ЗОНАТА и ние - 12 Тема

  • 66 443
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 405
Ох, защо ми напомни за пекан ядките, че сладоледа"Нирвана" с пекан ядки ми е любим  Tired
Време е да ни забъркаш зонов сладолед!  Flutter Hug

По идея на Румяна - http://fitnesinstruktor.com/magdanozeni-kufteta-dupetrepach/ направих:

Зелена баница  Laughing
8блока

140гр магданоз - 1В
54гр  пресен чесън - 2В
80гр зелен лук - 1В
84гр сирене - 3П
5 яйца - 5П
24гр белен суров слънчоглед - 8М

Магданоза, чесъна и лука се нарязват на ситно. Яйцата се разбиват заедно със сиренето и слънчогледа, след което всичко се разбърква, изсипва се в тавичка и се пече във фурната.
След като стане готово се разделя на 4. На всяка порция се падат по 1В 2П 2М, затова си добавяте още 1В - било то салата домати, краставици или някакъв плод  Peace

Ако решите да си хапнете 3 блока може да добавите един блок кисело мляко, да сложите малко чесън и копър и става страхотен сос, с който да си залеете баницата  Heart Eyes
Аз не исках да ям 3 блока, но си забърках 2с.л. кисело мляко с чесън и копър. Crazy

# 661
  • Мнения: 493
Искаш сладолед - ето ти сладолед Laughing Hug  Ох, не се получава - В сайта  за жената.бг - в рецепти-  диетична кухня- ледени близалки.
 На това попаднах днес, ама се чудя , ако се добави и малко рикота и сметана, дали няма да стане супер режимен  newsm78. Ама дали ще замръзне  newsm78. Но до пъпешовото време има време да помислим по въпроса  Thinking Ама пък дали не би станало и с други плодове ?
Не ми обръщайте внимание, само си разсъждавам на глас, ама пък, ако някой пробва да дойде и да обади  Hug
А, и друго - откъде мога да си купя такива формички за ледени близалки?

Merry., а зеления чесън не го ли броиш като зеления лук, че аз в повечето случаи ги смесвам двете и тегля заедно? Защо е по-малко?

Последна редакция: пт, 10 май 2013, 11:28 от dani1712

# 662
  • Мнения: 5 405
Изчислявах го от сайта на ббтийм, не знам до колко е вярно  newsm78

# 663
  • Мнения: 493
Да, ама там е само за чесън глава дадено. Той е по-високо В. Според мен докато не е образувал още глави може да се брои като зеления лук, но не съм много сигурна  Thinking

# 664
  • Варна
  • Мнения: 870
здравейте!Бамята колко е 1 блок!

# 665
  • Мнения: 493
Ето толкова  Laughing Зависи каква точно ще използваш  Wink

# 666
  • Варна
  • Мнения: 870
извинявам се трабваше да търся рецепта за бакла!

# 667
  • Мнения: 493
За баклата има огромно значение дали вече са се образували вътре в шушулката семената или е още съвсем млада и няма образувани семена. Различава се съществено по В садържание и съответно по грамаж за 1ВБ.

# 668
  • ES
  • Мнения: 2 172
Искаш сладолед - ето ти сладолед Laughing Hug  Ох, не се получава - В сайта  за жената.бг - в рецепти-  диетична кухня- ледени близалки.
 

http://www.zajenata.bg/ледени-близалки-recepta515.html

# 669
  • София
  • Мнения: 131
Здравейте,
Изключително много ме заинтригува този режим и много искам да се пробвам.
Моля някой да ми разясни какво точно трябва да правя като блоковете ми са 7. Ако ги разделя на 4 хранения значи трябва да ям сутрин обед и следобед по 2 и вечер по 1. Но не мога да разбера как точно трябва да превръщам блоковете в храната, която трябва да ям.
Благодаря предварително.

# 670
  • Мнения: 5 405
Венчелистче, блоковете ги направи 8. С по-малко от 8-9 блока нищо няма да постигнеш, а и дори да си на 7 блока храната ще ти идва малко и след няколко дни сама ще си я увеличиш. А и трябва да имаш 5 хранения на ден!
Има таблица в сайта, който е даден на 1вата страница и от там си виждаш колко количество храна трябва да изядеш.

На всяко хранене трябва да имаш, ако храненето ти е от 2 блока, 2П, 2В, 2М.
Ако гледаме тази таблица http://www.vzonata.com/Tablica.htm от протеините, примерно, взимаме 2 яйца = 2П; от въглехидратите взимаме 240гр домат - 1В + 100гр ябълка за десерт - 1В = 2В; и от графата за мазнини взимаме 6бр бадеми (или 2/3ч.л. зехтин за овкусяване на салатата от домати) = 2М
И това ти е хранене от 2 блока Peace
По-лесно е когато имаш сготвена храна, ето тук има разни рецепти http://www.vzonata.com/recepti.php Дадени са и блоковете на храните, следователно после си ги делиш така, както на теб ще ти е удобно да се храниш - дали по 1, дали по 2 или 3 блока.
Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=646439.0 Дани е написала също някои свои рецепти, може и от там да черпиш вдъхновение за твойта кухня  Mr. Green
Успех!  Hug

# 671
  • София
  • Мнения: 131
Значи ако съм разбрала правилно 56 гр. пилешки гърди се равняват на 2П така ли? Това не ми беше много ясно.

# 672
  • Мнения: 5 405
Да Peace
Всеки един различен ред в графата с протеини е  равен на 1 блок протеин, и за В и М се отнася същото  Simple Smile

# 673
  • София
  • Мнения: 131
Много ти благодаря!
Разпечатах таблицата и се захващам!

# 674
  • Мнения: 1
Здравейте дами, нещо темата е позамряла. Аз продължавам да съм зонална,  основно на "зелени храни", но понякога имам яденета на око. Въпреки това бавно и славно стигнах 51 кг /стартирах от 63-64/, изглеждам и се чувствам страхотно и вчера установих, че НЯМАМ ЦЕЛУЛИТ  newsm44.

Всъщност влезнах освен до ви прочета, да ви споделя, че получих пратката си от Iherb, барчетата са страхотни и много засищащи, а рибеното масло определено няма аналог на нашия пазар. Хапчетата са тъмнокафяви капсули, много странни. Децата слава богу също ги хапват като бонбонки, че размерът е доста голям за преглъщане. Самата регистрация в сайта и поръчката са много лесни, за първи поръчки доста отстъпки получих /сумарно около 20%/, избрах евтина доставка /4 долара/, отне около 2-3 седмици доставката, но най-голямата разправия е на митницата - чакаш на 3 гишета, абе разправия. Плюс и 20% ДДС. Но съм много доволна от полученото, вече пътува и следващата пратка.  За тези, които се колебаеха или им изглежда сложно, мога да помогна със стъпките, които трябва да се направят /но по-добре на лични/.
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт