Времето как само си минава, а на бебчо все по-тясно в коремчето му става!МАРТ-11

  • 28 576
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
krissu, за прееклампсия мога да споделя, че моя приятелка беше с прееклампсия, но с лекарства овладяха положението и роди 2 седмици преди термин. Но я викаха доста често, за да я следят. Стискам ти палци!

Вава, това, което си писала, напълно потвърждава положителните мнения за Окръжна, които имам от приятелки Simple Smile Моля те и аз за актуалния списък!

За направлението за раждане - и аз не съм на ЖК по здравна каса. На 06.02 съм на ЖК и ще питам моята лекарка кой трябва да ми го даде и после ще ви кажа.

# 31
  • Мнения: 6
ТиаРа, Shawty babe, ето снимки от самата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=672251.345
А ето и клипчето:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LysFhHBYTmE

Това благодарение на Миленка.

P.S. Ще кача снимка във Фейса, защото тук не се справям  newsm78

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 21:14 от Mimossa

# 32
  • Мнения: 105
ТиаРа, Shawty babe, ето снимки от самата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=672251.345
А ето и клипчето:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LysFhHBYTmE

Това благодарение на Миленка.
lovekiss Kissing Heart lovekiss

# 33
  • Мнения: 15
След като док ми измери кръвно днес 80 на 40, сега ММ ми го измери 130 на 80  Shocked Незнам кой прав кой крив, но ми е едно уморено и даже изтощено.

И аз съм в същата ситуация - моята лекарка ми го мери 120/60, вкъщи ми го мерят 80/50. И това е от пети месец.....А вкъщи ми го мерят на апарат, чийто манометър се замерва редовно дали е точен.

# 34
  • Мнения: 2 843
Krissu, стискам палци за утре  Praynig Най-важното е да си спокойна, всичко ще е наред!  Hug
Mimossa, доста интересно, аз също ще се пробам  Hug

# 35
  • Мнения: 14
И аз да се запиша в новата тема!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 307
Здравейте,

Деси, мерси за новата темичка  Hug

ПП сега видях във Фейса, че си имаме още едно бебче  Grinning   Crazy
Мама Deni_Ze е написала "Момичета, вчера в 16.36 ч.се роди нашето момче - Тимучин в 35 г.с.+3 дена, мерките са ни 3000 кг.и 46 см. В момента е на антибиотици, че са му завишени левкоцитите. Много бързо се развиха събитията в 14.00 ми изтекоха водите и по спешност ми направиха секцио в Тина Киркова. Дано бързо да се стабилизира бебчо за да мога да си го гушкам."

Да е жив и здрав малкия мъж, бързо да се оправяи мама да си го гушка скоро Simple Smile

Ето го списъка за Окръжна Болница Варна:

- Лична карта и химикал;
- Направление за хоспитализация;
- Карта за наблюдение на бременността (или друга медицинска документация);
- Тоалетни принадлежности;
- Нощница, чехли, хавлия;
- Лигнин - 2 пакета;
- Левкопласт 5 см 1 ролка;
- Подложки (еднократни компреси) за легло - 10 бр;
- Термометър

За новороденото:
- Шампоан на Hipp - 1 бр. остава за отделението
- Олио на Hipp - 1 бр.
- Памперси;
- Мокри кърпички;
- Бебешки дрешки (ританки, горна и долна камизолка, чорапки) - 3 комплекта
- Нови пелени - 2 комплекта (специално попитах за тези комплекти, т.к. не бях наясно и ми казаха от тези които са 2 бархетни и 2 тензухени)

Последна редакция: чт, 31 яну 2013, 21:44 от V.A.V.A

# 37
  • Мнения: 0
Запис и от мен,страхотна тема Simple Smile))

# 38
  • Мнения: 0
Днес бях на преглед на частно и се оказа, че моето бебе изостава в развитието, имам много високо кръвно и прееклампсия и още нещо не наред с плацентата, което не разбрах точно- плацентата не снабдявала бебето с необходимите вещества. Утре сутрин ме изпрати по спешност в МД при доктор Божилов и ако положението е много лошо можело да се наложи дори спешно секцио, ако не смъкна кръвното. Изписа ми разни хапчета, но някоя от вас знае ли и някакъв народен лек за сваляне на кръвното.
krissu - не се притеснявай, всичко ще е наред... Недей да експериментираш с народни лекове с това кръвно, утре ще се подредят нещата, стискаме палци и да пишеш как сте с бебо  Wink

# 39
  • Мнения: 15
Вава, благодаря ти за списъка Simple Smile

# 40
  • Варна
  • Мнения: 289
Запис и от мен в новата тема, с така актуалното заглавие:))
Честито и за второто ни бебче, което доста голям юнак е излязло - 3кг. в 35 седмица. Браво на него и дано бързо го дадат на мама да го гушка, че четох че малко имал проблеми...
Доколкото ви чета, на всеки различни изследвания правят на този етап - защо така много интересно. На мен кръв и урина последния път не ми вземаха, само вагинален секрет. Други чета че дори Спин изследват и ги подготвят за болницата. Все си мислех че има някакви задължителни изследвания преди болницата, но явно още е рано ли?
За теста за алергии, за АГ Варна, казаха че се прави предходния ден преди секциото когато е планирано. Приемат те ден по рано и те тестват разни неща, изследвания разни, и на сутринта климза и чакаш Simple Smile) Така че явно всяка болница си има начин на работа. Ако било по спешност, тествали на момента, и не правили клизма поне така съм чела в други теми.

# 41
  • Мнения: 8
Хоп и аз в новата темичка  Hug колкото повече наблиижава толкова повече ме хваща 6убето хем съм с 2ра бременност но предния път бях с акушерка а сега без и на друго място  Rolling Eyes Embarassed

# 42
  • Варна
  • Мнения: 307
Галето, аз специално за изследванията питах последния път. И на мен само секрет ще ми вземат, като отида за 45 дневния преди раждане. Питах дали няма някакви други изследвания да ми пускат преди раждането - казаха, че това било последното, отпреди пускали и други, ама сега били спрели пътеката. Казаха, че от болницата ще си ги пуснат другите, като отида да раждам Crazy

# 43
  • Мнения: 0
Ехо и ние сме тук...  Hug тесничко е май

# 44
  • Мнения: 105
Хоп и аз в новата темичка  Hug колкото повече наблиижава толкова повече ме хваща 6убето хем съм с 2ра бременност но предния път бях с акушерка а сега без и на друго място  Rolling Eyes Embarassed
Къде мислиш да раждаш  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт