Отговори
# 15
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Алфа, Сноу, мерси, но все пак горе долу колко време се пекът  newsm78 Знам, че ориза е готов за 20 минути, но на зелето му трябва май повече време. И все пак не твърде много, за да не се разкашка ориза  Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 23
мога ли да замразя сварени гъби?

Според мен няма проблем, може Simple Smile

# 17
# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
Тестото ми за коледните меденки е готово и се стяга в хладилника. Обаче имам разни идеи и въпроси.  Laughing Може ли да го разточвам направо върху хартия за печене и после само да махна изрезките от страни на фигурите? След изпичане ще се махне ли хартията? newsm78 И още един мързелив въпрос - става ли да сложа хартията за печене направо върху решетката на фурната? Така ще пека повече бройки, от колкото в тава, а и няма да деформирам фигурките в бързината. Замесила съм доста, а ще почна да пека след девет и половина... smile3507...и ще ми се доспи яко преди да съм свършила...

# 19
  • Мнения: 1 777
Честита да ни е темата!
Пу първа с питанка Wink

Момичета, в неделя ще празнуваме рождения ден на малката. Кажете какво соленичко мога да приготвя за целта. Изискванията са няколко: да не е много сложно, ако може от предния ден да си помогна, да е студено (не ми се бъркат разни неща на печка в последния момент) или пък да е хубаво както топло, така и след като изстине и да не изсъхва, като сандвичите например. Мисля да нарежа разни кашкавалчета и месца, ама и още нещо трябва  newsm78

Можеш да направиш солен кекс/мъфини ,бързо и лесно се правят.Студени също са вкусни,така че можеш и от предния ден да направиш.

Ето рецепта

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg85423.html#msg85423

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
Таничка, аз обрах овациите на един детски РД с мини пици. Нарязваш франзелки, отгоре слагаш каквото ти душа иска - колбас, филе, кис. краставички, малко кетчуп, от горе кашкавал. Слагаш минипиците в големи тави и покриваш с прозрачно фолио да не изсъхват съвсем. Като дойдат гостите, само ги запичаш на горния запичащ реотан. Стават за пет минути, а са уникално вкусни... Peace Честно казано ги направих от скълцаните остатъците и изрезките на студените сандвичите, че изрязвах филета и кашкавалчета с фигурките за сладки. И въобще не очаквах, че така ще ги харесат децата. Свършиха мнооого преди студените сандвичи, за които си играх толкова време... Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 30 272
Аз продължавам да издирвам паста Мисо. Днес проверих в Кауфланд- нямаха. Утре ще отскоча до Фантастико и БИЛЛА  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 779
Аз продължавам да издирвам паста Мисо. Днес проверих в Кауфланд- нямаха. Утре ще отскоча до Фантастико и БИЛЛА  Rolling Eyes
мисо или миско  newsm78

# 23
  • Мнения: 22 867
Аз продължавам да издирвам паста Мисо. Днес проверих в Кауфланд- нямаха. Утре ще отскоча до Фантастико и БИЛЛА  Rolling Eyes
мисо или миско  newsm78

Мисо е, ама мЕсото и по-добре! Grinning  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 285
И аз с въпрос за сърмите ама на мен нищо не ми е ясно. Искам плънка със стафиди и ориз, да стане леко сладникава. Изчетох много рецепти в нета ама не ми вдъхват вяра  Rolling Eyes, искам рецепта от тука  Wink. Ако ми дадете и рецепта за чушки с боб няма да се разсърдя  Hug.

Не знам дали това е вкусът, който търсиш, но аз от много години правя страхотни "ориенталски" сърмички ето така: на 1 ч.ч. ориз слагам 1 глава лук, сол на вкус, 1/4 ч.л. канела, 1/2 ч.л. черен пипер, 1/2 ч.л. захар и сока на един лимон. Лука запържвам в зехтин и след това добавям всичко останало. Стафидите - и те според вашите предпочитания. Накрая, като наредя сармичките в тенджерата, ги заливам с вряла вода и зехтин. Стават невероятно вкусни.  Heart Eyes

# 25
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Гарга, значи и ти ги вариш ... Аз не знам защо реших, че като ги изпека зелето ще стане пооо .... крехко някак и ще омекне повече. Като ги сваря и то ми стои като сурово ... едно жилаво такова ...

# 26
  • Мнения: 2 285
Стават без проблем и в двата варианта - и варени в тенджера и в гювеч във фурната. В гювеча ни харесват повече като че ли ... стават по-вкусни някак ... и не се накъсват (зелевите). Фурната ми е доста силна и ги пека, докато се запекат приятно отгоре, без да свалям капака.
Пробвай във фурната, може и на вас да ви допаднат повече така.  Peace

# 27
  • Мнения: 9 160
Алфа, Сноу, мерси, но все пак горе долу колко време се пекът  newsm78 Знам, че ориза е готов за 20 минути, но на зелето му трябва май повече време. И все пак не твърде много, за да не се разкашка ориза  Thinking

в тавата или в гювеча повече ми харесват, отколкото варените  Peace листата се и запичат.  На варените не е сурово зелето, не, че е и жилаво, само така изглежда.
Затова предпочитам - в тавата, завити с фолио, или в гювеча, или вече в Крок-пот (което си е като в гювеча)  
Водата - меря ориз и слагам 3 части вода (зелев сок) .  Кайма, ориз... всичко на сурово. Зелето е сочно, всичко е добре опаковано най-малко с фолио (или затворено с капак) и не се изпарява вода. Но ако ще се прави заливка - + 1 чаша вода.
Пека ги - в гювеч - около 2 часа, след завирането вътре, на 160-150* . Нищо м у няма на ориза.  Няма как да се развари, когато водата е  сравнително точно измерена  и не плува в  нея.
В тава с  фолио - 1,5 ч. след завирането, което се чува, пак на 160* .  Накрая махна фолиото за запичане.
В гърнето Крок пот - 8ч. на І степен http://1.bp.blogspot.com/-61lm0R8FVm8/Tu9ohL3-8pI/AAAAAAAADvI/em … 640/New+Image.JPG няма нищо разварено или  накъсани сарми.

Ето разлика на варени   http://3.bp.blogspot.com/_dnETjOMSwuQ/S0R2C3QVddI/AAAAAAAAA8A/CY … 0/Picture+013.jpg  и печени http://1.bp.blogspot.com/-ZUZSjjvHsKI/Tu9m0zHRluI/AAAAAAAADvA/Qf … 5BC%25D0%25B8.jpg ориза е цял,


ПП: Писали сме заедно с Гарга шарена   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 30 272
Аз продължавам да издирвам паста Мисо. Днес проверих в Кауфланд- нямаха. Утре ще отскоча до Фантастико и БИЛЛА  Rolling Eyes
мисо или миско  newsm78

Паста мисо т.е. соева паста. Дано намеря някъде скоро  Praynig Казаха ми, че в Балев маркет го имало. Освен в неделя да ходя до там  newsm78

п.с. може ли някой да ме ориентира, кой вид мисо става за мисо-маскарпоне?

Последна редакция: пт, 14 дек 2012, 23:38 от missence

# 29
  • Мнения: 4 864
изпуснала съм ви днес, и съм само с гол запис..

Общи условия

Активация на акаунт