопустимо да прекрача границата с клиентите си и съм на принципа "Където си вадиш хляба, не си вади оная работа.", нооо...понякога нещата просто се случват, както при тези двамата, тогава  дискретността е абсолютно задължителна още повече, когато не си готов да понесеш последствията от случващото се...

# 64
  • Мнения: 21 486
 Ето няколко члена, от примерен етичен кодекс на произволно взето училище, които да кажем че биха могли да бъдат отнесени към случая

ЛИЧНО ПОВЕДЕНИЕ
Чл. 33. (1) При изпълнение на служебните си задължения и в обществения си
живот служителите следват поведение, което не уронва престижа на
Средно общообразователно училище „ХХХХ"
(2) Служителите не допускат на работното си място поведение,
несъвместимо с добрите нрави.
(3) Служителите се стремят да избягват в поведението си конфликтни
ситуации, а при възникването им полагат усилия да ги преустановят, запазвайки
спокойствие и контрол над поведението си.
(4) Служителите спазват благоприличието и деловия вид в облеклото,
съответстващи на служебното положение и на институцията, която представлява.
Чл. 34. Недопустимо е служителя да участва в скандални прояви, с които би
могъл да накърни престижа на училището.....

Чл.38. При осъществяването на действия, несъвместими с поведението по
този кодекс, служителят на Средно общообразователно училище „ХХХХ”
 следва да подаде молба за прекратяване на трудовите правоотношения.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 481
В закона за народната просвета, в правилника му, както и във всички правилници на училища, които са официални национални документи са записани правата и задълженията на учителите. Учителската професия, за съжаление, не е под специален режим, а трябва. Трябва да има национален кодекс. Трябва учителите да се закълнат да служат. В противен случай утре всяка Марийка на 25, учителка по еди-кво-си, ще се залюби с Иванчо от осми до дванадесети клас и това ще стане еталон за готин учител и готин ученик. Такива са им разсъжденията на децата - щом е свалила ученик, значи е е мацка от класа. Пък той е е.. си пича щом е свалил учителката.

Аз само ще кажа - баси мацката щом е тръгнала с ученик. Класа. Това е.

И като се кълнат какво....

# 66
  • София
  • Мнения: 221
Може ли още един пример лекар и мед.сестра по време на дежурство  сексуват се, има ли етичен кодекс за това Grinning, Висиш лятото пред провинциален морски кабинет и чакаш да приключат,Какво са правили личи по недозакопчаните копчета на доктора и зачервените бузи на сестрата/ след оргазмено Joy/  детето ми изгаря от температура
А по темата познавам  брак м/у учител тогава беше след 30те и ученичка, разведе се  ожени се за нея, заедно са вече 20 и повече години, осъдително ли е

# 67
  • Мнения: 66
 От статuята, както и от тази тема лъха едно изключително нездраво любопитство към спалното белъо на други хора.
Родители от миналата година гледали, а сега се потресли! Ми да бяха се потресли догодина!
И двамата участници са пълнолетни и на никого не влиза в работата какво и как правят.
Егати и просташкuя серджилък под маска на морал!

# 68
  • Мнения: 21 486
Може ли още един пример лекар и мед.сестра по време на дежурство  сексуват се, има ли етичен кодекс за това Grinning,

 Има, мда. Ако подадеш оплакване има етична комисия в самото здравно заведение, която ще разгледа поведението им.
 Всъщност не знам дали така се нарича, че те Комисиите по етика в здравните заведения с друго се занимават, но все ще има на кого да се оплачеш.

 Вие майтап си правите, обаче не случайно има такива правила и стандарти за поведение, точно за да се избягват свободните интерпретации на разни люде. Не че те не са доста широко формулирани, но дори и при най-благосклонно тълкуване, все пак е извън добрите нрави лекар да спи с пациент, учител с ученик, началник с подчинен, поноже това са йерархични отношения.

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 17:05 от Iris04

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е редно да има любовни отношения между учител и ученик (независимо в коя посока), учещи в едно и също училище, независимо, че учителят не води часове точно на този ученик. Има някаква морална граница, но предполагам, че нещата могат да загрубеят за учителката, ако родителите решат да се жалват, нищо че синът им е пълнолетен. Макар и пълнолетни, младежите се водят ученици, и за тях важат правилата в училище, особено щом са редовно обучение.
Баси, учениците станали на по деветтнайсет години, пълнолетни са, а ние още ги държим в училище! Затова ще се случват все по.често подобни истории, защото изкуствено младежите се задържат в училище по-дълго, отколкото е необходимо и отколкото им диктува биологията и пазарът на труда и нещата от живота!

# 70
  • Мнения: 24 467
М-м-м-м... такозинката, преди да се изплискам в анкетата да питам- ми тя убавка ли е, щот има значение. Фотографията й нещо не е пълна и не предоставя достатъчна релевантна информация. Има ли целулит? А той черни мустачки ли има? Или сини очета?
Ми няма граници за либофта, който си има хубави момченца /и момиченца/ си е наясно. Всичко друго е завист!
Директорът, пак не разбрах, че нещо не мий добре фокусът днеска, нотариално заверено съгласие ли им е издал или е цапнал и една заверка в районното съдилище?

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 19:08 от Judy

# 71
  • Мнения: 66
А, само са попитали дали може.

# 72
  • Мнения: 57
Пълна измислица за мен!Поредната сензация или интрига Whistling

# 73
  • Мнения: 2 032
Това, че ученикът току що е станал пълнолетен, не прави връзката с учителка по-приемлива. От една страна, ученикът е в уязвима позиция, а от друга- има вероятност "учителката" да му подава информация за тестове и т.н., която е конфиденциална.

В нормална страна, любовчийката би изхърчала от училището (а и от системата), за по-малко от времето, което трябва да се напише "неморална и уронваща учителския авторитет афера".  Ако е вярно написаното, де. Ако не, пак толкова бързо би изхвърчал редакторът, отговорен за публикацията.

# 74
  • Мнения: 1 129
Преди години и в моето училище една съученичка се забърка с учителя по физическо. Ако не се лъжа вече са с дългогодишен брак зад гърба си, имат и детенце. Той напусна в момента, в който се разбра за тях. Мисля, че щеше да го направи и без това.

Иска ми се да съм романтична и да кажа "за любовта граници няма"...и сигурно е така. Според мен обаче учителката просто не трябва да преподава в това училище повече. Пък нека са заедно, няма лошо, но не и да му преподава. На него и на връстниците му, в чиито глави ще бъде само как си е сваляла гащичките пред Пешо от третия чин.

# 75
  • Мнения: 5 622

 В гимназията, в 11 клас имах учител по физическо, който в момента, в който дойде и ни се представи (преди това имахме друга учителка) каза: "И съм женен"  Laughing  Wink
Беше страшно готин и много секси  Crazy и, разбира се имаше мераклийки. И аз си го харесвах  Mr. Green Но човека си беше точен пич, не е имало нищо  Wink
Освен всичко друго ми беше и съсед и често сме се виждали в квартала, и сме се поздравявали, като след като завърших, минахме на "ти"  Wink
След това според мен са се преместили, защото спрях да го виждам  Thinking
Интересното в случая е, че помня малкото му име, но не и фамилията  Crazy

# 76
# 77
# 78
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Писах и преди, биласъм свидетел как напълно скалъпени и измислени обвинения подпалиха учебно заведение, с цел компрометиране на конкретни учители, напълно съм склонна да повярвам на това интервю.

# 79
  • Мнения: 931
Когато бяхме в 9-ти клас, класният ми (тогава на около 30), започна да се занася с една девойка от горния випуск. В момента са женени и имат детенце на 3-4 години. Разбира се, всички си шушукахме, но в крайна сметка животът показва, че не е било въпрос на възползване от ничия страна, а хората са си се обичали и дай боже още дълги години да продължат да се обичат.

За мен е безумно да бъдат упреквани двама пълнолетни хора за това, че имат връзка - те не са виновни в случая, че са поставени като учителка и ученик.
Отделен въпрос е, че моралът изисква да не го демонстрират в училище, което обаче - доколкото разбирам - не правят-

# 80
  • София
  • Мнения: 4 349
 newsm78 newsm78 newsm78 да видим

# 81
  • Мнения: 24 467
Лично аз продължавам най- много да се дивя на частта от новината, свързана с директорското позволение.
Значи- ходили при него хората, питали го и той им разрешил да правят едни такива определени неща. Може и разписание да има одобрено, планове, скици, картинки, наръчник с напътствия...Ей, как се не постараха да го доизкусурят това писание? Много повърхностно, много!  Crossing Arms

Това- да се пишат неграмотни и нескопосани простотии, грацащите жълтини писачи за нищо го немат!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 249
За мен е очевидно - връзката на учител с ученик е конфликт на интереси. Какво като са пълнолетни? И връзката на секретарката с шефа, на подчинения с надзорника му (не измислих друга дума за "супервайзор") и на касиерката със собственика на магазина - всичко това е конфликт на интереси. И не следва да се толерира. Дали се случва е съвсем друг въпрос. Не всичко незаконно е морално и редно.

По принцип.

# 83
  • Мнения: 4 569
Учителката отрича http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1671686 , но е подала молба за напускане.

# 84
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Учителката отрича http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1671686 , но е подала молба за напускане.

Нормално е да напусне,дори и да не е виновна,реномето й вече е съсипано и всички ще я гледат на кръв... Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 10 337
Още по-гадно ми стана... Sick

# 86
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1673178
 

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 18:54 от Laluni

# 87
  • Мнения: 3
дъртите и грозни за нищо неставащи, злобни даскалици са завидяли на красивото момиче за истинската и чиста любов с младежа Close  Дай Боже на всеки такава любов

# 88
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
 А дали въобще е имало?
Само дето и тука сдъвкахме госпожицата...

# 89
  • София
  • Мнения: 10 337
дъртите и грозни за нищо неставащи, злобни даскалици са завидяли на красивото момиче за истинската и чиста любов с младежа Close  Дай Боже на всеки такава любов
Shocked ooooh!

# 90
  • Мнения: 62
Аха, това звучи по истинско. За зависта.

# 91
  • София
  • Мнения: 10 337
Бе вие съвсем изтрещяхте! Всички над 25 са дърти, че и грзони, че и завиждат. Ако не примират от радост при тази новина.  newsm78
Иначе, ако е измислица историята, е много гадно и за двамата забъркани в нея.  Tired

# 92
  • Мнения: 3
не всички, достатъчно е да има 2-3 такива в което не се съмнявам

# 93
  • Мнения: 654
То любовта е хубаво нещо.....но има една поговорка:Дето си вадиш хляба....

# 94
  • Мнения: 24 467
дъртите и грозни за нищо неставащи, злобни даскалици са завидяли на красивото момиче за истинската и чиста любов с младежа Close  Дай Боже на всеки такава любов
Shocked ooooh!

На някой ТВ сериалите не са му достатъчни. Имал е наклонности към изграждане на сюжети, а не се е пробвал сериозно. Жалко. Един вероятно опропастен талант...

# 95
  • Мнения: 12 668
Какво се чудите - нали това е мотото на част от форума. Щом не приветстваш всяка простотия, значи си дърт, злобен и ти е дебел задникът

# 96
  • Мнения: 57
Какво се чудите - нали това е мотото на част от форума. Щом не приветстваш всяка простотия, значи си дърт, злобен и ти е дебел задникът
Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 97
  • Мнения: 24 467
Забрави най- важното- "пълен задръстеняк"!  Crossing Arms

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Забрави най- важното- "пълен задръстеняк"!  Crossing Arms
Не, забрави "недоклатена" Mr. Green

# 99
  • Мнения: 3 675
Сега въпросната даскалица иска да излезе от цялата ситуация невинна като момина сълза - http://marica.bg/show.php?id=94839

# 100
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Може в действителност да е невинна и такова нещо въобще да няма.

# 101
  • Мнения: 5 301
Сега въпросната даскалица иска да излезе от цялата ситуация невинна като момина сълза - http://marica.bg/show.php?id=94839

Защо, това невъзможно ли е?

Публика, обаче, ще е разочарована. Къде-къде по-интересно ще е да се изсипе още помия върху учителки.

# 102
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Сега въпросната даскалица иска да излезе от цялата ситуация невинна като момина сълза - http://marica.bg/show.php?id=94839

Защо, това невъзможно ли е?

Публика, обаче, ще е разочарована. Къде-къде по-интересно ще е да се изсипе още помия върху учителки.
Мдаммм, като изключим факта, че това май ще излезе поредната медийна пързалка, с поредната разпъната от "възмУтената общественост" даскалица, това, което най ме ужасява е бабешката представа за морал на ССФ. Имам чувството, че повечето сте расли в дълбокия хамерикански Байбъл Белт. Трябва ли някоя изтрещяла нещастница да си сложи въжето, та да спрете да кудкудякате?

# 103
  • Мнения: 62
 Joy Секса с учителка е сексуална фантазия на момчетата.

# 104
  • Мнения: 65
Извинявайте,но от къде знаете ,че всичко ,което четете е истина.Познавам и двамата,това е пълна глупост,някой дава материал на вестниците,те си запълват новините и всичко е ок,но не мислят,че някой ще страда от всичко това.  Outta Joint
Ученика отрича,учителката,директора,класната,съучениците,всички отричат,само някой си незнаен твърди,че е така.
Ами да излезе този някой и да обясни и да докаже с достойнство твърденията си.

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 09:54 от Верето

# 105
  • Мнения: 21 486
   Е ние откъде да знаем.  Жената може да съди редакцията, и така и трябва да направи.
 това е форум, обсъждаме казуса, не сме ясновидци да знаем истина ли е, както не знаем дали това, което всяка от вас казва е вярно, или не.

 Ако колегите и са наклеветили учителката, това е друго, макар че силно се преекспонира колегиалната завист по красота и младост, май  верно някой трябва да пише сценарии за сапунки.

# 106
  • Мнения: 65
Ясно,няма как някой да знае истината,освен самите тях.

# 107
  • София
  • Мнения: 62 595
Доколкото помня, учителката твърди, че точно педдагогическият съветник стои в основата на интригата. Винаги ми е било чудно що за тъп галош трябва да си, що за низко същество, за да създаваш интриги и даклеветиш другите. Това като разсъждение извън конкретната тема.
Учителката казва, че не е имала връзка. За момчето нищо не се знае, то явно отказва да се замесва. Но ако действително жената е наклеветена, трябва да подаде иск и да ги съди, особено поименно всички, които са се раздрънкали пред журналистите, че и вестника да съди. Дори да не ги осъди, достатъчно е колко време и пари ще им отнеме на всички, докато се точат делата. Кой обича да го влачат по съдилища!

# 108
  • Мнения: 8 999
А, ако беше учителка в друго училище, по-приемливо ли щеше да е? Или ако той беше 19-годишен тракторист? Или ако тя беше касиерка в супермаркета?
Само й се чудя на акъла на тази учителка, ако историята изобщо е вярна, какво точно е намерила в един дванадесетокласник. Наистина ми е странно.

# 109
  • Мнения: 3 371
аз никъде не прочетох, че са си свалящи гащичките Stop

# 110
  • Мнения: 21 486
  Вероятно просто не е запазила необходимата дистанция с горнокласниците. Всъщност тя неколкократно казва, че са приятели.
 Какво приятелство може да има между 12-то класни пишлемета и 25 годишна млада жена и аз малко се чудя, защото и така да е няма нищо лошо, но в училище трябва да има дистанция, все пак не са равнопоставени, но може и това да е станало причина за подозренията.
 Малък град, клюкари всякакви...

# 111
  • Мнения: 3 371
  Вероятно просто не е запазила необходимата дистанция с горнокласниците. Всъщност тя неколкократно казва, че са приятели.
 Какво приятелство може да има между 12-то класни пишлемета и 25 годишна млада жена и аз малко се чудя, защото и така да е няма нищо лошо, но в училище трябва да има дистанция, все пак не са равнопоставени, но може и това да е станало причина за подозренията.
 Малък град, клюкари всякакви...

 Peace аз имам 20 г син, много е близък с дъщерята на наши семейни приятели, тя е на 24, завършва, последна година е студентка. питах го, казва ми, ами интересна ми е,  Laughing, говорят си разни неща, ходят на кафе.

в случая проблем е само, че са в едно училище. ако момчето се срещаше с 25-годишната жена , и тя е примерно секретарка някъде, едва ли някой би обърнал внимание, освен родителите му.

# 112
  • Мнения: 65
Аз учих в това училище,повечето учители в час бяха доста строги и взискателни,но извън час сме били като приятели,обсъждали сме много и най-различни теми,не виждам нещо лошо или ненормално в това.И до днес,4 години след като съм завършила има учителки ,с които се прегръщаме на улицата,но и в това не виждам нещо лошо.Може би много хора имат изкривено мислене.Брат ми е 12 клас в същото училище и него го бяха набедили,че е бил гадже с негова съученичка,с която той няма нищо общо,но някой хора просто скучаят на междучасията и си измислят клуки.В училището има толкова камери,а също и в двора му,че не вярвам ако е имало нещо директора да не е предприел мерки веднага,за да няма показност в училището.И друго много важно нещо е,че не вярвам учителката да е толкова глупава,че ако има нещо между тях да го показва точно в училището или в двора му.

# 113
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За мен това си е скалъпена история, учителката или е набедена, или е станала неволна жертва на нечии амбиции за изява във жълтата преса.

Една от най-добрите миприятелки се запозна с мъжа си, когато той беше 19-годишно пишлеме, тя беше на 25. Вече повече от пет години са заедно, имат и дете. Та не знам кой в кого какво интересно е намирал, но привидно поне са една от най-пасващите си двойки, които познавам. Та тези неща не са чак толкова невъзможни, тук момичетата дадоха и други примери. Разбира се, както писах и преди, ако случая е учител и ученик в едно и също училище, е необходима абсолютна дисктретност, поне докато единия от двамата не прекрати връзката си с училището.

# 114
  • Мнения: 6
Ето едно видео интервю с учителката по темата -цък

И на мен ми изглежда като скалъпена история...

# 115
  • Мнения: 65
http://btvnews.bg/video/tazi-sutrin/zaradi-statiya-uchitelka-napusna-rabota.html
Ето вижте подобна простотия как влияе на учебният процес на цялото училище и най-вече на дванадесетокласниците,който трябва да се подготвят за матури.
Никой не е чувал за това,а в един момент пресата излиза и обявява,че всички говорят за тази връзка и то от месеци.

# 116
  • Мнения: 24 467
Тя, пресата, за да си е интересна и да поддържа външен интерес към себе си, сама си създава истории, оборва си ги, защитава си позиции и колкото по- плиткоумно и пикантно- толкоз по- добре. Все едно, че чета клюкарника, често той е и стилно и идейно по- издържан дори.

# 117
  • Мнения: 62
Значи вие смятате, че хората, които имат връзка, трябва да са набори ли? Явно възмущението ви е предизвикано от тази разлика от 6 години? Ни моа ва разбера, честно. newsm78

# 118
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Значи вие смятате, че хората, които имат връзка, трябва да са набори ли? Явно възмущението ви е предизвикано от тази разлика от 6 години? Ни моа ва разбера, честно. newsm78
Не, не е това Naughty
ССФ се възмущава, че учителка може да си позволи да има връзка - независимо с кого. Тъй де, щом се отнася до представата за българския даскал, ССФ не е изпълзяла много далеч от образа на Рада Госпожина. Mr. Green

# 119
  • Мнения: X
Работила съм като учител няколко месеца. Стигат ми за цял живот, че са ми и в повече.
Бях на 23 г. и предпочитах в междучасията да вися по коридорите, заедно с 18-19 г. ученици, отколкото в учителската стая с колежките ми в пенсионна възраст.
Не разбирам какво толкова ви учудва, какви общо може да има учителката  с 19 г. момче.
Ами с кого да има общо, с изкукалите си колежки, чиито разговори се свеждат до клюки, интриги, буркани, манджи и внуците им?
Абсолютно нормално е 25 г. момиче, да има теми за разговор с 19 г, не с някой на 55.
Учителка или не, това е нормално младо момиче като всички останали на нейната възраст.
По отношение на любовната връзка, аз вярвам на думите й, че е жертва на интрига.
Знам много добре какво представлява учителския манталитет, особено на тези с дългогодишна практика.

# 120
  • София
  • Мнения: 62 595
Възмущението е, че има връзка с ученик от същото училище.

# 121
  • София
  • Мнения: 10 337
Андариел, зарежи ги да се правят на интересни. Нали са за истинската лИбов...пък ние буркани и манджи премятаме... #Silly

# 122
  • Мнения: 2 032
Ни моа ва разбера, честно.

Личи си. Нали е Коледно време и съм една такава, услужлива, ще поясня.
  
Учителите, освен всичко друго, отговарят и за емоционалното и психическо състояние на поверените си. Имат т.нар. duty of care. Връзката на учител с ученик или ученичка поставя ученика/ученичката в особено уязвимо положение и може да им навреди, по сто и един начина.

(Няма да отваряме даже въпрос как такава връзка наврежда и на конкретното училище, и на професията като цяло; пък и какво послание получават другите ученици, които знаят за такива връзки.)

# 123
  • Мнения: 1
 Искам да започна с това, че не съм прочела статията по-нагоре и съм тук само да споделя една история.
 Аз съм ученичка в 10 клас в една софийска гимназия. Из училището ми има слухове за това, че някои от учителите са педофили, спали са с ученици и много други. Както казах това са слухове, на които не се знае дали може да се вярва и с приятелите ми само сме се шегували с тези неща. Но преди няколко дена една моя приятелка, която има едногодишна връзка с момче от випуска, който завърши миналата година, ми сподели нещо, което много ме смути. Момчето е спало с една от учителките, за да му напише по-висока годишна оценка. Това вече не  беше само слухи и след като поразпитах малко, се оказа, че слуховете за някои от учителите бяха потвърдени. Става дума не за млади учители под 30 години, а за учители със семейства и деца.
 Не мога да разбера как учителка 55+ рискува да развали семейството си, да загуби работата си и да "провали живота" на един ученик....
 
 Както казах, дойдох само да споделя историйката, защото реших да се възползвам от анинимността на интернета, тъй като това не е тема, за която мога лесно да говоря с хората, които познавам. Ако има хора, които искат да споделят мнението си по въпроса, да заповядат.

П.С. уча в сравнително "елитно" училище в София и броят на учителите, за които бяха потвърдени слуховете е около 10.

# 124
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Искам да започна с това, че не съм прочела статията по-нагоре и съм тук само да споделя една история.
 Аз съм ученичка в 10 клас в една софийска гимназия. Из училището ми има слухове за това, че някои от учителите са педофили, спали са с ученици и много други. Както казах това са слухове, на които не се знае дали може да се вярва и с приятелите ми само сме се шегували с тези неща. Но преди няколко дена една моя приятелка, която има едногодишна връзка с момче от випуска, който завърши миналата година, ми сподели нещо, което много ме смути. Момчето е спало с една от учителките, за да му напише по-висока годишна оценка. Това вече не  беше само слухи и след като поразпитах малко, се оказа, че слуховете за някои от учителите бяха потвърдени. Става дума не за млади учители под 30 години, а за учители със семейства и деца.
 Не мога да разбера как учителка 55+ рискува да развали семейството си, да загуби работата си и да "провали живота" на един ученик....
 
 Както казах, дойдох само да споделя историйката, защото реших да се възползвам от анинимността на интернета, тъй като това не е тема, за която мога лесно да говоря с хората, които познавам. Ако има хора, които искат да споделят мнението си по въпроса, да заповядат.

П.С. уча в сравнително "елитно" училище в София и броят на учителите, за които бяха потвърдени слуховете е около 10.
10? Сириъсли? Това ли е новата мода как да изкръшкаш от контролно? Понеже номерът с бомбите вече никого не впечатлява...
Я да си помислим ти как би реагирала, ако някой разпространява "потвърдени" слухове по форумите как татко ти иска да му ду*ат петнайсетгодишни кифлички? Кофти, а?
55-годишните учителки не си падат по акне, смрад на разгонен тийн и на о-дьо-МериДжейн, аз пък да ти кажа. Така че хващай се да учиш и по-полека с фантазиите.

# 125
  • Мнения: 2 111
Когато бях в гимназията (края на 90-те), имахме учителка на 40+, която имаше връзка с 15-годишно момче. Знаело се е от доста хора. Аз лично бях чувала слухове, на които първоначално не повярвах. След време пътувахме с влак на някаква екскурзия и попаднах в едно купе с тях и други ученици. Изпи се доста алкохол и явно задръжките им паднаха, понеже започнаха да се гушкат пред нас. Обръщайки се назад ми прави впечатление колко фриволни в някои отношения са били нещата в онези години - хората са знаели, някои са осъждали морално, цъкали са с език, но никой нищо не е предприел.

# 126
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Когато бях в гимназията (края на 90-те), имахме учителка на 40+, която имаше връзка с 15-годишно момче. Знаело се е от доста хора. Аз лично бях чувала слухове, на които първоначално не повярвах. След време пътувахме с влак на някаква екскурзия и попаднах в едно купе с тях и други ученици. Изпи се доста алкохол и явно задръжките им паднаха, понеже започнаха да се гушкат пред нас. Обръщайки се назад ми прави впечатление колко фриволни в някои отношения са били нещата в онези години - хората са знаели, някои са осъждали морално, цъкали са с език, но никой нищо не е предприел.
И аз помня случай, когато съвсем младичка учителка се свали с мой съученик. Май беше сериозно. Колеги са ми признавали, че често им е трудно да се съсредоточат в стая, пълна с полуоблечени кифлета. Все пак са нормални мъже, докато успяват да се контролират. Не казвам, че не се случват такива неща, изобщо не казвам, че трябва да се толерират, но 10 човека в едно училище? Звучи ми като нова схема "да накажем гадната даскалица".

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 13:19 от Делфина фон Ю.

Общи условия

Активация на акаунт