ВМ НВХ - част 54

  • 40 518
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 173
Момичета, аз да ви попитам нещо - когато започнахте режима, повече или по-малко ви се пушеше  newsm78
Щото на мен ми се пуши по-малко  Mr. Green

# 736
  • Мнения: 6 346
За пушенето и боята за коса не мога да дам мнение, но алкохолът хваща по-лесно и явно не съм само аз в това положение, защото Андреас пише в книгата си, че масово споделяли за такъв ефект Laughing

# 737
  • Мнения: 78
Rain* ,
дълги години битува мнението че мозъкът си иска глюкоза за работа...Само и единствено глюкоза .
И какво се оказва ?
Когнитивните ( т.е познавателни процеси...връзките между невроните т.е...) изобщо не изискват само глюкоза . Кетоните са балсам за тях -  връзки , комбинативност , памет...всичко е на ново , по - високо ниво...
Колкото до въглехидратния минимум  той е в рамките на 50 гр. дори и по - малко .
Представи си че колата ти , като моята Сиса кара и на газ , и на бензин . Мъча я с газ , че ми е по -евтино...Но като мина на бензин и работата на двигателя става съвсем различна .
Така че не е необходимо двигателят ти да дефектира за да минеш на по - добро , по - мощно и заложено от производителя гориво .
Така че определено смятам че паметта и мисловните процеси ще се подобрят .

# 738
  • Мнения: 6 346
А любопитно е, че при нисковъглехидратно хранене се оказва, че по време на интензивна тренировка мозъкът ползва и млечна киселина - тази, която се отделя от мускулите Sunglasses И също било установено, че при травми на мозъка, ако са налични и глюкоза, и млечна киселина, мозъкът предпочита млечната киселина, явно тя е по-щадяща. Интересни неща установяват хората по света, но у нас, а и не само у нас, професорките все още твърдят, че на мозъка му трябва определено количество глюкоза, иначе... Неизвестно какви са последствията Sunglasses

Дива, браво за регулираните хормони! Simple Smile

Скрит текст:
Аз по този повод да изохкам отново: и този път вих от болки, страхотни спазми имах, и се чудя каква може да е причината newsm78 Декемврийският ми цикъл беше напълно безболезнен, чудо на чудесата. Ноемврийският беше същият ужасен, октомврийският - безболезнен. И ноември, и сега имам основания да подозирам, че съм понастинала, дано това да е причината Rolling Eyes А тъкмо се бях обнадеждила, че съм приключила с болките Sad

# 739
  • Мнения: 78
Svetlana_ ,
изненадващо мога да те подкрепя . Не бях пушила 7 години и този месец...последните 2 всъщност много ми се искаше да пропуша . Имах много проблеми накъдето и да се обърна и си търсех някакво "изключване" , някакъв релакс...но да не се дебелее от него...И хоп - към старите цигари .
Обаче .
Бях упорита и палех цигари...дори електронна си купих . Вярвайте хора от все сърце исках да пропуша и не се смейте...исках да си получа онова незабравено от някога " блаженство" от цигарата .
Синът ми , който понякога е изненадващо разумен за годините си дъбокомислено рече:"Е тоя път я загази...имаш толкова грижи че няма да се отървеш...я вземи поне електронна !"
Обаче тялото ми не иска цигари . Изобщо . Започнах едни бурни кихавици , сополи до глезен...и колкото и да си мечтаех за цигара с кафето организмът ми надделя ....просто не се получи .

# 740
  • Мнения: 173
Ей, ако този режим ме накара малко по малко да спра цигарите, ще е направо супер  Praynig
Всъщност както си стоя, решавам, че ми се пуши. Запалвам съответно, но при второто-третото дръпване - не ми върви  Laughing

# 741
  • Мнения: 599
Да си кажа и аз Simple Smile

Хапвам само месо, яйца, масло, кашкавал, сирене рядко, сланина, зеленчуци - и за краткото време в което съм режимна, щото стана два пъти нарушавам, а почнах скоро - свалени 2 кг.
Може би чистя вода още, но кантара а и дрехите показват всичко Simple Smile

Цигарите ги спрях преди 3 год. не ми липсват, по Коледа запалих една, ей така с винцето....ми отщя ми се.....

# 742
  • София
  • Мнения: 169
Абе това с болките при цикъла не знам дали има общо с храненето, нали боли защото матката се свива и разпуска (контракции)...
Мен също много ме болеше преди да родя, сега съм супер, никаква болка Mr. Green
Ох като ви слушам, май ще е добре да ям по-малко сирене и кашкавал, аз основно пък това ям...е ям и месо и масло и яйца, ама не сядам на масата без сирене или кашкавал... Embarassed

# 743
  • Мнения: 32
Значи, извинявам се за неточния коментар с броколито и сиренето/кашкавала  Blush Мислех си, че синьото сирене, а и кашкавала  са соленки и не биха били най-диетичното, но наистина явно всеки трябва да провери как е с млечните. Аз не мога да се спра ... ето вчера пак пазарувах и излязох с прясно мляко (макар че такова пия само в сутрешното кафе), сметана, сирене и пълномаслен йогурт.
А мислех тия дни да се ограничавам с млечните, т.е. това ми е ограниченото  Laughing

Много икономична съм станала и аз с алкохола - една чаша вино и съм ша-ла-лааа. Много е добре това.

Оф, като чета за девойките с толкова бързи резултати от спирането на млечните се замислям ....  Rolling Eyes От друга страна съм съгласна с Шоки и не забърквам заместители на спряните сладки и др храни, та си викам поне с млечни да си правя удоволстивето

# 744
  • Мнения: 200
През лятото, след юли месец, в рамките на два-три месеца бях много ‘измършавяла’. Така каза мъжът ми, че няма къде да ме хване. А и на мен кокалите ми убиваха като лежах на хълбок. Трябваще доста да пристягам и колана. Дори един лекар ми каза- вие сте висока и слаба- и чак тогава осъзнах, че много съм се ‘прибрала’. Хранех се изключително с прясно биволско и козе сирене, масло, заквасена сметана, качота, едам, гауда, някоя краставица и домат. И пиех много вода. Не съм го правила с някаква цел, така ми беше по-леко в горещините. Като захладня времето включих повечко свинско (друго месо не ми е вкусно) и яйца, пиенето на вода намаля от само себе си. И сега вече приличам на човек, пак по думите на мъжа ми. Кисело мляко не ям, защото му нямам много вяра какво съдържа. Прясно купувам, за да правя на мъжа ми млечна майонеза, а и понякога си разреждам моята майонеза от сварени яйца и масло ( ако я правя веднага след като извадя маслото от хладилника). Иначе от прясното мляко и на мен ми къркори сериозно корема и не го пия. Обаче заквасена сметана обожавам (кой знае и в нея какво има).
Сега си мисля, че съм повече руса, отколкото слаба. Wink
Видях, че си организирате срещи. Ще се радвам да присъствам някой път, ако съм в София и не е много студено.  Hug

# 745
  • Мнения: 100
Значи, извинявам се за неточния коментар с броколито и сиренето/кашкавала  Blush Мислех си, че синьото сирене, а и кашкавала  са соленки и не биха били най-диетичното, но наистина явно всеки трябва да провери как е с млечните. Аз не мога да се спра ... ето вчера пак пазарувах и излязох с прясно мляко (макар че такова пия само в сутрешното кафе), сметана, сирене и пълномаслен йогурт.
А мислех тия дни да се ограничавам с млечните, т.е. това ми е ограниченото  Laughing

Много икономична съм станала и аз с алкохола - една чаша вино и съм ша-ла-лааа. Много е добре това.

Оф, като чета за девойките с толкова бързи резултати от спирането на млечните се замислям ....  Rolling Eyes От друга страна съм съгласна с Шоки и не забърквам заместители на спряните сладки и др храни, та си викам поне с млечни да си правя удоволстивето

И аз се отказах да забърквам заместители на каквото и да е от 2 седмици и ми е добре. Сега, въпреки подуването поради определени причини, пак съм по-слаба в талията и нямам пояс около кръста от задържане на вода. Не ми е леко, но не ми е и неприятно тежко. Ще продължа още време с млечните и после може да направя пауза от тях за няколко дни. Може пък да смъкна набързо нещо по-значително.

# 746
  • Мнения: 78
Дами , май е време да затваряме темата.. Аз съм много "боса "...но е време Simple Smile

# 747
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравейте момичета, присъединявам се и аз смело във вашата тема, от скоро се опитвам да спазвам ниско-въглехидратен режим, тъй като имам ИР, а пък и няколко килца за смъкване. Информирам се сега какво трябва и какво не и виждам, че не се препоръчват мюслите, а аз всяка сутрин ги хапвам със кисело мляко. Ако не се разрешават мюсли с какво мога да ги заменя  newsm78. Другият ми въпрос е свързан с пълнозърненстите продукти - най-вече хляба, консумирате ли го изобщо и по колко? Ще съм ви благодарна ако ми дадете светлина по въпроса  Hug

# 748
  • Мнения: 6 346
Здравей, Bell@, и добре дошла!

Основните храни, на които се набляга, са:
1. месо и риба,
2. яйца,
3. зеленчуци (тук се отнася и тиквата)
4. пълномаслени млечни (с уговорката, че може да се наложи да ги спреш, ако след известно време установиш, че изобщо не сваляш килограми или сантиметри); специално за киселото мляко - колкото по-маслено, толкова по-добре
5. ядки (и с тях трябва да се внимава, че лесно се хапват големи количества, а при много хора и те пречат на отслабването)

Избягват се:
1. тестено
2. сладко
3. нишестени храни (картофи, ориз, царевица, бобови с изключение на зеления фасул)
4. плодовете са в сивата зона - ако се консумират, трябва да е по малко, със сигурност да са по-малко от зеленчуците

Мюслите можеш да замениш с ядки, предполагам, макар че може да се окаже, че ти пречат на отслабването newsm78

Мазнините, които се използват, са краве масло, свинска мас, зехтин, кокосово масло - тези са основните. Избягват се слънчогледово, ленено и прочие растителни масла.

Най-общо казано, минимум 60% от дневните калории трябва да идват от мазнини, а максимум 20% - от въглехидрати, дори за въглехидратите е по-добре да са по-нисък процент.

# 749
  • Мнения: 6 346
Отворих нова тема, заповядайте в нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698152.new#new Нямам търпение да пействам линковете, затова дадох връзка към старата Embarassed

Направила съм и минимални корекции и допълнения към основните правила.

Общи условия

Активация на акаунт