Майчинството счетоводно-54

  • 31 209
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 355
огромно благодаря на мамите, които се включиха вчера. успях навреме в последния момент да изкарам от аг-то си въпросния болничен.

добре, че се отзовахте!  Hug

# 721
  • Мнения: 327
Да знаете дали този месец има някакъв проблем с изплащането на болничните от НОИ?
Родих на 5.03 и имам издаден болничен от болницата за периода 5.03-15.04, който е занесен в НОИ на 12.04. От тогава седи статус "обработва се" и не са ми преведени никакви пари. Дори следващия болничен, който е от 16.04 е занесен в НОИ и нищо. Монаха доста повече от 14 р.б

Какви са датите на предният болничен с причина 14, т.е. този преди раждането?

# 722
  • София
  • Мнения: 23 188
Да знаете дали този месец има някакъв проблем с изплащането на болничните от НОИ?
Родих на 5.03 и имам издаден болничен от болницата за периода 5.03-15.04, който е занесен в НОИ на 12.04. От тогава седи статус "обработва се" и не са ми преведени никакви пари. Дори следващия болничен, който е от 16.04 е занесен в НОИ и нищо. Монаха доста повече от 14 р.б
моя случай беше подобен, днес ми изплатиха парите, обаче още си седи на статус "обработва се"  ooooh!
аз им писах във формата за жалби в сайта, отговориха ми за 5 дни, но имам документ с подпис и печат кога ще си получа парите.

# 723
  • Мнения: 167
Цитат
Какви са датите на предният болничен с причина 14, т.е. този преди раждането?

27.01.2013-13.03.2013

# 724
  • Мнения: 9
Здравейте! На 09.06.13 синът ми става на 2 г.! По принцип съм на трудов договор, но фиктивно. Има ли вариянт, по който да ме съкратят и да изляза на борсата на базата на трудовия стаж, всмисъл да не е на минималното, а да се изчислява на базата на дохода. Знам, че ако напусна по свое желание, имам право на 4 месеца и ще взимам нещо минимално, към 7 лв/ден мисля...Споменаха ми за Закриване на щата, но не съм сигурна как точно се процедира, а и моята счетоводителка не беше чувала, каза ми, че до 3 г няма как да ме съкрати! Ако знаете някоя вратичка, ще съм ви много благодарна Simple SmileНалага ми се няколко месеца, но тия 140 лв ми се виждат ужасно малко!

Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 16 май 2013, 23:20 от renka_123

# 725
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Здравейте! На 09.06.13 синът ми става на 2 г.! По принцип съм на трудов договор, но фиктивно. Има ли вариянт, по който да ме съкратят и да изляза на борсата на базата на трудовия стаж, всмисъл да не е на минималното, а да се изчислява на базата на дохода. Знам, че ако напусна по свое желание, имам право на 4 месеца и ще взимам нещо минимално, към 7 лв/ден мисля...Споменаха ми за Закриване на щата, но не съм сигурна как точно се процедира, а и моята счетоводителка не беше чувала, каза ми, че до 3 г няма как да ме съкрати! Ако знаете някоя вратичка, ще съм ви много благодарна Simple SmileНалага ми се няколко месеца, но тия 140 лв ми се виждат ужасно малко!

Благодаря предварително!

Трябва да е по инициатива на работодателя, ето повече информация:

http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

# 726
  • Мнения: 327
Цитат
Какви са датите на предният болничен с причина 14, т.е. този преди раждането?

27.01.2013-13.03.2013

Определено си влязла в т.нар. им "извадка за годишна ревизия". Всяка пролет в НОИ правят вътрешни проверки на част от болничните листи и декларациите, по които изплащат обезщетения, и тъй като извадката се прави на случаен принцип, вътре попадат и майки. Търпение и ще изплатят паричките до края на този месец, по-голямо забавяне вече би могло да е притеснително.
За твое успокоение можеш да се обадиш в НОИ и да попиташ има ли проблем с изплащането. Телефони можеш да намериш тук: http://www.noi.bg/aboutbg/contacts

# 727
  • Мнения: 167
Току що се обадих. Срока бил миналата седмица, но имало забавяне от 1 седмица, поради годишно преизчисляване на нещо си. Трябвало да ми го платят до 21, а ако не станело, да пратя човека от фирмата да провери.

Добре че не разчитам кой знае колко на тези пари, че до сега да сме упрели от глад и аз и бебето. Гадост!!!

# 728
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Не знам дали ще отправя въпроса си на правилното място,за това предварително се извинявам!
Мен ме интересува следното:от 2 г. насам съм на назначена на 4 часа-225лв.заплата.Плануваме бебе със съпруга ми,до колкото може да се планува...Колко майчинство бих получила в случая?
 Thinking

# 729
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Не знам дали ще отправя въпроса си на правилното място,за това предварително се извинявам!
Мен ме интересува следното:от 2 г. насам съм на назначена на 4 часа-225лв.заплата.Плануваме бебе със съпруга ми,до колкото може да се планува...Колко майчинство бих получила в случая?
 Thinking

Първите 410 дни не по-малко от МРЗ за страната, след това до края на втората година към момента е 240лв.

# 730
  • Мнения: 2 352
Здравейте, не знам дали тук е точното място да попитам, но ще питам, при връщане на работа и прекъсване на майчинството втората година, ако детето е на ясла, получават ли се 120 лв. към заплатата или не? Четох информацията в сайта на НОИ, но не ми стана ясно.

# 731
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Здравейте, не знам дали тук е точното място да попитам, но ще питам, при връщане на работа и прекъсване на майчинството втората година, ако детето е на ясла, получават ли се 120 лв. към заплатата или не? Четох информацията в сайта на НОИ, но не ми стана ясно.
Получават се, ако си ги поискате Simple Smile Имате право на тези 120лв, подайте си до работодателя прил.4

# 732
  • Мнения: 2 352
Ала-Бала, мерси, аз ще си ги поискам като стигнем до там, сега питам, за да си знам домашното. Отново благодаря.

# 733
  • Мнения: 9
Здравейте! На 09.06.13 синът ми става на 2 г.! По принцип съм на трудов договор, но фиктивно. Има ли вариянт, по който да ме съкратят и да изляза на борсата на базата на трудовия стаж, всмисъл да не е на минималното, а да се изчислява на базата на дохода. Знам, че ако напусна по свое желание, имам право на 4 месеца и ще взимам нещо минимално, към 7 лв/ден мисля...Споменаха ми за Закриване на щата, но не съм сигурна как точно се процедира, а и моята счетоводителка не беше чувала, каза ми, че до 3 г няма как да ме съкрати! Ако знаете някоя вратичка, ще съм ви много благодарна Simple SmileНалага ми се няколко месеца, но тия 140 лв ми се виждат ужасно малко!

Благодаря предварително!

Трябва да е по инициатива на работодателя, ето повече информация:

http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso
Благодаря за отговора Hug
Закона го четох няколко пъти и наистина не ми става ясно!  Ако знае някой самия член, за да кажа на счетоводителката, ще съм супер, супер благодарна!
Счетоводителката ми е убедена, че няма как да ме съкратят, тъй като съм защитена от закона като майка на дете до 3 г възраст. Аз така или иначе съм на фиктивен договор ( във фирмата на баща ми), и при всички случаи ще го прекратя, но ми се иска да ме съкратят за по-висока борса:)

# 734
  • Смолян
  • Мнения: 64
До колкото съм запозната от тази година обещетението за безработица е по 7.20лв на ден независимо от условията.Аз също бях съкратена за да ида,ще проверя по кой член,а няма ли да стане по 328 една колежка по него ще взима 6 месеца обещетение.
Не знам колко съм била полезна това пише на моето разпореждане от Нои c отпуснато ПОБ на основание чл.54а, ал.1 и чл.54б, ал.3 от КСО,
за периода от 19.10.2012 г. до 18.02.2013 г. и дневен размер 7.20 лв
 

Общи условия

Активация на акаунт