Разочарование от Тон Бонбон

  • 39 987
  • 550
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 9 990
Ама вие сега ли се сетихте, че тези места са безумни и всеки сульо може да отвори клуб, за да забавлява децата ви, дори да е с 3класно образование.
Не, не сега. Преди 5 години. Като цяло ги избягвам Тези Места. Mr. Green
Защо ръсиш безумни епитети, че да се припознае някой и да нарои още 10 страници глупости.

# 496
  • Мнения: 5 710
Ами.. защото имам едни познати , които наследиха един 'имот', разделиха го на 2 зали и направиха детски клуб. Това смея да твърдя, че в нормална държава не може да се случи. В едната зала децата играят не е ясно на чия отговорност, в другата зала родителите се забавляват в нещо като модерна механа. Много е удобно  Simple Smile

# 497
  • Мнения: 9 990
Ама темата не е за това..... ooooh!

# 498
  • Мнения: 10 547
Ама вие сега ли се сетихте, че тези места са безумни и всеки сульо може да отвори клуб, за да забавлява децата ви, дори да е с 3класно образование.


Силно вярвам, че не обиждаш Ерин?

Не, не сме се сетили сега. И явно доста се замислят, не само заради кризата, а и заради пладнешките обири, които се спретваха на въодушевените от мисълта за радостта в детските очички родители. Писах в темата- доста такива местенца около мен затвориха и доста родители се отказаха от подобен род празнуване. Преди време тук някой от провинцията пита как може 500 лева да струват два часа детски РД, на което му предлагам да разгледа ценоразписа на произволен клуб.
Преди две-три години имаше епична тема по въпроса. Потърси я.

# 499
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама вие сега ли се сетихте, че тези места са безумни и всеки сульо може да отвори клуб, за да забавлява децата ви, дори да е с 3класно образование.

 Каспър вече не е център на внимание, освен ако тя самата не се намести като такъв.
Някои имаме очи и уши, и сме се сетили преди айсет години, че сульо и пульо може да отвори клуб, но за тези айсет години идва всяка следваща реколта родители, които не знаят, а и никой не им казва, и хората падат в капана. Темата отдавна не еконкретно за клуба на Каспър/Ерин, а изобщо за организирането на детски празненства и подобни "клубчета". Дори само една майка да прочете и да се светне за някои неща, пак темата ще е от полза. Работата е там, че самата дейност, която е почасово гледане на деца, предполага, че хората в клуба носят отговорност за живота и здравето на децата. За съжаление се оказва, че има разминаване между обичайната логика и реалното положение, но родителите го разбират по гадния начин и отпосле - като е станала белята.
Аз съм от майките-орлици-стръвници и винаги много съм внимавала относно безопасността на децата и нямам кой знае какво доверие на чужди хора. Ходили сме броени пъти по такива места, но не съм оставяла децата сами с персонала, а бях там. Просто исках да дам на децата малко разнообразие и да поиграят с играчки, които аз не мога да им осигуря, защото са доста големи съоръжения за една детска стая, а са и доста скъпи. "Какичките" не бяха много хепи  от моето присъствие, но пък за мен беше интересно да наблюдавам какво се случва. Не са ме каради да подписвам нищо. Ами, какво да ти кажа, след това, което видях двата пъти, трети път нямаше! Персоналът очевидно не беше обучен по никакъв начин като компетеннтности за работа с деца, но пък за сметка на това добре обучен да успива родителите и да замазва гафовете. Просто човек трябва да прецени много внимателно доколко е удачно да оставя 2-3-годишното си дете на подобно почасово гледане, защото децата са малки, лесно се нараняват, а персоналът не е подготвен. Грубото поведение е бонус. След кратко разравяне в нормативните документи разбрах, че и аз мога да отворя подобно ... забавлително заведение, и всичко е на моята добра воля и съвест. Ако съм в ролята на родител и стане нещо,  не само не мога да търся някакви компенсации, а аз се оказвам виновна, защото могат да ме обвинят в неглижиране на детето и поставяне в риск.
 Евентуално за рожден ден, но на по-големи деца 7-8-9-годишни по-става, защото половината време е ядене и пиене, и все пак им организират някакви игри.

# 500
  • Мнения: 9 990
...повечето 7-8-9-годишни мразят да бъдат организирани в подобни тематични партита, поне тези около мен, считат го за бебешко. Thinking

# 501
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега може да се е изтъркало, но преди седем-осем години беше интересно и ново. Разбира се, разлики от клуб до клуб - някои тематични бяха много плоски, но имаше и такива, които бяха добре измислени и с интересни игри.

# 502
  • Мнения: 14 654
Да, същото щях да напиша и аз. В градинска възраст са посетили толкова рождени дни с тематични партита, че вече това не може ни най-малко да ги развълнува. А и 8-9-годишните ядат доста по личните ми наблюдения - смешните сандвичета, зрънчото и притоплените бутерки са крайно неодстатъчни.

# 503
  • Мнения: 6 207
Относно декларациите за безопасност мога да напиша много и тези които живеят в чужбина и по-специално където е приложимо англо-саксонската правна форма са запознати, че няма как да влезнат на такива места без да подпишат waiver.
Мога много точно да обясня на всеки който се интересува и не ми е проблем да го направя, но тъй като не искам да дразня повече, бих го направила на ЛС на всеки който се интересува.
Влизам доста по-рядко вече и признавам единствено само за да следя темата, но ще напиша подробно ЛС на всеки, който се интересува.

# 504
  • Мнения: 10 547
Относно декларациите за безопасност мога да напиша много и тези които живеят в чужбина и по-специално където е приложимо англо-саксонската правна форма са запознати, че няма как да влезнат на такива места без да подпишат waiver.
Мога много точно да обясня на всеки който се интересува и не ми е проблем да го направя, но тъй като не искам да дразня повече, бих го направила на ЛС на всеки който се интересува.
Влизам доста по-рядко вече и признавам единствено само за да следя темата, но ще напиша подробно ЛС на всеки, който се интересува.



Истински ми е интересно, Ерин. Настина те моля да ми пишеш.  Peace

Не се ядосвай. Всеки прави грешки. Важното е да се учим от своите и чуждите.   bouquet

# 505
  • Мнения: 5 710
Ама вие сега ли се сетихте, че тези места са безумни и всеки сульо може да отвори клуб, за да забавлява децата ви, дори да е с 3класно образование.


Силно вярвам, че не обиждаш Ерин?



Syvsem нямам предвид Ерин.

# 506
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз искам да зная за тази декларация по чужбинско! Може и на ЛС. Сигурнна съм, че интересът е голям, та можеш да обясниш директно в един пост, а ако имаш под ръка и линк към подобна декларация, с голямо удоволствие ще я прочета. Какво пише по-точно в една такава декларация? Пише ли, че персоналът на детското заведение не носи никаква отговорност за здраввето и живота на поверените им малолетни деца, и рискът е изцяло за  сметка на родителите?

# 507
  • Мнения: 57
И аз искам да зная за тази декларация по чужбинско! Може и на ЛС. Сигурнна съм, че интересът е голям, та можеш да обясниш директно в един пост, а ако имаш под ръка и линк към подобна декларация, с голямо удоволствие ще я прочета. Какво пише по-точно в една такава декларация? Пише ли, че персоналът на детското заведение не носи никаква отговорност за здраввето и живота на поверените им малолетни деца, и рискът е изцяло за  сметка на родителите?
....подобен смисъл имат Mr. Green....В Ню Йорк в един Мол ми заявиха,че и до тоалетна не ги водят.... Crazy

# 508
  • София
  • Мнения: 3 099
Ха, то с мама стават сакатлъци (не може да не го знаете), вие искате някой да си даде живота за вашето дете?! За 7 лв. на час?!

# 509
  • Мнения: X
, вие искате някой да си даде живота за вашето дете?! За 7 лв. на час?!
Какъв живот бе, хора?
Говорим за елементарна отговорност, още повече щом получаваш и пари.
В противен случай все едно отдаваш под наем заведението си на малолетни наематели за определено време, взимаш си парите и не те интересува нищо.

Общи условия

Активация на акаунт