Предучилищна - набор 2006 - 2

  • 36 681
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 1 230
Здравейте, чета че си говорите за чанти. Някой от вас има ли представа за чантите, които се продават в Джъмбо? Девойката ми иска да е с колелца, а там ги видях за по 30лв.

# 32
  • Мнения: 2 309
pontes, (както и всички други, които се интересуват  Grinning) днес ходих до 31 СУЧЕМ да проуча въпроса със записването - започва от 1 февруари, като една седмица по-рано ще изнесат условията и съответните необходими документи.
Между другото бая ремонт е видяло от училището от времето, когато аз учех там. Изглежда и много чисто, нямаше мотащи се ученици по време на час, а охраната надлежно ми записа данните от личната карта преди да ме пусне вътре.

# 33
  • Мнения: 222
Здравейте, и моят син е предучилищна в ДГ, там бих казала му е много скучно, каза, че учели бебешки неща, предпочита да играе. Иначе чете книжки, може да брои до колко иска, по 10-тици, 20-тици, събира лесно, но изваждането му е по-трудно. Гледах, че пишат ченгелчета, цифри. За мен на тази възраст всичко трябва да е свързано с игра.
Като училище сме се ориентирали към 107 или 120, че са ни в района, но като знам там колко лесно се приема ме хваща страх.

# 34
  • София
  • Мнения: 721
pontes, (както и всички други, които се интересуват  Grinning) днес ходих до 31 СУЧЕМ да проуча въпроса със записването - започва от 1 февруари, като една седмица по-рано ще изнесат условията и съответните необходими документи.
Между другото бая ремонт е видяло от училището от времето, когато аз учех там. Изглежда и много чисто, нямаше мотащи се ученици по време на час, а охраната надлежно ми записа данните от личната карта преди да ме пусне вътре.

Много ти благодаря, Денерис!
Ние сме точно на границата на района му, от външната страна за съжаление, но ще подам молба за всеки случай Simple Smile

А имаш ли някаква информация за учителките?

# 35
  • София
  • Мнения: 509
За 79 СОУ мога да кажа много за периода в който учих аз, който не е много скоро Laughing
Учила съм там от 1 до 11 клас. За началния курс , също както в повечето училища, зависи от учителя. Аз съм била при  Мучанова(незнам дали води още) и класа ни беше много добър, като цяло. Преди няколко месеца срещнах моя преподавателка и тя каза че нивото на началния курс се е качило много, в сравнение с предишни години. Вярвам и, тъй като вече не преподава, пенсионирана е и няма полза да ме лъже.
За горния курс, когато аз учих нивото беше много високо, сега не бих могла да кажа.
Като цяло училището беше много добро, когато Димитров беше директор. Даже в периода когато аз учех се водеше Американски колеж. От 4 клас учихме компютрърни технологии, робототехника, когато персоналния компютър беше нещо уникално - Правец 8М  Laughing. Ех спомени. Сега не чувам много добри неща, но едва ли се е променило, чак толкова много.
Успех на бъдещия първокласник  Hug

# 36
  • Мнения: 1 208
Благодаря за информацията, Цвети!

# 37
  • София
  • Мнения: 615
Честита нова 2013 година и от мен! Явно очакваме емоции през тази година и дано са само положителни.
Мен ме интересуват мнения за учителките за този випуск в 105 у-ще и ще съм благодарна за всичко споделено!
 

# 38
  • Мнения: 11 674
Здравейте, Честита Нова Година и от мен. Успех на бъдещите първолаци.

И аз съм от дълбоката провинция  Laughing При нас молби подадохме още октомври месец, т.е. училището вече е избрано, само не заем при коя госпожа ще сме. Май месец ще има препитване на децата, за да видят нивото им, но тук определено ги разпределят да са с приятелите си от градините.
Доста спокойно ми е, тези емоции ги минах предната година с каката, която сега е във втори клас. Гледам говорите за раници вече и искам да споделя моя опит, ако свърши работа на някого.
Предния път четох, събирах мнения и накрая взех раница, която да е голяма и да събира блок за рисуване. Оказа се, че е напърно излишно. Блокчетата за рисуване, подложките, изобщо всички материали по изобразително изкуство, музика, домашен бит и техника, както и допълнителните сборници и учебни помагала седят в училище. През седмицата разснасяхме основно български, математика и роден край. По този повод се наложи да взема по-малка раница още първия месец.
За мен е важно да има: малък джоб отпред - там държа тефтера, а вече и бележника. Да има две големи отделения - в едното са учебниците, а в другото слагам кутията със сандвичите и разни други дреболийки. Малкото странично джобче ми е много удобно за водата.
Каката вече две години ходи с тази, но е за смяна, че се изтърка и започнаха да се развалят циповете  Laughing

# 39
  • Мнения: 4 967
Мога да се съглася донякъде само с Руми.  Peace В някои училища помагалата, блокчетата, пособията за рисуване и т.н. не стоят в училище, а се разнасят през цялата година. Това си зависи просто от училището, възможностите на стаята, формата на обучение - целодневно или не - и т.н. Но за страничното джобче подкрепям! Хубаво е раниците да имат страничен джоб за шишето с водичка. Peace

# 40
  • Мнения: 11 674
Така е, идеалния вариант е, ако може да изчакате и на родителска среща да попитате какво е необходимо да се вземе. Още повече, че пазаруването отнема не повече от час. Обикновено всички книжарници са заредени подобаващо преди първия учебен ден.
Или пък като мен, ще се прекарате с две раници  Mr. Green

пп: Всъщност не е зле, имаме си резервна постоянно  Joy

# 41
  • Мнения: 1 328
В 104-то от април ще приемат документи.
В 73-то към края на този месец ще има инфо в сайта.

# 42
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Честита нова 2013 година и от мен! Явно очакваме емоции през тази година и дано са само положителни.
Мен ме интересуват мнения за учителките за този випуск в 105 у-ще и ще съм благодарна за всичко споделено!
 
И аз ще подавам документи в 105-то.  Аз работя и там, освен, че ни е най-удобно.  
За учителките - очертава се силен випуск.
Ралица Бъчварова е млада, симпатична, води часове по "Информационни технологии". Миналата година водеше часове по проект "Успех" на тема "Фотография". Можеш да намериш и сайта на класа и да разгледаш снимки и т.н.: 4а клас е в момента.
Снежана Павлова е по-възрастна, държи на дисциплината, но същевременно е със страшно добра душа. Умее да разговаря с учениците като с равни. Учениците й творят прекрасни неща в часовете по "Домашен бит" и "Изобразително изкуство". Миналата година водеше часове по проект "Успех" на тема "Любими живи организми на нашата планета". Тази година са 4 клас и темата е "Пиша, съчинявам, преразказвам".
Ваня Лазарова също е по-възрастна, широко скроена, в нейния клас също има дисциплина, без да го постига с макаренковски мерки.
Десислава Анастасова в момента води подготвителна група. Миналата година беше възпитател на първи клас. Това й дава предимство при даването на домашните и други подобни. Млада, симпатична, спокойна. Творческа личност. Миналата година водеше часове по проект "Успех" с моделиране, рисуване и т.н.

Документите се приемат от 4 февруари.
Успех в избора! Аз все още не съм се спряла за моята.

# 43
  • Мнения: 8 230
sisku,  моят синковец не може да седи на стола. Сяда, върти се и току падне на земята  ooooh! Казах му, че в училище трябва да го сложат на масичка без стол, тъй де, така или иначе столът не му трябва.
Раница още не сме купували. Най-вероятно ще е АВС Мания на Ташев. Платът е кордура, което е гаранция, че това нещо няма късане. Не мисля всяка година нова раница да му купувам.

А относно натоварената учебна програма в градината... При нас правят много проверки. Едната учителка ми разказваше за посещение по време на ситуация в началото на първа група. Съответно след това им се налагало да дават обяснения, защото децата не отговаряли достатъчно добре, не били достатъчно активни. А едни деца от първа група колко да отговарят? Особено като има и непознати в стаята. Не са виновни учителките, по-скоро плановете са доста сбъркани за съжаление. Аз лично на пръв поглед няма от какво да се оплача, защото и двамата са любознателни, обичат някой да им обяснява нещо, не ги натоварват тези непрекъснати ситуации, но все пак предпочитам повече да играят и по-малко да се занимават с тези уроци. За съжаление мен никой не ме пита  Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 509
В 104-то от април ще приемат документи.
В 73-то към края на този месец ще има инфо в сайта.

Благодаря за информацията. За 104 дали знаеш от коя дата започва записването или по-късно ще има подобна информация.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт