Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 786
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Вече започвам да вдигам ръце и от комплекта бои на AmeriColor, които ползвам... Това зелено ми извади душата..
и какви са вашите наблюдения от боите на пазара, които си струват? Виждала съм много торти, които стоят така, все едно цветовете им са пастелни... на кое се дължи - на фондана или на боите?
Проблемът според мен не е в боите на АмериКолор, а в Иридата. Тя не поема боите по същия начин, както другите теста.
Специално за зелен цвят аз използвам само Америколор и това е най-хубавото зелено, което ми се получава.
Моите лични наблюдения са, че боите на Америколор и Шугърфлеър са много добри, докато на Уилтън има само някой цветове, които се получават добре. Предстои да пробвам Скуайърс Китчън - засега дъстовете им много ми харесват. Америколор са по-течен гел и по-добре да се остави тестото да се стегне пак, след като се омеси с тях.
Забелязах също, че желатиновите теста сякаш се прецакват от Америколора.

# 16
  • Мнения: 368
Да, и моите наблюдения са, че като добавям към тестото на Нелка по-течен гел, като Америколорския, тестото става трудно за работа, дори и с тайлоза в него.
mimi0585, не знам какво си искала да пресъздадеш с тази торта - много ми е странно съчетанието на цветовете
Мишоченце, тортата с Барселона страшно ми харесва. По кошницата с цветята - категорично можеше да се справиш по-добре

# 17
  • Мнения: 2
Когато започна да меся...гледката става наистина отвратителна. Не дай си Боже да съм без ръкавици.... чудя се как да махна всичката тази смес от ръцете си, наистина е кошмарно. Не знам какво да правя... Освен на следващата кофа да си взема друго тесто, та да видя как е, защото до сега само с Ирида съм работила...
Добре, тогава от какво зависят пастелните цветове,момичета? От ММ? И ако е така - каква трябва да ползвам?=(
А за подложките... и аз съм гледала във всички сайтове... наистина паричките за по-дебеличките са доста... Трябва спешно да взема мерки...

# 18
  • Мнения: 3 278
Michoka тортата трябваше да прилича на цвете  Wink

# 19
  • Мнения: 373

 Предстои да пробвам Скуайърс Китчън - засега дъстовете им много ми харесват.
Тнаичка, само да ти кажа, че геловите на Скуаърс Китчън са абсолютна боза, доста по редки са и от тези на Шугърфлеър и от Америколора. Аз ги имам от доста време, но не оцветяват хубаво, стават бледи и блудкави цветове, ако ти трябва нещо наситено не стават.
Аз харесвам шугърфлеър и Америколор, но проблема е, че различните теста се оцветяват различно, Пиккото примерно не се оцетява добре с Америколор , него само Шугъра го оцветява хубаво:) Другите теста, които ползвам, се оцветяват перфектно с Америколор.

# 20
  • Мнения: 1 210

 Предстои да пробвам Скуайърс Китчън - засега дъстовете им много ми харесват.
Тнаичка, само да ти кажа, че геловите на Скуаърс Китчън са абсолютна боза, доста по редки са и от тези на Шугърфлеър и от Америколора. Аз ги имам от доста време, но не оцветяват хубаво, стават бледи и блудкави цветове, ако ти трябва нещо наситено не стават.
Аз харесвам шугърфлеър и Америколор, но проблема е, че различните теста се оцветяват различно, Пиккото примерно не се оцетява добре с Америколор , него само Шугъра го оцветява хубаво:) Другите теста, които ползвам, се оцветяват перфектно с Америколор.

laskova, може ли да споменеш кои са "другите" теста? Темата за различните теста и различните бои е много полезна  Peace

# 21
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Оо, мерси Поли, Значи хич да не се захващам с тях.  Hug

Овалетето, което аз ползвам за покриване, наистина се държи прекрасно с Америколор. Пиккото....... Ами не съм имала проблем като че ли и с неговото оцветяване. На Иридата ми е абсолютен кошмар.

# 22
  • у дома
  • Мнения: 1 581
МаринаД, какво не му харесваш на катеричока??? страхотен е, а пукнатините са като истински!!!
Beni2, харесва ми тортата с балерината. определено има какво още да се желае, но си се справила много добре. опитай следващия път да разточиш по-тънко, когато правиш допълнителни елементи.
benomiti, волейболната топка и орхидеята са страхотни! а пък скритото сърце ти се е получило един път. Аз със специална форма не успях да направя такова сърце  ooooh! Mr. Green а дъщеря ти има данни   Laughing
mimi0585, не съм правила такива торти и нямам опит, но твоята ми харесва как се е получила. наистина конденза е в повече. за съжаление трудно може да го овладеем, да не кажа хич.
Мишоченце, цвета на барселонската трева страшно много ми харесва! Жесток! Кошницата макар и стара е чудна!  Mr. Green

Забелязах също, че желатиновите теста сякаш се прецакват от Америколора.
Да, и моите наблюдения са, че като добавям към тестото на Нелка по-течен гел, като Америколорския, тестото става трудно за работа, дори и с тайлоза в него.

ех, това трябваше да го прочета вчера, преди да оцветя две топки от тестото на Нелка  ooooh! (всъщност вие сте писали днес  Mr. Green)
за първи път го правя и взе, че май ми се получи  Crazy оставих го да престои оцветено и днес ще работя с него, дано не се е развалило  Tired (добре, че е малко количество, за три фигурки)

това е последната ми торта (жълтите блатове на Аталанта и Шоколадов мус с маскарпоне)



Lily's cake by blueeye®, on Flickr

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 10:47 от blueeye®

# 23
  • Мнения: 1 210
blueeye, перфектно ти са се получили цветовете! Тук пак ли с тестото на Нелка си работила?   Peace И тортичката е много свежа и весела  Peace

# 24
  • Мнения: 368
Блу, за фигурки може и да стане. За китки не знам... на мен ми се късаше. Но аз започнах да правя китките вече с много бледо оцветено тесто и после дъст до желан цвят Simple Smile Много готини патки плуват в двойката  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 277
Мегало - кошницата съм я правила с шаблон на тухлички и после съм оцветявала с еърбръш. А за каква трева говориш? Истинската ли хихихи?
Точно такива подложки искам и аз - ти от къде ги купуваш?
Доника Динева - мерси Simple Smile...

за тревата на стадиона питам аз. за другата ще си говорим в градинарската тема Simple Smile

за подложките, не ги купувам от бг, не мога да помогна. взимам ги от един магазин до нас. виждала съм и по чуждестранни онлайн магазини, но не бих казала, че са изгодни. аз пък искам да си намеря такива накъдрени като на синеочко, не съм ги виждала

блуай, много сладурска и идейна торта Simple Smile

# 26
  • Мнения: 10
Поли, Танче, това за Америколор и тестото на Пико трябваше да го прочета преди 3 дена  Rolling Eyes
...И аз се набутах с боите на Амекиколор.... По принцип проблем си имам само с две Бои - зелената и лилавата - каквото и зелено да слагам на ММ-Пико, не ми стои както го желая, същото е и с лилавия цвят. Затова смених малко Уилтън и Шугърфлеър и си купих 2 различни зелени на Америколор и едно лилаво....пълна отврат. Боядисах ММ-ПИКО като мислех, че ще стане ЯРКО зелено, но стана абсолютна боза. Иде ми да хвърля боята. Единия цвят, който взех е авокадо, а другия е листно зелено. За сравнение предишните торти ги оцветявах с цвят - прати грийн на Шугъра и цвят листно зелено, но на Уилтън и все пак ставаха по-ярки от боите на Америколор. Странното е, че имах очаквания боите им да са ярки, но уви. Толкова постове съм чела, в които се хвали яркостта на Америколор, че чак се чудя в мен ли е проблемът???
 Кажете според вас електриковата серия-гелове на Америколор ще се хване ли на ПИКО добре? Въпросът ми е спешен, ще поръчвам пратка от Аромас и имам пълна кошница, само изчаквам.  Embarassed newsm78 newsm78 newsm78

# 27
  • Мнения: 96
Здравейте неуморни!
Няколко теми по-назад се престраших да ви се представя. Вече втори месец само чета, чета, чета .. какво да направя като съм си зубър  Mr. Green До сега направих няколко опита с бисквити и мъфини. Вече се прастриших и си направих първата тортичка. Преди да ви я покажа да коментирам последните неща. Моля, да ме извинят некоментираните. Не е, защото не са ми направили впечатление тортите, просто ако тръгна да пиша, няма да има кой да ми прочете дългия пост  Mr. Green Всички показвате страхотни неща и много се уча от вас. (уча се пък после ще ви обясня какви глупости направих  Embarassed)
blueeye - тортата ти е супер слънчева и много хубаво настроение създава. И на мен двойката патоци много сладки ми се видяха
Мишоченце - това обувките на Меси ли са?  Mr. Green Можело е да им сложиш бутони и съвсем като истински щяха да са. Кошницата ме остави безмълвна много ми харесаха цветята, но дръжката ми разби всички представи за реалистичност  #Crazy
benomiti - никога няма да мога да докарам толкова идеална форма на топка. Много добре ти е станала. Орхидеята направо е като естествена, супер е. Сърцето и мен ме заинтригува. Вече имам идея за следващия Св.Валентин
Beni 2 - Като цяло тортичката ти е много добра. За фигурката си знаеш, пък и всички казаха вече. На мен ми се набиват на очи крачетата, че са длъжки и веждите, че са дебели и неестествено високо.
Бадем - много шоколадовата ти торта и без захарното отгоре е ... ама мнооого шоколадова. Излежда адски вкусно!
betina 33 - пролет е тортата 12ка, направо истинска пролет ... ще замълча, че малко да подишам аромат на цветя. Другата торта с Пинокио - гледах, гледах и кусур не можах да намеря. Свещичките са страхотни
marulka_s - ако това е набързо спретната торта ... страхотна е. Мъжът ти сигурно е бил много приятно изненадан. Тоя Амгъл го мразя, но на твоята торта с кеф бих го резнала и изяла  Mr. Green
Такааааааа, ето я и моята тортичка с макове. Само искам да отбележа, че това ми е първата в живота торта (изключвам глупави и лесни сладкиши)  Grinning

Тортата е Рафаело, още не сме я опитали на вкус. Не разбрах дали е прието да се качва колаж от снимки. Ако не е, ще се коригирам. Повече снимки има тук https://picasaweb.google.com/DiyanaStoyanova/HLHRFF?authkey=Gv1s … gCLe6qb-pp56fwAE#
Преди да сте ме разчастили да кажа аз къде сбърках:
Първо, реших, че няма да мога да срежа блата и пекох 3 отделни. Голяма грешка! И 3те станаха криви и не успях да изравня тортата. Леко ми е като куполче отгоре.
След като я измазах хубаво с маслен крем я сложих в ринга и така я оставих в хладилника. #Crazy Голяма съм простакеса  hahaha После се светнах, че трябваше първо да стегне в ринга и после да измазвам
Подложката - не се бях подготвила предварително, а снощи в 1 часа къде да търся подложка. Местих я в 3 плата ... и това след като вече и бях сложила фондана. Съответно доста и се развали вида от това местене
Панделката не е това, което исках, но за следващия път ще знам.
Работила съм с готов фондан, като зеленото и червеното съм ги оцветявала с геловите бои на Ameri color. Не съм очарована. Много червено сложих и пак не се получи това, което исках като цвят.
Кажете къде сбърках? Цветенцата ми се нацепиха по края, преположих, че е от много изтъняване, но и по лентата на панделката има нацепено, а тя е доста дебела. Не съм го размесила добре или пък е пресъхнал?

# 28
  • Мнения: 368
Да ти кажа, на мен страшно ми харесва. Много е чиста, а цветята са много нежни и красиви! Какви блатове пече, че ти станаха криви? Мога да помогна, мноУ съм добра  Mr. Green Това, което не ми харесва на мен, не ти харесва и на теб, така че няма да коментирам. С глас се смях как си измазала и после сложила в ринга Wink Следващият път опитай обратното Simple Smile Браво и за това, че ти е първа торта, пък и смела - покрита. Панделката е голяма за тази торта. Аз бих те посъветвала да правиш със същите продукти по-малък диаметър - така ще постигнеш височина и ще стои много по-добре.

# 29
  • Мнения: 1 210
 Bad Diddy, като за първа торта си се справила даже много добре според мен  Peace Маковете са много хубави, а и червеното ти се е получило много добро като цвят....какво готово тесто си ползвала, че така добре ти се е получило с Америколор-а? И аз ползвам червено на Америколор, но никога не съм постигала такъв цвят....винаги ми е розовеело някак....

Последна редакция: вт, 19 мар 2013, 12:01 от huliganka

Общи условия

Активация на акаунт