Дестинация Берлин

  • 86 182
  • 869
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 243

Аз вече се възползвах от тази оферта на "България еър" и взех билети за средата на май, двупосочни за 130 лв.

В момента правя планове за прекарване на времето в града, имаме 4 пълни дни. Приемам всякакви предложения.
Wink

# 61
  • Мнения: 7 605
Предложения мисля ще намериш тук в темата  Wink

Само искам да обърна внимание на пътуващите, че през май ще има празници/почивни дни: 1ви май, 9ти май, 19./20. май Peace

# 62
  • Мнения: 19 010
Предложения мисля ще намериш тук в темата  Wink

Само искам да обърна внимание на пътуващите, че през май ще има празници/почивни дни: 1ви май, 9ти май, 19./20. май Peace

2 ри почивен ли е?

# 63
  • Мнения: 7 605
Предложения мисля ще намериш тук в темата  Wink

Само искам да обърна внимание на пътуващите, че през май ще има празници/почивни дни: 1ви май, 9ти май, 19./20. май Peace

2 ри почивен ли е?

# 64
  • Мнения: 1 800
Здравейте! Ние се върнахме в събота от Берлин, изкарахме си чудесно, студът не ни уплаши. Simple Smile

От първа ръка да споделя за тези апартаменти:
Намерих и апартамент с много добра локация: http://www.expedia.ie/Berlin-Hotels-AMC-Apartments.h4156359.Hote … mp;#roomsAndRates  за 4ма за 428евро, като има и кухненски бокс и безплатен нет, но е за непушачи.

На много удобно място са, в пряка на Ку Дамм, стотици магазини (KaDeWe е на няколко минути пеша или 1 спирка с U-бана) ресторанти+два хранителни магазина( Lidl & Kaiser's)в близост. Спирки на автобуси, U и S бан-удобни. Апартаментите са чисти, светли, има хладилник, печка, тостер, кафе машина, тв, посуда. Персоналът много отзивчив, вечерта преди да си тръгнем споменахме, че ще използваме такси да се предвижим до летището (Tegel) и сутринта бяха вече поръчали за нас и ни чакаше.
Един единствен недостатък е, че в близост има дискотека и се чува малко през нощта, но на нас не ни попречи да спим, синът ни на 5 също нямаше проблем. Ако някой спи леко може да иска по-висок етаж, ние бяхме на 3.

+++
Градът е чудесен, много се строи, много има да се види. Имахме 3 цели дни (другите два ги посветихме на Прага) и успяхме да разгледаме Pergamon, Neues Museum (в момента има изложен бюста на Нефертити), Bauhaus-Archiv (ако някой се интересува от дизайн/архитектура си заслужава). Въпреки студа се разхождахме много видяхме Berlin Wall-East Side Gallery, Брандербурската врата, Чек Пойнт Чарли, Потцдамер платц (не ме впечатли), Holocaust Memorial и т.н.
На синът ни много му хареса природонаучният музей, Детският музей и Ritter Sport chocolate магазина, в който правят шоколад по твой вкус. Има и специален клас за правене на шоколад, но тъй като е с предварително записан час, пропуснахме този вариант. Не го заведохме в Леголанд, имаме при нас.

Не се възползвахме от комбинираният пас за транспорт/ музеи, който вероятно е по-изгоден финансово. За 20 Евро взехме пас за музеите, 6.50 евро е дневна карта за транспорта.
Паса за музеите може да се вземе и от другите, не толкова заети музеи на Museumsinsel и не се чака на опашка.

И май това е. Simple Smile
Двамата с мъжа ми сме били в Берлин през 1990/91-ва, и сега не видяхме всичко, но пък имаме повод пак да се върнем отново един ден.

Последна редакция: пн, 08 апр 2013, 18:29 от benson10

# 65
  • Мнения: 6 031
В Берлин не съм ходила от...много отдавна. Време е да си опресня спомените.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте,
имам и аз един въпрос относно придвижването в Берлин.
Ще летим до летище Sconefeld и ме интересува груповия билет дали важи едновременно за автобус 171 и метрото?

# 67
  • Мнения: 19 010
предложения за еднодневни пътувания извън града, единия вариант за който си мисля е Дрезден

нещо друго? мерси  Peace

# 68
  • Мнения: 10 883
предложения за еднодневни пътувания извън града, единия вариант за който си мисля е Дрезден

нещо друго? мерси  Peace
За три дни и плануваш и пътуване извън Берлин ли Simple Smile
много подценяваш града  Grinning
Потсдам е най-близо, до Дрезден сложи около 2  часа път в едната посока.

j_dobreva, ако груповия билет е за градския транспорт важи за всички видове транспорт.

# 69
  • Мнения: 19 010
предложения за еднодневни пътувания извън града, единия вариант за който си мисля е Дрезден

нещо друго? мерси  Peace
За три дни и плануваш и пътуване извън Берлин ли Simple Smile
много подценяваш града  Grinning
Потсдам е най-близо, до Дрезден сложи около 2  часа път в едната посока.


дните станаха 4 и половина! Потсдам го сложих в графика вече  Hug

# 70
  • Мнения: 10 883
Дрезден е много красив град и си заслужава определено. 1 ден ще ви стигне за центъра.
Друг вариант ви е Лайпциг, но Дрезден за мен е по-добрият избор.
Или Хамбург и Любек Simple Smile но до там са към 3 часа поне

# 71
  • Мнения: 19 010
 а можеш ли да дадеш идея дали с влак или автобус ще е по-евтино ходенето до Дрезден и от къде се взимат в Берлин?  Praynig Peace

# 72
  • Мнения: 10 883
Имате ли събота или неделя в престоя си? Тогава може би Schönes-Wochenende-Ticket е най-добрият вариант, особено ако сте повече от двама.
С него не можете да ползвате ICE, IC но ви важи цял ден и за отиване и връщане ще е, а и можете да се качвате от повече гари, в зависимост къде сте отседнали.
Виж и автобуси https://www.berlinlinienbus.de/

# 73
  • Мнения: 19 010
Имате ли събота или неделя в престоя си? Тогава може би Schönes-Wochenende-Ticket е най-добрият вариант, особено ако сте повече от двама.
С него не можете да ползвате ICE, IC но ви важи цял ден и за отиване и връщане ще е, а и можете да се качвате от повече гари, в зависимост къде сте отседнали.
Виж и автобуси https://www.berlinlinienbus.de/

мерси!   bouquet

с автобус може да излезе и 18 евро купуването предварително, което е доста изгодно

# 74
  • София
  • Мнения: 4 245
benson10, благодаря за инфото за Ritter Sport chocolate shop-а!
Пътуваме за Берлин края на април и ще изненадам дъщерите с едно посещение. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт