Помощ за избор прахосмукачка.

  • 33 075
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
,,хепа филтъра го поотупвам през балкона от време на време

евалла  Sick

# 16
  • Мнения: 1 232
Съвсем точно.Филтърът е открит и е много удобно да га поотупаш през балкона.Имам и и една Ровента,чиито филтър е подобен и също се изтупва по този начин.На Рейнбоу филтърът е капсулован и има само два отвора-на входа и на изхода,но пък е перящ.Него го "поотупвам" под чешмата-пълниш с вода,разклащаш и изтупваш.Кое тук е смешното и чудното,и що за дума е "евалла". Какво представлява хепа филтър или казано на български-въздушен филтър или нагъната на хармоника хартия,чието предназначение е да задържа най-ситната прах.Нея дори Рейнбоу не може да я задържи във водата,защото  молекулата на водата задържа молекули по-големи или равни на нейната.Така,че който има прахосмукачка с такъв отворен филтър си го поизтупвайте от време на време,защото като се напълни,прахосмукачката издухва прахта навън.

Последна редакция: вт, 12 мар 2013, 06:51 от rainbow2012

# 17
  • Мнения: 2 286
,,хепа филтъра го поотупвам през балкона от време на време

евалла  Sick

В хепа филтъра има много малко прах.
В моя хепа филтър за 1г. не е чистен.

# 18
  • Мнения: 19 527
Да, в притежавания от мен модел на Зелмер филтърът си е абсолютно чист и непокътнат в продължение на една година.....какво изтупване, че и през балкона не ми е ясно. А за Рейнбоу знаем всички че е"по-по-най" ама в тема за прахосмукачка до 100 лв е някак абсурдно да се коментират характеристиките на "системата"

# 19
  • Мнения: 1 232
По принцип хепа филтъра се сменя на година-година и половина,зависи от модела и интензитета на използване."Поизтупването през балкона от време на време-т.е. 1-2 пъти годишно"само удължава живота му.Ако имате малко прах във филтъра,значи че често сменяте торбичките и в дома Ви е чисто.Любопитно ми е все пак,ако го тупнете в нещо твърдо дали няма да излезе бледо сив прах.Чисто любопитство.

# 20
  • Мнения: 19 527
А на мене ми е любопитно как така тръскаш на главите на хората през балкона хепа филтъра? Или може би след това минаваш през техния апартамент за да почистиш? Чисто любопитство  newsm78 И за да задоволя любопитните ти въпроси - моята прахосмукачка е с воден филтър и колкото и да се мъча, не мога да видя прах по него, просто го сменям на една година. За протокола - не е Рейнбоу. Имам и модел с контейнер за прах Vax C89-P7N-P Power 7 Pet Cylinder Vacuum Cleaner и ХЕПА филтърът не е мръднал след седеммесечна употреба. Пера единствено текстилния филтър преди мотора, който се запрашава. Така че тоя Филипс ако е вярно за филтъра му не е голям комплимент за производителите.

# 21
  • Мнения: 1 232
Скъпи дами,това,че аз имам Рейнбоу,а Вие някакви други не е причина да ме нападате по такъв злостен начин.Аз съм широко скроен човек,добронамерен и просто исках да бъда полезна.Толкова съм капризна по отношение на чистотата,че дори и Рейнбоу не ме задоволява.Инвестирах в него, защото се занимавам с почистване на домове,където ползват прахосмукачки от 100лв,Зелмери и др. боклуци от тоя род.Принципно се включих в темата,за да препоръчам един Филипс,който наистина е рентабилен,а не да коментирам себе си и Рейнбоу.Ако спазваме параметрите на темата за прахосмукачки до сто лева-добре.А по отношение на изтупването през балкона,посочете ми Вие къде си изтупвате текстилните постелки от домовете-одеала,чаршафи,стелката от банята и др.Рейнбоу поне си има тупалка и всичко си тупам вътре.

# 22
  • Мнения: 19 527
Скъпи дами,това,че аз имам Рейнбоу,а Вие някакви други не е причина да ме нападате по такъв злостен начин.Аз съм широко скроен човек,добронамерен и просто исках да бъда полезна.Толкова съм капризна по отношение на чистотата,че дори и Рейнбоу не ме задоволява.Инвестирах в него, защото се занимавам с почистване на домове,където ползват прахосмукачки от 100лв,Зелмери и др. боклуци от тоя род.Принципно се включих в темата,за да препоръчам един Филипс,който наистина е рентабилен,а не да коментирам себе си и Рейнбоу.Ако спазваме параметрите на темата за прахосмукачки до сто лева-добре.А по отношение на изтупването през балкона,посочете ми Вие къде си изтупвате текстилните постелки от домовете-одеала,чаршафи,стелката от банята и др.Рейнбоу поне си има тупалка и всичко си тупам вътре.
Да, няма да мога да спя тая вечер, че ти имаш Рейнбоу, пък аз нямам.....Много тъжно. Как пък във всяка тема за прахосмукачки само ти изскачаш с твоята супер прахосмукачка бе ...тука други нямат като нея. Ми като не те задоволява, живей в космически вакуум. За твое сведение нищо не си изтупвам през балкона /най-малкото праха събран от прахосмукачката/- и ми е чисто в къщи - ха познай как? Аз пък такава "чистница", че и устата знаеш ли кога ще пусна в къщи да ми чисти? После ще има да се разправям със съседите отдолу защо имало изтръскана мръсотия по техния балкон. Мерси. Стига си спамила темата на момчето. Какво общо имат твоите излияния с неговия въпрос?

# 23
  • Мнения: 341
milittana, ти си тази, която се заяжда, не другата госпожа. Да не споменаваме, че оценката на прахосмукачката Рейнбоу от самата й собственичка не беше особено ласкава, но едва ли си го забелязала. Едва ли си забелязала и как описва как чистят прахосмукачките, които ползва. Не смятам че оспамва, отговаря на мненията подред и съвсем по темата, освен цената. Ами ако на теб ти пречи някой да има малко по-скъпи вещи от твоите, няма нужда да се излагаш и да злобееш по този повод. Спри се, държиш се нелепо.

rainbow2012, да те питам теб, понеже спомена, че се занимаваш с почистване, можеш ли да ми кажеш нещо за вертикалните прахосмукачки?

# 24
  • Мнения: 19 527
.Инвестирах в него, защото се занимавам с почистване на домове,където ползват прахосмукачки от 100лв,Зелмери и др. боклуци от тоя род............А по отношение на изтупването през балкона,посочете ми Вие къде си изтупвате текстилните постелки от домовете-одеала,чаршафи,стелката от банята и др.Рейнбоу поне си има тупалка и всичко си тупам вътре.
Аз не бих позволила на жената, която чисти в къщи да разяснява на форумна аудитория с какви "боклуци" си чистя къщата, както и да ми изтръсква изтривалката над главите на съседите ми. Ако някой друг е готов на тази саможертва - моля. И хайде ако обичате да не   си изброяваме скъпите вещи, че ставаме смешни вече. Подразни ме наглостта, не че жената си е купила някаква прахосмукачка. Голяма работа!

# 25
  • Мнения: 1 232
Ха-ха-ха,бъди по-уравновесена и толерантна,много арогантно и неползотворно,чак смешно...Аз поне се опитах да помогна на момчето,а ти какво направи-панаир...Аз наистина съм много в час по темата прахосмукачки,перални,сушилни,съдомиялни и др,защото съм маниак на темата чистота.Сигурна съм,че няма да ме пуснеш да чистя у Вас,защото може да ти пусна цялата мръсотия не само в БГ-мама,в ю туб,ами и рекламен клип на Рейнбоу да направя.Предлагам да заровим томаховката на войната и да си оползотворим свободното време позитивно.Предлагам и едно безплатно почистване,като гарантирам конфендинциалност на информацията.Наистина имам добро чувство към всички.Не ме настъпвайте,за да не настъпвам и аз.                                                                                                                                                 П.П.Хепа филтърът бил чист след едногодишно използване-това да го видя с очите си,нама да го повярвам.Явно критерия за "чист" зависи от гледната точка и от критерия за преценка на "чист".

Последна редакция: пн, 11 мар 2013, 20:52 от rainbow2012

# 26
  • Мнения: 341
Очевидно е, че щом някой друг ти чисти къщата, не можеш да си я изчистиш сама поради някаква причина, вкл. и защото прахосмукачката "не смуче". Жената може да си тупа филтрите и постелките на балкона в къщата на село - няма да падне на ничия глава. На мен са ми тупали килими върху главата на главна улица, чак отпосле се сетиха да погледнат дали пък някой не минава.

# 27
  • Мнения: 19 527
.Сигурна съм,че няма да ме пуснеш да чистя у Вас,защото може да ти пусна цялата мръсотия не само в БГ-мама,в ю туб,ами и рекламен клип на Рейнбоу да направя.
Току що си направи чудесен "рекламен клип"!! Честито на решилите да използват труда ти! Голяма популярност ги чака -  няма що
Бонбонбон - на мен една такава "чистница" си изсипа цялата балконска мръсотия  от лопатката върху лицето на бебето ми като минавах с количката - как мислиш - дали ми стана приятно и дали е редно  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 232
Бонбонбон,благодаря за подкрепата.Ако някоя домакиня,с ръка на сърцето може да каже,че никога нищо не е тупала през балкона-дори и трохите от покривката за хранене-няма да го повярвам.И на мен са ми тупали боклуци на главата,но аз като тупам поне се оглеждам.Това естествено не е извинение,но посочете място,където Вие всички домакини тупате?Превърнахме въпроса в генерален и съвсем излязохме от темата.На въпроса Ви-не съм ползвала такава прахосмукачка и не мога да дам мнение.

# 29
  • Мнения: 19 527
Вертикалната прахосмукачка според мен не е удобна /въпреки че не съм профи, да дам мнение/ защото не може с нея да се обират паяжини от тавана, да се чистят високи пространства, стени и т.н., освен ако не е от този тип с разкачащи се модули http://www.vax.co.uk/vacuum-cleaners/upright-vacuum Като цяло не бих предпочела да чистя с такава - не ми е привично и смятам, че за тесни и високи пространства няма да ми е удобна.

Общи условия

Активация на акаунт