Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 129

  • 55 951
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Твърдо съм За, защото темата далеч не е това, което беше, когато аз бях Нова преди 3 години! Дано нещата се променят, длъжни сме да опитаме

# 721
  • Мнения: 7
purpurina  мисля, че за начинаеща си се справила добре  Simple Smile най-много ми допадна последната рисувана торта. Бих те посъветвала да работиш по-чисто и да вложиш повече старание и време в оформянето на фигурките.
Мина, тортата е много изпипана, харесва ми, само малко ми липсва контраст. розите са разкошни! Въпрос   от къде мога да си набавя резци за божури? Преди време имаше доста в ибей,но сега не мога да открия  newsm78
Пепи, много сладурска и свежа торта! Добре са се получили шприцованите рози, само панделката ми е малко в повече  Simple Smile
Дитсън добре дошла у дома!
Нинчето, Маккуин ми хареса, само целулита ми дразни окото, иначе е много весел! Подложката дори си пасва!
Happy happy много ме впечатли тортата ти! страхотна е весела, жизнена...а като прочетох, че си я правила за два часа.... #Crazy много ми хареса! Браво, за критика....май няма какво да кажа...единствено бордовете изглежда, че не са добре почистении са малко нацепени...ама може и да е от снимката  newsm78 рибката можеше да е по-добре моделирана  Peace  bouquet
Valeria тематиката не ми е по вкуса, обаче това не пречи да кажа, че е уникална, невероятна, толкова изпипана и просто прекрасна!  Въпрос: от какво направи най-големият болт? Само от фондан ли е? Таланта ти просто прелива...изобилства! Супер много ти се радвам, рядко има толкова талант събран на едно място! Очаквам с нетърпение колекцията пролет/лято 2013  Hug
Докато четох какъв е пълнежа на тортата напълнях 5 кг, всичко изброено ми е любимо!!!!
enister цветенцата са много готини!
Лукс, тортата ми харесва, цветовете са страхотни! само отражението на слънцето ми изглежда като замазано...
Дарлинка, много чиста работа, особено втората много ми допадна. Единствено ми се струват леко претрупани, което мисля, че не е типично за твоите торти...
хареса ми идеята да преплетеш немското знаме,но розите мисля, че са излишни.
ZorniZZa много нежна торта, сладките са супер!
Мариета  мен ме кефи аудито Hug
Van444eto, по принцип съм съгласна с всичко само библиотеката и линковете от първата страница не бих махнала...аз лично доста често се ровичкам в първа страница и ми е супер полезна   bouquet  bouquet  bouquet  честно казано мисля, че ако ги няма обема на въпроси ще се умножи неколкократно...Благодаря за труда, който полагате за да я има  темата!!!! Не бихме могли да ви се отплатим с каквито и да било думи!  newsm20


# 722
  • Мнения: 5
ВЪПРОС: Някой правил ли е такова нещо http://iambaker.net/heart-cake-tutorial-surprise-inside-cake/, и дали може да се получи само от два дебели блата, а по средата с някакъв крем, вместо с трохи?

# 723
  • Мнения: 660
Van444eto, по принцип съм съгласна с всичко само библиотеката и линковете от първата страница не бих махнала...аз лично доста често се ровичкам в първа страница и ми е супер полезна  bouquet  bouquet  bouquet честно казано мисля, че ако ги няма обема на въпроси ще се умножи неколкократно...Благодаря за труда, който полагате за да я има  темата!!!! Не бихме могли да ви се отплатим с каквито и да било думи!  newsm20

madlene, благодаря ти - точно това бях тръгнала да пиша. Peace

Леле, Вал, точно си мислих как да разчупя маскарпонения крем за пълнежа на тортите дето съм захванала тези дни и ми даде чудна идея с лешниковия крем. Благодаря!  bouquet А разрезът на черепите е ммммм... Blush

lux, торта с лотуса е много идейна. Имам приятелка японка и скоро ще потворя и аз по тази тема...само да си измисля надпис, който да сложа отгоре и който да е значещ нещо, де... Thinking

Darlinka, тортата с книгата ти е много изпипана... моята 2-та торта в живота беше с книга...ама изобщо не изглежда така добре като твоята. Embarassed

Marieta, хубаво е аудито, ама някак контрастно ми идва. То вероятно това си търсила като ефект. Как ги правите тези 3д торти....не ми е ясно и все са хубави. Peace

Последна редакция: вт, 12 фев 2013, 19:26 от Tony_st

# 724
  • Мнения: 3 271
Van444eto аз също съм съгласна с новите условия за темата.Но подкрепям madlene и Tony_st за линковете от първа страница благодарения на тях гледам да не ви тормозя а и вие сте хвърлили достатъчно време и нерви за да ги направите.Ако може нека да останат.Дано всички се съобразим с труда на момичетата за продължаване на темата. Hug

# 725
  • Мнения: 1 965
Цялата първа страница ще отиде на челно място в библиотеката. Просто ще се наложи да "цъкнете" още  2 пъти и отново ще сте на правилното място. След време, можем да ги върнем, но сега идеята е да се четат правилата. Ако остане целия роман, всеки ще го прескача.

Не искам да ви убивам желанието за реформи в темата, но скромният ми опит показва, че никой не чете правила по темите. Дано старите момичета се върнат, но не вярвам нещо да се промени кой знае колко.
Напълно съм съгласна, но все пак сме длъжни да опитаме. На никой не му е приятно "влиТането със взлом" на някой, който ей, така между другото е решил да си зададе въпроса. Ние тук сме си отделно общество, и като такова, имаме право да се чувстваме добре. Затова, трябва да има някакво уважение. Да не говорим, колко хора вече се познаваме лично покрай срещите, на които всеки е поканен между другото!!!
И аз имам милион въпроси към фотографките, но не мога да си представя да се забия челно в текущата им тема и да им сервирам  лист с номерирани въпроси. Е, ще умра от срам. Когато дойде времето да се запиша при тях, ще чета, чета,чета и чаааааак тогава ще питам.
Аз съм в тази тема от 22 тема. Изчетох ги всичките преди това. Даже и тези които са били със старите заглавия. Тогава си дадох сметка че искам да се впиша тук. Имах чувството че познавам всички, като съм следила начина им на работа и комуникация. Тогава първа ме приветства silrai която за съжаление, отдавна не пише тук. Сега, няма смисъл да се четат всичките  129 теми. Достатъчно е да се изчете библиотеката.  И нямам впредвид да прочетеш и назубриш всички рецепти. Просто основните неща като информация. Да се видят клиповете, да си потърсиш още клипове покрай показаните. Тогава вече, нещата ще ти проговорят на български и можеш да прочетеш последните 5-6 теми, просто да се запознаеш с настроението, хората и начина на общуване. Ако ти хареса - Заповядай! Ако не ти хареса..... има и други форуми.
Угодия няма и никога няма да има. Скандали пак ще има, но се надявам да са по-малко.
Това е.
Отивам да подготвя новата тема.

# 726
  • Мнения: 0
Момичета, благодаря за съветите! Наистина ми "отваряте очите" за това, което съм пропуснала!
Дитсан - тортата голямата е 26 см, а малката е 18 и въпреки всичко не се получи добра разлика и наистина изглеждат почти еднакви. Не знам къде греша и защо се получава така.
madlene - права си, напукани са, но не се сетих по-рано да използвам тайлозата, за да успея да ги изтъня. Докато ги разточих и изрязах, те вече се бяха напукали.
donika dineva - за следващата торта ще пробвам да изрежа подложка, да видим какво ще измайсторя! Винаги съм се чудела дали една изрязана подложка би издържала такава тежест.

А за правилата, смятам, че сте абсолютно прави и е необходимо да има такива, макар понякога да  ги приемаме като необходимо зло! За съжаление, типично по български, все гледаме да си ги спестим и да ги прескочим! И аз като всеки новак, виждам че само за няколко поста съм сгафила или игнорирала поне няколко, но повярвайте подсъзнателно  е било! Далеч съм от мисълта да злоупотребявам с търпението, толерантността и уважението на другите!

# 727
  • Русе
  • Мнения: 23
Подкрепям идеята за промяна на темата! ....но, Вие ,така или иначе сте го решили... JoyПреди време  някой беше пуснал идеята за  отделни теми за начинаещи и напреднали (като при фотографките)...,защо не помислите и за това....мен лично, би ми било, много по лесно да коментирам торта на начинаеща,отколкото на някоя от,Вас...,а щом правя торти по поръчка се почуствах  длъжна ,да го правя....

# 728
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз съм сигурна, че и темата за напреднали ще се напълни с въпроси по причина, че “при начинаещите няма кой да ми помогне“.... Така че няма смисъл. Простъо достатъчно е всеки да положи минимални усилия да попрочете това-онова преди да каже, че е майка с малко дете, работа и гладен за секс мъж, затова няма време да се рови по форумите и да търси нужната информация.

# 729
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Съгласна съм с правилата и имам една добавка - който пуска торта да мине след това да отговори и на въпросите към нея - това е отчасти забележка към величията в темата  Mr. Green

# 730
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте! Следя ви макар и отдалече, защото нямам поводи, а и време напоследък за торти! Но вие сте ми близки, както и тази тема от самото начало! Mr. Green

Влизам само да кажа, че не виждам защо толкова се страхувате от коментари. Коментарът не означава само критика! Може да бъде и похвала, а и дори едно "харесва ми", "чудесно е" и т.н. па дори и да не ви се струва нещо толкова велико. Много хора имат нужда точно от това и много хора са продължили точно след подобно окуражаване. Така че, бъдете мили, любезни и уважавайте времето и усилията на другите, без значение, нов или стар. Това сме го дъвкали толкова пъти.

Лека вечер дами!  bouquet

# 731
  • Русе
  • Мнения: 23
sVeshti4ka Виновна :Embarassed...много въпроси съм имала (глупави)Благодаря,че сте ми отговаряли! Обещавам,че няма да се повтори(въпреки,гладния за секс мъж...то,детето порасна....),но моля,Ви,не ме задължавайте да ви коментирам тортите......,ако ще изравнявате нивата...

# 732
  • Мнения: 0
Здравейте! Направо ви изпуснах, толкова бързо се е развила темата... Значи - и аз съм за правилата, винаги са полезни ( и аз може да згафя някога, но нямам против да ме смъмрят Simple Smile ). От това което успях да видя на бързо:
 Пурпурина, на мен ми харесват тортите ти , за тази с влакчето, ако позволиш- да не се обидиш това е само мое мнение, но ми се вижда малко голичка отгоре, иначе с фигурките ,според мен , добре си се справила
Зорнизза, много интересно си направила двуетажната торта , аз мисля че е добре разликата в блатовете, не че мн разбирам де ,може би си споменала какъв фондан си ползвала..., защо ти се е напукал така? Аз само 1 съм купувала , сподели ако обичаш, ако не писала вече де, че наистина му изпуснах края
Дарлинка, много ми хареса тетрадката, добре си се справила
Мина, тази с цветята е един път, как направи ефекта на сандъчето?
Валерия, не знам за вълната дето си хванала, но черепчетата са перфектни, би ли споделила само с какво си направила (облякла) втория етаж? И верижките от фондан ли са ?
Аз нямам нови за показване, а и се очертава май чак за другият месец да правя една тортичка, така че ще позакъснея със снимките Simple Smile

# 733
  • Мнения: 258
Добра е идеята за наличието на правила, колко ще се спазват е отделен въпрос. Дано се получи!   Върти ми се нещо такова из главата- за всяка торта, която си решил да коментираш - да си длъжен да споделиш по нещо положително и по нещо, което не ти харесва. По този начин ще се премахне неудобството от това да кажеш нещо негативно, за да не  обидиш даден човек. Струва ми се, че така по-лесно ще се учим!  Grinning Подкрепям предложението и на shemet_neveroiaten.

# 734
  • Мнения: 0
Добра е идеята за наличието на правила, колко ще се спазват е отделен въпрос. Дано се получи!   Върти ми се нещо такова из главата- за всяка торта, която си решил да коментираш - да си длъжен да споделиш по нещо положително и по нещо, което не ти харесва. По този начин ще се премахне неудобството от това да кажеш нещо негативно, за да не  обидиш даден човек. Струва ми се, че така по-лесно ще се учим!  Grinning Подкрепям предложението и на shemet_neveroiaten.
Твърдо ЗА правилата.
За това обаче не съм съгласна,не мисля,че е нужно да се търси "под вола-теле",ако една торта е перфектна,какво да коментирам като негатив?Мисля,че е достатъчно да си изкажеш мнението без да е заложено и положително и отрицателно.
Marieta,много добре ти се е получило аудито,като знам колко е трудно да правиш кола,а още повече определен модел.Харесва ми  Peace
Valeria,уникална черепна торта,с толкова много детайли и всичките така майсторски изпипани,чак да не вярваш,че всичко това е направено с човешка ръка.Как направи тези синджири,като истински са  Shocked а чадърчето с прилепчето......Поздравления,безспорен талант си  Hug
Благодаря за коментарите на Макуина ми  Hug


radost_bonbon   Hug

Общи условия

Активация на акаунт