Съвети за икономичен детски рожден ден

  • 35 239
  • 233
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 10 545
Има хора, които нямат такъв вариант и явно Тони е от тях.

# 151
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 584
ТуиГ, изглежда супер, чак ви завидях  Simple Smile Ние през зимните месеци няма как да се уредим с такова парти  Simple Smile

За зимата, но пак с голяма доза условност, може да се организира бой с топки или състезание за най-голям/а/, красив/а/ снежна торта или снежен човек. Топъл чай с литри и много настроение. Не подценявайте децата. От нищо нещо сътворяват, а "рожден ден" винаги прави магическо дори "поредното посещение в парка".

# 152
  • Мнения: 15 376
Някак не разбрах идеята на празнуване в парка, при положение, че лятото е горещо и човек трябва да разполага с хладилна чанта поне за тортата и част от напитките за възрастните гости.

Касита, защо се редактира? Втората торта също беше много красива Wink.

# 153
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 584
По отношение на тортата - държим я вкъщи и като й дойде ред, отива кола да я вземе. За да избегнем това разкарване, преди година я заменихме с мъфини. Колкото до напитките - за мин. вода възможен вариант е да се замрази предварително. С течение на времето се разтопява и така има студена вода по-дълго време. Останалите напитки неминуемо се стоплят доста по-бързо.

Паркът спокойно може да се замести с поляна в планина наблизо. Реката е перфектен хладилник, както и дебелите сенки на дърветата.

# 154
  • Мнения: 14 020
Има хора, които нямат такъв вариант и явно Тони е от тях.

Аз също.Дори и да имам желание, не бих могла да се вместя в 100лв, че и доста над 100лв.
Торта под 40-45лв хубава,във Варна не може да се намери, на открито не е възможно да се празнува, защото рожденият ден е през есента, по същата причина клубовете вече вдигат цените, защото тъкмо са дошли по-студените есенни дни, у дома е тясно и неподходящо.

Не се оплаквам, от подобни теми разбирам, че във Варна е сравнително по-евтино в клубовете, но също ми беше интересно да прочета идеи за по-ниски цени.

# 155
  • София
  • Мнения: 23 988
Интересен ми е твоят вариант за икономичен рожден ден, защото до колкото виждам, това е целта на темата - да се споделят идеи и опит. Всеки решава за себе си в каква степен съвпадат с вижданията  и възможностите му и дали ще ги приложи.
Моят вариант на икономичен РД е да намеря клубче, вместо за 600 лв пакета, за около 400 лв.  Peace Засега все още търся.
Замисляла съм се за празненство в пицария с голяма детска площадка отпред, но детето ми е родено началото на юни и времето е много вариращо - може да е 10 градуса, а може и 30+.

# 156
  • Berlin
  • Мнения: 13 710
Много ми хареса идеята за РД на открито. В парк точно на мен ще ми е малко по-неудобно, но някъде, където няма поток от хора би било чудесно.
Аз обмислям варианта вкъщи с малко познати дечица и майки от квартала, а вечерта с други гости.

# 157
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 584
Намерих снимка на мъфините от 2011 г.
http://media.snimka.bg/s1/1803/029850501.jpg?r=0
Тогава поръчах през нета поставката с форма на торта и пак се наредиха в подходящ за рождения ден вид.

ПП - tonkabonka, родени сте в прекрасно за празнуване навън време.

# 158
  • София
  • Мнения: 46 722
Наши приятели редовно правят детски РД на открито в края на май, носят хладилни чанти с колата.

В Политехническия Музей предлагат организиране на ДРД и то за малко пари. Но без храна и напитки.

Според мен, почти всеки вариант ИЗВЪН клубче е икономичен.
Много ме дразнят клубчетата с техните калкулации - пък наем, пък меню, пък аниматор, пък не знам си какво...

# 159
  • Мнения: 5 513
Тази година ще станат 2 години откакто живеем в Шумен.Все се местим.Сега ще ви кажа цените на едно клубче а вие ми кажете дали е скъпо или евтино изобщо.Извън РД цената за 1 час е 4 лв като има опция да го оставиш и после да го вземеш.За РД ако децата са 10 броя затварят клубчето за рожденника само.За 3 часа по 10 лева на дете.Включва съотвено наем , какичките който ги забавляват /там са 2 бр./ сандвич по дължината на хляба и сок имай друго няма.Украсата също е от тях.Тортата може отвън да се внесе или от тях.Може да се носят и пакетирани храни/солети, царевички.../.Ако децата са по малко пак е по 10 лв но не затварят клубчето.Родителите ако поръчват се плаща отделно.Мисля че общо взето е това.Как ви звучи като цени.

# 160
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 201
Тази година ще станат 2 години откакто живеем в Шумен.Все се местим.Сега ще ви кажа цените на едно клубче а вие ми кажете дали е скъпо или евтино изобщо.Извън РД цената за 1 час е 4 лв като има опция да го оставиш и после да го вземеш.За РД ако децата са 10 броя затварят клубчето за рожденника само.За 3 часа по 10 лева на дете.Включва съотвено наем , какичките който ги забавляват /там са 2 бр./ сандвич по дължината на хляба и сок имай друго няма.Украсата също е от тях.Тортата може отвън да се внесе или от тях.Може да се носят и пакетирани храни/солети, царевички.../.Ако децата са по малко пак е по 10 лв но не затварят клубчето.Родителите ако поръчват се плаща отделно.Мисля че общо взето е това.Как ви звучи като цени.
Нормално и приемливо.
Средно повечето клубове действат на същите цени и със сходни предложения.

# 161
  • София
  • Мнения: 46 722
Тази година ще станат 2 години откакто живеем в Шумен.Все се местим.Сега ще ви кажа цените на едно клубче а вие ми кажете дали е скъпо или евтино изобщо.Извън РД цената за 1 час е 4 лв като има опция да го оставиш и после да го вземеш.За РД ако децата са 10 броя затварят клубчето за рожденника само.За 3 часа по 10 лева на дете.Включва съотвено наем , какичките който ги забавляват /там са 2 бр./ сандвич по дължината на хляба и сок имай друго няма.Украсата също е от тях.Тортата може отвън да се внесе или от тях.Може да се носят и пакетирани храни/солети, царевички.../.Ако децата са по малко пак е по 10 лв но не затварят клубчето.Родителите ако поръчват се плаща отделно.Мисля че общо взето е това.Как ви звучи като цени.

За мен това е добре, даже евтино. В София същата оферта в Младост беше 200 лв за 10 деца.
Въобще, моят бюджет е 10лв/дете.

# 162
  • Мнения: 10 545


Касита, защо се редактира? Втората торта също беше много красива Wink.


Защото седеше името на детето ми на нея затова.  Simple Smile

Голямото ми дете отдавна не иска да празнува РД по стандартния начин и от сега /родено е септември/ мисли къде да пътуваме, както предишните три години.
Учудващо, но в Сандански м.г. с поръчка от София, случихме на най-уникалната като вкус торта на най-уникалната цена:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/252560_53 … _2031157338_n.jpg

За малкото ще правя парти в градината. С най-доброто му другарче са в една друга, а други не изявява желание да покани. Освен торта и разни фрешове, ще наема и парти-агенция с някое момиче, което да не ги стресне с виковете си.  Mr. Green

# 163
  • София
  • Мнения: 23 988
ПП - tonkabonka, родени сте в прекрасно за празнуване навън време.
Това не е вярно. Когато родих дъщеря си цяла седмица валеше като изведро и беше доста хладно. На първия, втория и третия й рожден ден също валеше. Едва миналата година на 3 юни беше прекрасно времето и много топло. За съжаление не съм ясновидка и не мога да разчитам на случайността.  Wink Пък и да си призная, празнуването навън за мен означава ресторант с двор или клубче с двор. За тази година съм открила второто.

# 164
  • Мнения: 5 513
Благодаря за отговорите.През май ще трябва да реша как да направя РД на малкя.И черпя идеи и справки.Той няма претенции къде да е.Казва каква да е тортата, кои деца да дойдат и какъв подарък иска.На 4 години ще е.Той от край време държи на децата.Прегръща ги целува ги кани ги пак да дойдат.

Общи условия

Активация на акаунт