Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 96 071
  • 750
  •   1
Отговори
# 375
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Момичета при височина на борда на тортата 10-12 сантиметра, какъв диаметър трябва да е тортата за има 16-18 парчета - Ф24 и какъв диаметър за 20-21 парчета- Ф28? Знаете ли?

# 376
  • Мнения: 0
Не зная Доня коприва ли си,Доня киселец ли си,но  ще те помоля да си оставиш   "раздразнителността"у вас,а тука да се държиш възпитано и да спазваш добрия тон,както пише в новите правила. Защото те са за всички.
Шемет-невероятен,благодаря мноgo
gri6ana,радвам се,че си харесала тортите ми.Първата ми торта беше за 26.03.2012г.,но едва през май.2012 започнах да правя повече.Почти от 10 месеца.

# 377
  • Мнения: 731
mamaeli много хубави ти са станали фигурките на Пух и приятели,а с пчеличките от страни тортата има съвсем завършен вид.
ani_dщъркела ти много хубав,много ми харесва тортата.
шемет много нежна и изчистена торта.Китито мн сладко.
Бадем уау направо това мече ще проговори,невероятна торта!
ванеска и аз ти разгледах тортите,наистина невероятно неща твориш   bouquet евала!

# 378
  • Мнения: 22
Ха добр'утро!!!Честита ви нова седмица LaughingКакто обещах-да кажа по нещичко за последните торти, които видях GrinningЩе карам отзад -напред,че ми е по-лесно!
Бадемче,меченцето ти е голям сладур!!Добре, че си му наслагала цветенцата-много самотно и голо щеше да стои иначе. 
Шеметко,хареса ми розовото Кити с голямата джуфка!! GrinningТолкова обичам този тип торти- изчистен и стилен дизайн, без шарения, обаче, за съжаление, съвсем не мога да ги правя Mr. Green
Ани-д,тук ще си позволя да се съглася с Донята- ти наистина можеш много повече!Но това-със скъсяването на времето за довършване го изпитах на гърба си точно тази събота...Много изнервящо #Cussing out
Илариана,на мен ми хареса свежото и ярко съчетание на цветове!!Струва ми се, че на панделката й е трябвало още мъничко време да изсъхне съвсем. Обаче така пък си прилича на истинска панделка, от плат-рядко те стоят напълно опънати в завързано състояние Grinning
Пчелица работлива,добре дошла в редиците на тортозаразените Hug Щом имаш желанието- с опита ще задобреееш много!!!Тортичката ти ми хареса!Действай по следващата! Grinning Мишоченце, не забелязах да са много криви петолинията!Ако си ги рисувала на ръка-свалям ти шапка!!!Аз не мога две успоредни черти да направя, а ти по пет и то на петдесет места!!! ooooh! Hug
Хайде сега и аз да ви покажа едно ...хм...нещо...дето го боря от две седмици! Laughing
Вчера синът ми навърши 25 години.Така, както си го обичам и му пожелавам, разбира се, всичко най-хубаво, така в събота ми идваше главата да му откъсна!!! #Cussing outОбади ми се нашичкия в 12 ч. на обяд, каза ми: " Добро утро!"/ съвсем навреме Mr. Green/и ме закова с въпроса:" Маме, нали ще мога да дойда и да си взема тортата към 18:00 ч., щото ние с незнамсикого  решихме да си обединим празниците и да отидем незнамсикъде, като той ще празнува до полунощ, а аз след това/разбирай- на 24-ти/..."Загубих дар-слово.....Подготвях тортата за рождения му ден, точно на деня, и то за късния следобед #Cussing out #2gunfire
Трябваха ми още часове за съхнене на боята и за правене на едни неща, дето нямаше как да ги правя предварително...След като му се навиках, събрах се в ръце и...я довърших...Диването, което винаги закъснява, взе че дойде точно в 18:00ч.Поредният удар за мен Mr. Green Joy
Великодушно ми отпусна около пет минути, за да си я снимам Mr. Green
От всичко написано дотук, би трябвало да сте схванали, че се оправдавам за липсата на листа на розите, абсолютно недостатъчното количество бодлива тел, провисналите периферии на шапките, повече от кошмарните снимки........./абе, то изобщо остана  ли нещо свястно по тая торта Mr. Green Mr. Green /........Обаче-да ми е живо и здраво детето, все пак!!!Обичам си го бе!!! Joy Joy..........А, пропуснах да кажа, че темата е Гънс енд Роузис!Щеше да има и лого, но....няма !!!! Joy

Тортата е от пандишпанови блатове и Шоколадовия крем на Пепи!
Ето тук http://www.flickr.com/photos/79235175@N03/ има още няколко снимки...
Чао на всички и успешна ви седмица!!!



# 379
  • Мнения: 148
Мамаа Ели,лично от теб ми писна .Изрично се каза и коментира че трябва да се коментира и чете БИБЛИОТЕКАТА.Ето какво има там за твоя въпрос

2.4 Приблизителен брой парчета в зависимост от размера на тортата

ПРИБЛИЗИТЕЛЕН БРОЙ ПАРЧЕТА В ЗАВИСИМОСТ ОТ РАЗМЕРА НА ТОРТАТА

Ф30- 18-20п.
Ф28- 16-18п.
Ф26- 16п.
Ф24- 12-14п.
Ф22- 12п.
Ф20- 10-12п.
Ф18- 8-10п.


30х30см - 24-32п. зависи от размера на парчето.
Ето и 3 варианта за големини, като и трите са нормални парчета.
За 24п. - 4х10см. парчето
за 30п. - 3х10см. парчето
за 32п. - 4х8см. парчето
И мама Ели,не желая да ми пишеш на лични,няма да ти отговарям.Лични е за експресни въпроси а не за неща които са коментирани и дъвкани хиляда пъти.Нямам желание да ме притесняват на лични със глупости.А и лично на теб аз няма да отговарям за каквото и да е,така че не си прави труда.

Весанка и за теб се отнася същото,ами да беше разгледала,потърсила малко из сайтовете ,след като поемаш сериозна поръчка  трябва да си сигурна че можеш да се справиш сама а не да почваш да търсиш някои да ти сдъвче нещата.Как се съгласи на тоя цвят без да знаеш как можещ да го постигнеш.
Ще коментирам по -късно,сега съм много ядосана и ще дъвча наред.

# 380
  • София
  • Мнения: 618
Ей, минат се две-три страници и мрън-мрън..... да си кажа за мен - отговарям, когато имам време и  знам отговора, не ме вълнува кой, какво е коментирал, колко торти е похвалил. Когато въпроса ми се стори неуместен,откровено ме подразни или просто не знам отговора, подминавам и толкоз.
В тази връзка mamaeli8000 не знам, как се пресмятат парчета, използвам като ориентир това, което е публикувала ditsan. Винаги тортата ми става по-голяма от плана и винаги кърша китки до последно, че не е достатъчно голяма. Парчетата, както казах и преди няколко страници са толкова разтегливо понятие ....... Мечето е върху фондан, цветенцата са най-малките формички от този комплект
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· боите се разтварят с алкохол (водка, ракия) водата топи фондана!
Тортата ти е лепкава, защото се получава конденз от стоенето в хладилника. Фигурките ги покрий със салфетка, за да дишат и съхнат, а не със фолио  Peace
весанка миналата година правих сватбена, точно такъв цвят, купих си готова боичка, не ми се експериментираше с такава поръчка, съветвам те да направиш същото.... все пак това е една от най-важните торти  Grinning
МаринаД да ти здраво и щастливо момчето   bouquet Тортата е разкошна! Дори и без всичко, което е било по план пак е невероятна  smile3501
 

# 381
  • Мнения: 1 965
Момичета, виждам че пак се хабих да ви питам...ако не знаете ми кажете поне къде да го прочета....
Има го и на първа страница, не само в библиотеката...
Елена, не разбираш ли, че точно на тебе няма кой да ти отговори. Сама си го заслужи, така че си води монолозите и не ни занимавй с твоите проблеми.
Весанка - Доня Коприва не е киселец, а спразва правилата. НЕ СЕ ОТГОВАРЯ НА ВЪПРОСИ, чиито отговори се намират лесно.

# 382
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Може ли да ме ориентирате приблизително какво количество фондан ще ми трябва за покриването на торта Ф28 и колко за Ф20? newsm78
Заповядай http://cakeslibrary.blogspot.com/ . Имай предвид, че тези количества са фондана, който ще оцветиш и ще разточиш, но след покриването като изрежеш излишното ще ти остане доста голямо количество. Тортата с щъркела е с ф22см и съм я покрила с 900г домашен фондан, който като изрязох и ми останаха над 400г Simple Smile  Peace

Мама Ели, точно преди няколко страници по повод на тортата на Росио за 80 парчета се коментираха размера на тортите и броя на парчетата. Дори Рая и Шемета бяха пуснали таблици. В момента нямам възможност да се разровя по-назад, но мисля, че ако се върнеш ще ги намериш!  Peace Тази таблица не знам дали ще ти е от полза, защото ти каза, че искаш да са триъгълни http://cakeslibrary.blogspot.com/search/label/%D0%91%D1%80%D0%BE … D0%B0%D1%82%D0%B0 но все пак можеш да я видиш.

Сега ще ви напиша как аз си представям визуално парчетата на тортите и така си ги смятам. Не претендирам да е правилно, но за сега ми върши работа и никой не се е оплакал.


Взимаме торта с диаметър 24 см - това прави радиус на тортата 12см - т.е. това ще е едната дължина на парчето. Ако височината е 10см - то това ще е височината на парчето. Като намерим обиколката на външната част на тортата по формулата 2 * 3,14 *12 = 75.36см . Това означава, че ако тортата е нарежем на 20 парчета - ще получим парче с размери 12/10/3.7см, което мен ако ме питате си е доста голямо парче .
По-малките торти, който са с малък диаметър, например 16см - по същата формула се получава парче с размери 12/8/5 - 10 парчета.
При височина 10-12см, си мисля, че ф26 и ф20 ще ти свършат работа и ще имаш горе долу прилична разлика между етажите Simple Smile Peace
Надявам се, че съм била достатъчно изчерпателна! Недей да се сърдиш , че никой не ти отговаря, но понякога имай предвид, че може и да минат няколко дни преди да получиш отговор на даден въпрос!

Дитсън, не се сърдете  Hug, просто тези таблици нямат нищо общо при височина на тортата 12см и са супер неактуални. Защото при тази височина, със същите размери като посочените излизат много повече парчета.

Весанка, може да смесиш бяло с мнооооооооооого малко кафяво, жълто и розово. Но от всичко в минимални количества. Най-добре е най-напред на едно малко парченце да опиташ какво ще се получи. Имам на Амери колор цвят Chocolate и с него като смеся с бяло се получава страхотно шампанско. Тортите ти са мнооооооооого хубави!

Благодаря на всички за коментарите по тортата с щъркела! В интерес на истината не съм имала намерение да слагам други елементи, просто щях да правя страничните апликации върху квадратчета като картички, но не ми стигна времето. Тревата под щъркела също трябваше да е с преса и да има цветчета, но и за там времето не стигна. Искаше ми се и да не е снежно бяла, но дори и за оцветяване на тестото нямах време Sad

Шемет, страхотно кити. Ти си доказателство, че торта дори и само в един цвят може да бъде хубава. Мен винаги това ме е притеснявало в едноцветните торти, но ето че се получава супер готино. Каква е тортата вътре като вкус?

Бадем, и твоето мече е много сладичко! Каква е тортата вътре като вкус?

Маринчееееееееее, извънземно си ти, да знаеш! Тортата е уникат! Въпреки , че и на теб са ти съкратили срока се е получила невероятна! Да ти е жив и здрав рожденикът!
Казвай вътре каква е?

Момичета извинявам се, че постоянно питам за вътрешността на тортата, но нали това беше част от новите правила? newsm78

# 383
  • София
  • Мнения: 618
Моя грешка, ще редактирам  Hug

# 384
  • Мнения: 3 861
Весанка, не ме моли нищо, вместо това прочети хууубавичко правилата, новите и не пълни темата с глупости!

Маринчееее, ти си НЕчовек!!! Откачалка такава!!!
Жестока е тортата Simple Smile

Ани, да пълнежите е хубаво да си ги казваме. Ние тук почти сме забравили, че все пак правим торти за ядене, не за гледане Simple Smile

Изобщо толкова рано сутрин не мога да ви чета сантиметрите дето сте ги писали. Аз торти като правя, особено много големи за 100-150-200 парчета тези щатските таблици изобщо не ги гледам. взимам им само начина на разрязване. Оттам си начертавам тортата и си я смятам. Преценявам колко е размерът на едно хубаво тлъсто парче, моите са такива(предпочитам да остане, отколкото да не стигне) и броя.
Досега проблем не съм имала, даже напротив, хората ядат и след събитието и са щастливи!
На една сватба им бяха свили цял един етаж(от по-малките) и пак им беше стигнала. На другия ден ходили да си го дирят, но греда... Joy

# 385
  • Мнения: 8 991
Прекрасни торти, момичета!
Аз се престрашавам да ви споделя първия си опит с фондан /купен/.



Не разбрах фигурките предварително ли се приготвят. Твърди ли трябва да са вече, когато се поставят върху тортата?!?!

# 386
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 727
Защо имам чувството, че някои хора просто отварят темата направо на последна страница и дори и не прочитат какво пише на нея, а направо натискат бутона "Отговори" и си постват произведението  newsm78 #Crazy #Cussing out

# 387
  • Мнения: 3 286
mamaeli8000 мечо и приятели са много хубави на зайо много му дълги ушаците.Бадем много интересна комбинация мечо е хубав.Shemet розова серия ама хубава китито е много сладурско.Ani _d изчистена бебешка торта на мен ми харесва.МаринаД пак си надминала себе си ти сама си признаваш че не си наред  Heart Eyes и що се нерви толкова като всичко е супер а?Аз от огромното желание да направя тортата по по хубава то какво стана  ooooh!първо сиропирах много блатовете /пандишпан/след това като почнах да измазвам масления крем неможа да се втвърди /използвам немско масло винаги/дали е възможно да е от сиропираните блатове?После по това синьото не можах на места да махна нишестето и с четка и с какво ли не пробвах.Ето и да се посмеете малко.

# 388
  • Мнения: 0
Жоржита,благодаря!
Бадемблагодаря ти за съвета.Да точно така мисля и аз.Най-напред купих боя,пробвах,но нещо не ми хареса достатъчно и затова реших да сумирам мнения.
Ани-д,благодаря ти,ето това очаквах!Този вариант не го знаех.Ще пробвам.Отново благодаря!Доня коприваимаш сериозен проблем с възпитанието!

# 389
  • Мнения: 148
Доня Коприва,не знам дали има проблем със възпитанието/според мен лично НЕ/ но ти със самочувствието със сигурност.
Не може да поемаш торти по поръчка без да имаш елементарни знания и да чакаш някои да ти даде верните отговори.Тук има момичета със по3-4 години опит и пак не смеят да поемат сватбена торта,защото отговорността е голяма.А ти щом си преценила че си  готова ,защо питаш.Като не ти е харесал резултата от това което си опитала,мисля че още до 4 клас се учи как се смесват цветовете.Ако не си била на тоя урок има GOOGLE,там има всичко стига да си направиш труда да потърсиш.
А освен това може да пробваш и експериментираш докато получиш това което ти трябва,всички знаят че повечето неща се получават на принципа проба грешка.
Но явно ти е по лесно да си решиш нещата на гърба на другите,без  наченка на самоиниациативност и любознателност.Как не ти беше неудобно да задаваш толкова глупав въпрос които показва колко можеш.Тука се получи същото като преди няколко дни споделеното от мама Ели,цитирам:"Искат да им направя фигурките само ,защото тази която ще прави тортата не е сигурна че може да ги направи"
По вече няма да коментирам нищо,и не ме интересува кои ще се възмущава от думите ми.Аз така го чувствам и си го казвам,всеизвестна съм точно със това си качество и не мисля да се променям заради когото и да е било.

Общи условия

Активация на акаунт