Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 130

  • 95 907
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Тъй, тъй, бутилката и мен ме дразни, че е такава, но нямах време да се заигравам да я правя. Оправдание немам де, ама последните седмици съм в дупка неква и през пръсти карам и като слошим две шаркави деца поетапно и става веселба. Бутилката е молд и е доста плитък, трябва или по борд да се лепне или да се заиграе да му дава обем човек, ама то тогава идеята на молда се обезсмисля. И те така...

Мариета, кътъри за лозови листа има на JEM, отделно съм си купила и вейнъри за лозови листа, малко дъстче и готово.

Микинка, на теб съм ти рекла, квото имам да ти реквам, радвам ти се, кефя се, само едно не разбирам - що ги лъсваш тортите  Hug Аз мислех, че е конденз, че нали съм си във Варна и тук е редовно явление, а то кво било  Heart Eyes

# 46
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Ама вие нищо не разбирате!!!
Това е изсмукана пластмасова бутилка от вино, логично е да се сплеска, все пак празника повелява да се пие до дъно, Силве, кажи им!!!!
.. моля, моля, зелено няма  
И аз моля ама пианото и сол ключ ли как се казва, не внимавах много по музика са ми жълто зелени при мен. И хрумна ли ти да дъстваш големи участъци с голяма и мека четка на абсолютно суха повърхност?

хахаххахаххаааа (това по повод изсмуканата пластмасова бутилка  hahaha)
повече е жълто, отколкото зелено (иначе казано лимонено-жълто  Laughing)
ми... голяма и мека четка ползвах, но явно не е достатъчно голяма. колко голяма трябва да е?  Thinking и как мога да изсуша абсолютно покритието на вече покрита торта  newsm78 определено нямаше конденз и май си беше сухо... ама не съвсем  Crazy  


Микинка, на теб съм ти рекла, квото имам да ти реквам, радвам ти се, кефя се, само едно не разбирам - що ги лъсваш тортите  Hug Аз мислех, че е конденз, че нали съм си във Варна и тук е редовно явление, а то кво било  Heart Eyes

честно казано нямам идея защо, нямам и основателна причина  Laughing Laughing освен идеален начин за почистване от нишесте, за друго не се сещам сега  Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 фев 2013, 22:53 от blueeye®

# 47
  • Мнения: 1 965
много хубави цветове розово и лилаво си оцветих ....... честно. дори ми хареса цветово  Mr. Green ).
Сериозно? Харесва ти розово? На тебе?  doh Алелуя! Има шанс и ти да станеш човек на дърти години и да се сетиш че малките момиченца обичат розово, въпреки че майките им никак не го харесват............
Шегувам се, разбира се, ама ти си ме познаваш. На мен тортата ти ми харесва. Имам някои мои си виждания, но след коментара на Валерия, не мисля че мога да се произнеса компетентно и адекватно, така че, другия път ще се опитам да я изпреваря.
Марулич, какво да ти кажа душко?  Гледам и се чудя какво да оплюя. Плоската бутилка са я казали, значи за мен остава дебелия ластун на листата.  Mr. Green Много ми харесва това торте, и си представям вътре каква чудесия е.  Crazy  Адмирации и поздравления, друго не мога да кажа.
Бадемче, и аз днес влизах в Радикала и едни срамотии като ми заблестяха, едни лъскави дупета като ми се облещиха и набързичко излязох. Отдавна се каня да ви питам, така ли е в тоя Радикал, ама все забравям.  Mr. Green Покахонтас я познавам. Гледала съм я по погрешка, та горе долу знам за що иде реч. Хубава си е момата, я, как гребе по течението, тоя водопад пред нея дано не я катурне, ама едва ли. Стабилна ми изглежда. Специално искам да те потупам за борда. Уникални дървета си направила. За сефте ги виждам по торта, но определено ме впечатлиха.
Втората торта я гледах дълго. Не го познавам тоя хубостник, та, не мога да се изкажа, но доволен изглежда. Тези дребните, жълтите наоколо незнам каква роля имат, но са ми симпатични.
Нека са ти живи и здрави дечицата, сигурна съм че са щастливи, всеки със своята торта.
Кой се пречка, да видя?
Аха! Маруля и Блюто се оправдават.

# 48
  • Мнения: 660
Леле, изписали сте 4 страници докато се моткам с ужасната принцеса дето сътворих. Tired Много трудно ми се стори...стана голяма и с грозни ръце и врат. Имате ли идея как бих могла да поправя вратът ѝ? Ръцете или ще ги махна и ще сложа едни дълги ръкави дето все едно ги покриват, или ще я обзаведа с шал. Лошото е, че стана доста голяма и замисълът на тортата ми е тотално провален. Мисля за 2 варианта - да я позиционирам на подложката до самата двуетажна торта, или да правя 2 торти, като по-голямата да е с принцесата дето прилича на тигър. ooooh! Thinking

_Пепи_, тортите много ми допадат и като теми и като изпълнение, особено ми хареса тази с жирафа и с лодката. Маша и мечокът са много модерни, ама не у нас - та дори не съм гледала и една серия на филмчето, че да видя за какво иде реч. Embarassed Сега, обаче, като ги видях при теб ще взема да изгледам и филмчето.

Бадем, тортите ти са един път отново! А тази с "Проклетникът" е фантазия просто...дъщеря ми като я видя и ахна. Браво! Моля те, да споделиш как направи тези дръвчета такива изпъкнали по борда на Похаконтас? Много ми харесаха...

marulka_s, много тематична твоята торта - чудна е! И аз бях замислила нещо такова, ама нито време ми остана нито сили...

# 49
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета! С удоволствие и внимание ще спазвам правилата ви, за да получа възможността макар и не често (защото не правя често торти с фондан) да ставам част от тортеното настроение и еуфория, които кипят тук и безценните съвети, които давате!

*nin4eto*, благодаря!
Marieta, джипът ми харесва, реалистичен е!
Ditsan, благодаря! Розите ми наистина са като рогца, но честно казано много ме болеше кръстът и бях доста крива като ги правих, затова ще да са станали така  Laughing
radost_bonbon, благодаря за коментара. За мен хубавото в тортата ми са именно цветовете, но всеки има мнение  Simple Smile
madlene, благодаря ти много!
rocio, използвах този фондан - http://sladkatakushta.com/fondan-i-marcipan/fondan.html, обаче не мисля, че качеството му е ниско, по-скоро аз го разточих прекалено тънко и като го прехвърлях се разтегна прекалено.
_Пепи_, тортата с Маша и мечокът ми харесва, прасенцето е голям сладур, обаче тази с жирафчето ми е фаворит! Повече ми харесва и от оригинала! Този балон на какво се държи? Тел ли някаква, много тънко изглежда. Сега видях и морската торта, като е изпълнение ми изглежда перфектна, единствено малко обем ми липсва като че ли отгоре.
blueeye®, така е, подложката ми е ужас, разчтах на това никой от гостите да не я забележи, не ми останаха нерви и за нея  Sad
Бадем, тортата с Покахонтас е много красива! Допада ми идеята за дървета отстрани на борда, както и че Покахонтас е „в движение”, а не статична. Втората торта също е готина, забелязвам, че не е покрита с голямо парче фондан, а странично и след това отгоре, леко си ги прищипала, така е, нали? С някакви щипчици ли е правено това?
marulka_s, тортата ти е много реалистична и красиво изпълнена. Струва ми се, че щеше да ходи да има и някакъв нож до сиренцето, да се покаже с какво е нарязано примерно  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 078
Тони–ст, дай да го видим тоя врат, иначе как да знаем как да го поправиш?  Laughing

# 51
  • Мнения: 15
Направих днес една торта за Св. Валентин. Имам доста да уша от вас. С покриването се справих лесно, но когато оцветих фондана запо4на да съхне много бързо и се пръскаше. Доста торти ще трябва да направя за да установя грешките си.

# 52
  • Мнения: 22
...Отдавна се каня да ви питам, така ли е в тоя Радикал, ама все забравям.  Mr. Green ...

Mr. Green JoyУви-да!!!Понеже аз качвам снимки през него, голямо забавление е всеки път Joy повече време отива да затварям досадните прозорци, отколкото да си кача снимката JoyОбаче ме мързи да се ограмотя за някакъв друг начин Mr. GreenПък им свикнах на простотиите Mr. Green
Бадемче, уникално оригинален е бордът на Покахонтас!!!БРАВО!!!Тия дървета ме грабнаха завихаги!!!Другия тип не го познавам, но също е много готин!!!А- и да ти благодаря за високата оценка на "литературния " ми труд! HugУспях да зарадвам и изненадам детето-това беше най-важното Grinning
Марулич, сакън- не умирГай!!! JoyЩе плача много!!! HugЗа тортата ти- Ха наздраве!!!
Пепи, много ми хареса жирафчето!Ама МНОГО!!!Не че другите не са хубави, но това ми е фаворитът! Grinning
Тони-ст, и аз чакам принцесата ти!Сигурна съм, че не е чак толкова страшно положението GrinningПовярвай ми- по-страшни от моите човешки фигурки/ докато още се опитвах да ги правя Mr. Green/ едва ли някой е виждал!!! Mr. Green Joy hahaha
Хайде- приятен ден и чао от мен!!! Hug
Редактирам се  Grinning Мишок, много нежно се изразяваш,бе!!! Гъска съм отвсякъде аз!!!Нали знаеш на мен как трябва да ми се обяснява- като на идиот:" Кликни тук...натисни там..." и ...те така!! Mr. GreenДори не съм се замислила, че може от Фликъра... ooooh! WhistlingОооох...старост-нерадост Mr. Green

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 09:58 от МаринаД

# 53
  • Мнения: 368
...Отдавна се каня да ви питам, така ли е в тоя Радикал, ама все забравям.  Mr. Green ...

Mr. Green JoyУви-да!!!Понеже аз качвам снимки през него, голямо забавление е всеки път Joy повече време отива да затварям досадните прозорци, отколкото да си кача снимката JoyОбаче ме мързи да се ограмотя за някакъв друг начин Mr. Green

А да те попитам аз тебе, като имаш акаунт във фликър, що не ги качваш от там бе, пате такова  Mr. Green
Tony_st, давай да видим какво можем да помагаме Simple Smile
marulka_s, салатке мила Simple Smile, освен плоското шише, не мога да те заям за нищо  Mr. Green
Бадем, да са ти живи и здрави и двете дечица! От Покахонтас любимец ми е енотът Simple Smile На другата ме дразни надписът, някак там не му е мястото

Отчетох се, отивам да работя Sad

# 54
  • Варна
  • Мнения: 224
Dimitrina73, Valeria, Mishoka, благодаря за обясненията. Абе имам аз едни спомени, че някой беше обяснявал за целувчените блатове (Нелка извинявай  Heart Eyes).
Пепи, страхотни торти. За гладния и отслабнал мечо вече са ти казали  Laughing
Маша и мечока, явно е модерно филмче напоследък. Слава богу, досега не ми се е налагало да правя нещо по темата, защото ще се наложи да го гледам и него.
Спокойно, серииките са приблизително по 6 мин. всяка  Laughing , но пък са адски забавни.
Бадем, много да ти са здрави дечицата. Покахонтас е много изразителна, плитката на момиченцето от втората торта е много веселяшка, а този ... хм, не го знам, е доста доволен. И аз не съм срещала подобни дървета като по борда на първата торта.
Марулка, много автентични са и гроздето и сиренцето. Но листенцето точно до дъното на бутилката ми изглежда по дебело в сравнение с другите. И восъчния печат нещо не ми стои на място. Може би на бутилката би стоял по-добре  Peace.
Искам да пожелая Весел празник на всички - независимо кой какво ще празнува  Hug

# 55
  • Мнения: 1 352
Аз пак да ви питам нещо. С какви платки обличате тортите? Аз ако правя шоколадова торта, винаги правя блатовете на ирина, но те не стават за обличане. Прекалено меки са и се разпадат, нито пък могат да се срежат по-тънко. Бих взела купешки, но тук не съм виждала квадратни, само кръгли и са малки.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз пак да ви питам нещо. С какви платки обличате тортите? Аз ако правя шоколадова торта, винаги правя блатовете на ирина, но те не стават за обличане. Прекалено меки са и се разпадат, нито пък могат да се срежат по-тънко. Бих взела купешки, но тук не съм виждала квадратни, само кръгли и са малки.
Направи си пандишпан с какао, ако ти трябват шоколадови, или без, ако си с бял блат. Не слагай бакпулвер за да не се надига и изсипи направо в голямата тава от фурната, така можеш да си нарежеш нужните ленти.

# 57
  • Мнения: 660
Тони–ст, дай да го видим тоя врат, иначе как да знаем как да го поправиш?  Laughing

Ох, много съм зле... в бързината съм забравила да прикача снимка. ooooh! Embarassed Извинете! Поправям се:


и още една снимка

# 58
  • Мнения: 368
В профил е доста зле, но в лице физиономията ѝ е доста добра Simple Smile Ръцете са дълги и по-дебели, можеш да ги оправиш. Вратлето също е дебеличко и то защото не си го изтеглила от лицето, а си го залепила допълнително. Сложи ѝ една дантелена яка Simple Smile
Разходих се из стрийма ти - много е сладък този мишок Simple Smile  Heart Eyes Снимките ти ли си ги правила? Много са добри

# 59
  • Мнения: 5
Леле, колко сте продуктивни Shocked, аз къде съм тръгнала с моите пет торти годишно  Laughing.Тъй като доста съм изпуснала, се връщам в последните страници на старата тема:
lux йога тортата много ми хареса, само слънцето ми идва малко в повече.
Darlinka розаво-червената торта с цветята е много красива, но на тази немската ако беше направила борда само от три тънки лентички в основата на тортата, според мен щеше да е по-добре.
ZorniZZa много нежна торта и бисквитки Simple Smile. Единствената ми забележка е, че розичките приличат повече на рогчета, отколкото на розички.
Marieta, страшно много ми харесва аудито, но аз бих направила стъклата леко сивкави, така контрастът няма да е толкова голям.
_Пепи_ Маша и мечокът е мнго весела, а още по-весела ми стана като изгледах и филмчето Laughing. За тортата с жирафа, мисля че момичетата достатъчно са казали, на мен също ми е фаворит.
Бадем И за двете торти smile3501.
marulka_s Много добра торта, само бутилката..... Simple Smile

Моми4ета, всякакви резци, молдове, инструменти.... има в aliexpress, китайски са, но аз вече си поръчвах от тях и качеството е добро, а цените са много по-ниски от тези в БГ. Имат и безплатна доставка на някои неща.

Общи условия

Активация на акаунт