Витилиго

  • 224 326
  • 906
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 651
Мерси мила, аз съм зарязала всякакви мероприятия, че съм на вълна свадба, ремонт и работа до гуша напоследък, но ще ида като се наканя
danitu,  току що се връщам от ехограф на щитовидна жлеза - в гранична зона, но в нормални граници Grinning, така че, можешда си спестиш 15 лева за ирисолога Laughing Laughing Laughing

Simple Smile Браво, че всичко е ОК   bouquet

# 316

Здравйте!!:)това ще го възприема като отговор на моя въпрос!:) Наистина, подготвен съм , че лечението продължава дълго, без сигурен резултат, но се притеснявам дългото пиене на тези хапчета да не окаже някакъв страничен ефект - досега никъде не съм прочел нещо по въпроса и затова ми се иска някое от момичетата тук , които казват че имат резултат да  споделят, след колко време тои сее появил при тях. Пигменто все пак е на билкова основа, но знае ли човек, може да повлияе зле на нещо друго?
Много благодаря за жсеки евентуалне отговор!Успех! Hug

# 317
  • Мнения: 4 651
edin, виж общо взето всеки си слага главата в торбата като решава да пробва това или онова:
- дали е вредно след продължитела употреба - не е ясно, ако си чел назад само ViP се оплаква, че е изгоряла веднъж от крема
- ако е някакво успокоение по моя информация все още в БГ се изследват преди пускане на пазара и хранителните добавки (за разлика от USA например)

# 318
Единствено аз изгорях и то на огромни мехури .Бях на поход за 1 ден високо в планината - над Калофер. Не се пазих много , защото не очаквах. Мехурите и изгарянията се получиха след 30-я час. От фирмата вносител казаха, че внасят крема от май месец и нямат наблюдения и оплаквания (аз съм първото опитно зайче- Joy- не в лошо в нещо да си първи!)

# 319
Здравейте в нашия град идваха от София от Александровска болница лекари и аз ходих на преглед.,д-р Попов.Изписа ми витамин В6 да пия каза 3 м. и за мазане ДИПРОЗОН каза само откритите части вечер да мажа лицето и ръцете.Страхувам се да се мажа защото аз също пия Пигменто и се мажа с Пигменто но също като другите изгорях станаха ръцете ми ярко червени и спрях за сега да се мажа.Каза че е чувал за тези лекарства и че може да ги ползвам и тях но да мажа на другите места.Попитах го дали лекуват в тяхната болница ,каза че лекували вътрешно се приемало нещо и се облъчвало но ми отказа защото аз съм с анемия и нямам оросяване на главата.Не останах много доволна от прегледа дори не ме изслуша а започна да пише рецептата.Ако някой е ползвал това лекарство нека да пише дали има ефект.

# 320
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте момичета,
Вече приключвам с втората пратка на Порязов и си мислех да престана и да започна да пия Пигменто. В дрогерията на вестник Лечител /между другото в момента там има някакво намаление, та ги взех за около 8 лева - това го пиша за danitu/  се разговорих с жената и тя горещо ми препорча да се свържа с "един лекар от Своге - д-р Порязов". Имала 2 клиенти, които се лекували с билките му и резултатите били страхотни. Единия живеел в Гърция и почти бил излекуван вече, продължавал да си поръчва чрез жена си, коята пък била в България....Споделих с нея, че съм комуникирала с хора, лекуващи се с билките и мехлемите на цитирания доктор. Резултат е имало да, но докато е продължавало лечението. Когато е прекратено, есичко е започнало от начало. Попитах я още дали има клиенти, употребяващи Пигменто и дали то е поддържащо или лекува. Увери ме, че билките се наслагват и отстраняват причините за дадено заболяване, а лекарсвата поддържат. По този повод счита, че пркратяването на лечението /и това на Порязов/, при положение, че болестта не е излекувана води да нейния рецидив.
Та сега съм доста объркана - започвам с Пигменто или поръчвам нова пратка на Порязов?!?!
Кажете нещо повече за това Пигменто! Има ли някаква промяна при вас откакто го пиете? Май само при Радда се получи newsm78.

# 321
Aз пия и билките на Порязов (от 3 седмици) и Пигменто( от 4 седмици) и Витикс (от есента) и сок от магданоз и моркови.  #Crazy Няма ефект, надявам се да има. Laughing Хващам се за всичко, което чуя ,като удавник. Имам много,много петна (до преди 1 год.и 1/2 нямах никакви), от тази  пролет по устата и очите. 

# 322
  • Мнения: 4 651
nnnnn, без да се опитвам да ти давам съвет
- това, че билките се наслагвали, а лекарствата подържали ми звучи леко несериозно, да не забравяме, че лекарствата се правят на основата на билки в по-голямата си част.
Ако тези билки ти помагат - не ги спирай, не виждам проблем да пиеш и Пигменто паралелно.
Направи нещата както ти ги чувстваш, ако почнеш да разпитваш хората, всеки ще ти каже различни неща.
Не се шашкай и влияй толкова от чуждо мнение искам да кажа   bouquet

# 323
  • Варна
  • Мнения: 138
nnnnn, без да се опитвам да ти давам съвет
- това, че билките се наслагвали, а лекарствата подържали ми звучи леко несериозно, да не забравяме, че лекарствата се правят на основата на билки в по-голямата си част.
Ако тези билки ти помагат - не ги спирай, не виждам проблем да пиеш и Пигменто паралелно.
Направи нещата както ти ги чувстваш, ако почнеш да разпитваш хората, всеки ще ти каже различни неща.
Не се шашкай и влияй толкова от чуждо мнение искам да кажа   bouquet
Аз съм си такава- безкрайно много премислям и се тревожа - времето минава,трябва ли да го губя с causa perduta, а дали е така? Не трябва ли да опитам, нещо друго, а ако бъркам ако прекратя лечението на Порязов и след това ще трябва да започвам всичко от начало?!!?? Simple Smile
Неща от сорта! Та причината за моето витилиго отчасти се крие в горните редове Weary
Та сега си мисля, да не би приема на 2 различни микса от билки взаимно да се тушират и напрактика да няма полза от нито единия. Нали затова  Ив ни посъветва да не смесваме зеления чай и копривата newsm78?

# 324
  • Мнения: 1 063
Започнах с билките на ирисолога и се чувствам страхотно. Нямам непоносимост към тях, най-голямата ми изненада! Знам, че резултата от билките най-рано до две седмици, а най-късно година/години, но има ефект. Явно е точно моята комбинация! Витилигото почти не се забелязва. Сега правя изследвания на щитовидната жлеза по препоръка на УНГ специалиста.
nnnnn, давай така, както го чувстваш (направо си цитирам danitu), пък ако нещо не се почувстваш добре, ще стане ясно едните билки ще спреш!

# 325
Здрасти на всички участници в този форум. От известно време чета написаното от вас, но от липса на време /имам бебче на 2 месеца/ не съм споделила и моя опит в борбата с витилигото. Имам витилиго от 3 годишна /сега съм на 29/ и мога да кажа че нямам незасегната част по тялото, като особено много са петната по краката и ръцете ми. Общо може би е засегната около 30-35%от кожата ми. Не се оплаквам вече съм свикнала с неудобството причинено от това заболяване, и от 5-6 години поради редица ангажименти /май само се оправдавам заради проявената немарливост/ не съм провеждала никакво лечение.  Мога да кажа, че по природа съм щастлив човек и гледам да не си развалям доброто настроение с постоянен тормоз как изглеждам и с въпроси кога ще изчезнат петната /времето на "големите надежди" малко поотмина  Laughing /. Но сега по същество. Пробвала съм доста начини за лечение като се започне от бъз, магданоз, моркови, кисело мляко, зелени орехчета и др. природни методи а също и Мелагинин и едно българско лекарство /бече забранено от пройзводство/ от което получих страшни мехури от изгаряне. Единственото нещо от което имах полза, но за съжаление само веднъж изкарах целия курс на лечение е отвара от корените на билката синя злъчка. Три средно големи корена се варят в около 0.7 л. вода до оставане на течноста на половина и се пие три пъти на ден 1/2 час преди ядене. Малко е горчиво, но се свиква. Едновремено с това обаче по време на лечението ходих много на плаж и незнам дали ефекта не е и от слънцето. Много голям процент от петната ми репигментираха. Сега обаче в края на бременноста ми /бебчо нещо не искаше да излиза навреме Joy/ избиха отново, та дори и отгоре май  Wink Най лошото е, че се появиха и на лицето ми и ми е трудно да свикна с промяната като се погледна в огледалото. Забравих само колко дълъг беше курса на лечение, но трябва да питам майка. Някой пробвал ли е този метод и ако да имал ли е подобрение. Аз мисля да опитам пак, но в момента все още кърмя и малко ме е страх да се самолекувам. Стана малко дългичко писмото ми:). Желая на всички успех, спокойствие и повече усмивки.

# 326
  • Мнения: 15
Здравейте значи аз съм с Ветилиго от 9-10 годишна възраст (сега съм на 19) и имам петна на лактитие, на краката около капачките, на пръстите на ръцете около ноктите, под очите и устата и по интимните части. От няколко месеца забелязвам че около краката белите петна започват да изчезват а аз не съм намирал други да се появяват наново. Искам да попитам дали има вероятност да си изчезнат ей така от самосебе си (досега не съм се мацал с нищо, помня като малък ме водиха на нагревки в болницата, но това беше отдавна). Моля ви хора много ми е гадно искам да ги махна поне от лицето. Много хора ме отбягват именно за това. А знаете ли какъв ужас е като вляза в дискотеката на неоновите лампи: петната ми заблестяват и изглеждам много тъпо. Да не говорим колко момичета са отбягвали секса с мен само заради някакви си петна!!! Помогнете ми!!!

# 327
  • Варна
  • Мнения: 138
Възможно е някои петна сами да пигментират. Мосля, ч е това се е случило с тези по краката ти.
А по-горе могеш да прочетеш за това как всеки от нас се опитва ако не да премахне, то поне да ограничи появата на нови петна.
Сигурно се чувстваш зле - особено на възрастта, в която си и всичко онова, свързано с нея - срещи, момичета, дискотеки.....
Можеш поне да пробваш някакво лечение - пишеш, че досега не си опитвал нищичко newsm78

# 328
[zdraveite! Pishe edna mnogo razrevojena maika.Imam dajerq na 2g.ot dva meseca i se poqvi bqlo petno na buzkata,v posledstvie to po4ervinq.Vodihme q na kojni lekari,no ne mogat da opredelqt ot kakvo e mazah me e sas sumati kremovi no taka i ne iz4ezna.Ot dosta vreme 4eta  za Vitilingo,i po4nah ve4e da si mislq ,4e neinoto zabolqvane e takova.Moje li da mi pomognete  da mi kajete kak da razbera dali e to4no  tazi bolest.

# 329
[zdraveite! Pishe edna mnogo razrevojena maika.Imam dajerq na 2g.ot dva meseca i se poqvi bqlo petno na buzkata,v posledstvie to po4ervinq.Vodihme q na kojni lekari,no ne mogat da opredelqt ot kakvo e mazah me e sas sumati kremovi no taka i ne iz4ezna.Ot dosta vreme 4eta  za Vitilingo,i po4nah ve4e da si mislq ,4e neinoto zabolqvane e takova.Moje li da mi pomognete  da mi kajete kak da razbera dali e to4no  tazi bolest.
Съжаляваме всички за дъщеря ти. НО НЕ СЕ ПАНИКЬОСВАЙ, НЯМА ДА ПОМОГНЕ . Ако на петното има косъмчета и те са се обезцветили, значи е витилиго. Лекарите да кажат, без да се види не може да се каже. СПОКО, с вяра и спокойствие и твоята обич, петната ще се махат.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт