Разочарование от Тон Бонбон

  • 39 951
  • 550
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, ама допреди години, когато моите деца бяха малки, предлагаха. Това им беше основният "коз" като услуга - оставяш си детето за час или два, че и за цял ден, и отиваш да си пиеш кафето или да си вършиш работата.

# 541
  • Мнения: 2 382
Усещам как пак ще се окаже, че не били компютри, а компоти, и че тази декларация не е баш за освобождаване от всякаква отговорност на персонала и поемане на пълна от родителя, а има една камара други работи.

Най-добре да се публикува една такава декларация, за да се спрат споровете Peace. Аз съм подписвала такава преди 3 години и текст, че освобождаваш служителите от каквато и да е отговорност имаше. Имаше и ред други, касаещи дали да дадат на детето неща, които в последствие ти да заплатиш- сокове, материали за рисуване, че се съгласяваш да му окажат първа помощ, дали има алергии и т.н.

# 542
  • Мнения: 2 093
Родителите трябва да са там. Какво толкова не му разбирате? Детските клубове нямат право да предлагат почасово гледане на деца, освен, ако нямат лиценз за ЧДГ.
А защо го правят, въпреки това, съвсем нямам идея. Всъщност имам, нарича се беззаконие.

съгласна сьм, детските центрове трябва да предлагат някакьв вид програма/занимание, но не и гледане, за другото си трябва да е лизенциран и има доста условия, например 1 човек гледа 5-7 деца. От това което прочетох в тази тема, наистина тези центрове организират странна дейност. Пример,сервирането на алкохол е абсолютно неприемливо, да не кажа не законно, ако трябва да даваме пример държави, в които се предлагат тези услуги. Вьпроса е дали в Бьлгария има закон/ разпоредба, която да регламентира тази дейност.
Вероятно е добре да се пусне отделна тема, определено ще ми е интересно да я следя. Иначе не е много честно да се намесва името на Тон Бонбон конкретно по вьпроса.

# 543
  • Мнения: 6 206
Абсолютно никаква отговорност не поемат въпросните клубове, защото са на ръба на закона.
Те са хем кафе, хем не точно, хем частна детска градина, хем не съвсем.
Разбира се, че отговорност ще носят родителите, които оставят безнадзорни децата си. Да, безнадзорни, правилно ме четете. Отговорност могат да поемат единствено лица, които са упълномощени за това - учители, лицензирани детегледачки. Всичко останало е...българска му работа.
И наистина ми се ще да знам, защо, по дяволите, се допуска тази абсолютно порочна практика и кога най-накрая ще бъде прекратена, за да не се подвеждат родителите. Когато стане някаква трагедия ли?

Вие сте абсолютно права
Аз не крия декларациите си - те са разлепени на всички входове на детските ми центрове, там много ясно е написано за какво нося отговорност и за какво не. Тези декларации се подписват от всеки родител, чието дете посещава центровете.
Също има агенция по безопасност, която прави годишни инспекции и то доста щателни и при тях няма мърдане, не отговаряш ли на стандарта, който си е европейския, не получаваш сертификат и то годишен, защото от едната до другата година нещата може да не са толкова безопасни заради ежедневната употреба. Тези инспекции и спазването на стандартите, както и застраховките са безумно скъпи и точно поради тази причина не са масово използвани от много клубове. Още повече че контролът е доста мътен.
Но от 2006 когато започнах дейност досега има огромно развитие и откъм законови уредби, и от към стандарт и откъм контрол.
 

# 544
  • Мнения: 1 959
Поразрових се за подобни waiver тук.
Както стана ясно, за детски клубове не се подписват такива.
Подписват се за участието на детето в някой спортен клуб, на пример.
Обаче, те са далеч от  Jail Free card, защото на края се казва:
" Nothing herein is intended to limit liability for death or personal injury resulting from negligence."

# 545
  • София
  • Мнения: 62 595
За годишна инспекция и безопасност на какво, Ерин? Предполаагам, че е за съоръженията.

# 546
  • Мнения: 6 206
Както казах те нямат сила в българското законодателство
иначе ето уейвър от Ъндър дъ сий - всеизвестния детски клуб на знаменитостите в Лос Анджелис
http://www.undertheseaindoorplayground.com/release-waiver.pdf

# 547
  • Мнения: 6 206
За годишна инспекция и безопасност на какво, Ерин? Предполаагам, че е за съоръженията.

Да, на съоръженията само.

# 548
  • Мнения: X
АЗ  преди десет страници ПОПИТАХ кой ИМ гледа децата на подпийналите в близост родители, ме обявиха за полезно изкопаемо И ми бесе обяснено, це така се било празнувало б БГ!

# 549
  • Мнения: 2 093
АЗ  преди десет страници ПОПИТАХ кой ИМ гледа децата на подпийналите в близост родители, ме обявиха за полезно изкопаемо И ми бесе обяснено, це така се било празнувало б БГ!

ами излиза че каквото тьрсенето, такова и предлагането  Laughing Не си спомням кой писа в тази тема за джимбори, че не предлагали аклохол и майките седяли на земята. Много ме развесели това мнение.

# 550
  • Мнения: 6 362
Смятам, че доста отдавна темата се разтегна и отклони, като засяга доста сериозни въпроси, касаещи не само Тон Бонбон и не смятам за коректно да продължава да се развива дискусията под това заглавие.
Тъй като ще е трудно да отделя от дадено мнение нататък публикациите, касаещи общите условия на клубовете, отговорностите, декларациите и т.н., ще заключа тази тема и ще ви помоля да пуснете нова, за предпочитане в подфорум Нашите деца, където би било по-подходящо място за разискването на тези въпроси.

В случай, че стартирате такава тема, впоследствие мога да добавя тук линк към нея.

Общи условия

Активация на акаунт