Помощ за избор прахосмукачка.

  • 33 072
  • 104
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 341
Жалко, търся си такава, защото ми омръзна да се чудя къде да набутам маркуча на прахосмукачката. Добре поне че новите ги произвеждат с прибиращ се кабел, че и него се чудех къде да навивам като бях малка  Laughing

# 31
  • Мнения: 2 286
Бонбонбон, аз маркуча на прахосмукачката си го сложих на вътрешната врата на гардероба на една стойка за такива маркучи, купена от Икеа. Много съм доволна.

Рейнбоу, мисля, че на човек, маниак на тема чистота, никога нищо не му е достатъчно чисто Mr. Green . (както признаваш) По моите разбирания - Хепа ф-ра си е чист. Е, скоро ще го сменям, че вече мина година.

# 32
  • Мнения: 341
Абе ние си имаме нишички вкъщи, имаме удобни пространства около гардеробите, просто стандартният тип прахосмукачка ме дразни с разкривената си визията. Добре че нашата има "зъбче" за закачане на маркуча - предната например нямаше, а беше след 2000г. купувана, сравнително нова. Иначе една вертикална ми се струва, че доста по-лесно ще се прибира - подпираш до гардероба и забравяш, че я има.

# 33
  • Мнения: 1 232
Момичета,никой не ми отговори къде тупа,ако живее в апартамент,а не в къща.И още един въпрос извън темата.Въпреки,че пералнята ми има функция да отделя косми,мъхове и др. и ползвам кърпички против мъхове,след като прането ми изсъхне,тупам дреха по дреха през балкона и пак пуска прах.И да Ви кажа откровенно-съобразявам се кога тупам,оглеждам се,следя посоката на вятъра,така че минимално да вредя на околните,но в крайна сметка ме интересува в къщи или там където почиствам да е ОК.АЗ също имам малко дете и никак не е приятно да ти се изтупат на главата,но съм придобила навик никога да не минавам под балконите-защото всички тупат нещо,а дори и пликове с боклук хвърчат,че и бебешки използвани памперси,че и какво ли не съм виждала.

# 34
  • Мнения: 2 286

Нямам килими, одеала пухени, покривки и пр. Ако нещо спешно и непременно се нуждае от тупане - във ваната в банята. Често си тупам на пода в хола - трохи, разни др мизерийки и после си ги обирам с прахосмукачката.
Чаршафи и завивки пера достатъчно често, пералнята ми изпира идеално косми, прах и пр. неприятности.
Дивана и възглавниците си почивстам с прахосмукачката. Просто нямам нищо за тупане Peace .
Преди като имахме покривка, се тупаше също в банята.
А пък боклука да си хвърля от прозореца - НИКОГА! Naughty И на синчето не давам да си хвърля кърпички и опаковки по земята... Носил си е мръсна кърпичка повече от 30мин., докато намерим кошче!

# 35
  • Мнения: 67
Аз също не мога да избера модел. Моите критерии са:
Компактна форма, липса на торбичка ( воден или сух контейнер), добра филтрация т.е. минимум нера 13 или нера 12 филтър.
Много от фирмите не пишат какъв е точно класа на нера филтъра, а това струва ми се е от огромно значение за чистотата на изходния въздух.
От това което ми е попадало откривам подобни  модели на LG, но търговците не предлагат резервни филтри. Искам да сменям филтрите а не да сменям уреда при замърсяване. Обикновено търговците не предлагат филтри и трудно  можем да се ориентираме за цената им, което също е от съществено значение, особено ако лесно се замърсява поради слаба начална филтрация.
Някъде четох, че  аерозолните частици от водния филтър били по коварни от праховите.
В крайна сметка  купуваме без  възможност за проба, информация за цени на консумативи и възможности на уреда.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 452
Имам този модел на Зелмер http://www.technomarket.bg/products/09061793/zelmer-01z014-st-turbo#
от почти година
много четох за него , много го хвалеха и аз бях в чуденка каква да бъде , коя да бъде !
Не съм доволна , не го препоръчвам !
в началото така смучеше че вдигаше тежките килими от пода , но сега не е така , почистена измита подсушена , грее като нова , а лампата която сигнализира че контеинера е пълен свети
и няма сила дори да вземе трохи от ламината , да не говорим за килим !!!
в гаранция е но все не се решавам да я занеса в сервиза , като знам как ги държат по месец !

# 37
  • София
  • Мнения: 11 745
Бих искала да ви споделя, че последната прахосмукачка която си купих и Miele на промоция. Заслужава си. Вероятно всички знаете, че това е "мерцедеса" на всякакви дом.техники. По-скъпо е, но във времето се изплаща. /около 340 лв /. Много съм доволна. Имам и Rainbow, но ми е голяма и нея я използвам само когато пера килимите и мебелите. Но това е два пъти годишно и изобщо не си заслужават парите които съм дала. Така си и стои, измита и прибрана.

# 38
  • Мнения: 19 527
Колко струва една торбичка на Миеле ина колко време се подменя?

# 39
  • София
  • Мнения: 11 745
Колко струва една торбичка на Миеле ина колко време се подменя?
Много време ползвам една торбичка.  Това е интересното!! Направени са не от хартия , а нещо по мъхесто. Тяхна си технология. Но са скъпи, 35 лв за четири броя. Но, пак ще се повторя, трудно се пълнят....Вярно е и това, че моя апартамент не е много голям. Два пъти в седмицата пускам машината. А и друго има положително, прахосмукачката не излъчва никаква миризма, въпреки че торбичката е вътре.  Hug

# 40
  • Мнения: 19 527
Аз понеже имам куче и контейнерът на сегашната ми прахосмукачка зная как се пълни, едва ли ще съм толкова икономична с торбичките. Затова гледам да ги избягвам. Миеле като пуснат машинки с технология еко бокс, тогава може и да се замисля.

# 41
  • малко градче
  • Мнения: 188
Имам Самсунг ,само че по-нов модел. Принципно е същата - с циклонен филтър .На тази прахосмукачка мисля, че се маха филтъра. Много е практичен и съм страшно доволна- мощна е и вдига килима.  А ти казваш ,че килими нямаш. Този буркан ,както го нарекоха не ми пречи ни най-малко.Мъжът ми си чисти колата вътре без проблем-а  в купето е тясно и неудобно.

 С две ръце съм за Самсунг.  Допълнително съм си купила и турбочетка- без да имаме куче ела да видиш колко косми смъква.
 Моят модел е този http://technomarket.bg/products/09095480/samsung-vcc5285



# 42
  • Мнения: 1 232
Ти пък си магданоз на всяка манджа.Където не те сее човек там никнеш.Винаги,във всяка тема си компетентна и мнението ти е миродавно.Аз също не съм доволна от Рейнбоу и от известно време следя Мииле.При теб не еко бокс,ами супер вакум еко бокс да излезе,пак ще си купиш най-евтиното.Остави жената да си изкаже мнението-интересуват ме техническите параметри на Вашата прахосмукачка.Ако не ти е интересно,просто не чети.Във форума всеки може да изкаже мнение ,без да го нарежеш като кисела краставица.В крайна сметка като ти се задръсти прахосмукачката,отзад излиза само прах-не кучешки косми,така че споко.И в този контекст да дам съвет на момчето,което пусна темата-Купи най-евтината за 50лв.,сменяй торбичките често и най вече филтърчето,което защитава мотора и ти гарантирам,че ще те изкара не по-малко от 5г.,т.е. по 10лв. на година.Това е супер рентабилно.В крайна сметка като ти се задръсти я хващаш за ушите и я хвърляш на боклука .

# 43
  • Мнения: 19 527
Аз също не мога да избера модел. Моите критерии са:
Компактна форма, липса на торбичка ( воден или сух контейнер), добра филтрация т.е. минимум нера 13 или нера 12 филтър.
Много от фирмите не пишат какъв е точно класа на нера филтъра, а това струва ми се е от огромно значение за чистотата на изходния въздух.
От това което ми е попадало откривам подобни  модели на LG, но търговците не предлагат резервни филтри. Искам да сменям филтрите а не да сменям уреда при замърсяване. Обикновено търговците не предлагат филтри и трудно  можем да се ориентираме за цената им, което също е от съществено значение, особено ако лесно се замърсява поради слаба начална филтрация.
Някъде четох, че  аерозолните частици от водния филтър били по коварни от праховите.
В крайна сметка  купуваме без  възможност за проба, информация за цени на консумативи и възможности на уреда.
Да, наистина информацията при търговците е оскъдна, за филтри обикновено насочват към сервизите, които пък в болшинството случаи не работят през уикенда... Ето тук http://www.tetbg.com/products/category/3b62d74/3 предлагат торбички, филтри и др. консумативи за прахомукачки, включително и за LG. От тази марка имам наблюдения на модела с компресиране на праха в кубчета - не работеше лошо, лошото беше, че се отчупи парченце от пластмасовия корпус като се опитахме да подменим филтъра и замина на боклука. По мое мнение пластмасата не беше достатъчно здрава, а това е фатално ако счупването е на корпуса на уреда - Ето го модела - с HEPA 13 е филтъра, а в посочения от мен сайт има филтри за тези модели, купувала съм от там.

# 44
  • Мнения: 67
Нямаше ли възможност за ремонт. Сякаш всичко се прави за ползване до 2 години.
Предполагам вашия модел LG е бил с по висок клас Нера филтър каква му бе цената?
Къде намерихте резервни?
Бързо ли се задръстиха филтрите и?

Общи условия

Активация на акаунт