Разочарование от Тон Бонбон

  • 39 991
  • 550
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази работа е явно като с цигарите и алкохола - предупреждават ни, че е вредно за здравето, та да си правим сметката.
Мама си носи отговорността за сакатлъците, случили се под нейна отговорност, но се оказва, че пак мама носи отговорността за сакатлъците, дори когато тя не е присъствала. абе, майка да не си - виновна си по подразбиране!

# 511
  • Мнения: 2 018
все пак се знае, че се работи с деца и не мисля, че е редно да няма никаква отговорност. 7 лв не са чак толкова малко, пък ако е нужно може и да са повече... въпреки, че ако не дай си боже се случи нещо - какво значи отговорност?

# 512
  • Мнения: 3 634
Ха, то с мама стават сакатлъци (не може да не го знаете), вие искате някой да си даде живота за вашето дете?! За 7 лв. на час?!

Какво значи да си даде живота?! Аз да не съм завела 5-годишният ми син на пейнтбол?! Ако целта на детския клуб не е срещу определена сума да си осигуриш грижа на техен терен, тогава за какво съществуват? Оставяла съм детето когато се е налагало да ходя на интервю за работа, а сега го оставям и за по 1 ч. докато работя в същата сграда.

# 513
  • Мнения: 1 959
Бихте ли ми обяснили, какво разбирате под Носи отговорност?
Недопустомо е да се неглижират играещите деца, но ако все пак нещо се случи..
Детето е ударено или е паднало, има обелено коляно, насинено око..
Обаждат ви се. После какво следва? Как го разбирате това носене на отговорност-
да ви се извинят, да уволнят някого, да ви обезщетят с пари?
 Peace

# 514
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
И аз искам да зная за тази декларация по чужбинско!

При нас няма такива декларации. Но правната система не е англо-саксонската, но пък и в България не е.

# 515
  • София
  • Мнения: 62 595
Всяко едно нещо или всичко накуп, че и търсене на съдебна отговорност за нанесена телесна повреда примерно. Сега на практика все едно си си оставила детето насред площада, улицата, градинката за един или два часа, или си казала на случайна жена на някоя пейка да ти гледа детето, докато ти отидеш на интервю - никой не носи отговорност, а въпросната жена спокойно може да си тръгне или грам да не погледне детето ти.

# 516
  • Мнения: 27 524
И аз искам да зная за тази декларация по чужбинско!

При нас няма такива декларации.

И при нас няма  Peace

# 517
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 123
Споменахте чужбина, чета темата отначало и се чудя на някои супер претенции. Не знам как е в България, никога не съм водила детето в такива клубове или нещо подобно. Мога да кажа как е тук, в Англия. Има ги, огромни по размери плей зони, но никога никъде не ти гледат детето. Родителите са длъжни да се грижат и носят отговорност за детето си, т.е те са длъжни да стоят с детето или децата си и да се грижат за безопасността им. Има и кафе или ядене може да се купи, без алкохол, но всичко това е в една огромна зала. Декларации не се подписват, но навсякъде има табели, че отговорността е на родителите и персонала не носи никаква отговорност. Все пак това е зала за игра, а не детска градина да ти гледат детето.
В същите места се празнуват и рождени дни, децата играят, по някое време им сервират някаква почерпка, навсякъде е под всякаква критика. Тортата си я носят родителите. Можеш да си поръчаш и нящо като забавление, плаща се допълнително."Каките", както ги наричате забавляват децата за 15-тина минути, доста непрофесионално и малко. Родителите могат да стоят на ройедения ден или ако децата са малко по-големи - 6-7 годишни могат да ги оставят, но на отговорността на родителите на рожденика.
И всичко това за 2 часа, на цени доста по-солени от споменатите.

# 518
  • София
  • Мнения: 2 180
И на мен ми е много любопитно наистина кой отговаря за безопасното пребиваване на едно дете над 3-годишна възраст в детски кът? До 3 години децата си влизат с придружител, така че за тях е ясно кой отговаря. Няколко пъти съм си оставяла детето в детски кът за по 1 час, от които два пъти я взех с огромна драскотина на бузата и цицина на главата. Никой не ми се е обадил, даже не ми казаха, а когато им обърнах внимание, се оказа, че дори не бяха забелязали. Не съм подписвала никаква декларация, само се разписах в една тетрадка и си платих таксата. Става дума за детски кътове в Арена Запад и Мол София.

# 519
  • София
  • Мнения: 62 595
Аха, значи е все едно кварталната градинка, ама на закрито и си плащаш.

# 520
  • Мнения: 3 634
Бихте ли ми обяснили, какво разбирате под Носи отговорност?
Недопустомо е да се неглижират играещите деца, но ако все пак нещо се случи..

Да се сбутат, настъпят, нагрубят и т.н. е допустимо. По време на партита за р.д. родителите заплащат допълнително 70-150лв за аниматор, така че е доста нагло да се твърди, че не осигуряват отговорно пазене.  

Doret, плей-зоните са по-различно устроени от нашите клубове, които в повечето случаи са нещо като кафе-сладкарница с детски кът и рядко надишават 100 кв.м.

# 521
  • Мнения: 1 488
И аз искам да зная за тази декларация по чужбинско!

При нас няма такива декларации.

И при нас няма  Peace

Няма такива декларации, но и няма такова нещо, да си оставиш само детето в детски клуб. Родителите стоят там. На кафе, не на вино  Laughing

# 522
  • Мнения: 293
Подписваш waiver само за определени неща- алергична реакция от ядки и прочие, но при нараняване носят пълна отговорност. С подписа си разрешаваш да осигурят медицинска помощ при нужда на момента, без да чакат присъствието и съгласието  на родител. Подобни услуги и центрове не са разпространени като цяло.

# 523
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 123
Doret, плей-зоните са по-различно устроени от нашите клубове, които в повечето случаи са нещо като кафе-сладкарница с детски кът и рядко надишават 100 кв.м.
Е, значи тук нямаме като вашите кафе-сладкарници. Детето ти може да го гледат само квалифицирани гледачки или в градина, срещу подобаващо заплащане. Друго всичко си е отговорност на родителите.
Не мисля, че трябва да си оставиш детето в такъв клуб-кафе да ти го гледат, а ти да си работиш. Затова са детските градини и детегледачките.

# 524
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи и тук трябва да слагат табели и да казват на родителите директно, це трябва да стоят при децата си. Но няма такова нещо. Дори е обратното - предпочитат родители да не се мотаят наоколо, а и родителите много не се натискат да остават. Предполагам, че ако родителите биваха предупреждавани още след като прекрачат прага на заведението, доходите на клубовете щяха да изтънеят.

Общи условия

Активация на акаунт