Успешно "олежани" бебета - тема 6

  • 15 501
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 965
Да, така е, една оризова каша правя освен пюретата, но си е точно занимавка...

А следобяд, каши яде ли?

# 661
  • Мнения: 194
Що да не може бе Попи, аз бухам всичко в моята миялна- тенджери, тигани, без значение колко са мазни, само важното е с една хартия да се забършат остатъци от храна, ако има, за да не задръстят... след това веднага в миялната. Ама пак забърсването не е миене, слагай смело всичко, мазнотията не е проблем Simple Smile
Иначе си е занимавка за приготвяне храна на малките, аз пробвах веднъж картоф, после морков да и правя домашни, ама нашето диване не ги яде и спрях Sad Сега единствено каша и приготвям и киселото мляко с бисквити, което забърквам, ако това може да се нарече приготвяне  hahaha

# 662
  • Мнения: 2 211
Следобед яде кашичка, да. Смятам да започна да и давам на закуска и овесени ядки с плодово пюре и кисело мляко (нали и без това яде само кисело мляко), или плодово пюре със сухар. Откривам, че на нея просто и омръзва да яде едно и също. Примерно ако и дам същото пюре, каквото е яла предишния ден, му се муси. Отдавна съм я разбрала, че иска разнообразие, още като плюеше АМ в третия месец и си правеше балончета с него.

Лойърче, остават остатъци от храна, ако не е почистена добре посудата, затова има удрям една ръка на мивката. Почти всяка вече готвя нещо на фурна и ако има загорели места, няма как да минем без телта. Слагам ръкавици, но от талка също ми се раздразва кожата.

# 663
  • Мнения: 965
и моите минават през мивката първо...
а по-загорелите си позволявам да ги оставя и да покиснат една нощ Simple Smile

Сияна може да яде нон-стоп каши, нещо не е фен на пюретата май, а всеки ден й правя различни комбинации и пропорции. От два дена пък й давам, еднокомпоненти.

Я ударете едно рамо за гърнетата, гледам много има на пазара, с дръжки, без дръжки, музикални, обикновени....

# 664
  • Мнения: 513
Браво момичета, откъде го намирате това време просто се чудя  Whistling Аз нямам нито време да правя пюрета, нито да готвя. Не съм готвила не помня откога, вярно че това не ми е любимо занимание по принцип  Laughing Сега ще връча на свекърите да правят пюрета, че вече много скъпо взеха да ми излизат финансово за две бебета

# 665
  • Мнения: 2 211
Аз не че имам много време,но гледам да се организирам. Мария готови пюрета не иска да вкуси. А и ние и двамата с мъжа ми не сме добре на тема ядене навън и готова храна. Гнус ни е, купуваме домашно месо от една кланица от Мадан, даже и хляба правя у нас на пекарната. По възможност повечето неща си ги приготвяме сами, той също ми помага с готвенето - обикновено на него се пада честта да готви месото.

# 666
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Здравейте мами,да се похваля снощи спахме от 10 вечерта до 8.30 сутринта,моето съкровище ме остави и аз да се наспинкам,тези дни беше доста неспокойна не спеше добре,пръцкане пак,но от вчера спнкаме..))) Да ви попитам обмислям две покупки на детски занимателн център и на столче за хранене ,че скоро ни предстои захранването спщла съм се на това столче дайте мнения и за детски център и за столче...)))Помагайте в избора,че трудна работа http://www.vitodesimone.com/content/view/118/159/

# 667
  • Мнения: 4 651
Лале, гледай да е стабилно столчето, че се въртят, блъскат, набират и пр.
Аз взех такова, което после става на юношески стол за бюро. Недостатък е, че е тежко за местене и пренасяне, но пък не е поредната пластмаса, която ще се чудя какво да правя после.

# 668
  • Мнения: 513
Браво Попи, направо ти се възхищавам, как ходиш и на работа, пък успяваш и тези неща. Аз като тръгна на работа положението ще е плачевно просто  ooooh!
Ние пък и двамата не обичаме да готвим, та ще трябва някой да се престраши, че после като порастнат децата няма как Wink. Да не говорим, че и месо не ядем особено, добре че малрките не са се метнали много на нас и си ядат пуйката и зайчето в пюренцата с удоволствие  Grinning

# 669
  • Мнения: 2 211
Ооо, мило, аз също ти се възхищавам - аз с две деца няма да мога да се оправя  Wink Аз като ходя на работа, направо си почивам. Да си фул тайм мама е много по-трудно  Crazy

# 670
  • Мнения: 1 270
Попс ти студентка била ли си  Laughing И аз бях много гнуслива, но бях студентка точно в гладните години.По едно време заплатата ми беше долар и половина .. та мажех филии със свинска мас и ядях даже и шарена сол нямахме по едно време.И помня ям аз една пача изпратена на едната съквартирантка от баба й и ми плющят ушите от кеф.Другите не искат - не ядат пача и аз не ядях, но ми се струваше като желе от трюфели ...и по едно време забелязвам едни свински косъмчета  Sick Няма да продължавам, имате си въображение.
Иначе аз преди също много си пазех ръцете.Една чаша да измия, но задължително с ръкавици.Професията ми беше такава, че хората все в ръцете ме гледаха.Сега е абсурд.Като си гледам ръцете направо ми издават възрастта  newsm78 а от разходките са и почернели до китките.
Иначе вече и аз съм на тема стол за хранене, имам само 1 изискване да е оранжев  hahaha да ми ходи на интериора.Женска работа.И като гледам предложението на Лаленце направо ме удари в .. цвета.

# 671
  • Мнения: 250
Момичета, прощавайте, ако има нещо;)
Да ви кажа и на мен не ми остава много време за готвене, още повече че сега с тази диета, трябва за ММ да готвя и за мен отделно! Той си уважава месцето и държи да има на всеко хранене, събота и неделя е добре, първо при мама после при свеки, през седмицата бутам нещо във фурната набързо;)
Аз същи имам миалня, но хич не я ползвам, докато ги забърша всичките от остатъците, то да съм ги измила;)))
На Лени вече втора седмица приготвяме с мама пюренца за цялата седмица и ги стерелизираме в бурканчета, определено спестявам време и ми е по- лесно;) от събота въвждам и кашичка, но готова не мога да се справя да направя домашна!
Лале, и аз искам музикален център, но още се чудя, този на Жени много ми харесва;) задължително ще взема, днес бяхме в кумовете на гости и сложих Лени в техния център, ееее голям кеф беше;) ще и доставя удоволствието;)))
Попи, и на мен ми е излезнало нещо на лявата ръка от преди десетина дни може би! Сега и аз го мажа с кортикостероид и се повлиява, аз го отдавам на постоянното миене на ръцете или изобщо миене на нещо!
Да ви кажа снощи ми дойде, #Crazyмалко ми е странно, дали ще ми намълее кърмата?!

# 672
  • Мнения: 1 270
*Ina* при мен нямаше проблеми около цикъла и кърменето.Пий повечеко вода, за да си по-спокойна  Hug

ПРОСТЕТЕ ...
Прошка искам днес
от вас, с които срещна ме Съдбата .
За Прошката за нея няма ден ,
но този е повеля на Душата ...
ПРОСТЕТЕ МИ...
За грешките неволни
в мигове объркани и сложни ...
Прошка искам от сърце ...и прошка давам.
Благословена и пречистена оставам ...
С благодарност и любов за всеки ден
в добро и лошо споделен ...
Щастлива съм , че сте винаги до мен ...

/не знам от кого е, но много ми хареса/

Скрит текст:

# 673
  • Мнения: 747
Хайде и аз да поискам прошка, че то деня свърши вече. Простете!
Фусти чак жал ми стана, горкичката как си се тормозила в студентските години
Инче, какви пюрета приготвяте на Лени и в какви бурканчета стерилизирате
Аз също съм на тема столчета, ама не съм се захванала още сериозно да търся. Хич не ми се дават много пари и май ще е от продавалника нещо  newsm78
Да попитам един тъп въпрос, от какъв магазин купувате каши и пюрета? Днес бях в така да се каже най-големият детски магазин (в града имаме само 5 магазина и въобще не са заредени). Имат каши само и единствено на Слънчо и пюрета само и единствено на Ганчев  ooooh! От къде ще си пазарувам, не знам  Thinking Май ще си накупя нещо он-лайн и ще се допитвам до вас за ориентировъчни количества.
Лека нощ от мен, моето слънце спи вече от половин час и усещам как леглото ме зове

# 674
  • Мнения: 460
Момичета,прощавайте,ако има нещо Hug  bouquet
Фусти,много хубаво стихотворение и аватара ти е много сладък Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт