Разочарование от Тон Бонбон

  • 39 988
  • 550
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 3 099
Ха, то с мама стават сакатлъци (не може да не го знаете), вие искате някой да си даде живота за вашето дете?! За 7 лв. на час?!

Какво значи да си даде живота?! Аз да не съм завела 5-годишният ми син на пейнтбол?! Ако целта на детския клуб не е срещу определена сума да си осигуриш грижа на техен терен, тогава за какво съществуват? Оставяла съм детето когато се е налагало да ходя на интервю за работа, а сега го оставям и за по 1 ч. докато работя в същата сграда.

А какво значи да носят отговорност?! Подсигурили са не-опасна среда, има възрастен наоколо, но има и други деца - гаранции няма. Както и по площадките.

Няма как до всяко дете да изправят по един парамедик с втора специалност аниматор...

# 526
  • Мнения: 3 634
Не мисля, че трябва да си оставиш детето в такъв клуб-кафе да ти го гледат, а ти да си работиш. Затова са детските градини и детегледачките.

А прочете ли, че става дума само за 1ч. и за същата сграда?! Може би трябва да уточня, че е на същият етаж и ни дели стъклена стена, през която го виждам непрекъснато?! Вероятно съм единствената потребителка, на която й е случва да я извикат "за малко" в почивния й ден. Хайде да не си сипем взаимни упреци и всеки да споделя собствения си опит, а не да анализира родителските качества у другите!

# 527
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
Няма такива декларации, но и няма такова нещо, да си оставиш само детето в детски клуб. Родителите стоят там. На кафе, не на вино  Laughing

При нас като има масови събирания - като за рожден ден, трябва да има възрастен. Но можеш да си оставиш детето самО в някои клубове, примерно докато обикаляш мола; единственото условие е да е над 3 години.

# 528
  • София
  • Мнения: 3 099
Не мисля, че трябва да си оставиш детето в такъв клуб-кафе да ти го гледат, а ти да си работиш. Затова са детските градини и детегледачките.

А прочете ли, че става дума само за 1ч. и за същата сграда?! Може би трябва да уточня, че е на същият етаж и ни дели стъклена стена, през която го виждам непрекъснато?! Вероятно съм единствената потребителка, на която й е случва да я извикат "за малко" в почивния й ден. Хайде да не си сипем взаимни упреци и всеки да споделя собствения си опит, а не да анализира родителските качества у другите!

И за 3 часа ще го оставяш, щом се налага! Пък и за да се забавлява, да се социализира - що за тесногръдие, дай да си ги закарфичим за фустите и да не можем да мръднем без тея деца!

Ще изкарате детските клубове преизподня за подрастващи направо!

# 529
  • Мнения: 1 488
Проблема е там,че тези хора отворили клубовете в БГ може да са всякакви. Нямащи си понятие от деца и грижа за децата. Аз не бих си оставила детето на такива. Не е проблем, че си го оставила да се социализира. Проблем е при кой си го оставила, Ивонска.   

# 530
  • София
  • Мнения: 3 099
Проблема е там,че тези хора отворили клубовете в БГ може да са всякакви. Нямащи си понятие от деца и грижа за децата. Аз не бих си оставила детето на такива. Не е проблем, че си го оставила да се социализира. Проблем е при кой си го оставила, Ивонска.   

Не искам да споря, но тази логика важи и за ДГ, и за училищата и за държавата като цяло. Виж какви малоумни кретени ни управляват, от там да тръгнем... Но това няма да ни накара да отглеждаме социопати, нали?!

# 531
  • Мнения: 1 488
Да, не се знае и по градините и училищата колко са читави учителите, на които ги поверяваме. Но това, че са с тази професия, ми дава мъничко успокоение.

# 532
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
По-скоро би трябвало да има някакви законови изисквания, гарантиращи максимална безопасност за децата - по отношение на съоръжения, площ, капацитет на клуба, брой персонал и т.н. Тук, където живея, се е случвало да не пускат децата ми в клуб, защото е достигнал максималния брой деца, нищо че на мен ми се струваше, че още толова можеха да влезнат.

# 533
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз искам да зная за тази декларация по чужбинско!

При нас няма такива декларации.

И при нас няма  Peace

И аз не съм чувала за такива декларации тук, не че сме ходили много де, сигурно 3 пъти сме ходили, 2 от които сме били канени на рожден ден, а третият да си поиграят децата. Обаче при нас родителите трябва да си гледат децата. Щом в българските клубове предлагат услуга за почасово гледане без присъствие на родителите, и клуба не поема отговорност, тогава не разбирам кой трябва да я поема тая отговорност, то направо все едно си ги пуснал безпризорни на улицата  newsm78

# 534
  • Мнения: 2 093
Относно декларациите за безопасност мога да напиша много и тези които живеят в чужбина и по-специално където е приложимо англо-саксонската правна форма са запознати, че няма как да влезнат на такива места без да подпишат waiver.
Мога много точно да обясня на всеки който се интересува и не ми е проблем да го направя, но тъй като не искам да дразня повече, бих го направила на ЛС на всеки който се интересува.
Влизам доста по-рядко вече и признавам единствено само за да следя темата, но ще напиша подробно ЛС на всеки, който се интересува.



това в вярно, аз сьм подписвала контракт, в който пише че не носят съответната отговорност, но също така имаше много клаузи насочени кьм родителите, примерно-храната, която се внася на партито не може да сьдьржа ядки, дьвки да не се раздават и т.н. Аз винаги сьм приставала на тези рождени дни и не сьм имала проблеми с това условие, защото заниманията бяха съобразени с възрастта на децата. Другото което е, този вид центрове / и всички други бизнеси, които се занимават с деца, плащат доста голяма застраховка, по закон, за да открият подобен род дейност.


Ерин, в предишния  пост си казах мнението за случката, от гледна точка на потребител на такива услуги , без да имам  никакво лично отношение кьм теб. Не се обиждай и оправдавай, погледни на тази тема като възможност да се оправят съответни пропуски или слаби места в организацията на дейността ви.

# 535
  • София
  • Мнения: 62 595
Усещам как пак ще се окаже, че не били компютри, а компоти, и че тази декларация не е баш за освобождаване от всякаква отговорност на персонала и поемане на пълна от родителя, а има една камара други работи.

# 536
  • Мнения: 2 093
т.н уейвьр се подписва само от този, който порьчва партито, не от родителите на поканените деца. Сьшо ако децата са под определена вьзраст, примерно 6 год., родителите трябва да присьстват.

# 537
  • Мнения: 4 303
Абсолютно никаква отговорност не поемат въпросните клубове, защото са на ръба на закона.
Те са хем кафе, хем не точно, хем частна детска градина, хем не съвсем.
Разбира се, че отговорност ще носят родителите, които оставят безнадзорни децата си. Да, безнадзорни, правилно ме четете. Отговорност могат да поемат единствено лица, които са упълномощени за това - учители, лицензирани детегледачки. Всичко останало е...българска му работа.
И наистина ми се ще да знам, защо, по дяволите, се допуска тази абсолютно порочна практика и кога най-накрая ще бъде прекратена, за да не се подвеждат родителите. Когато стане някаква трагедия ли?

# 538
  • Мнения: 1 959
Разбирам, когато родителите са там да изискваш да си носят отговорност за децата,
но когато не са там, а и както казвате-умишлено не ви искат наоколо, много мътно звучи.
На мен ми звучи като хем си плащаш, хем си виновен, защото всъщност си "изоставяш" детето,
при липса на друг възрастен, който да е отговорен.

# 539
  • Мнения: 4 303
Родителите трябва да са там. Какво толкова не му разбирате? Детските клубове нямат право да предлагат почасово гледане на деца, освен, ако нямат лиценз за ЧДГ.
А защо го правят, въпреки това, съвсем нямам идея. Всъщност имам, нарича се беззаконие.

Общи условия

Активация на акаунт