ЗОНАТА и ние - 12 Тема

  • 66 326
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
И мен.. И динята  Sad
Благодаря за подкрепата и разбирането, момичета  Hug

# 706
  • Мнения: 799
  bouquet Здравейте момичета ! Отдавна не съм се включвала, но Ви чета редовно и много ме е срам да кажа, че карах тези месеци на око Зоната  Embarassed Но от няколко дена съм стриктна и съм се захванала да си преизчислявам някои любими и лесни манджи подходящи за летния сезон. От много смятане, нещо блокирах и съм се запънала на галетата : в таблицата пише, че за 1Б е 1/4 ч.л. или 30 гр. , което на мен ми се вижда доста. Сметнах от bb-team и ми излиза 7,997 гр. за 1Б  newsm78 кое е вярното ???

# 707
  • Мнения: 493
Облаче, според мен и двете не са верни  Laughing. Първо за таблицата - твърде много е 30 гр галета при условие, че 27 гр е от най-черния хляб. А както знаем галета се получава от изсушен хляб и щом му е излязла влагата той става по-лек и трябва повече хляб , за да се получи отново 27 гр галета, което прави повече В  Wink. И второ - аз като сметнах от ББ - тийм ми излезе 13, 25 за 1 ВБ ( не знам ти как си получила Sunglasses. И да си кажа в заключение, че съм приела всичко що е зърнено за 14 гр за 1 ВБ, за да не се чудя всеки път от кое по колко беше или да следя някакви минимални разлики в различните марки .
Желая успех на всички нови момичета  Hug  Peace

# 708
  • Мнения: 799
Облаче, според мен и двете не са верни  Laughing. Първо за таблицата - твърде много е 30 гр галета при условие, че 27 гр е от най-черния хляб. А както знаем галета се получава от изсушен хляб и щом му е излязла влагата той става по-лек и трябва повече хляб , за да се получи отново 27 гр галета, което прави повече В  Wink. И второ - аз като сметнах от ББ - тийм ми излезе 13, 25 за 1 ВБ ( не знам ти как си получила Sunglasses. И да си кажа в заключение, че съм приела всичко що е зърнено за 14 гр за 1 ВБ, за да не се чудя всеки път от кое по колко беше или да следя някакви минимални разлики в различните марки .
Желая успех на всички нови момичета  Hug  Peace

Благодаря ти Дани , явно съм го сметнала грешно : разделих количеството В за 100 гр на 9  #Crazy  И аз като тебе ще приема зърнените за 14 гр.
 И още нещо да питам : понеже в ББ-тийм няма данни за ципура и лаврак, предполагам че се смятат както и пастървата 42 гр. за 1БП

Последна редакция: ср, 19 юни 2013, 16:48 от Мис Облаче

# 709
  • Мнения: 493
Аз смятам всички риби по 42 грама  Wink. Просто съм запомнила 4 числа, които най-често се използват - 28 за меса, сирене, кашкавал, 56- за извара, 42 за риби, кайма и шунки, 14- за зърнени. Е ,за зеленчуците и плодовете поглеждам от време на време  Wink, но само когато се завръщам в Зоната ( а това не е много често напоследък  Cry )

# 710
  • Мнения: 27
Здравейте!Незнам дали тук е мястото,но искам да попитам как да съчетая лунната диета със зоната(не обичам айрян),но кисело мляко обичам.Храня се с 10 блока на ден и имам 20 кг. за сваляне.Благодаря предварително!

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 909
оф момичета, ами какво е това бб-тийм?,тоталто се обърках.моля ви, помогнете не мога и немога да вляза в зоната много сложно е това,първото което трябва да направя е да си купя везна , и до там съм.......

# 712
  • Мнения: 799
оф момичета, ами какво е това бб-тийм?,тоталто се обърках.моля ви, помогнете не мога и немога да вляза в зоната много сложно е това,първото което трябва да направя е да си купя везна , и до там съм.......

http://www.bb-team.org/hrani  Тук се изчисляват продукти, които ги няма нанесени в таблицата - колко грама от даден продукт ти е 1Б протеин, въглехидрат или мазнина. И ако продукта които искаш да сметнеш няма етикет.  Както в случая аз питах за конкретен вид риба  Sunglasses Надявам, че ти го обясних добре  Peace

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 909
благодаря ти облаче заемам се

# 714
  • Мнения: 493
Здравейте!Незнам дали тук е мястото,но искам да попитам как да съчетая лунната диета със зоната(не обичам айрян),но кисело мляко обичам.Храня се с 10 блока на ден и имам 20 кг. за сваляне.Благодаря предварително!

Щом обичаш кисело мляко просто си разпределяш 10 блока от него на 5 приема за деня (примерно 5 кофички от по 400 гр) , но трябва да добавиш и съответните мазнини, които се полагат към него. Но според мен това не е точно лунна диета, а по-скоро един разтоварващ ден. Не че има лошо да се прави един такъв седмично. И не забравяй освен млякото, щом няма да ти бъде на айрян да пиеш отделно пона 2-2,5 литра вода, за да се получи източващия ефект.

# 715
  • Мнения: 27
Благодаря dani1712,аз с водата нямам никакъв проблем-пия дори повече от колкото трябва,но не се насилвам,просто съм много жадна.За това мисля,че ще се справя с 1 разтоварващ ден.

# 716
  • Мнения: 1
Да ви се оплача! При ежегодните медицински прегледи от работа ми излезна холестерол 6,84 при реферетни ст-сти 3,50-5,50, т.е много висок. Не мога да повярвам, че с толкова смъкнати кг и мазнини и хранене с добри и зелени храни съм с такъв холестерол. Знам, че теглото няма съвсем общо с холестерола и съдовите проблеми, но все пак съм изненадана. Надявах се, че нямам проблем със здравето. Анализирайки манюто си установявам, че проблемът може би идва от яйцата /въпреки че не прекалявам, но изследванията бяха след великденските празници/ и пълномасленото домашно кисело мляко. Иначе месата са ми основно пилешки и производните, вярно, че и кашкавал обичам...явно все пак пълномасленото не е ок. А така не искам да ям обезмаслени неща, защото са боклуци. Дайте съвет. Емигрантка, help. Първа стъпка е да си взема пектин, след това ще изключа някои храни, ама кои?

# 717
  • Мнения: 52
Рали,ПИНКО препоръчва за намаляване на холестерола да се яде по 2 с. лъжици сусамов тахан на ден-продава се в магазините за здравословни храни има го и в Кауфланд.

# 718
  • Мнения: 83
Maxima2   , да ти кажа - преди година и нещо и аз си пуснах изследвания и ми излезе също завишен ,а тогава  бях 45 кила ,не е да съм имала мазнини  Laughing ,мисля че по тая причина се препоръчва успоредно със Зоната и рибено масло . Аз и сега и тогава си похапвах всеки ден по едно яйце и кисело мляко поне по 1 кофичка от 2%
Аз спрях да спазвам Зоната. Не я отричам,но си имам причини да спра да я спазвам ,поне за момента Simple Smile Успех на всички

# 719
  • Мнения: 11
Да ви се оплача! При ежегодните медицински прегледи от работа ми излезна холестерол 6,84 при реферетни ст-сти 3,50-5,50, т.е много висок. Не мога да повярвам, че с толкова смъкнати кг и мазнини и хранене с добри и зелени храни съм с такъв холестерол. Знам, че теглото няма съвсем общо с холестерола и съдовите проблеми, но все пак съм изненадана. Надявах се, че нямам проблем със здравето. Анализирайки манюто си установявам, че проблемът може би идва от яйцата /въпреки че не прекалявам, но изследванията бяха след великденските празници/ и пълномасленото домашно кисело мляко. Иначе месата са ми основно пилешки и производните, вярно, че и кашкавал обичам...явно все пак пълномасленото не е ок. А така не искам да ям обезмаслени неща, защото са боклуци. Дайте съвет. Емигрантка, help. Първа стъпка е да си взема пектин, след това ще изключа някои храни, ама кои?
Maxima2 специално за холестерола имам една рецепта мисля че беше пектин една супена лъжица,мед една супена лъжица малко канела и една чаена чаша кисело млеко 2% дано да ти помогне!

Общи условия

Активация на акаунт