Работа мечта си търсим - търси ни и тя!

  • 80 123
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 231
Успех на всички търсещи. На мен още не са ми се обадили дори да ме поканят от някъде на интервю Simple Smile
Veniz с такава работа се издържах като студентка в Благоевград, бях много доволна от заплащането. Тук в София обаче не мога да намеря иначе бих се захванала.

# 16
  • Мнения: 1 732
Ариана, кажи повече за Райфайзен ако си запозната, че ми стана интересно. Моите наблюдения в общия случай показват, че условията за работа в големите организации и фирми са по-добри във всяко отношение, дори чисто организационно, спрямо фирмите от по-малък и среден мащаб.
Абсолютно е така! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 537
Аз официално от днес съм безработна
 Cry
Звънят ми от някакви места,но още нямам с какво да се похваля.
Успех на всички от сърце.

# 18
  • Мнения: 397
Хубаво е, когато имаш умения, позволяващи ти да се занимаваш с нещо и от вкъщи.
Аз съм в някакъв застой от месец някъде. Нещо започвам много да се изнервям, а и от четири месеца пия вече трети антибиотик, а 10години назад не съм боледувала. Мисля, че ми оказва влияние цялата ситуация.
Регистрирах се в един сайт за тест агенти, но там я излезе нещо, я не, а и заплащането е символично.

# 19
  • Мнения: 6
Записвам се и аз тук да разкажа за седмицата си.  Simple Smile Както споменах в предната тема съм в търсене на първа работа. След като никой не се обади от джобс.бг , реших да пообиколя из Студентски в търсене на обява "Набираме персонал". Открих на две места - магазин за дрехи и нон-стоп. В магазина за дрехи, щом чуха, че нямам опит директно ми казаха "Никакъв шанс". В нон-стопа,собственикът беше най-гнусния човек,който съм виждала през живота си. Фъфлеше ужасно и постоянно си прибърсваше устата със салфетка, но за сметка на това беше доста словоохотлив. Обясни ми, че момчето, което в момента е там също се обучава, било много трудно да запомниш целия асортимент. При въпрос за работното време, той каза, че най-мразел да го питат това - 8 - 12 часа, колкото се налагало. А аз питах, първо защото трябва някак да съвместявам работата с университета ( лекциите са ми само в сряда и четвъртък), и второ, защото не бих се наела да карам нощни смени в Студентски град в магазин за алкохол. Каза ми, че стават много кражби и съответно персоналът плаща. Щели сме да искаме 500 лева заплата и 200 лева осигуровки и той трябвало да работи за 1700 лв. за да излиза на нулата. Каза ми да пробвам ако искам, но аз загубих всякакво желание . Днес бях на интервю. Става въпрос за магазин в мол, само че се работи по 6 часа на ден, без почивен ден, една седмица - първа смяна и една - втора, което страшно ще ми обърка нещата в университета. Знам, че е въпрос на договорка с колегите да си сменяме смените,когато се налага,но знам ли на какви хора ще попадна. Идеално ще е ако взимам 2 смени наведнъж в понеделник и вторник, а в сряда и четвъртък да почивам, ама .. едва ли още 5 човека ще се съобразяват с мен. Предстои ми второ интервю за там де, още не е сигурно,ама се замислям за тия неща. Хич не ми се изпуска ако ме одобрят, тъй като заплащането е доста добро според моите критерии..  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 3 069
Ариана, кажи повече за Райфайзен ако си запозната, че ми стана интересно. Моите наблюдения в общия случай показват, че условията за работа в големите организации и фирми са по-добри във всяко отношение, дори чисто организационно, спрямо фирмите от по-малък и среден мащаб.

Успех на всички.

Съгласна съм, така е, това е и моята цел.

Мнението ми за Райфайзен е субективно, вероятно не трябваше да го споделям. Не съм работила там, познавам само едно намръщено същество с особено високо мнение за познанията си в банковия сектор.

Аха, ясно  Hug Те такива образи за съжаление са навсякъде.

CarrieB., най-вероятно ще трябва да направиш някакъв компромис. Разбирам притесненията ти и е хубаво, че не искаш да изпускаш лекции, но на работещ студент в един момент му се налага. Аз поне докато учех взаимно с колеги разчитахме един на друг за обмен на лекции. Важното е да си на линия за упражнения и изпити. А и 6 часови смени звучи много добре, и в двата случая можеш да посещаваш половината от лекциите дори без да се сменяш.

# 21
  • Мнения: 3 039
на мен ми е интересно каква е заплатата в този мол, чисто любопитство...  Embarassed

# 22
  • Мнения: 6
Лекциите не ме притесняват толкова, но точно сега навлизаме в месеца на контролните, както винаги цял семестър нищо и накрая в 2 седмици съберат всичко на куп. Както и да е.  Simple Smile
Заплатата е 500 лв и % от оборота. В началото най-вероятно ще е по-ниска, нещо такова ми казаха. За някой може да не са никакви пари, но за мен са повече от удовлетворяващи.  Peace

# 23
  • Мнения: 645
Ариана, кажи повече за Райфайзен ако си запозната, че ми стана интересно. Моите наблюдения в общия случай показват, че условията за работа в големите организации и фирми са по-добри във всяко отношение, дори чисто организационно, спрямо фирмите от по-малък и среден мащаб.
Абсолютно е така! Peace
Ооооооооооо има много изключения. Аз започнах работа в една от най-малките банки и смея да кажа, че докато се ръководеше от първите собственици организацията беше перфектна, служителите - обгрижени и мотивирани.

Maidenly, много зависи в кой отдел ще попаднеш. Ти какво си си харесала?

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Аз все пак ще се запиша. Току виж детето спряло да боледува, а перфектната работа ме намерила, без да я търся  Laughing

# 25
  • Мнения: 87
Честит празник на всички!
Пожелавам си на мен и на вас да сме здрави и да сбъднем мечтите си-да си намерим работа.

# 26
  • Мнения: 11
 Честит осми март и от мен! Добре, че сме ние жените, да крепим тази държава!

До hakama: видях преди малко, в края на предната тема, че си писал някакви абсурдни според мен неща.
Аз се чудя как заплащането у нас да стане по-нормално, а ти искаш без пари да работиш?!  Laughing
Мен ме съмнява това да стане. Първо пишеш искам печатница, но не споменаваш какво точно те вълнува в печатниците? Машините ли, самата издателска дейност ли, медиите ли? Според мен директорът ще бъде притеснен и ошашавен от човек като теб открито заявяващ, че ще му работи без пари. Мися, че е по-добре да работиш нещо, което се търси и да следиш обявите в областта, която те вълнува. Ако излезе нещо може да споменеш в МП, че толкова би желал да го работиш това, че си бил готов и на неплатен стаж. Но, ако искаш пробвай и по твоя начин, после ще знаеш и от опит.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 446
Палмичка, и аз съм работила безплатно, все отнякъде трябва да се започне. Навсякъде по света го има това, не виждам причина да го няма и при нас. НО ТРЯБВА ДА Е ЗА КРАТКО, максимум 3 месеца, и да осигурява после при справяне с работата платен стаж или постоянна работа.

Отделно от това, проблема според мен на безработните младежи се корени много по-дълбоко, още при кандидатстването и избора на специалност. НЕ МОЖЕ да се учат неща, които са безперспективни, и да продължават да излизат специалисти, които не се търсят, или се търсят в минимални бройки.

Отделно, Хакама го четем отдавна, явно нещо не му се получава по някаква причина, която трябва да се открие.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 069
тинки, ето това:
http://www.jobs.bg/f1709329

Но за такива позиции конкуренцията е много голяма, аз не се и надявам де  Simple Smile

Днес бях на едно интервю, има голяма вероятност да се спрат на мен, поне така каза управителя. Пълни осигуровки, на 10 минути пеш ми е (най-голямото предимство), приятна работна атмосфера, регламентирано работно време, ама нещо парите ми малеят, около 600 лв. чисто  Thinking Знам, че са трудни времена, но аз съм работила все за повече пари и сега се чудя... Ако знам, че ще намеря за повече, добре, ама гаранция никаква  Confused

# 29
  • Мнения: 52
И аз да се запиша сред вас,пък дано ми донесете късмет да си намеря и аз работа  Hug  Flowers Four Leaf Clover
В БТ съм от септември,а сериозно си търся работа от януари.Изчаках малко,за да свикне малкия с яслата,но явно още тогава е трябвало да пускам СВ-та ,че до сега да съм почнала работа  Crossing Arms
Ходих на няколко интервюта,но явно съм била зле запозната със заплащането в провинцията  #Crazy .При обява за офис сътрудник с много добро заплащане ми съобщават на интервюто,че заплатата е 360 чисто  ooooh! .От тогава никой не ми се е обаждал и вече ще съм доволна и на 400  Tired .Не мислих,че ще е толкова трудно да си намериш работа  CrazyПърво,че нямам богат трудов стаж,което е минус и другото е,че имам дете,но нали от някъде трябва да се започне.Иначе съм завършила Руска филология и Финансов мениджмънт,като знам английски на добро ниво.Пращам СВ там ,където мисля ,че ще справя с работата и отговарям на условията,но пак не се обаждат   Tired ,незнам дали аз някъде греша или нещо в СВ-то ми не е наред  Thinking
Излях си мъката  Hug пък дано скоро си намерим работа!

Общи условия

Активация на акаунт