ВМ НВХ - част 54

  • 40 510
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 100
Здравейте.
Разглеждам темата и режима,но никъде не видях някакви резултати кой колко за колко време е свалил кг?!И статия със снимки от преди и сега не виждам.
Не искам да ме смятате за нахална,просто искам да видя резултатите ви.


При всеки е индивидуално. Тук целта е да се храниш САМО с естествени, натурални храни - месо, яйца, риба, зеленчуци, малко млечни (сирене, кашкавал), маслини, авокадо, кокос, зехтин и масло + плодове, когато ти се прияде сладко. Това са само храните, които могат да се намерят в природата (освен млечните). Всеки има различен резултат, защото е с различно стартово тегло. Освен това някои са бивши анорексици, други са били затлъстели с 30+ килограма. Тук се обсъждат най-вече здравните аспекти и резултати, а не толкова визуалните, защото те са закономерни при този режим. Особено, ако е комбиниран със спорт, който обичаш.

Ако искаш да видиш конкретно снимки, можеш да погледнеш този американски сайт: http://www.marksdailyapple.com/category/success-story-summaries/#axzz2ErYNpb9E

Тук ще видиш визуални резултати, но и истории на хора, излекували се от диабет, рак, иритабилен колон, безсъние, безплодие и т.н. Снимки има също във форума на сайта - ще го намериш лесно, най-горе вдясно е линкът към него.  Приятно четене!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 494
на мен целта ми е да отслабна,а не да качвам кг,че си имам достатъчно.  Grinning

# 62
  • Мнения: 100
на мен целта ми е да отслабна,а не да качвам кг,че си имам достатъчно.  Grinning

Еми, тъкмо за тебе е. Най-добри резултати се постигат, когато комбинираш режима с вдиганен а тежести и леки тренировки като ходене, каране на колело или плуване. Успех!  Hug

# 63
  • Мнения: 687
Здравейте,

искам да се запиша в темата, за да ми е по-лесно да ви следя, тъй като се възползвам както от идеи за рецепти, така и за пазаруване на продукти Simple Smile

Иначе у дома е храним почти ВМ-НВД. Спазвала съм режима и съвсем чисто преди няколко години и бях много доволна от резултатите - добър имунитет (за човек, който боледуваше преди това непрекъснато, включително по 1 пневмония годишно), бързо възстановяване от тренировки и т.н. В дългосрочен план обаче на мен персонално лишението от въглехидрати не ми се отразяваше добре, така че в момента са включени в менюто, макар и в не толкова високо количество. Хляб ядем веднъж на няколко месеца, картофи и ориз може би средно веднъж на 2 седмици. Правя и домашни сладкиши от време на време и домашни тестени неща - палачинки, банички. Плодове също ядем.

Основно гледаме да ядем чисти храни, т.е. без разни рафинирани боклуци. Целта ни е добро здраве най-вече.

@ Христинчетоо - според мен, ако търсиш просто режим, с който бързо да свалиш килограми, това не е най-добрият за това, защото просто не му е такава целта. Все едно да питаш дали Порше Карера примерно е евтина и практична кола - ами не е, което не я прави лоша Simple Smile
Ако търсиш начин трайно да постигнеш добра фигура (може и да не са ниски килограмите) и най-вече добро здраве, май си на подходящо място.

# 64
  • Мнения: 32
... Тук целта е да се храниш САМО с естествени, натурални храни - месо, яйца, риба, зеленчуци, малко млечни (сирене, кашкавал), маслини, авокадо, кокос, зехтин и масло + плодове, когато ти се прияде сладко. Това са само храните, които могат да се намерят в природата (освен млечните). ...

Използвам случая да задам един въпрос, който се чудя тия дни - а именно, вие колко млечни хапвате (като количество) и какви?
Аз не мога да намеря мир със себе си по въпроса ... като остана на месо+зеленчуци+мазнини (т.е масло и зехтин), ставам нещо крива и нервна и забелязвам, че перисталтиката ми се влошава. Обаче като си похапвам мазни кашкавалчета и меки сирена (защото не живея в България и имам огромен избор от всичките ми любими сирена на прилични цени) се чувствам гузна, защото те наистина са мазни и това не би трябвало да е особено диетично. А аз целя загуба на кг ...  Thinking

# 65
  • Мнения: 198
... Тук целта е да се храниш САМО с естествени, натурални храни - месо, яйца, риба, зеленчуци, малко млечни (сирене, кашкавал), маслини, авокадо, кокос, зехтин и масло + плодове, когато ти се прияде сладко. Това са само храните, които могат да се намерят в природата (освен млечните). ...

Използвам случая да задам един въпрос, който се чудя тия дни - а именно, вие колко млечни хапвате (като количество) и какви?
Аз не мога да намеря мир със себе си по въпроса ... като остана на месо+зеленчуци+мазнини (т.е масло и зехтин), ставам нещо крива и нервна и забелязвам, че перисталтиката ми се влошава. Обаче като си похапвам мазни кашкавалчета и меки сирена (защото не живея в България и имам огромен избор от всичките ми любими сирена на прилични цени) се чувствам гузна, защото те наистина са мазни и това не би трябвало да е особено диетично. А аз целя загуба на кг ...  Thinking
Така като чета тук в темата и наблюдавам коментарите, в общи линии стигам до извода, че е строго индивидуално при всеки. Трябва да експериментираш. Много от мацките тук са казвали, че ядат доста малко млечни и като цяло ги избягват, други похапват повече и не им се отразява. Трети почти не хапват, защото бързо им се лепва. Аз също имам различни периоди, много зависи какво друго ям. Много залитам на синьо сирене, на бяло българско овче сирене, ементал и пармезан. Старая се да не ям много главно, защото са солени и това ме издува, качвам вода. Като цяло обаче не ми влияят твърде много, зависи колко ям. Също така е и с прясното мляко. Понякога много ми се пие, пия два-три дни и после спирам. Старая се млечните да не са ми ежедневно в менюто, може би маслото и сметаната присъстват най-често, като и те не са толкова много като количество. Експериментирай, сама ще усетиш накъде те водят и ако видиш, че не ти се отразяват положително ще ги намалиш.

# 66
  • Мнения: 958
За млечните - аз мисля че тук вече е строго индивидуално.
На всеки му понася по различен начин. На мен не ми влияят. Може би прясното мляко, но аз почти не го употребявам. Но аз съм с добра поносимост към млечни според мен. От първия си ден на света ме хранят с кисело мляко, и до ден днешен без него не мога. Както и сирене. Кашкавал опционален.
Опит-грешка, е най-верният метод. Опитай 20-тина дена и виж как ти влияят.
Христинчетоо, бавно но славно. Имаше и много добри резултати, ама не помня кой, от рода на 20-тина кила и то постоянни.

# 67
  • Мнения: 2 275
по мои спомени агнешко Hugмахна мнооого килограми,а и УАСП,която около 3 години не мръдна на килограм,тази година се раздели с 10
надявам се да не греша
Херцен  Hugси поддържа килограмите,а отслабва с мазно-моно Laughingмай
а аз махнах трайно 4 кг,които махах-наваксвах от 3 години през месец Joy
но това е вторичен ефект
отървах се от постоянен глад,стомашни киселини и газове,главоболие,умора,ежедневната нужда от нещо отровно сладко и много,като количество и др.
имам подобрение в кръвните резултати и най-после нормализирах кръвното налягане
това е накратко
за млечните и аз мисля е много индивидуално,но е вариант за тези,които не си падат по месото
аз се "подувам" от мляко (дори кисело),но кашкавал и сирене не ми пречат,а и като количество са малко,в смисъл не мога да изям половин килограм кашкавал,но толкова кисело мляко не ме затруднява Laughingи пак съм гладна

# 68
  • Мнения: 6 346
Аз съм от млекопитаещите, поне за момента Embarassed Наистина ям доста млечни, но наблягам всъщност на биволското кисело мляко и на сметаната - млякото ми е закуска, а сметана хапвам 1-2 пъти седмично, но си изяждам по 200 грама накуп Laughing От сирената ям Филаделфия също 1-2 пъти седмично (цялата), а иначе се случва да сложа например сирене на пържени яйца. Но напоследък съм станала много чувствителна към солта, всичко ми е солено, така че се отказах от биволското и овчето сирене, които купих 1-2 пъти, защото бяха много солени. И по принцип гледам да не купувам много сирена, защото трябва после да ги изям, преди да се развалят, а това ми разваля малко плановете Laughing

А иначе към ada_smiles: вашият семеен режим на хранене ми се струва умерен и ако се чувствате добре с него, наистина е много приличен вариант Peace

Христинчетоо, за отслабването нещата стоят различно. Наистина много зависи от твоята лична стартова позиция - и наследственост, и предишни диети, и заболявания, и начин на хранене в момента. Аз винаги препоръчвам ВМ-НВХ за отслабване като просто най-добрият вариант - най-здравословен за организма и най-подходящ за дългосрочно приложение. Но конкретно за намаляване на килограмите наистина много зависи от организма. Може да е необходимо отначало порциите да се контролират стриктно или пък да се махнат млечните... Зависи. Но според мен това е най-добрият начин на хранене в дългосрочен план и с времето, с регулирането на процесите в организма, си довежда и до отслабване, но трябва все пак да се пробват различни методи, за да се види кои точно фини настройки са необходими при теб.

Аз лично с ограничаване на въглехидратите съм свалила 1/3 от първоначалното си тегло, и то не с драстично ограничаване, но все пак ми отне почти 3 години и си стана плавно, естествено, без никакви лишения, без мъки и усилия - водещата роля имаше организма ми, дадох му възможност да работи оптимално, след като го освободих от храните, които му пречеха. Не си поставях точни цели нито откъм килограми, нито откъм срокове, а бях решена да направя най-доброто за здравето си и да имам търпение, колкото е необходимо.

ВМ-НВХ действа особено ефективно при хора с метаболитен синдром или които са се запътили натам. Т.е. коремно затлъстяване или пък тенденция за постепенно напълняване с годините, особено ако се получава ябълковидна форма на тялото. Високо кръвно, "висок холестерол" и триглицериди. Диабет и/или инсулинова резистентност, пристрастяване към сладко и тестено и неудържим глад за сладко. В кюпа на проявите на метаболитния синдром е и поликистозата. При такива характеристики ВМ-НВХ е силно препоръчително и действа особено добре. Но това не значи, че при друг тип организъм няма да има благотворен ефект.

Трябва обаче да се има предвид, че това не е диета за няколко месеца, колкото да се свалят килограми, а после да се върнем към стария си начин на хранене. Такъв начин на мислене не е правилен по начало, но в случая абсолютно не е приложим. Започне ли се ВМ-НВХ, е добре да се спазва безсрочно и без "почивки", колкото е възможно, за да може да подейства.

А подобренията в здравословното състояние, които всъщност са знак, че организмът започва да работи оптимално, са описани по-горе Wink

Тони, поздрави! Hug Наминавай по-често!  bouquet

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 09:27 от Cioccolata

# 69
  • GYM
  • Мнения: 814
Христинчето, прескачането от диета в диета е най-сигурният начина да качиш килограми. Ужасно си млада, за да се подлагаш на това. Казвам го с най-добре намерения и от личен опит. Горе-долу на твоята възраст свалих около 25 кг, с много глад, инат и издевателства над тялото си. Задържах ги дълги години, но с цената на много глад, инат и издевателства... Порочен кръг. Няма да ти набивам явни неща като - яж, когато си гладна, спри, когато си сита, щото нещата не работят така Naughty Тук при нас целта е яденето на истинска, здравословна храна, избягването на боклуци и преработени храни, оттам - добро здраве, тялото само ще се погрижи за килограмите Peace Ако целта ти е бързо да отслабнеш и търсиш някакво чудо - може би това не е твоят режим. Ако искаш трайно да свалиш килограми, да си здрава, жизнена и в добра кондиция - тук ти е мястото. Аз винаги съм била от търсещите резултат, ако може на мига - ами в един момент на тялото му писва и спира да сваля, става резистентно на диети Tired За себе си реших, че е важно да съм здрава, да съм нахранена и спокойна. Имам няколко килограма в повече, честно казано много ме дразнят, но знам, че с издевателства не става Peace Успех, каквото и да решиш!
Тони, обаждай се от време на време, че те мисля, бе жена, недей изчезва така Simple Smile

# 70
  • Мнения: 0
ХРИСТИН4ЕТОО аз с този на4ин на хранене и без никакъв спорт свалих 16 кг /от 63 до 47/и то без да си давам зор хранейки се много но само режимно!това е най ефикасната диета или по скоро на4ин на живот!не6тата стават по бавно,но с далготраен ефект!и тук не са вайни толкова много самите кг,колкото мерките които се стапят!успех ти пожелавам и те съветвам да ска4а6 с двата крака при нас Peace

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 494
До всички,които ми отговориха:няколко пъти съм минавала през 90 ДД и за 2 пъти свалих 12кг,да обаче от първия път си запазих свалените 6,а сега след втория път си ги върнах всичките,и направо нз как се случи,уж беше лятото и се хранех с леки храни и изведнъж септемри се гледам на кантара +6кг,направо полудях,защото вместо лятото от зеленчуците и плодовете да съм свалила още,аз си ги бях качила.Както и да е,не плюя диетата,даже тя ми е любима,защото ям всичко,но проблема е че наистина имам за сваляне едни 15,че даже и 20кг.В момента съм се ограничила и то много драстично.Спазвам Безвъглехидратната диета,но ме посъветваха да започна НВД,защото от ограничението на въглехидрати после ще си кача пак част от кг.Та познати ми казаха да спазвам по-добре НВД вместо Безвъглехидратната.На мен целта ми е с БВД да сваля колкото мога за 24-те дни и после плавно да вкл. млечните продукти и т.н. все едно съм на НВД и по-този начин да запазя свалените кг от БВД.Имам позната,която със стриктно спазване на БВД свали много кг,но тя си беше над 100кг и е нормално бързо да сваля.Иначе аз съм 177см и в момента съм 87кг,преди 2 седмици бях близо 91кг.Та затова ви питам как е вашата диета,за да знам дали да минавам при вас след като свърша БВД.  Simple Smile Поставила съм си за цел до лятото да сваля още 15кг.В момента спортувам,ходя на фитнес 3 пъти в седмицата и отделно правя вкъщи упражнения.

# 72
  • Мнения: 100
ХРИСТИН4ЕТОО аз с този на4ин на хранене и без никакъв спорт свалих 16 кг /от 63 до 47/и то без да си давам зор хранейки се много но само режимно!това е най ефикасната диета или по скоро на4ин на живот!не6тата стават по бавно,но с далготраен ефект!и тук не са вайни толкова много самите кг,колкото мерките които се стапят!успех ти пожелавам и те съветвам да ска4а6 с двата крака при нас Peace

БРАВО! Ти иначе колко си висока?

Христинче, всичко зависи колко килограма имаш за сваляне и дали имаш здравословни проблеми. Ако имаш такива, първо тялото ще се погрижи да регененрира и после (това става и паралелно, зависи от организма) започваш да отслабваш. По принцип, ако искаш конкретно отслабване и то по-бързо, ще ти дам следните съвети:

1. Яж месо (включително дреболии с естествените му мазнини, не ги махай), яйца, риба и зеленчуци + ест. мазнини като масло и зехтин. Готви с масло, а салатата яж със зехтин. Спри млечните - те често се оказват препъни камък!
2. За движението - ходи пеша бързо (и във фитнес става, ако навън е студено), карай колело и кростренажор, плувай - което можеш. Важно е за тези тренировки да редуваш по-бързо с по-бавно, защото така се ускорява метаболизма и оптимизира отслабването - нарича се интервално кардио.
3. Можеш да тренираш и със свободни тежести - това са дъмбели и щанги. Това е за оформяне на тялото и общо каляване. Жените не правят мускули, не се притеснявай. Само ще се оформиш и след няколко месеца усилия, можеш вече да заприличаш на е една красиво оформена жена. Ако продължиш с този начин на живот, разбира се, ще поддържаш резултата.
4. Ако имаш да сваляш повече от 10 кг, недей да броиш калории, а само спазвай принципите. Първата седмица ще имаш адаптация - тя е като абстиненция. Не се плаши, това означава примерно първите 2-3 дни се чувстваш супер енергична и после на следващия си много отпаднала с грипоподобни симптоми, но без температура ест. Това състояние преминава до 24ч. Това е отърваване от зависимостта към горенето на въглехидрати. После всичко е 6!
5. При стриктно спазване на режима поне 6 месеца, ще имаш изключителни резултати откъм смъкнати килограми, кожа, коса, тонус, настроение, цикъл и т.н.

Успех и питай каквото те интересува!

# 73
  • Мнения: 0
тук се хапва обилно месце и масълце!режима затова е високо мазнинен,като въглехидрати може да си набави6 от зелен4уците!с упоритост и желание тези 20 кг може да ги свали6,но мисля 4е бързият ефект който тарси6 е мн вреден,и най мн да ти донесе о6те кг отгоре!по добре да става по бавно,но после да си задаржи6 сваленото!с този на4ин на хранене става то4но така.....хапва6 си с кеф без да се тормози6 и гладува6 и се топи6!става по бавно,но е здравословно и ефекта е сигурен!може6 в на4алото да ограни4и6 мле4ните за по барз ефект и постепенно да ги вклу4ва6 в менуто си!

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 494
AGLIKKA,висока съм 177 и в момента тежа 87кг,преди 2 седмици бях почти 91кг,но реших да се стегна докато е време,нищо че е зима и не е препоръчително да се захващам с диети,защото организма отслабва.но въпреки всичко се взех още сега в ръце да не чакам пролетта,защото като видях 91кг и ми стана ясно,че до края на зимата може и 95кг да стана.
целта ми е на първо време да стигна 80кг за месец и половина два,и като стигна до 80 следващата ми цел е 70кг до май-юни.Аз съм си високо момиче и няма да ми отива да съм примерно 50кг.За сега целта е за 4-5 месеца да стана 70,а оттам нататък ако имам нужда ще сваля до 65,но не повече,че ще ми щръкнат кокалите.  Grinning ПРеди 3г. свалих до 74кг и много се харесвах,е имаше още някое килце да се махне,но на 74 ми беше много добре.
Мерси за съветите AGLIKKA.Аз в момента точно така се храня,месо,зеленчуци,яйца и свалям,но от 2 дни се опитвам по много малко да хапвам млечни продукти и не свалям,даже съм +300гр откакто ги включих.Днес спирам с млечните и няма да ги ям известно време,да видя дали ще свалям,ако свалям значи проблема е в млечните.

Общи условия

Активация на акаунт