Задна секреция от носа

  • 7 796
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
благодаря за отговора, бих искала координати

# 16
  • Мнения: 175
Хомеопатията със сигурност ще помогне

# 17
  • Мнения: 1 897
И синът ми има този проблем откакто тръгна на ясла - все е със задна хрема.И ние правихме всякакви изследвания,но нищо не излиза.Детето се стресира вече като тръгна с аспиратора към него,пищи ужасно,не знам какво да правя.Страх ме е да не получи усложнения някъде.Педиатъра вдига рамене и казва да го спра от ясла,тогава ще спре хремата и май ще го послушам.

# 18
  • Мнения: 403
Моят син (на 12) от няколко години има този проблем. Не помагат Фликсоназе и т.н., не сме прекалявали с лекарствата. Моля за координати на д-р Попов.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 178
За тези, които се интересуват, писах на лични. Става въпрос за класически УНГ, не за хомеопатия, само пояснявам. Успех, дано ви помогне.   bouquet

# 20
  • Мнения: 0
Благодаря, ще го посетя Simple Smile дано помогне

# 21
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз съм със същия проблем от години даже. Има затишия на моменти, но, общо взето, постоянно си го имам. Снимки правих, всичко е наред - чисти синуси. Капки, антибиотици, не става. Понякога така ми писва, че няма накъде. Вечер на мен ми е най-неприятно, като легна и всичко започва да се стича към гърлото ми и постоянно имам желание за преглъщане. При мен се появи след една много продължителна и упорита настинка с кашлица... Явно вече е хроничен ринит... Ще следя темата...

# 22
  • Мнения: 729
Да, Назонекс е при алергични ринити.

Никой ли не изписа капки за нос с адреналин и антибиотик? Адреналинът е силно подсушаващ, то това му е целта при назално приложение.

Алерголог посещавала ли сте?

[/quot/


На дъщеря ми и изписаха капки-ксилометазолин,гентамицин и алергозан.Направиха ни ги в аптеката.След 3 дена капане,секретът спря.Направо бях изумена.Запазих си рецептата.Искам само да попитам:имам още от капките-мога ли да ги ползвам отново при нужда и колко време им е срока на ползване?

# 23
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз тук да следя темата. Така съм вече няколко години, като в началото дори имах болки, тип ревматични в костта на носа. Изписва ли са ми повечето споменати горе "боклуци" без ефект. Синуси чисти на рентген. Накрая дигат рамене - хроничен ринит. Но аз самата взех да си обръщам внимание, когато дойде есен започвам да нося шапка, също си мажа носа външно с нещо загряващо, когато усетя, че съм настинала. Спорта и рационалното хранене (плодове, чай, мед, зеленчуци) също ми помогна. Интересно, че когато съм над 1000 м. надморска височина, нищо ми няма. Там нямам стичане на никакви секрети назад. Пробвайте и споделете...  Hug

# 24
  • Мнения: 15 379
ilkmon, зависи дали капките съдържат натриев бензоат, който е всъщност консервант и съхранява разтвора за около 3 месеца.
Излишно е обаче да се пише, че всеки път се бърка в шишенцето с чист капкомер, за да не се зарази разтвора.

# 25
  • Мнения: 0
Привет отново, направих си ЯМР на глава, всичко е нормално, но ..

обясниха ми че съм имала лекостепенна задебелена лигавица на назофаринкса с наличие на киста в лигавицата.. Казаха ми че това се получава понякога при боледуване от остра настинка, вирусна инфекция итн.. препоръчаха ми УНГ. От тяхна гледна точка нещата са ОК.

Отидох на поредния УНГ, който реагира доста остро на това че съм си направила ЯМР само заради това.. Аз му обясних че месеци наред неговите колеги не са успели да ми помогнат..И той беше сигурен че ще ми помогне.. след прегледа ми каза, че имам нещо хронично.. свързано с фаринкса.. изписа ми един куп с капки, лекарства итн.. Каза ми че това изобщо не е било киста.. и супер зле се изказа за диагнозата за ЯМР и като цяло за специалистите които се занимават с диагнозите от ЯМР... аз на него изобщо не вярвам след като месеци наред такива като този ме тъпчеха с какво ли не.. той е поредния.. с неговите капки..

мисля да дам шанс на друго лекарско мнение защото явно някои лекари си действат както те си знаят..

това е за сега Simple Smile))

# 26
  • Мнения: 0
Само да допълня, че не съм се лекувала от когато писах тук.. исках да разбера какво точно е, за да не се налага отново да гадая и да се тъпча с лекарства. Един от лекарите ми каза че е възможно това да е реакция на организма.. в последствие от тютюнопушене..аз отказах цигарите точно когато разбрах че имам този секрет.. преди една година ..но това е само предположение

# 27
  • Мнения: 1 144
Малко странно ще ти прозвучи, обаче да не би да ти липсват цигарите... Защото те всъщност пресушават лигавицата... Просто ми хрумна.

# 28
  • Мнения: 0
много рядко се сещам за тях, почти не се, но в малкото от тези моменти понякога ми се ще много да запаля.. може и да е така ..подсъзнанието е доста опасно  Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
И аз тук да следя темата. Така съм вече няколко години, като в началото дори имах болки, тип ревматични в костта на носа. Изписва ли са ми повечето споменати горе "боклуци" без ефект. Синуси чисти на рентген. Накрая дигат рамене - хроничен ринит. Но аз самата взех да си обръщам внимание, когато дойде есен започвам да нося шапка, също си мажа носа външно с нещо загряващо, когато усетя, че съм настинала. Спорта и рационалното хранене (плодове, чай, мед, зеленчуци) също ми помогна. Интересно, че когато съм над 1000 м. надморска височина, нищо ми няма. Там нямам стичане на никакви секрети назад. Пробвайте и споделете...  Hug
Съпругът ми беше с идентични симптоми.От дете.
Постоянно с хрема, постоянно с кърпичките по джобовете, постоянно с капките за нос.А зимата беше направо ужас.....Лечение-с каквото се сетите.И дори с това, за което не се сещате....
От няколко месеца няма и помен ни от хрема, ни от секрети, ни от хъркане, от нищо.
Диша като бебе, чисто, спокойно, носът му е здрав, чист.
От какво?
Спря всякакви млечни.Нищо-нито мляко, нито сирене, нито кашкавал, нито храни със съдържание на млечни.
Ние като цяло в последната година доста радикално променихме начина на хранене, но специално за синусите му ефект имаше единствено след спиране на млечните.
Обяснението е, че възрастните хора не могат да разграждат, обработват лактозата от млякото и тя се явява нещо като алерген, водещ до натрупването на слуз, която опитва да се изчисти чрез секрети, чести настинки и проблеми с носоглътката.
Нищо не пречи да пробваш, за 2-3 седмици, за да видиш дали ще има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт