CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №28

  • 43 892
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 94
Я да се запиша и аз, макар че си има друг начин за следене на темата Simple Smile
Та ... за съжаление напоследък забелязвам една тенденция, отшумяла преди десетина години, да се възражда отново, "връзкарството" и "шуро-баджанащината". Всички познати и познати на познати,  които смениха работа през последните няколко месеца са започнали чрез "връзки", а аз не искам да търся връзки ... и се надявам да започна по нормалния начин.

# 46
  • Мнения: X
Запис и от мен. Аз дори в момента не търся работа, започнах да кроя планове
за едно ново начинание, но вашата компания ми е приятна.
Золка, гледам Софика груп пак са пускали вчера обява в джобса:ooooh:.
Така ли не събраха 50 човека екип за 2 месеца?!

Софика пускаха през цялото време, през което аз висях в джобс-а, значи 8 месеца някъде. Те са като Британика, вечните търсещи  Rolling Eyes

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Я да се запиша и аз, макар че си има друг начин за следене на темата Simple Smile
Та ... за съжаление напоследък забелязвам една тенденция, отшумяла преди десетина години, да се възражда отново, "връзкарството" и "шуро-баджанащината". Всички познати и познати на познати,  които смениха работа през последните няколко месеца са започнали чрез "връзки", а аз не искам да търся връзки ... и се надявам да започна по нормалния начин.

И аз по принцип бях против връзкарството, но сега като се замисля, най-интересните ми работи съм ги намирала така.

# 48
  • София
  • Мнения: 38 476
Запис и от мен. Аз дори в момента не търся работа, започнах да кроя планове
за едно ново начинание, но вашата компания ми е приятна.
Золка, гледам Софика груп пак са пускали вчера обява в джобса:ooooh:.
Така ли не събраха 50 човека екип за 2 месеца?!

Софика пускаха през цялото време, през което аз висях в джобс-а, значи 8 месеца някъде. Те са като Британика, вечните търсещи  Rolling Eyes

Не са като Британика. Те не са фирма. Казват, че не са и агенция, но всъщност са нещо такова.

# 49
  • Мнения: X
Цитат
Не са като Британика. Те не са фирма. Казват, че не са и агенция, но всъщност са нещо такова.

Те рикрутват по проекти на други. Идеята ми е, че за едни определени позиции търсят с месеци. Примерно Administrative Assistant за HP project или нещо подобно беше. Аз затова им нямах вяра, ни фирма, ни агенция, ходи ги разбери.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 476
Цитат
Не са като Британика. Те не са фирма. Казват, че не са и агенция, но всъщност са нещо такова.

Те рикрутват по проекти на други. Идеята ми е, че за едни определени позиции търсят с месеци. Примерно Administrative Assistant за HP project или нещо подобно беше. Аз затова им нямах вяра, ни фирма, ни агенция, ходи ги разбери.


Уф, добре че ми каза. Аз пък тъкмо тази си я бях харесала.

# 51
  • Мнения: X
Пробвай, за нея бях пускала. Ама останах с впечатлението, че е временна позиция. Не, че ми се обадиха, де  Laughing

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 013
Цитат
Не са като Британика. Те не са фирма. Казват, че не са и агенция, но всъщност са нещо такова.

Те рикрутват по проекти на други. Идеята ми е, че за едни определени позиции търсят с месеци. Примерно Administrative Assistant за HP project или нещо подобно беше. Аз затова им нямах вяра, ни фирма, ни агенция, ходи ги разбери.


Там работят хора между 19-25 години, по-възрастните нямат шанс, за информация го казвам, моя близка работи там.

# 53
  • София
  • Мнения: 9 920
запис  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 1 059
Вафличка, ако настина Софика си търсят предимно млади хора,
си обяснявам защо не са извикали на интервю 2 мои познати, които са
работили на позиции, свързани с телефонно обслужване на клиенти,
(такава беше и обявената позиция за Пловдив),но са над 30-годишни.
Гледах им обявата освен в Джобса, в много други сайтове, включително и в тези
на пловдивските висши учебни заведения, а в местния ни вестник Марица
чак имаше хвалебствени статии как дошли в Пловдив, за да дадат шанс на многото
безработни в града.
 Вчера питах една позната, която работи в БТ, все още няма курсове за туроператори
в Пловдив.

# 55
  • Мнения: 397
А не, мен ме викнаха, а аз съм на 30.Имаше след мен една жена на интервю-видима възраст около 40г.
За съжаление на мен не ми се обадиха за работата от вчерашното интервю.Остава ми минималната надежда днес до обяд , но надали. Много ме е яд на себе си, че сгафих с толкова елементарен превод-още повече, че се усетих впоследствие, но късно, чадо! А всичко ми беше толкова удобно и хората в офиса изглеждаха много приятни.Много ми е мъчно днес, чувствам се обезкуражена от неуспеха Cry

# 56
  • София
  • Мнения: 38 476
Споко, Золка, може и да не е заради грешката в превода.
На мен напоследък все преводи ми дават по интервютата.
И то дълги, от български. Единия път май не се сетих за една-две думи и изрази, обаче втория път всичко си беше наред /даже проверявах вкъщи каквото се сетя/. И ми беше харесала фирмата. И на мен не ми се обадиха.

Нищо, следващия път ще успеем! Peace

# 57
  • Мнения: 87
Връзките са си най-хубавото нещо, защото като започнеш с връзки отношението е по различно, а иначе нали се сещате кой го отнася-този без връзките. Но за съжаление нямам такива. Искам сама да си намеря работа та след това ако съжалявам да ме е яд на себе си, а и няма да съм задължена до живот на някои си.
Вчера в една друга тема тук спорихме за връзките в държавната администрация.

# 58
  • Мнения: 47 981
И аз съм учила немски, в предна фирма уж с немски щях да работя, пък така и не го ползвах, после вече съвсем само английски...и вече съвсем съм го забравила...оправям се, но не и на нивото, което се иска в кол центрове или за преводи...
Имам огромно желание да го опресня, но не и възможност за това, така че обяви с водещ немски не гледам, а такива естествено са най-много  Crossing Arms
А от обяви на определени хипермаркети, Британика и подобни вече ми е писнало- последните 5-6 години всяка седмица едни и същи пускат

# 59
  • Мнения: 83
Привет аз пак сьм тък .Вчера пуснах и вече сьм в процес на чакане но нямам много надежди я ми прочетат CV я не Sad а аз да си чакам нали ЛЕК ДЕН

Общи условия

Активация на акаунт